Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. aug 2012

@labaga
Už som sa vyjadril, že neviem, ako homeopatia funguje.
Zároveň som sa vyjadril, že viacerí moji známi si pochvaľujú, že sa homeopaticky vyliečili z chronických chorôb, z ktorých im tzv. "moderná" medicína nepomohla.
Taktiež som napísal, že som homeopatiu nikdy neštudoval.
To sú fakty, žiadna viera.

Vo vedeckých štúdiách mám aký-taký prehľad v oblasti očkovania, nie však v oblasti homeopatie. Ak tak veľmi chceš, tak sa spýtaj na tie štúdie napr. Dr. Elekovej: http://lecivacesta.webnode.cz/

A dovolím si Ťa upozorniť, že toto fórum NIE JE o homeopatii, ale o očkovaní, a ak o homeopatii, tak jedine v súvislosti s očkovaním, pričom tento náš dialóg je už nejakú chvíľu vyslovene OFF TOPIC.

tamix
18. aug 2012

@manof to je ale realita. Ak sa ja opýtam mamičky na vakcíny, tak vôbec ani len netušia na aké choroby bolo ich bábo práve zaočkované 😠 . Im stačí, že Dr. povedala, že majú prísť na očkovanie a ďalej to vôbec neriešia

labaga
18. aug 2012

@manof no dobre stačí mi cenník dr Elekovej a REIKI
1.homeopatické vyšetření (2 hodiny): 1800Kč, děti do 18 let 1200Kč

Kontrolní homeopatické vyšetření (30 minut – 1 hodina): 500/900Kč, děti 300/600Kč

Reiki ošetření (1 hodina): 800Kč,děti do 18 let 500Kč

pectore
18. aug 2012

@manof zacneme tym ze si prelozime nadpis... Core Communications Package -jadro komunikacneho balicka. Vies...mne to skor pride ako strategia komunikacnej kampane a propagacie WHO nez vyhlasenie o ich ockovacom programe, alebo zdravotnickom programe..... vies taketo "prezentacie" sme robily bezne , ako sucast nasich projektov...

ked sa tak na to lepsie pozeram...tak vzhladom na to ako my to prelozil prekladac si myslim ze to bolo pisanou dosť lamanou anglictinou.

http://obecslavoska.webnode.sk/aktuality/ - zacinam mat podozrenie ze je to len taky bilet vytvoreny kdesi v ROZNAVE... ako sucat komunikacneho balicka... pocas Európskeho imunizačneho týždna ktory sa uz po 7 krat, konaly v nasej Rožnave.

Ale myslim, že od takeho vyhlasenia by sa mozno aj samotna WHO distancovala... dajte podnet...a presetrite to, kto je autorom tohto "prezentu"...pretoze aj graficka uprava je v celku tragicka na taku svetovu firmu.....hm?

😒

manof
18. aug 2012

@pectore
Ja o voze, ty o koze.

Hovorím, že Tvoj odpis Dr. Elekovej čoby homeopatky v súvislosti s pravdivosťou jej tvrdení o očkovaní, by si mala po správnosti aplikovať aj na Dr. Liptáka v súvislosti s jeho (úplne opačnými) tvrdeniami o očkovaní.

To mala byť len ilustrácia, že (dôsledne aplikovaný) ad hominem prístup je úplne scestný. To, či sú pacienti Dr. Liptáka spokojní alebo nespokojní, s tým absolútne nijak nesúvisí. Reč nebola o spokojnosti pacientov, ale o tom, čo obaja menovaní lekári hovoria o očkovaní v rôznych médiách - a to sú úplne protichodné veci, navzdory úplne rovnakej kvalifikácii, navzdory tomu, že obaja používajú homeopatiu (ktorú si Ty použila ako rozlišovacie kritérium pre (ne)dôveryhodnosť).

Pravdivosť výroku sa nemeria subjektívnou dôveryhodnosťou toho, kto ten výrok vyslovil. Bodka.
Ak toto nechápeš, akákoľvek ďalšia diskusia s Tebou nemá zmysel.

manof
18. aug 2012

@pectore
To PDF z ÚVZ SR je originál z WHO. Všimni si na prvej stránke logo vľavo dole.
Zvyšok sú čiastočné (a niekedy aj dosť mizerné) preklady z toho PDF do slovenčiny, dokonca neuvedomujúc si, že tým vlastne verejne priznávajú, že im ide len o kšeft.

zigzag
18. aug 2012

boze, to je spln, ci co, ze sami ignorani sa tu ukazuju a hadaju sa tu o "svojej" pravde......
@manof fakt ta obdivujem,ze mas nervy na takychto ludi,,,,, 😨

manof
18. aug 2012

@labaga
Cenník Dr. Elekovej je opäť argumentum ad hominem.

Pozri sa na to, čo dostane trebárs nemocnica za (trepnem) operáciu slepého čreva.
To ešte len budeš kukať, aké peniaze tam lietajú. Oproti tomu je cenník Dr. Elekovej nula bodov.

Jediný rozdiel je v tom, že tie peniaze neplatíš v nemocnici priamo, ale cez poisťovňu, takže možno ani netušíš, koľko to všetko stojí.

manof
18. aug 2012

Ak Váš lekár trvá na tom, že očkovanie je bezpečné, dajte mu podpísať tento formulár:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ak-vas-leka...

kbeata
18. aug 2012

@molka tak isto ich prekonala moja sestra,ona je rocnik 74,a bolo to ked mala cca 7 rokov,
skoda ze ja som ich nemala ☹

labaga
18. aug 2012

@manof azda chceš porovnavať operaciu s 1oprat. 2asistentami 1.inštrum. 1anesteziologm plus ostatný personál, materiál mzdy, všetko sterilné pooperačná starostlivost s posedením u pani MUDr. priložením ruky na hlavu a robením reiki???? to je argumentácia vedca?? istee za kurz reiki si zaplatila. su tam tuším aj stupne...čo vyšší ten drahší.... máš aj študiu o reiki??????

labaga
18. aug 2012

@zigzag nenazývaj manofa ignorant 😉

zigzag
18. aug 2012

@labaga zeby trafena hus zagala, neviem no 😝

labaga
18. aug 2012

@manof cena za laparoskopicku 😉 ependektomiu je pre samoplatcu cca 1000eur

pectore
18. aug 2012

@manof ty si si vazne myslis ze ten byletin nerobil nejaky slovak, nejaky grafik na meskom urade v roznave..no podla prevedenia to mohol robit hoc kto. ...ja ti aj falosnu peciatku cez komp viem spravit ,ze ju budes mat problem rozoznat... ( vysvetlenie 3 schovania ...na par mi prisli :D ) A presuvanie loga je oproti tomu banalita ...nevyhovaraj sa , nehadaj sa , nebran sa...prever to.... Skade ma ustav nad zdravotnou starostlivostou to pdf. ...alebo si ver...mna to zatial nepresvedcilo.....

labaga
18. aug 2012

@manof prepač ale všeobecný medicínsky rozhlad ti chýba, čo je žial problém. a to je problém spustu tu múdrych mamičiek čo čítajú slobodu v očkovvaní. Doporučujem im si najprv prečítať fyziologiu a hned nato patofyziologiu kde pochopia že všetko je tak komplikované že dostanu z toho ťažku depresiu.a že pediatria nie je prevenar mmr crp a budem hustá.... doporučujem dvojdielnu pediatriu od šagát-šašinka, tam nech začnú.

pectore
18. aug 2012

@manof http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...
a k prekladu tejto veci mi povies co??? Aky nazor to vlastne prezentuje? A tiez by ma zaujimalo s kade na stranke WWW.SLOBODAVOCKOVANI.SK prisli na to ze je to doktor...nema pred menom ziaden titul... Tie informacie SU ZAVADZAJUCE!!!! To bude taky nejaky medialny saso a nie odbornik cez vakciny.

amelia17
18. aug 2012

ahojte, prečitala som si to pdfko v angličtine a pripájam svoj názor: mne ozaj pripadá ako komunikačná stratégia, ktorej cieľom je "eradikovať measles" úplne, resp. na 95percent očkovaním. Vlastne celé je to o tom, že sa zdôrazňuje rola zdravotníkov, ktorí majú ako prví informovať rodičov o tom aké je očkovanie pozoruhodne prínosné. Mne sa osobne tento dokument zdá pravý (t.j. pochybujem, že by ho vytvorili v Rožňave), nakoľko z neho cítíť úplne jasne to, že niekdo potrebuje preočkovať celú Európu...tento dokument určite nevytvoril žiaden zdravotník, ide skutočne o nejakého ekonóma alebo sekretárku, ktorej cieľom bolo naštartovať očkovacie kampane. Nám sa už len ostáva pýtať, kto je iniciátorom toho všetkého. Zaujímavé by bolo dostať sa aj k tým ďalším dokumentom, ktoré majú objasňovať prečo je očkovanie tak úžasné a ako chráni pred katastrofickými epidémiami. Ináč existencia tákéhoto typu dokumentov ma vôbec neprekvapuje... práveže ma udivuje, že je relatívne primitívny...

kbeata
18. aug 2012

@pectore takze prepac za toho chlapa,si teda riadna zenska 😉 ,mas peknu tvorbu,ale preco si tu pisala od buka do buka 😀
chvilami som myslela ze si v delirium,alebo nieco podobne 😉

labaga
18. aug 2012

@kbeata hold umelci

kbeata
18. aug 2012

@labaga neviem odkial si,ale byvam v Ba,kludne by sme sa mohli stretnut,ukazala by som ti fotky maleho ked mal vyse pol roka aspon 3 jacmene na hornom viecku,zapalene,spuchnute,a po homeo gulickach do cca dvoch tyzdnoch mu zacali miznut 🙂
ocna lekarka z kramarov mi potvrdila ze na to je homeo dobre,mohla som to vediet skor 😒
islo mi vtedy hlavne o to,aby nemusel ist pod narkozu,nakolko nemal este ani jeden rok,ja len tolko o moznosti aj inej liecby...

labaga
18. aug 2012

@manof a dobre vieš že aký formulár podpíše len idiot.to môžeš rovno urobiť podobný na atb, kde sa zaručíš že nebudu než.učinky, pri každej operacii sa ti isto zaručí anesteziolog že nebudu komplikácie že sa prebudíš PO TOM BYPASSE

labaga
18. aug 2012

@kbeata si zlatá, ale prečo myslíš že hom.neurobia študiu s detmi s jačmenom???? sme doma.... lebo to nefunguje akoby sme chceli. neexistuje jedna slepá .......... štúdia. prečo asi??? nedochádza???
Nechapem preco by to niekto na univerzitach nechcel urobit. Ale samozrejme, vsetko ovladaju farmaceuticke firmy

labaga
18. aug 2012

@kbeata jačmen, tak ako bradavice verruce miznu po určitom čase spontánne

pectore
18. aug 2012

@kbeata nechval pred vecerou 😀 ...stale može mat pravdu, a ja netvrdim ze ju nema ja len mam podozrenie ze na strankach WWW.SLOBODAVOCKOVANI. SK"................. ZAVADZAJU..........." ja sa budem teraz modlit aby mi niekto zo "zdruzenia" nedal bobmu pod auto... 🙂 "....necham sa milo prekvapit o dalsich argumentoch. Budem len rada ak pojde diskusia dalej... mozno stoho videm z dlhym nosom...

V deliriu hej??? No to som uz pekne davno nebola.... 🙂

dadka212
18. aug 2012

ahojte, môžem sa spýtať, dcéra nie je očkovaná MMR doteraz som to úspešne odkladala...a teda otázka: Je písané, že treba očkovať medzi 15-18 mesiacom, môže ju zaočkovať aj v 3 rokoch?
ja ju nedám tým očkovať, má náchylnosť na cukrovku a nebudem riskovať, len ma to zaujíma, dík 🙂

hajanka
18. aug 2012

@sana15 @gubcikova tak ta mamicka co pisala do otazky svoje skusnosti s nez. ucinkami a pisala o tetanovke po narodeni do plece, tak mi pisala, ze jej deti boli ockovane v IT, netusim aky tam maju ockovaci kalendar... ale asi to meni pohlad na vec

labaga
18. aug 2012
hajanka
18. aug 2012

@manof ten formular to je pecka 😀 to som mala dat podpisat starej pediatricke 😝

zaockujteajslnko
18. aug 2012

@pectore
mna skor zaujima co ta tak irituje na tom ze niekto si dovoli pouzit svoje ludske pravo zarucene ustavou, dohovorom o biomedicine a podobne a proste sa alebo svoje dieta neda napichat sracickami......

nieco ta totiz musi velmi osobne na tom iritovat, pochybujem ze ide o spolocnost, ta nie je dost "osobna" na to aby ta to tak velmi iritovalo, co to je?.......mas chore dieta ktore nemoze byt ockovane a citis sa teda ohrozena nami - "nezodpovednymi rodicmi"? alebo co to je?