Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@prevenar
uz len z textu to posobi lakavo a chutne a aj zdravo, nie ako tie sracky z obchodu co volaju "stava" 🙂 a odstavovac mas aky?

prevenar
16. okt 2012

@dai "Ockovanie nemoze vyvolat chorobu s ktorou absolutne nesuvisi ..." pre vlastne dobro a zdravie tvojich deti sa radsej vrat k studovaniu a dopln si vedomosti. zial to co pises je nula bodov, seriozne. ..teda, je to na tebe samozrejme, len vravim . ^^

xlucia
16. okt 2012

@prevenar stavy mi chalani nevypiju, co ma dost mrzi, a na polovicu zeleniny a ovocia mi starsi reaguje silne alergicky, zapucha v hrdle, bojim sa aby sa neudusil

dai
16. okt 2012

@prevenar dakujem za radu😉

xlucia
16. okt 2012

@barbishkamiracle to som nepochopila. uz nesmie ockovat, ci uz nechce ci ako?

barbishkamiracle
16. okt 2012

@zaockujteajslnko hippokratova prisaha je jedna vec a legislativa na Slovensku druha...poznam ju celkom dobre a viem,ze to jeden z jej dovodov, no nic to nemeni na tom, aby nam nepovedala otvorene o svojich skusenostiach.

prevenar
16. okt 2012

@zaockujteajslnko ..stavu z obchodu by som nekupil ani keby co bolo ..a ani to ovocie a zeleninu lol ak je to len trochu mozne. vsetko vlastna produkcia , alebo malopestovatelia ...zial , nezijeme v californii , takze raz pride aj na psa mraz 🙂 ..v podstate hociaky, ale v tomto pripade Bosh za 40e lol 🙂 funguje vyborne ..takze ..

prevenar
16. okt 2012

@xlucia hmm.. tak deti jedia a piju to co je doma a co piju a jedia ich rodicia .. aspon my mame take skusenosti. nasa mala ma 4 moznosti co pit. 1) voda 2) caj 3) ovocna stava 4) zakys a spol 5) smrt smadom. nic ine u nas v dome nenajde 🙂 ..ale to len na okraj veci .

- samozrejme , alergia moze byt snad na vsetko co existuje a moze sa jednat o nebezpecny stav ..avsak casto sa stava, ze niekto nie je alergicky na dane ovocie/zeleninu ,ale na jedy kt. ich striekaju.

- alergie sa vacsinou daju skorigovat, alebo odstranit zmenou stravy , vhodnymi vitaminmi atd .. ale to uz od pripadu k pripadu . na nete je toho vela na tuto temu.

mamkabeika
16. okt 2012

Ahojte 🙂 Nepoznate nejakeho lekara v zilinskom kraji, ktory by bol ustretovejsi ohladom neockovania? dakujem

prevenar
16. okt 2012

@dai nemas zas 🙂 ..nevadi mi,ze si popisala tie strasne koniny , ale ze to mu zrejme aj veris, co moze mat potencionalne dost vazne nasledky ..co by mi bolo uprimne luto.

xlucia
16. okt 2012

@prevenar piju vodu alebo caj, pripadne domaci malinovy sirup. umelace z obchodu nie, ak narazas na to. ti stavy sa snazim zaviest ale ide to pomaly. naposledy mi syn regoval opuchom na jablko a banan. poviem ti nebolo mi vsetko jedno ked zacal kolabovat. ale verim ze to spravime. pomalicky, postupne. uz neverim doktorom, lebo keby ideme podla nich doteraz, tak nesmie nic, okrem vzduchu a vody. kazdy llen zakazoval nikto nic rozumne neporadil. odkedy pocuvam hlavne seba, ze to poviem tak naduto, tak je syn v ovela lepsom stave. len skoda ze mi tie veci tak neskoro docvakli. strava, ockovanie a atd.
teraz napravame skody, a uz sa nedam.....

dai
16. okt 2012

@prevenar dakujem aj za tvoju starostlivost🙂 este ze sa osobne nepozname ze?

prevenar
16. okt 2012

@xlucia ja na nic nenarazam , len vravim o nasich skusenostiach, to je vsetko ..

nic moc teda ☹ nie je to sranda .. v kazdom pripade ti lekari urcite nepomozu, tvojim detom mozes pomoct jedine ty (rodicia) takto to vidim aj ja a preto venujem vela casu vsetkemu co suvisi so zdravim.

vela zdaru 🙂

moniaak
16. okt 2012

@prevenar ahoj, ohladom toho odstavovania, my mame napriklad doma taky odstavovac kde je ten hlavny komponent taky kovovy "struhac" ...vy mate tiez kovovy, alebo su aj nejake ine? neponicia sa tak nahodou vitaminy?

prevenar
16. okt 2012

@dai nemas zac 🙂 ..ked myslis. ^^ ..v zasade ludia kt. ma poznaju osobne si nestazuju 🙂

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@moniaak
ak je to nerezovy tak sa asi nic neznici, kedze nerez neraguje, neoxiduje.. Ved aj vina sa kvasia v nerezovych tankoch, aj mlieko sa vozi v nerezi, nerez sa vseobecen pouziva v potravinarstve bezne....

dai
16. okt 2012

@prevenar predpokladam ze s nimi komunikujes inym tonom ako v tejto diskusii - v realnom zivote by si si nedovolil hovorit takymto tonom... Aspon teda nepoznam nikoho kto by na zaklade toho ze ma pozna si dovolil ppuzivat vyrazy ktorety pouzivas v komunikacii so mnou...
Ale nech sa paci - ja nezvyknem takto komunikovat a dodt ma to odradza vobec citat to co pises ... A myslim ze sa tak necitim len ja na zaklade ojlasou v ip....
Pekny den

prevenar
16. okt 2012

@moniaak jo, to iste aj my 🙂 nemyslim, lebo s kovom je to v kontakte tak par desatin sekundy ..ale bohvie. nie je to uplne vylucene ,ze k nejakym stratam pride , musim sa na to pozriet , dobra otazka 🙂

prevenar
16. okt 2012

@dai opat predpokladas nespravne ^^ ..kludne si rob co chces. kto che kam ... paa

zaockujteajslnko
16. okt 2012

@prevenar
ono skor ako vitaminy mi pridu tie stavy vyborne ze sa eliminuje pitie roznych tych umelych sraciek z obchodov + ziska sa vlaknina a proste sa tym padom "je" viac zeleniny a ovocia, napr. prave takej ako je cvikla, ktoru ja sice mam velmi rad ale rocne ju velmi nejedavam a ked tak len k masu ako zavaraninu. Cize to s odstavovanim je vcelku dobry napad. Navyse v lete sa tak da spotrebovat vela doma napestovanych jablk ktore velmi do ineho zuzitkovat nejde....

tasiko
16. okt 2012

to uz ked sa tu bavite o stavach, tak mam dojem ze z odstavovaca moc vitaminov stava nema, to uz lepsi stroj je lis kde ide aj duzina, napr tento http://www.zelmer.cz/kuchynske_spotrebice/odsta...

prevenar
16. okt 2012

@zaockujteajslnko ..tak hlavne je tom vela enzimov a dalsich bioaktivnych latok ..okrem ineho samozrejme 🙂 v priemyselnej vyrobe nic take neprezije. inak povedane, malo co prezije priemyselnu vyrobu lol ..heh, som rad ,ze som ta inspiroval 😀

moniaak
16. okt 2012

@prevenar no, lebo ja som niekde citala ze ovocie a zelenina uz ked sa kraja nozom tak tam prichadza k nejakym stratam,napr. ze rajciny alebo jablcka netreba si krajat ale jest rovno cele, aj kvoli tom, ze kov, aj mechanicke poskodenie.....a ten odstavovac to rovno rozfranforcuje...no na druhej strane keby to bolo take zle, nemali by tie stavy take dobre ucinky 🙂

prevenar
16. okt 2012

@tasiko extremne zaujimave, tie potvory vzdy najdu cestu ,ako zo mna vytiahnut dalsie peniaze 😀 urcite sa na to pozriem. dakujem .

prevenar
16. okt 2012

@moniaak tuto teoriu poznam ..ale v vzasade ako poznam realitu a marketing tak okrem varianty ,ze je to fakt pravda , mozu existovat este dalsie moznosti a) nemusi to byt pravda vobec b) moze to byt len ciastocna pravda . ja mam tusaka , ze to skor bude nieco z tych dvoch 😉 musim sa na to urcite pozriet blizsie .

tasiko
16. okt 2012

tak isto je dobry na ziskavanie stavy z bobulovitych plodov, kde vam neostane horkost jadier(maliny,egrese,hrozno atd) kdezto odstavovat rozdrti aj tieto jadierka a zanechava ich horkost v stave

integrator
16. okt 2012

pridal som nové linky na stránku auž sú tam tiež aj dátumy kedy to bolo pridané

http://vakcina.szm.com/

🙂

prevenar
16. okt 2012

@integrator bomba 🙂 ..hore by mohol byt uvedeny nejaky mail, alebo nieco , kam maju ludia posielat dalsie linky. teda ..ak som to neprehliadol ^^

kbeata
16. okt 2012

@xlucia pozeram ze si asi z Ba,ci okolia,skus lekarku Darina Šturova,zaobera sa aj homeo,amb.ma v ruzinove,daj si to do googlu

barbishkamiracle
16. okt 2012

@xlucia nechce 🙂 ockovat