Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
14. sep 2011

@miliharmi @denduska Tá troška informácií, ktoré som pohľadal o jóde, a ako som ich pochopil ja, je zhrnutá v kapitole Jód (pod kap. Ďalšie dôležité látky), a tiež Skúsenosti s jódom (pod kap. Osobné skúsenosti). http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Z hľadiska medicíny je to "ťažký underground", a síce pri rádiologickom ohrození sa príslušné dávky KI nasadzujú naraz, pretože je to vtedy nutné, a vážnejšie nežiaduce účinky sú pri takomto nárazovom nábehu "len" v pomere 1:4000, ale z ohľadu na štítnu žľazu som aj ja zástancom opatrnosti, čiže len pomalé zvyšovanie dávok, a najprv začať s podporou antioxidantami a prvkami potrebnými pre správny chod štítnej žľazy: vitamín C, E, B2, B3, selén, zinok, horčík, a až potom k nim pridávať jód. Je to možno prehnane opatrné, Dr. Abraham dával hneď plné dávky, ale predsa...

Viacej nájdete v uvedených kapitolách, ale berte to len ako jeden z náhľadov a jeden z názorov, pretože nie som lekár.

manof
14. sep 2011

@petot
Ale keby si bol lekárom, tak by to bol ten jediný správny názor, nie?
😀 😀 😀

manof
14. sep 2011

Dr.med. Martin Hirte:
"Pneumokoky a očkovanie proti nim":
http://www.slobodavockovani.sk/news/pneumokoky-...

kedicik
14. sep 2011

@moira19 to o kupani co pises, som este nepocula, ani necitala. Snazim sa citat vase prispevky, ale nie vzdy stiham... Takze ked maju deti teplotu, taku ako pises, je dobre ich kupat? V akej teplej vode? A ako dlho? dakujem za odpoved...

kedicik
14. sep 2011

@manof vdaka za odpoved. Zrejme je to tak, ze si clovek nemoze byt isty ziadnou studiou :( cize ktorej verit je otazne... asi sa spoliehat len na vlastny rozum, usudok a zial aj vlastne skusenosti....

@moira19 kazdopadne mam pocit, ked si to tak spatne uvedomujem, ze malej lepsie zabral brufenovy liek lepsie ako paralen. Teda teploty rychlejsie pominuli a to som jej ho dala iba dva krat. Paralen som musela davat stale tak dva tri dni...

manof
14. sep 2011

@kedicik
no dá sa v tom trochu zorientovať, avšak treba poznať pozadie danej štúdie, tzn. kto ju platil, aké sú finančné väzby autorov a pod., a to zo samotného textu štúdie nemusí byť vždy jasné.

V zásade teda to, že je niečo zverejnené vo vedeckom lekárskom časopise (aj keď je "peer-reviewed") ešte rozhodne neznamená, že to je pravda. Ak štúdiu platil výrobca skúmaného lieku a/alebo niektorí z autorov štúdie majú finančné väzby na výrobcu, je veľmi pravdepodobné, že štúdia zhodnotila daný liek ako lepší, než v skutočnosti je. Teoreticky je možné aj to, že ak sú autori štúdie od konkurencie, tak dajú horšie výsledky, než je realita, ale o tom som ešte nepočul. Možno sa to však deje pri "výskume" prírodnej (nepatentovateľnej) konkurencie syntetických medikamentov, tzn. ak napr. výrobca vakcíny proti chrípke zaplatí štúdiu vitamínu D, pravdepodobne bude výsledok taký, že vitamín D má nízku (ak vôbec nejakú) účinnosť proti chrípke, hoci v skutočnosti je niekoľkokrát účinnejší než očkovanie.

Samostatné myslenie je rozhodne namieste.

hajanka
14. sep 2011

@manof ahoj, chcela by som sa opytat, co ti ludia, ktori chcu odmietnut ockovanie, ale ich financna situacia im nedovoli zaplatit 300 eurovu pokutu.... ostava im len podvolit sa a poslusne stat v rade?
A ako to je vlastne s tym pokutovanim? To mozu za kazdu jednu odmietnutu vakcinaciu vymerat pokutu v takej vyske? Poznam viacero ludi, kt. by aj chceli odmietnut, su si vedomi rizik a nez. ucinkov, ale jednoducho, nemozu si to dovolit ☹

manof
14. sep 2011

Pokuta za odmietnutie očkovania môže byť v súhrnnej výške do 331 € (+ trovy konania 16,- € za každé jedno priestupkové konanie). Ja tomu rozumiem tak, že suma všetkých pokút za odmietnutie očkovania nesmie prekročiť 331 €.

Ver tomu, že na riešenie cukrovky či rakoviny (nehovoriac o prípadnom pohrebe) padne 300 € ani okom nemihneš. Takže povedať si "nemôžem si dovoliť zaplatiť 300 € pokutu, preto dám radšej deti zaočkovať" je veľmi krátkozraké. A keď budú očkovaním vážne postihnuté, potom si už budú môcť dovoliť platiť (a to budú skôr tisíce či desaťtisíce €, než stovky).

Ale možno by stálo za pokus aj drzo nezaplatiť pokutu, že čo to povie. Či bude mať ÚVZ SR/RÚVZ (s beztak už veľmi pošramotenou povesťou) guráž poslať na chudobných rodičov exekútora. V prípade, že by mali dotyční rodičia dobré kontakty v celoslovenských TV, považujem niečo také za snáď nepriechodné. No len neviem, kto má "gule" vyskúšať niečo také.

petot
15. sep 2011

@manof Toto sa už stalo. Napríklad na to, že Vioxx má smrteľné nežiaduce účinky, prišiel kontrolór FDA tak, že čítal štúdiu, v ktorej konkurenčná firma vychvaľovala svoj prípravok, že aký je výborný oproti konkurencii, a ako fantasticky predchádza poškodeniu srdca, a pre porovnanie použila práve Vioxx. Kontrolór nebol žiadny nováčik a hneď mu bolo jasné, že neexistuje, aby bol jeden liek zo skupiny až o toľko lepší ako druhý, a že to skôr bude tak, že Vioxx je škodlivý. Napriek tlakom nadriadených oznámil svoje zistenia, bolo z toho vyšetrovanie Kongresu a zistili, že kvôli Vioxxu zomrelo cca 50000 ľudí a desaťtisíce ďalších malo poškodené srdce. Súdny proces o odškodnenie obetí beží dodnes a Mercku sa peniaze za HPV vakcínu určite zídu.

samiana
15. sep 2011

@pifina
@manof
v tom najnovšom článku od Hirteho http://www.slobodavockovani.sk/news/pneumokoky-...

sa píše toto:
Rizikové skupiny pre ochorenia spôsobené pneumokokmi sú:
1.....
2....
3.pacienti s určitými ochoreniami, ako napr. chronickými srdcovo-cievnymi, pľúcnymi ochoreniami a ochoreniami pečene, s cukrovkou, implantátmi, chudokrvnosťou a s oslabenou imunitou (napr. HIV, Downov syndróm, rakovina alebo podvýživa

Takže chudokrvnosť zvyšuje riziko ochorenia na pneumokokvú infekciu. A od očkovania s hliníkom možno ako jeden z účinkov očakávať chudokrvnosť.

Takže samotné očkovanie s hliníkom je jedným z faktorov, čo zvyšujú riziko pneumokového ochorenia.
Taký Synflorix (pre vysoký obsah hliníka) je potom mimoriadne paradoxný vynález. A očkovanie proti pneumokokom ako takým - ?

tin007
15. sep 2011

@tamoulik Ccko davam malemu v takom multivit. bombone od jamiesonu, je tam 500 mg a ked sa zhorsi pocasie, ci napr. nastava nejaka stresova situacia (napr. teraz maly nastupil do skolky), tak mu este cez den dam tak po 300 mg 2x do caju

manof
15. sep 2011

@petot
Mercku ale tržby za HPV vakcínu prudko klesajú:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nedavajte-g...

Preto sa snaží presadiť povinné HPV očkovanie, naposledy v Texase, o čom si už písal. U nás sa už tiež pokúšal, viď riadok č. 54 v tejto tabuľke zo stránky MZ SR:
http://www2.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/d700...

manof
15. sep 2011

@samiana
No však ono to čoraz menej vyzerá ako konšpiračná teória a čoraz viac ako holý fakt, že povinné očkovanie je tu od toho, aby vyrábalo štamgastov (doživotných zákazníkov) pre farmaceutický priemysel.

Ja by som ale z toho článku o pneumokokoch:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pneumokoky-...
vypichol ešte pár zaujímavostí:

"Z Francúzska bola hlásená redukcia výskytu ochorení zapríčinených pneumokokmi vďaka Prevenaru o 20–25%. Výskyt ochorení spôsobených tými kmeňmi pneumokokov, ktoré nie sú obsiahnuté v očkovacej látke, od zavedenia očkovania rapídne narástol, rovnako od zavedenia očkovania dojčiat došlo aj k významnému nárastu ochorení spôsobených pneumokokmi u starších detí a u dospelých"

Pritom prof. Hudečková a Dr. Šimurka tvrdili v roku 2008 pred schválením povinného očkovania proti pneumokokom, že plošné očkovanie batoliat ZNÍŽI chorobnosť na pneumokokové ochorenia u dospelých (tab. 4):
http://www.slobodavockovani.sk/news/ucinnost-vy...
Mimochodom, @petot - toto by si mohol použiť v komentári k pneumokokom.

"Šanca na ochorenie zapríčinené druhom, ktorý nebol obsiahnutý v očkovacej látke, bola u zaočkovaných detí 6x vyššia ako u nezaočkovaných detí"

"Jedna štúdia z Barcelony zdokumentovala nárast závažných ochorení spôsobených pneumokokmi od zavedenia očkovania: U detí do dvoch rokov predstavoval nárast 58%, u detí od 2 do 4 rokov 135%. Za to boli zodpovedné predovšetkým štyri druhy pneumokokov, ktoré neboli obsiahnuté v bežnej očkovacej látke Prevenar"

"Štyri európske štúdie z Fínska a Holandska dospeli k negatívnemu výsledku čo sa týka preventívneho predchádzania infekcii ucha použitím Prevenaru"

"V Portugalsku používaním Prevenaru nebol zaznamenaný žiadny významný pokles ochorení spôsobených pneumokokmi, ale zvýšenie počtu ochorení spôsobených pneumokokmi, ktoré neboli obsiahnuté v očkovacej látke (o 71%) a pneumokokmi rezistentnými na antibiotiká."

atď. atď.

Prečítajte si to celé, stojí to za to:
http://www.slobodavockovani.sk/news/pneumokoky-...

manof
15. sep 2011

Hliník pod drobnohľadom výskumníkov z Univerzity Britskej Kolumbie:
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlinik-pod-...

Keďže sa nám už tých článkov o hliníku nakopilo celkom dosť, urobil som na tejto stránke ich prehľad, kde sú všetky pekne pokope:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

hajanka
15. sep 2011

@manof rozumiem, ale chapes co myslim, niektore rodiny majuce len jeden prijem takych max 500e mesacne, platiace najom a vsetko co k tomu patri, s dietatom (mozno viacerymi detmi).... a stat im takto hadze polena pod nohy...

a dakujem za info, podam dalej, takze tych 331 € (+ trovy konania 16,- € za každé jedno priestupkové konanie) je suhrn za vsetky ockovania? prepac ze sa tolko vypytujem, ale nerozumiem sa tomu tak dobre ako ty a ostatni v tejto diskusii. Teda trebars ak odmietnem prve ockovanie a napalia tu max sumu 331e tak pri odmietni dalsieho ockovania uz nemozu odo mna pytat ani korunu? Alebo ako? Ak raz zaplatim sumu 331e tak nemusim dat uz vobec ockovat? (okrem tych trov)... sama mam v tom hokej

manof
15. sep 2011

@hajanka
No ja to chápem ako súhrn za všetky konania. Tzn. keď už raz zaplatíš 331 € na pokutách, tak už žiadne ďalšie pokuty by Ti nemali dať.

V zásade by sa v tom prípade dalo
a) požiadať ÚVZ SR o odpustenie pokuty, alebo aspoň zníženie na nejakú symbolickú čiastku
b) o to isté požiadať MZ SR alebo ministra osobne
c) napísať prezidentovi SR
d) napísať ombudsmanovi (verejnému ochrancovi práv)
e) napísať nejakej ľudsko-právnej organizácii (len ma žiadna nenapadá)
f) dať to na súd, na čo však potrebuješ právnika, a je otázne, či nájdeš niekoho, kto by Ťa obhajoval zadarmo alebo za symbolickú čiastku (resp. sponzora, čo by Ti zaplatil právnika). V prípade, že Big Pharma nepodplatí sudcu (čo sa, žiaľ, nedá vylúčiť), vidím šance na úspech v súdnom spore ako veľmi vysoké.

manof
15. sep 2011

Pozerali ste včera na Markíze "Modré z neba"? Ak nie, tu je:
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/modre...

Od nejakej vyše hodiny (tzn. tretí príbeh) to naozaj stojí za to - Guillain-Barrého syndróm (progresívne ochrnutie) po očkovaní proti chrípke. Inak milá rodinka. Aj som nejakú-tú slzu vyronil.

Len mi prišlo dosť trápne na záver to Vilove "ubezpečovanie odbornej verejnosti", že im nejde o anti-vakcinačnú propagandu, a že však očkovanie proti chrípke mnohým pomohlo (tak to naozaj sotva). Na záver to zaklincoval ako "message" resp. "what's the moral of this story", že si treba poriadne čítať príbalové letáky (kde Guillain-Barrého syndróm uvedený je) a byť opatrný.

No jo, s tým sa nedá nesúhlasiť.

A dopozeral som to až do konca, a čo nevidím? V ďalšom dieli (o týždeň) bude @boddez !!! Blahoželám!

denisocka
15. sep 2011

@manof ja som vam pisala,že bude modre z neba o toma bodez tu už nieje,nieje komu gratulovat

oscarka3
15. sep 2011

@manof , pozerali, tiež ma pri tých slovách dvíhalo 😒

denduska
15. sep 2011

@denisocka jakze boddez tu nie je? ako na koni ci ako? nejak som mimo fakt... 😕

denisocka
15. sep 2011

@denduska no na koni,už davno , myslím že je bloknuty , nejak sa mu to tu prestalo pačiť ... pokial si dobre pamatam ?

evkalacko
15. sep 2011

@oscarka3 mňa dvíhalo skôr z toho, že sa nič nerieši. Stalo sa čo sa stalo a ide sa ďalej. A zodpovedný zase nie je nikto. Ako možný následok očkovania to padne do zabudnutia a nikoho z kompetentných to nezaujíma. Však dobre sa ryžuje na liečbe, nie? Tak čo do toho šprtať...

kaja73
15. sep 2011

A určite to nebolo nikde hlasena ako nežiaduci učinok očkovania- a takto sa robi statistika.Tu vobec neplati-vyzera to ako kacka,kvaka to ako kacka,chodi to ako kacka,-tak je to kacka. Nie oni budu tvrdit,že to kacka nie je,ale ani sa na nu poriadne nepozru. Je mi z toho na grc 😖

didulka85
15. sep 2011

S tymi pneumokomi mi to pride ako s rotavirusmi, ci chripkou. Das dietatu ockovat rotavirus, hoci je tych s prepacenim srackovych virusov obrovske mnozstvo. Malemu susedovi dali rotavirus a skoncil na infekcom s norovirusom. Das sa zaockovat proti chripke, dostanes iny typ a v perinach skoncis tak ci tak. Aj ked vacsina ludi po ockovani proti chripke aj tak hned zalahne do postele.

Moju sesterku nedavno doockovali proti HPV a za tento mesiac bola 2 krat hospitalizovana a teraz je zevraj zase chora. Ani raz nedosli na to, co jej je. Zevraj ma v tele nejaky zapal, tak jej vzdy dali antibiotika. Ani im nechcem rozpravat o tom, ze za to moze pravdepodobne ockovanie. 😒

manof
15. sep 2011

@didulka85
A to je sesterka taká neinformovaná, alebo Ťa nechce počúvať?

manof
15. sep 2011

MUDr. Ludmila Eleková:
"Ad: Institute of Medicine pripúšťa, že očkovanie spôsobuje osýpky, kŕče, anafylaxiu a ďalšie zdravotné problémy"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-institut...

Zaujímavý komentár lekárky o tom, ako sa oficiálne "dokazuje", že očkovanie nespôsobuje vážne problémy.

manof
15. sep 2011

@denisocka
sakra... ani mail naňho nemám. Nemáte niekto mail na boddeza?

denisocka
15. sep 2011

@manof je na fb 🙂 ale zas tam neni si ty 😀

didulka85
15. sep 2011

@manof pravdu? Ja som vzdy protiockovacov povazovala trochu za blaznov, az kym sa nam nestalo to, co sa stalo. A kym som nezazila na vlstnej kozi zatlkanie lekarov, Pfizeru, SUKL atd atd. Az potom sa mi otvorili oci.
Takze ked sesterku zacali ockovat, tak som este nemala tolko vedomosti kolko mam teraz.

didulka85
15. sep 2011

Teraz som si pozrela Modre z neba. Ten Rozboril je chuj. To co dal na zaver?! Zase som vo vyvrtke. 😠