Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
9. máj 2012

@heimdalls ..amen.

treba to spravit ako v to spravili na Islande ! vyhnat, vypalit, roztrhat ustavu a napisat novu. ludia su zdrojom moci nie 200 politikov a ked mi niekto povie ,ze ti politici zastupuju NASE zaujmy tak asi umriem smiechom na mieste 🙂

tak ako vravis, je to strach a hroza ..a je to uplne globalny problem. myslim,ze za nasho zivota zazijeme este fakt prapodivne veci rozneho charakteru. de facto uz teraz vladnu megakorporacie a banky - vlada je uz len na ozdobu a snazi sa akurat vykradnut posledne uspory na dochodky.

treba to zrusit vsetko a prejst na priamu demokraciu. nieco si o tom najdi. myslim , na http://www.voxvictims.com/ som to videl pekne spracovane.

manof
9. máj 2012

@heimdalls
nechcem Ti kaziť radosť, ale poznám osobne niekoľko desiatok ľudí, čo pokutu dostali a museli platiť. Išlo o RÚVZ Žilina, Čadca, Považská Bystrica, Spišská Nová Ves, Komárno, Košice, Prešov, Trnava, Bratislava, Nitra, Dolný Kubín, Trenčín. O zvyšných nemám informácie, že by dávali pokuty, ale možno to je len nedostatok informácií - ťažko povedať.

sirael
9. máj 2012

@prevenar Ja tam zasa v tej vyhlasne hlavne vidim, ze su OPRAVNENI a nevidim tam, ze su POVINNI 😒

-na účel prejednávania priestupku , na účel prejednávania priestupku , na účel prejednávania priestupku,na účel prejednávania priestupku ,na účel prejednávania priestupku ,na účel prejednávania priestupku ... " A toto vidime obaja spravne a myslim, ze to teda aj obaja spravne chapeme, lenze - ano, najprv musim byt nejaky priestupok, aby ma lekarka nahlasila - ALE - bez toho, aby teda poskytla moje udaje, nikdy by ziadne priestupky v tomto pripade neboli, nie? A ako je mozne, ze teda SU a ze sa to stale riesi? Lebo lekar porusuje zakon? Vzdy je za tym, ze LEKAR porusi zakon? 😒

@heimdalls Pekna otazka 🙂 Ja ti odpoviem, preco je to tak u nas 🙂 Ja sa obavam nahlasenie RUVZ lekarkou preto, pretoze v podstate, ona pri nasom rozhovore robila zo mna nieco a niekoho, ako keby nesvojpravneho a dcerine neziaduce ucinky po dvoch vakcinach povazovala za NORMALNE (a smiala sa mi pri tom skodoradostne) - cize som si pvoedala, ze jej nic nedarujem. Hned vytiahla to, ze ma MUSI nahlasit - tak ja som ju s radostou informovala o tom, ze NEMOZE, nakolko porusi zakon!!!! Cize ja hladam argumenty pre toto, kedze cakam, ze na mna zasa vytiahne tuto novu vyhlasku 🙂 A taktiez, druhy dovod - uplne som zmierena s tym, ze ked by sme mali dostat pokutu, nic ine mi neostane a zaplatime ju, ALE - preco platit take velke peniaze a za toto????

prevenar
9. máj 2012

@sirael ja si myslim,ze ano - podla mna to cele zacina na tom ,ci lekar porusi , alebo neporusi zakon. myslim si ,ze vsetky jednania zacinaju porusenim zakona zo strany lekara. cize prezradenim osobnych udajov este PRED zacatim akehokolvek jednania voci osobe. co je bolo a zrejme este dlho bude trestne , podla zakonov , za predpokladu,ze niekoho tie zakony aj budu zaujimat ^^ ..co je ale na slovensku dost otazne ^^

ja som videl nazivo ako toto "pravo" funguje. dosiel som k lekarke s vytlacenymi zakonmi - vsetko dolezite prejdene zvyraznovacom. fajn. na dalsi krat ked som tam dosiel , tak ma vitala s tym ,ze "to co som jej doniesol , to "nevie" ..ale ,ze volala "Janke" na RUVZ a ze mila Janka jej povedala,ze to mame podpisat a ze musi nahlasit nase mena , adresu a vsetko " ..no a ,ze toho sa bude drzat. z toho som bol ,ze WOW ! to sa mi snad sniva. tak som jej znovu vysvetlil,ze ked to spravy okamzite to dam na prokuraturu a ,ze jej hrozi pokuta 30 000 eur + ze za svedka si k sudu moze zavolat Janku . no a odvtedy mame pokoj, je to uz vyse roka , neviem do kedy tento stav bude trvat 😀

-zas je mozne , ze proste nemam dostatok informacii , vychadzam z toho co viem . samozrejme tazko viem zobrat v uvahu informacie o ktorych neviem 🙂

- vzdy budem rad ak ma niekto doplni, alebo opravy na pravu mieru.

sirael
9. máj 2012

@prevenar No fakt uzasny system veru! A presne ako pises, Janka povedala! Takto to vlastne cele funguje. Lekar ani nevie co MA a co NEMA a co SMIE a co NESMIE! pri nasom rozhovore s lekarkou mi tiez prislo, ze ona cerpa skor informacie odo mna a nie ja od nej! Ale nastastie to zobrala v pohode, az na moje pocudovanie, velmi dobre, kamen urazu u nas bol, ze ona chce silou mocou podpis, lebo MUSI byt niecim kryta - chce odo mna vyhlasenie! A to ja jej odmietam dat - no a vraj som alibista 🙂
Preto sa ta aj spytam prosim ta, ty si to tu uz viackrat spominal, ze najlepsie je, ked lekarka napise do karty:
"ockovanie vakcinov X sarza ABC sa nevykonalo , diagnoza Z28.2 . rodic odmietol VAKCINU X (nie ockovanie) z dovodu moznych neziaducich ucinkov, ktore su uvedene v pribalovom letaku danej vakciny " - tu sa vsak moze stat, ze MUDra si bude mysliet, ze ja jej podsuvam diagnozy a ja som MUDREJSIA ako ona a proste to odmietne. ALE - keby to aj takto napisala, toto tiez nemame podpisovat, vsak? A tiez sa ta prosim ta spytam, ockovanie vakcinou - chapem, ako Prevenar, Hexa a MMR - a sarza...to je co? 🙂

prevenar
9. máj 2012

@sirael bohuzial, neviem ti poradit,ze ci podpisat,alebo nepodpisat AK by to bolo napisane takto . ak by to bolo napisane takto, tak to je jedina veta,ktoru by som bol ochotny podpisat. cize toto aby som asi podpisal. ..ale stale mi vrta v hlave, ci by to nebolo predsa len lepsie nepodpisat lol

v kazdom pripade by som nikdy nepodpisoval rozne "papiere" a "odmietnutia" akehokolvek charakteru.

mozno nam v tomto pomoze @petot @manof 🙂 ..uvidime.

sirael
9. máj 2012

@prevenar Hej hej, ja som urcite rozhodnuta nepodpisat jej nic, papier teda odo mna neuvidi ziaden, len uz som vahala, nad touto diagnozou, ze ci tu ano, alebo radsej ani tu nie 🙂 Lebo ona chce byt stale KRYTA 🙂 A k tej poslednej mojej vete - ta sarza - to je co? (mozno jedina nechapem a neviem o co ide), ale tak musim byt pripravena 🙂

keziah
9. máj 2012

@sirael sarza, pokial viem, je nieco ako seria resp. varka, neviem, ako inak to mam nazvat
je to kvoli tomu, ze ak sa napr. zisti, ze nejaka vakcina je nejakym sposobom zla, zistuje sa, z ktorej sarze bola aby sa dalo rychlo zasiahnut- napr. stiahnut vsetky zle vakciny danej sarze/varky

sirael
9. máj 2012

@keziah Aha, super, dakujem za vysvetlenie 🙂

cinamon7
9. máj 2012

chcem sa opytat, neviete o nejakom zozname pediatrov ktori su " miernejsi " k neockovaniu a tiez zoznam homeopatov pre SR? 😕

petot
9. máj 2012

@prevenar Nič nepodpisovať. Ak si nedáte povedať a chcete niečo podpisovať, tak podpíšte len stručný záznam v zdrav. dokumentácii - vakcína (obchodný názov), výrobca, šarža, dátum, dávka, očkovanie odmietnuté - rodičia nesúhlasili. Dg. Z28.2. A pod to urobte čiaru, aby sa náhodou nestalo, že tam doktor niečo dopíše (aj také prípady už údajne boli).

prevenar
9. máj 2012

@petot ja si povedat dam 😀

prevenar
9. máj 2012

@cinamon7 taky zoznam samozrejme neexistuje - co sa tyka lekarov , napis @manof on ti bude vediet poradit cez mail. kde tu sa najde ustretovejsi lekar.

cinamon7
9. máj 2012

@prevenar dakujem

prevenar
9. máj 2012

hmm, teraz lutujem ,ze nie som lekar a pravnik zaroven lol - to by ti hajzlici zazivali veci lol

shakti9
9. máj 2012

😀 veru, asi by ti ustretovi lekari neboli stastni, keby sme im taky zoznam v terajsej situacii vyrobili 😀 😀 😀 ...

shakti9
9. máj 2012

@prevenar a este aj doktor farmacie 😀

kbeata
9. máj 2012

@miskakyska a vies aj o tom ze ocko.latka proti pneumokokom prevenar bola vyvinuta v USA,na tam sa vyskytujuce kmene?a ze byvaly nas minister sa asi dobre s bratom nabalil ked ich prisdal medzi povinne tu na SK?

kbeata
9. máj 2012

@keziah podla mna lekar hlasi vsetkych neockovancov z rozneho dovodu aj ked je kontraindikacia 😉
lebo ked som bola na Ruvz,tak sa ma pytala ci ma maly kontrain.,v tom pripade by mi neudelili pokutu,asi 😉

ariela22
9. máj 2012

@samiana to by ma celkom zaujímalo...tak môžte hodiť 🙂

ariela22
9. máj 2012

@strociatka viete mi poradiť aj niejaké homeopatika na alergiu? Teda neviem presne či je to alergia ale tak sa to prejavuje - svrbenie nosa, červenanie očí....stále sa mi mala škrabka.......... lenže mňa tiež svrbí nos - to začalo už v tehotenstve a bojím sa že ona to tiež mohla dostať už v tedy odo mňa...teraz sa jej k tomu pridali aj tie červené očká a aj tie už šuchá-..... som smutná nechcela by som ísť na alergologiu a davať jej zodak ☹
@prevenar len mala otazočka.... myslím že som pochopia správne len si niesom 100 percent ista.... ak nedám dieťa zaočkovať tak môžem dostať pokutu vo výške 300 aj niečo....ale to za každú vakcínu osobitne alebo celkovo za všetky očkovania spolu??
Ďakujem

samiana
10. máj 2012

@ariela22
posielam IP, tomu, kto chce, takže idem to poslať 🙂 , je toho dosť veľa - to tu do diskusie píšem pre info ostatným

prevenar
10. máj 2012

@ariela22

to zalezi od toho ako napises vyhlasenie ked ta predvolaju na RUVZ (teda , ak ta predvolaju) do vyhlasenia napises vsetky vakciny kt. existuju na nasom trhu. ..aby si z toho spravila 1 pripad. za 1 pripad mozes dostat len 1 pokutu.

tu je zoznam : http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...

ak spravis riesenie priestupku v ramci jednej vakciny mozes tu pokutu dostat aj 8x za kazde jedno ockovanie. preto musis spravit kompletny zoznam, aby si jednym konanim obsiahla vsetky. teraz ako su v panickom mode, nebol by som prekvapeny keby sa pokusali niekoho pokutovat aj 100x. 😕 😕 😕

-mohol by sa ale k tomu vyjadrit aj @manof @petot . nemam s tym osobne skusenosti.

samiana
10. máj 2012

@prevenar

no ja neviem, čo je to s (prevažnou) väčšinou lekárov, čo sa to stane s ľuďmi, čo vyštudujú na medicíne - akosi sa mi nechce veriť, že tam idú len dajakí prospechári alebo len takí, čo im ide o biznis 😕 🙄 a nemajú dostatok morálnych a jednoduchých ľudských kvalít

píšeš, že škoda, že si sa nedal na medicínu (aj právo), ale berme teraz medicínu

opakovane som od lekárov počula konštatovanie, že oni sa učili a študovali extrémne ťažko, veľmi veľa a vo veľmi náročných podmienkach končili štúdium, kedy jednak sa učili na skúšky, chodili na prednášky a chodili aj "do práce" priamo na kliniku. Mnohí z nich mleli doslova z posledného pri konci štúdia, permanentné napätie, obrovský stres, nedostatok spánku, prepracovanosť, hraničná vyčerpanosť. K tomu sa pridružovala aj "hierarchická" štruktúra vzťahov na pracovisku, kde medici boli poslední psi, nechávali ich pracovať príšerné nadčasy - systém v nemocniciach je desivý.

Keď som sa na to kukla tak trochu z odstupu, na rozprávanie jedného, druhého...viacerých, na poznámky, koľko štósov skrípt sa učia naspamäť... na to ponižovanie a nedostatok odpočinku... a na výsledný produkt, pardon za výraz, osobu, čo samotný fakt, že má pred menom titul MUDr. považuje za stred vesmíru a to najdôležitejšie na svete ...
dačo mi začalo svitať

toto vyššie opísané "štúdium na medicíne" mi s prepáčením pripomína dobre organizované vymytie mozgu, alebo lepšie povedané "preprogramovanie osobnosti", a to technikami, aké sa opisujú pri tzv. deštruktívnych sektách - doslova. Kto to všetko bez ujmy na svojej celej osobnosti vydrží, pred tým skutočne klobúk dole. Neviem posúdiť, do akej miery a čo všetko je schopné takéto "štúdium" poškodiť, ale tá šablóna: ja som MUDr. a vy preto nemôžete rozumieť tomu, čo ja - je príliš často súčasťou výbavy lekára, že je to nápadné....

komu a prečo treba, aby ľudia, čo mnohí pôvodne určite chceli sprostredkovateľmi zdravia pre mnohých ľudí, boli takto "zaúčaní do remesla" ?

keziah
10. máj 2012

@samiana zase tu obtiaznost studia nemusime prehanat, moja sestra tam studuje tiez (popri rodicovskej dovolenke) a velmi si to chvali, bavi ju to, hoci je to narocne. poctivo sa ucit sa naucila na predchadzucej vysokej skole

prevenar
10. máj 2012

@samiana ahoj, myslim,ze si skor nepochopila co som chcel povedat. o lekaroch nepisem ako o "prospecharoch" , pisem ,ze prijmi detskej ambulancie z ockovania tvoria peknu cast ziskov detskej ambulancie. lekar za kazdu pichnutu vakcinu dostane od poistovne myslim 6 eur (nie som si uplne isty , ale je to nejaka takato suma) to nie je o vlastnostiach lekara ci je , alebo nie je prospechar, je to o fakte, ze tento system takto funguje.

ja neviem kolko ma taky detsky lekar deti ? 1000 ? 2000? - netusim . skus si vypocitat 1000 x 6 eur x ja neviem kolko je ockovani do 12 roku zivota x 9? 10 ? (nechce sa mi to hladat) tak si to spocitaj o akej sume sa bavime.

-cize este raz , toto konstatovanie je holy fakt a je skor o systeme , ako o lekarovi ...to ,ze takyto system lekarom velmi vyhovuje je uz druha vec 🙂

to ze klucovy "ockologovia" + hlavni pohlavari z RUVZ a par politikov priamo pracuju pre medzinarodne korporacie a pretlacaju do nasich zakonov ich agendu - cez ktoru vykradaju statny rozpocet nemoze byt ziadnych pochyb. takychto ludi sa da oznacit za prospecharov.

snad je to uz teraz jasnejsie 🙂

tepka
10. máj 2012

Dnes mi DR povedala že kde sme počuli že sa rodičia hlasia a že sa sakciuje???divné že by len dáky ťah na podpis do karty? 😒

vefi89
10. máj 2012

Čaute,
včera bol u nás jeden obchoďák,mimo iného veľmi fajn chlapík,myslím z Kováčovej. vravel že má 3 ročnú dcérku, ktorá dva týždne po MMR očkovaní prestala dýchať a kým sa dovalila záchranka, tak jej to poškodilo mozog dôsledkom čoho prestala chodiť aj rozprávať.