Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

supocka
27. máj 2012

snazim sa hladat vsetky potrebne informacie pre a proti a nahodne som natrafila na tento clanok.Dcerka je uz pol roka po prvej hexe ,odvtedy ockovana nebola a ja stale neviem,co je spravne.Momentalne som v takom stadiu,ze ockovat nechcem,ale bojim sa nasledkov,ak ockovat nedam

keziah
27. máj 2012

@supocka ja som nevidela ziadnu taku nezavislu studiu, ktora by ma presvedcila, ze ocko je nabeton neskodne (uznavam, nehladala som. na druhej strane, pokial ma pediatricka chcela presvedcit, ze mam dieta dat zaockovat, mohla si dat namahu a nejaku taku mi ukazat, pokial nieco take existuje)... ale natrafila som na opacne studie, v literature, ktora je ocko-skepticka. A pritom islo o literaturu napisanu lekarmi. Ono zavisi od toho, z ktorej strany sa na problem divas. Niekde som citala myslienku v style: neverim ziadnej statistike okrem tej, ktoru som sfalsoval ja sam. Podla mna prinajmensom existuje podozrenie, ze vakciny mozu poskodit zdravie alebo sposobit smrt- a to mne staci na to, aby som nedovolila svoje 3mesacne bezbranne dieta napichat hexou a prevenarom, lebo je to v ockovacom kalendari, ale vyzadovala individualny pristup.

sorciera24
27. máj 2012

@supocka odporucam ako prvotnu a kvalitnu literaturu nemeckeho lekara Dr. Hirteho - Ockovani - pro a proti ....vyborna lit. k tomu, aby si sa rozhodla....

llenkapettko
27. máj 2012

ok, prečítam 🙂 ale zaujíma ma ešte jedna vec, lebo som z toho jeleň. ako dôjde k tomu priestupkovému konaniu bez toho, že ma lekárka nahlási?
takýmto štýlom som jednala s predošlou pediatričkou a navrhla mi sama, aby som zmenila lekára. takže to môžem očakávať aj od tejto. je to začarovaný kolotoč. na nervy!! :(
ale ďakujem za info

luba41
27. máj 2012

@llenkapettko príde kontrola z RUVZ do ambulancie. Od lekárky / kedže zasiela mesačne výkazy o počtoch nezaočkovaných/ si vyžiadajú si zdravotnú dokumentáciu a posudzujú kontraindikácie uvedené v záznamoch Podľa Zákona o zdravotnej starostlivosti im lekárka dá karty k nahliadnutiu / a určite ich už má prichystané zvlášť, aby na niektorú nezabudla 😝 / a oni si môžu robiť zápisky, kópie a potom môžu v úrade spracovávať. Alebo jej písomne zašlú žiadosť, aby im to zaslala sama. Ja predpokladám, že nejako takto

monikamajova
27. máj 2012

@luba41 jedine stratiť kartu 😀 😀 😀

prevenar
27. máj 2012

@supocka to je velmi jednoduche vysvetlit, je to klamstvo - kazde pismeno, kazda ciarka , kazde slovo ..ciste koncentrovane klamstvo za ktorym su znicene a mrtve ludske zivoty. deti ktore sa nedokazu branit a aj dospeli kt. sa nechali oklamat. jednoduche.

zakladom thiomerzalu je ortut , najsilnejsi neuroxin aky existuje na tejto planete , ak nepocitam radioaktivne prvky. fakt verim,ze je to totalny balzam pre mozog mesacneho dietata ..a 10 nasobnom opakovani to urcite nebude mat vplyv vobec na nic. skutocne , presne takto si to predstavujem a tomu 100% verim. 😕 ved to povedali aj vedci ktorych si zaplatila nejaka vakcinacna firma. 😕

urcite aj dalsie latky nestoja za zmienku , ako brutalne rakovinotvorny formaldehyd kt. je prisne zakazany co i len v nabytku. hlinik - ktory je v priamom suvise s alzheimerovou chorobou . len akurat ked sa to vstrekne niekolko krat do tela maleho telicka ktore sa ma vyvijat a obide vsetky ochranne mechanizmy tela su tieto latky uplne neskodne bez akychkolvek negativnych nasledkov. tomu sa da tiez bez akychkolvek pochybnosti verit. samozrejme , je uplne nepodstatne vsimat si drobnost ,ze zisk jednej jedinej firmy v tomto "biznise" sa pocita na desiatky miliard eur . som uplne presvedceny, firmy s takymito prijmami by sa nikdy nepokusili podplatit nejakych "vedcov" , politikov, media. ..teda aj keby sa o to potencionalne pokusili, samozrejme by nikoho takeho nenasli. ved predsa ide o zdravie nevinnych deti . tomuto uplne verim z hlbky mojho srdca .

samozrejme epidemie roznych chorob v zaockovanych populaciach a nelegalne pokusi po celom svete pri ktorych zomieraju (su zmrzacene) desiatky / stovky deti su tak banalne veci, ze to ani spominat netreba.

prevenar
27. máj 2012

@llenkapettko som si temer isty,ze to sa nemoze stat . lebo RUVZ proste nevie kto si, jedine lekar vie tvoje meno a adresu. jediny sposob ako sa dostanu k tvojmu menu a adrese je nelegalne od lekara. teda toto mi vyslo z toho co o tom viem. je mozne ze to tak nie je , lebo sa samozrejme nepoznam vsetko , ale indicie ako ta, ze RUVZ sa snazi zubami nechtami prinutit lekara - hoci aj nezakonne vydat tvoje osobne udaje napoveda,ze je to presna tak ako si myslim.

aj ked je proti niekomu vedene konanie vzdy tam napisu ,ze konanie zacalo za zaklade nahlasenia lekarom. my nic, to lekar .

prevenar
27. máj 2012

@luba41
@llenkapettko

no ved to,ze je to nelegalne cele od zaciatku . proste ked existuje pravo na poucenie automaticky sucastou toho je aj pravo ho odmietnut. na take nieco nema co kto "nahliadat" sledovat a perzekuovat. cele je to protiustavne a protizakonne.

cize na to aby ockovali tvoje dieta potrebuju tvoj informovany suhlas , lenze ty po zvazeni vsetkych faktov proste informovane nesuhlasis ... na co mas sice pravo , ale je to ohodnotene 300e pokutou. cina ?

+ ty predsa neodmietas ockovanie ! odmietas len konkretnu vakcinu, na co mas uplne pravo. ked ti zozenu vakcinu bez vaznych vedlajsich ucinkov budes rada ockovat dalej . to ,ze taka vakcina nie je pre masy pristupna uz nie je tvoj problem . ci je ? . ci tie kilometre textu o vedlajsich ucinkoch v pribalovom letaku si nemame vsimat ?

ariela22
27. máj 2012

@prevenar bola to skôr rečnícka otázka,že asi to využijem keď to môže pomocť...ak nie tak nie ale aspoň tá snaha 😒 ja viem že si to netvrdil..pekne si to napísal 🙂

a ak by som jej toto znenie podpísala,tým by som jej vlastne dala súhlas že môže o mne podať info na RUVZ?... A ak si teoreticky predstavím ,že ma predvolajú a ja prehrám,teda mi dajú pokutu - tak až vtedy mám napísať že odmietam všetky vakcíny a vymenujem ich aby som dostala pokutu len raz ,alebo kedy vlastne by som to mala použiť?
Chystám sa aj na najhoršie ,ale nádej umiera posledná....

hmm no a aj teraz by porušila zákon? keď vlastne môže ale nemusí dať osobné údaje o neočkovaných deťoch? ale je tam to môže poskytnúť ...........či som zle pochopila?

radšej zhlboka dýchaj tým odretím o stenu by si toho asi veľa nevyriešil 😀 😅

ariela22
27. máj 2012

čo presne znamená diagnoza Z28.2 ?
@prevenar Ďakujem

ariela22
27. máj 2012

@luba41 asi bude na tom niečo pravdy,lebo aj ja som to už počula,že chodia z RUVZ na kontroli a prezerajú si ževraj všetky zdravotné dokumentácie ( o čom ale pochybujem ) a potom zisťujú prečo nebolo dieťa očkované .....

Inač nieje kontraindikácia aj znížená imunita? keď vlastne očkovanie imunitu oslabuje ...........tých kontraindikácii očkovania je veľmi málo 😒

zeta
27. máj 2012

ahojte, idem k vam po radu. Odmietli sme 3.davku inf.hexa a synflorix. Doktor nas presviedcal (mna aj mangela) ze treba podpisat - aj osobne 2x aj telefonicky.. Nic sme nepodpisali 😎 . Teraz nam prislo z RUVZ "Upozornenie na neplnenie ucasti na povinnom ockovani". Pisu tam, ze im "bolo dorucene pisomne hlasenie od MUDr. ..... o doterajsej neucasti na povinnom ockovani.... dietatom..., na ktore ste bola opakovane vyzvana." A este ma upozornuju na povinnost podla zakoona .... na podrobenie sa ockovaniu..

Cakala som predvolanie - na priestupkove konanie. Ale toto... Co robit? Poslat im "informovany nesuhlas" ze nesuhlasim s ockovacimi latkami, nie s ockovanim ako takym? Alebo hrat "mrtveho chrobaka" a cakat na predvolanie? Alebo? 😕
A este taky detail - pisu ze som bola OPAKOVANE VYZVANA, co som teda fakt nebola. Treba to tam opomenut (ked budem pisat nejake vyjadrenie sa na ich upozornenie), ze odkial to maju ze opakovane?
@prevenar
@petot
a dalsi ktori ste v neockovani doma
Dakujem za kazdu radu 🙂

prevenar
27. máj 2012

@ariela22 este,ze existuje internet a google 😝 nemas zac 🙂

http://rizikaockovania.sk/dok/Letak_iniciativa_...

Z28.2Nevykonané očkovanie pre odmietnutie pacienta z iných a bližšie neurčených dôvodov

- ja by som to spravil tak ,ze na po pozvanke z RUVZ by som na prve jednanie doniesol pisomne vyhlasenie kde v kt. by som odmietol vsetky mozme aj nemozne vakciny.

ono, treba si uvedomit jednu vec , ze ja ani nikto nepozna ziaden 100% postup ktory "funguje" a to koli tomu, lebo statne organy proste nedodrzuju a ignoruju zakony tejto krajiny . tym padom v takomto stave nie je mozne vypracovat nieco co je zalozene na pravidlach a zakonoch. cize ja ti mozem povedat,ze co by malo byt podla zakona , lenze ked to oni budu s radostou ignorovat co s tym narobis. preto vzdy vsetko treba hnat co najvyssie ako sa len da. treba sa odvolavat, sudit a medializovat .. nie len koli sebe teraz a tu ..ale koli buducnosti, aby to o 3 roky nebolo 3x horsie ako dnes. keby tym ludom dali volnu ruku, tak zajtra horia hranice aj s ludmi po namestiach v kazdom meste ako pred 500 rokmi . na to nikdy nezabudajte.

prevenar
27. máj 2012

@zeta

1) na poslednych 30 stranach je to napisane asi 40x 🙂 tak si to proste na listuj odzadu a precitaj 🙂
2) ak na to mas, nasiel by som si pravnika.
3) obratom by som to cele dal presetrit na prokurature a UOOU . ze ako je mozne ,ze RUVZ ziskala udaje este PRED spravnym konanim ..a ako je mozne ,ze sa jedna uz o druhu vyzvu, ked ziadna prva nebola.

ariela22
27. máj 2012

@supocka osobne som stretla mamičku čo mala s dieťaťom problém po očkovaní poruchy imunity - ale vedia to pekne zakryť - stalo sa to 3-5 dni po očkovaní ale z očkovania to nemá 😠 😒 ..... takže určite existuje príčinna súvislosť

zeta
27. máj 2012

@prevenar ok, idem pozriet. uz som tu davnejsie nebola - ked sme isli koncom aprila odmietnut, citala som to tu stale, zacala som okolo str. 500 ci 600. Odtial som mala nastudovane ze nic nepodpisovat a aj formu na "informovany nesuhlas". Vtedy tam este nebolo nic o upozorneni, len o predvolani na priestupkove konanie.
Tak, noc je este mladaa, idem na to 😉

petot
27. máj 2012

@keziah Historicky, obrnu spôsobovala tak neživá, ako aj živá vakcína. Neživá bola totiž v skutočnosti celkom dosť živá... Ako je to s neživou dnes, to Ti nikto nepovie. Nemalo by sa už stávať, že obsahuje živé vírusy, ale čo všetko by sa nemalo stávať a predsa sa stáva...

Živá vakcína z princípu šíri živý vírus, očkovaný človek je infekčný, zriedkavo niekto aj ochrnie. Ten vírus postupne mutuje a stáva sa nebezpečnejším, takže môže spôsobiť aj epidémie.

prevenar
27. máj 2012

@zeta 🙂 600 je strasne daleko, plno veci je uz neaktualnych. ak chces mat dobry prehlad presiel by som max poslednych 200 stran. najdes tam vsetko na co sa pytas a aj viac. ..ak ti potom nebude nieco jasne , kludne sa spytaj 🙂

petot
27. máj 2012

@zeta Pozri http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...
v časti "Písomná výzva/rozkaz". A voči tomu "opakovanému predvolávaniu" by som sa ohradil.

zaockujteajslnko
27. máj 2012

@zeta
ja by som to poslal obratom na prokuraturu s tym ze sa jedna o podozrenie z trestneho cinu zneuzitia pravomoci verejneho cinitela - nebola si OPAKOVANE vyzvana...........cize je to klamstvo..........dalej vyzyva PREUKAZATELNE lekar, co asi preukazatelne ta vyzvat nevyzval.....

proste klamu.....cize trestne oznamenie na prokuraturu

zeta
27. máj 2012

@prevenar @petot @zaockujteajslnko dakujem pani 😵

ariela22
27. máj 2012

@prevenar Ďakujem
No ja si myslím že som celkom odvážny človek...ale medializovať a súdiť to sa naozaj môžu len tí čo na to majú...
Ale skúsim všetko čo bude v mojich silách...
Potrebovala som len návod... nikdy nevieš čo pomôže , čo bude fungovať 🙂

zaockujteajslnko
27. máj 2012

@ariela22
podanie na prokuraturu s tym ze je tresne oznamenie je zadarmo! ....... a ked to nazves trestne oznamenie, tak ani to nemozu bez preverenia ulozit a musia to preverit.....

akurat si daj pozor aby si nemenovala konkretne osoby ale opisala len stav veci a ze sa domnievas ze "tymto bola naplnena skutkova podstata precinu alebo trestneho cinu".... a listiny co ti prisli, aby to nemohli otocit proti tebe ze krive obvinenie......

prevenar
27. máj 2012

@ariela22 tak ako pise slnko .. podanie podnetu na presetrenie na prokuraturu a UOOU je zadarmo 🙂 medializacia je tiez zadarmo. napis mail do markizy na "som reporter" a uvidis ci ich to zaujme. je dobra sanca ,ze ano .

prevenar
27. máj 2012

@zeta zijem , aby som sluzil 😵

ariela22
27. máj 2012

@zaockujteajslnko
@prevenar chlapci po dlhej dobe ste ma veľmi potešili 😀

manof
28. máj 2012

Milí priatelia, známi aj neznámi,

rád by som vás pozval na
besedu "Čo možno neviete o očkovaní I.", ktorá sa uskutoční
ZAJTRA, tzn. utorok 29. mája 2012
o 15:30
v Žiline
v centre integrácie a rozvoja Modrý vrch, Dolný val 70
http://www.slobodavockovani.sk/news/beseda-o-oc...

Zároveň Vám dávam na známosť, že o týždeň a deň na to, tzn.:
v stredu 6. júna 2012
o 15:30
privítame
v Žiline
v centre pohybu a tanca Labyrint, Kuzmányho 6
prof. MUDr. Henrietu Hudečkovú, PhD., MPH,
hlavnú odborníčku ministerstva zdravotníctva pre epidemiológiu a
vedúcu oddelenia epidemiológie na RÚVZ v Martine.
http://www.slobodavockovani.sk/news/prednaska-d...

Verím tomu, že prof. Hudečková sa teší na Vaše hĺbavé otázky (napr. ako to, že očkované deti sú v priemere oveľa viac choré než tie neočkované, alebo ako to, že bežná detská choroba - šarlach - takmer zmizol bez akéhokoľvek očkovania) a že si nenecháte ujsť jedinečnú príležitosť podebatovať zoči voči predstaviteľke vládnucej triedy (establishmentu, resp. verchušky - podľa Vašej politickej a jazykovej orientácie) a vládnucej, štátom posvätenej ideológie zároveň.

P.S.: Budem rád, ak túto pozvánku prepošlete svojim priateľom, známym, príbuzným či kolegom, ktorí čo len potenciálne môžu javiť záujem o túto tému.

P.P.S: Ak chcete usporiadať besedu o očkovaní vo Vašom meste/obci, tu je návod:
http://www.slobodavockovani.sk/podujatia/ako-us...

Na prípadné stretnutie sa teší a všetko Dobré Vám praje
--
Ing. Marián FILLO
* * * * * * * * * * * *
Sloboda v očkovaní - internetový denník o očkovaní
http://www.slobodaVockovani.sk
sloboda.v.ockovani@gmail.com

manof
28. máj 2012

WHO sa nezdráha bezočivo klamať, strašiť a vydierať, aby nahrabala peniaze, čo nakoniec aj tak skončia vo vreckách Big Pharmy:

"WHO straší nárastom výskytu detskej obrny, ktorý však v skutočnosti klesá (Ad: Hrozí návrat zákernej choroby: Zomiera aj polovica nakazených!)"
http://www.slobodavockovani.sk/news/who-strasi-...

miliharmi
28. máj 2012

@manof Díky za článek o obrně, také jsem to zaznamenala v našich mediích a je to neskutečné, jak snadno lze manipulovat lidmi ze strany tzv. uznávaných a věrohodných organizací. Docela mě to znechucuje, protože když někdo argumentuje názorem WHO, tak to přece je nezpochybnitelná informace, že? 😠