Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
4. júl 2012

@ivka82 K tej údajnej epidémii pozri http://rizikaockovania.sk/spravy/ts_osypky_2012...

Priorix je proti osýpkam, mumpsu a rubeole, Tie choroby sa kedysi považovali za bežné detské ochorenia, až kým neprišla vakcína a s ňou zastrašovacia kampaň. Úmrtnosť vymizla desaťročia pred zavedením očkovania.

hajanka
4. júl 2012

@careamell MMR sa ockuje v rozmadzi 15-18 meisaca, odlozenie sa chape ako dalsi cas navyse, ak by si chcela odlozit napriklad do 2 rokov, ale 15-18 je normalna zakonom urcena doba ockovania tejto vakciny, poistovna s tym naozaj nema nic spolocne, je to tak dane zo zakona 😉

ivka82
4. júl 2012

@petot diky..no ved prave. dost ma to dnes zastrasilo, bola som rozhodnutá neočkovat , zdravie dietata mi stoji aj za tu pokutu

hajanka
4. júl 2012

@ivka82 v skratke

NIE samotne choroby proti ktorym sa ockuje Priorixom nie su smrtelne,
avsak v pripade znizenej imunity, zlych hygienickych podmienok, nevyvazenej chudobnej stravy mozu u dietata viest ku komplikaciam, aj vaznym komplikaciam az smrti - tu moze v konecnom pripade sposobit napr. zapal pluc, zapal mozgovych blan,....... cize v takychto podmienkach moze clovek zomriet aj na nadchu ci chripku 😀

t.zn. nebezpecenstvo moze vyplyvat zo znizenej imunuty a zlych zivotnych podmienok, ak nezijes v nejakej diere, osade, pod mostom, alebo neviem kde, tak ak sa aj VOBEC dnes niekde tymito chorobami nakazis, "zmaknes ich lavou zadnou" 😉

tu sa dozvies, v ktorych rokoch sa zacalo plosne ockovat proti roznym chorobam:
http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

k udajnej hroziacej epidemii v skatke tolko,

1/ o epidemii sa neda hovorit
2/ firma GlaxoSmithKline je hlavnym sponzorom tohtorocnych olympijskych hier, tazke je jasne, preco je ockovanie na zozname priorit
3/ ucel sväti prostriedky a preto v prospech provakcinacnej politiky mozno obyvatelstvo zastrasovat a zavadzat
4/ su podlozene studie a skutocne pripady a dokazy o tom, ze vakcinacia neznizuje moznost prenosu infekcnych chorob ani proti choroba nechrani.
5/ pred udajnou "epidemiou" osypok dieta urcite neochranis ockovanim, kedze prave vacsina nakazenych ma vsetky povinne ockovania proti osypkam
6/ ucinnost vakciny nie je 100%, imunita nie je celozivotna, ucinnost je kratkodoba
7/ osypky su bezna detska choroba, len ockovania z nej robi nebezpecnu chorobu a odsuva ju do veku, kedy moze byt naozaj nebezpecna (v dospelosti, starobe, podobne ako bezne ovcie kiahne)

ajja21
4. júl 2012

@prevenar A nespoliehal by si sa prečo? Pretože predvolanie do 2 rokov určite príde, alebo aj keď príde po 2 rokoch tak vôbec na to RUVZ neberie ohľad? 🙂

keziah
4. júl 2012

@ajja21 mrkni sem: http://www.slobodavockovani.sk/news/dalsie-prav...
ak tam nenajdes, co hladas, skus pogooglit, najma slovne spojenia: zanik zodpovednosti za priestupok alebo prekluzivna lehota na prejednanie priestupku

prevenar
4. júl 2012

@petot no, proste cele to je o akom takom pravnom vedomi pacienta. niektore veci sa daju podpisat a niektore su zas cistou samovrazdou ,, casto sa na seba velmi podobaju preto treba byt extremne opatrny.

ja som vychadzal z toho , ze je ovela castejsie sa snazia rodica na niecom nachytat , ako opacne. preto kto sa dajme tomu az tak neorientuje v danej problematike je strategickejsie ked odmietne vsetko . podla mna tak napacha mensie skody pre seba ako keby podpisoval a prijimal "poucenie" kt. nerozumie.

ale zas.. len moj nazor , nikto ho nemusi nasledovat 🙂

prevenar
4. júl 2012

@ajja21 je temer vylucene ,ze ta v dnesnej dobe nepredvolaju. este pred rokom , dvomi sa to kludne mohlo stat . teraz bezia na plne obratky , lebo su v panike ..boja sa prebudenia sirsich mas. ..ako netvrdim,ze je to nemozne..len sanca ,ze sa tak stane sa blizi k nule 🙂 ..aj ked stale je 😝

syla
4. júl 2012

@careamell ja som si ohľadne tohto zisťovala a to že máte dôveru a lekárka tvrdí, že treba očkovať v 15. mesiacoch, tak to len preto, lebo poisťovni trvá cca 2 mesiace, kým uhradí zdr. starostlivosť lekárovi, takže v 18. mesiaci by to mala mať už uhradené. Keď odložíš očkovanie, tak až v 20. mesiaci veku tvojho dieťaťa.
Takže lekárke ide len o peniaze 😀

ivka82
4. júl 2012

@hajanka dakujem velmi pekne🙂

esterhazy
4. júl 2012

Mne sa mala narodila v decembri 2011.a to ockovanie mi povedala nasa doktorka,ze uz povinne nieje!!!! Mala tiez nieje zaockovana 🙂 😉 🙂 😉 🙂

petah82
4. júl 2012

@careamell my sme tiez chceli akoze odlozit MMR, no mne zas tvrdila nasa, ze nam musi dat v 15.m, neda sa posunut do 18.m, lebo, ze VSZP nariadila v 15m... tak sme rovno odmietli a hotovo... vsetci mi tu potvrdili, ze je to blbost ako brno 😀 a navyse uz mala pre nas davku v chladnicke... zeby to bol dovod?

petah82
4. júl 2012

@maahuliena nic jej nedavaj, sak si jej uz papier s odmietnutim dala. hlupe kecy z jej strany, bla bla... 😖

syla
4. júl 2012

Rozmýšľam stále nad jednou vecou, vakcíny, ktorými sme boli očkovaní my, ako tu pozerám tak ročníky cca 70-80 roky, boli šetrnejšie voči organizmu?! Neboli ťažké priebehy po očkovaní?!

zigzag
4. júl 2012

to mysila vazne s tym novym zakonom v polsku??? 😖 ☹

petah82
4. júl 2012

@syla ja si myslim, ze to bolo s vakcinami podobne ako so vsetkym naokolo. kukni kolko chemie je natrepanej v jedle, nenajdes pomaly nic bez zbytocnych eciek, modifikovanych skrobov, nieco slovenske... sa natrapim, kym vyberiem aj jogurt... kolko je toho v kozmetike... vsade natlacene sprostosti podla mna uplne zbytocne... pred 30rokmi nemali ani paru o tolkej chemii a asi si to ani nedovolili, chcem verit. dnes, aby zarobili co najviac, rozriedia to vsetkym moznym, aby to bolo lacne a nikoho nezaujima, ze to je toxicky odpad uplne na h...o a mozno to niekomu ublizi. po nas potopa. sak aspon budu mat doktori co liecit a farmy pre koho vyrabat lieky... nikto si nikoho nevazi, sak to vidis aj v beznom zivote... 😒 a navyse alergie mame skoro vsetci 30tnici....

hajanka
4. júl 2012

https://www.facebook.com/notes/stop-przymusowi-...

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

syla
4. júl 2012

@hajanka tak to je sila, to akože myslia vážne?

hajanka
4. júl 2012

@syla kokso... skoro mi zabehlo!

petot
4. júl 2012

@hajanka Veď to je fašizmus. Poľsko už sprivatizovalo aj telesné schránky svojich občanov.

hajanka
4. júl 2012

@syla uz to bolo odsuhlasene v parlamente, minuly mesiac, vsetci boli ZA! len jeden poslanec bol proti

mgrartdrzka
4. júl 2012

@petah82 http://www.stream.cz/peklonataliri/691900-peklo...
...neviem, ci to poznate tu vospolok...ale na margo tych potravin sa to hodi

petah82
4. júl 2012

@mgrartdrzka poznam, je to sila, ale vacsine je to aj tak jedno... 😒 sak nebudu to vsetko v obchode studovat...

mgrartdrzka
4. júl 2012

@esterhazy asi myslis TBC... moj sa narodil v novembri 2011 a ockovanie som hned z fleku odmietla a to si este dali namahu mi zavolat v decembri, ci ho nechcem zaockovat...to som im tiez taktne odmietla

halienka
4. júl 2012

@hajanka panebože, fakt fašizmus 😲 ako toto môže v dnešnej dobe prejsť? A ľudia sa nebúria?

hajanka
4. júl 2012

@halienka buria, len ci im to pomoze ☹ 😔 😔

halienka
4. júl 2012

@hajanka ach bože, len nech sa toto nestane u nás ☹ takú vládu vystrieľať čo ide proti vlastným ľuďom...

prevenar
4. júl 2012

@syla ..samozrejme ,ze boli ..len sa nepripustalo,ze to je z ockovania. v podstate rovnako ako dnes ..len vtedy nebol internet tak clovek nemal ziadnu sancu , aby to prislo ze o co ide. kazdy videl len svoj pripad a to bolo vsetko , zvalilo sa to na "genetiku" a dovi dopo.

ja som bol zdrave dieta do 2ch rokov ..po tomto datume sa stal zo mna alergik snad na vsetko ..a rychlo nasledovala astma + "liecenie" na dalsie desatrocie. "kto vie" co take sa mohlo stat v zivote 2 rocneho dietata, ze nastal taky obrat .. jo, genetika ^^ ..vsetko sa dalo do poriadku, az ked som vyrastol cca 17r a odmietol som som uzivat akekolvek "lieky" a travil vela casu v lese na biku - kde bolo vela suchych listov , pelov a prachu 😕 😕 😕

moj kamarat detto .. prve roky uplne zdrave dietatko ..a "zrazu" tazky ekzem na cele telo ..do dnes.

-ono, len treba pospominat a hned sa ti rozsvieti ,, ake tie vakciny boli "neskodne" ..

mgrartdrzka
4. júl 2012

@petah82 no neviem...my s manzelom sme asi riadne sibnuti, ked nakupujeme dlhsie o to, co studujeme etikety a nahadzujeme do aplikacie v mobile Ecka...len aby sme nekupili viac chemie ako jedla

hajanka
4. júl 2012

@halienka to ma hned napadlo, len som to nechcela vyslovit nahlas 🤐