Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
28. júl 2012

Ešte slávnostný oznam, že preklad knihy „Ilúzia očkovania — O tom, ako očkovanie oslabuje prirodzenú imunitu a čo možno urobiť pre znovuzískanie zdravia“ od americkej imunologičky ( @labaga - áno, od lekárky-imunologičky) ukrajinského pôvodu Dr. Taťjany Obuchanyč je zavŕšený prekladom prílohy:
http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tatjana-...

Ešte to raz prejdem, učešem a spravíme z toho PDF. A ak to niekto zasponzoruje, tak môžeme aj vydať offsetom nejakých 500-1000 ks, nech máme čo ponúknuť pediatrom oplátkou za Sprievodcu očkovaním. 🙂

manof
28. júl 2012

@dankakk
... tetanus, ktorý by s najvyššou pravdepodobnosťou aj tak nedostal (bez ohľadu na očkovanie)

anicka87
28. júl 2012

citam poslednych 300 stran a suvisiace clanky s otvorenymi ustami... kde som mala hlavu ked som nechala ockovat?!! ☹

anicka87
28. júl 2012

@manof vsimla som si ze si pisal o nejakych prednaskach o ockovani. nekona sa nieco podobne aj teraz v okoli ZA?

manof
28. júl 2012

@anicka87
asi až na jeseň, ak vôbec. Tzn. ak ma niekto pozve. Sám si besedy/prenášky neusporadúvam, to by som nestíhal.

anicka87
28. júl 2012

@manof to nevadi. daj to tu prosim vediet, popripade je to niekde zverejnovane? velmi sa chcem takej prednasky zucastnit

manof
28. júl 2012

@anicka87
Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com a zaradím si Ťa do adresára. Potom pár dní pred besedou pošlem pozvánku, kebyže Ti nepadne do oka skôr.

manof
28. júl 2012

Ak by ešte niekto chcel byť e-mailom upozornený na prednášky/besedy o očkovaní v jeho okolí, nech mi napíše na sloboda.v.ockovani@gmail.com aj s uvedením bydliska (stačí mesto/obec, prípadne okres alebo PSČ, ak je na Slovensku viac obcí s takým názvom).

gubcikova
28. júl 2012

my odkedy sme malú dali zaočkovať mmr.mala stále problémy.stále sople,vyrážky,ecoli v bruchu,skrytý dlhodobý zápal dolných dýchacích ciest,candidu v črevách,helicobaktera,nevysvetliteľné fľaky na tvári.robili nám komplet rozbor krvi ktorý nám ukázal,že žiadnu alergiu nemá,nič jej nie je až na tú candidu a helicobaktera.candida sa preliečila.fľaky po tvári stále.teraz nás čaká kožné v BA.

manof
28. júl 2012

@gubcikova
No bolo vám to treba?

gubcikova
28. júl 2012

@manof nebolo,ale kto vtedy vedel.všetci to brali s toho hľadiska,že zostala bývať často chorá,lebo som ju prestala dojčiť.ale ja som stále vedela,že to kvôli tomu neni.pri synovi sme o mmr už ani neuvažovali.

prevenar
28. júl 2012

@dankakk

nahodicka , ako vevericka .. pekne si navaril. 😕

prevenar
28. júl 2012

@gubcikova kozne ,, jooo.. tam vam uz fakt len "pomozu" ..ja ti poviem uz teraz co vas bude cakat po tom "koznom. ..atstma, zhorsene pecenove testy - lieky na pecen , lieky na astmu, zhorsenie ekzemu (alebo co to mate teraz) , este silnejsie kortikoidy , ...uplne zrutenie poslednych zvyskov imunity.

a) mozes nastupit tu cestu kt. som prave opisal.
b) mozes z nej zist , investovat cas do studia ..a malej zachranit zdravie a mozno aj zivot.

vyber je len na tebe/vas. ..ludia kt. prenechavaju zodpovednost za zdravie vlastneho dietata na obchodnikov koncia presna tak ako vy ...alebo my . nastastie sme kormidlo vcas vzali do vlastnych ruk a otocili lod opacnym smerom. ..to kormidlo uz nepustime nikdy viac ani na minutu.

vela stastia .. (aj ked nie je to o "stasti" ..ale to je uz na iny temu 🙂

petribela
28. júl 2012

to očkovanie,,,voľakedy keď sme boli my malí bolo očkovanie na dennom poriadku a nič nám nebolo.Teraz človek počúva len samé zdravotné problémy,,asi čím to je?všade samá chémia, postreky, zlá životospráva pcháme do seba samé éčka,,,skoro každý druhý,tretí človek pomaly astma.....na každého zaberá niečo iné...keď dieťa nedáme zaočkovať a potom to dostane, výčitky....s jedinou vakcínou s ktorou nesúhlasím sú ovčie kiahne,,,je to dôležité, aby to dieťa dostalo,,,buduje sa imunita.

bobocka
28. júl 2012

@petribela nooo,ani by som nepovedala,ze moja generacia (sme rovnako stare) obisla dobre skrz vakciny vtedy ockovane.kopec mojich priatelov je chorych (ci uz sa ich to dotklo vo velkom a trpia SM napriklad,alebo ide LEN o astmu,ekzemy,alergie,ci reprodukcne tazkosti,ktore ma hadam kazdy druhy par v mojom veku) nehodno vsetko zvalovat na vakciny,ale takisto nehodno povedat,ze boli superneskodne a vsetko zle co si generacia dnesnych tridsiatnikov so sebou nesie je z konzumacie mcdonalds. a hlavne ockovaci kalendar pred 30rokmi a ockovaci kalendar dnes je uplne o niecom inom.

alenka600
28. júl 2012

@petribela A preco s ostatnymi vakcinami suhlasis? Preco myslis, ze len kiahne je dolezite dostat, lebo to buduje imunitu?

petah82
28. júl 2012

@petribela hlavne zlozenie vakcin sa meni casom. pozname inu chemiu, tak ju tam dame, lebo akoze "vylepsime" vakcinu. MMR sme my 30tnici dostavali jednotlivo, dievcata rubeola, chlapci mumps... ako starsie deti okolo 11r... aj kiahne mozu mat komplikacie, ale vacsina ich mala, tak ich neda ani svojim detom ockovat, tak ako ja, tak ako aj mumps, osypky, rubeola (MMR) mozu mat komplikacie, ale aj chripka a moznu ich prekonaju v pohode ako vacsina a budu mat imunitu a posunie to ich imunitu dalej, ta "bezna" 6.choroba je na tom istom zozname ako osypky, rubeola, medzi 6beznymi detskymi chorobami, je to len o tom, ze niekto "mudry" vymyslel vakcinu na MMR, tak ju predava, tak ako vymyslel vakcinu na kiahne, tak ju predava,... vakcinu na sarlach nikto nevymyslel, tak sa nepredava a ani nevyskytuje...
"Začiatkom 20. storočia boli infekčné ochorenia sprevádzané vyrážkou zoradené za sebou:
1. OSÝPKY, 2. ŠARLACH, nikdy sa neockoval a pocula si o nom, ze by tu sarapatil? zmizol sam... :-/ 3. RUBEOLA
4. RUBEOLA SCARLATINOSA (existencia tohto ochorenia neskôr nebola potvrdená) 5. ERYTHEMA INFECTIOSUM
6. EXANTHEMA SUBITUM-6.choroba"
aj ecka su zle, aj chemia okolo, ale kazdy z nas TU sa to snazi minimalizovat, skumat v obchode jedlo, kozmetiku, radsej ziadnu ako chemiu a ked viem, ze vo vakcinach je napchata zbytocne aj taka, co by tam nemusela byt. keby sa par mudrych hlav spojilo a uznalo, ze radsej viac investujeme, bude drahsia, ale bezpecnejsia. lenze ludia si daju pichnut aj lacnu chemiu bez vyhrad a bez skumania, tak naco vylepsovat...? a navyse, myslienka je pekna, keby to fungovalo, ale nefunguje... utopia je mat fyziologicky roztok s antigenmi, ktore bez poskodenia vytvoria dokonalu dozivotnu imunitu...

silvia0201
28. júl 2012

@manof ahoj. chcela by som sa ťa opýtať na tvoj názor na očkovanie proti rotavírusom. možno si to už volakde aj písal.ale mne sa nechce a ani nemám čas to hľadať vo fóre.
za skorú odpoveď ďakujem.

prevenar
28. júl 2012

@petribela hmm..

1) nic "nam" nebolo ? no mozno tebe .. mne teda bolo -celkom slusne alergie. do dvoch rokov som bol uplne zdravy ..a po dvoch rockoch zahadne uplne chory ..tak isto moju dvaja kamosi - ekzem po 2ch rokoch ..a dalsi dvaja silna cukrovka ..opat nahodne po dvoch rokoch zivota. proste ..tie prasive nahody.

2) bolo , a mnohym ..jedine co fakt nebolo je internet. ..vsetko sa lahko ututlalo, ludia nevedeli jeden o druhom. kazdy si myslel ,ze je "sam" a ze je to asi "normalne" . lenze dnes ked zistis ,ze v kazdom piatom dome a kazdom tretom vchode sa nieco "deje" ..tak ti zapne, hop ..nie som sam ...je nas pekne vela ! co sa to tu sakra deje ?!

3) dalsia dolezita otazka ,, boli to uplne rovnake vakciny ako su dnes ? boli v rovnakom mnozstve ako su dnes ? podavali sa rovnakou frekvenciou ako dnes ?

- byt tebou, tak si v ramci vlastneho bezpecia a zdravia tvojej rodiny poriadne nastudujem nejake ine materiali ako reklamne letaciky . napriklad par sto stran tejto diskusie dozadu. dozvies sa fakt nevidane veci . ..ale v zasade, samozrejme si rob co chces . moje 2 centy lol .

prevenar
28. júl 2012

@silvia0201 kedze kohut spi ...hahaha 😀 tak ti odpoviem zanho .. NIKDY , ani keby tanky padali. (v kratkosti) ..ak som sa netrafil, tak manof to urcite napravi neskor 🙂

ak nemas cas na zdravie svojho dietata ty ...obchodnici si ho urcite najdu, to mi ver ,,,a vysledky sa ti moc pacit nebudu.. aj to mi mozes verit ..alebo aj nemusis , to je uz na tebe 🙂

petah82
28. júl 2012

@prevenar @petribela cisto nahodne casove zhody, vsak vieme, ze vakcina je dobra, len vyvola to zle, co je v nas zakodovane uz od narodenia, ona za to nemoze, ona to len vyvolala.... ale ozvalo by sa to aj bez vakciny? urcite! 😎 priroda to cele zle vymyslela. postavila nas sem takychto geneticky zmutovanych, slabych, co sa musime chranit nakou chemiou do krvi, aby sme prezili chripku... mozno, lebo ta chripka sa nesiri z prirody, ale z laboratoria. kde sa pozries, ideme proti prirode, uz pri porode to zacina, umelo zasahujeme do toho, co tu funguje tisice rokov, vyvolavame den po termine..., potom vakciny, panadoly, nurofeny, atb, kortikoidy, ...

prevenar
28. júl 2012

@petah82

vsetko je cisto nahodne a neoplati sa tomu venovat ziadnu pozornost 🙂
-tisice rokov ? ..myslela si desiatky - stovky milionov ? cisto teoreticky cele miliardy 🙂

nae
28. júl 2012

@silvia0201 O rotavírusoch na Manofových stránkach: http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

manof
28. júl 2012

@silvia0201 odhliadnuc od brutálnej kontaminácie prasacími vírusmi (do tej miery, že ich vo vakcíne bolo 10x viac než samotných rotavírusov) je celá táto vakcína v podstate na smiech, lebo je to vlastne vakcína proti hnačke a medzi veľmi časté nežiaduce účinky podľa samotného výrobcu patria hnačky. Okrem toho je pre dojčené deti prakticky neúčinná, lebo vakcinačné vírusy spravidla sú zlikvidované protilátkami od matky.

keziah
28. júl 2012

@petah82 mam dojem, ze prekonanie sarlachu nevytvara imunitu, preto by ockovanie nemalo zmysel (i ked mozem sa mylit)
a celkom nezmizol, len u nas v rodine bol za posledne 2-3 roky 3 krat

tamix
28. júl 2012

@silvia0201 Ja som to malej dala na odporúčanie pediatričky - to som ale o vakcínach ešte nič nevedela. Keď sme prišli na ďalšiu poradňu, tak mi povedala, že vakcíny ako rotarix nech posielajú deťom do Afriky. Myslela som, že ma od zlosti rozhodí. Tak si vyber, či je potrebná alebo nie. Môj malý ju mať určite nebude.

prevenar
28. júl 2012

@keziah wow ..to je teda husta frekvencia. ja som za cely zivot toto ochorenie nevidel, ani som nepocul,ze by ho niekto mal .. patrali ste za tym cim by sa dal vysvetlit takyto casty vyskyt ?

manof
28. júl 2012

@keziah
je pravda, že šarlach úplne nezmizol, ale faktom je, že sa naň už dávno neumiera, a kedysi sa veru aj umieralo. A to je, myslím, podstatné. Nie to, či tá choroba tu je alebo nie je, ale aké má v tejto situácii následky. Šarlach sa zo smrteľnej choroby stal de facto banalitou. A očkovaním to teda nebolo. To isté platí aj pre osýpky a ďalšie choroby, že úmrtnosť na ne klesla prakticky na nulu už pred vynájdením vakcíny.

keziah
28. júl 2012

@prevenar ta frekvencia je sposobena miestom pobytu... v europskom velkomeste, mimo SR

prevenar
28. júl 2012

@keziah no jo 😕