Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobocka
28. aug 2012

inak ja tiez odporucam ludom,ktori su za ockovanie si zalozit vlastnu temu.pokial ockovaniu veria a maju svoje dovody na to,je to v uplnom poriadku.kazdy ma pravo na svoj nazor.a kazdy ma pravo svoj nazor vyjadrit.ale kedze toto je priamo tema o neockovani,tak je jej obsah vopred dany a proockovacie nazory sa tu s pochopenim len velmi tazko stretnu,tak je podla ma lepsie ak by si proockovaci rodicia zalozili svoju temu o tom.a ten rodic ,ktory sa rozhoduje ci ockovat ci nie by si precital i jednu i druhu temu a iste by mu to pomohlo v rozhodovani.podla mna je to iste lepsie ako sa prekarat v jednej teme o svojej pravde 🙂

bobocka
28. aug 2012

@pectore ano, pozrete to mam uz davnejsie

halienka
28. aug 2012

@hajanka @bobocka čo narobíme, keď niekto nie je schopný pochopiť ani názov témy a príde nás tu oboznámiť o tom, že očkovať bude lebo je to dobré. Ja neviem či je to tak ťažké pochopiť, že sa tu združujú ľudia ktorí NESÚHLASIA s povinným očkovaním. Ale asi hej... 😒

nikimax
28. aug 2012

@eaka my už máme neočkovanie všetkých našich 3 detí vyriešené, ani pokuta nebola. (či zabrala emocionálna argumentácia, alebo než. účinky, neviem) Ale materiál (vyšetrenia) zbierame dalej, veda ide dopredu, a snad sa niekedy dočkáme zadosťučinenia... 😎

xlucia
28. aug 2012

neviete niekto ake pokuty udeluje ruvz v petrzalke? ma niekto skusensot?

keziah
28. aug 2012

@xlucia ten link, co si hodila, nefunguje

xlucia
28. aug 2012

@keziah http://www.ruvzba.sk/legislativaframe.html
treba klikut na ten text co je podciarknuty pod zltym nadpisom.
ide ti to?

keziah
28. aug 2012

@xlucia ano, dakujem, tak to ide
toto stanovisko je tu uz pomerne zname, vela sa o nom diskutovalo, ked to bolo aktualne- v aprili, maji

keziah
28. aug 2012
sarkar
28. aug 2012

@naky Mor se nikdy neočkoval...Možná tak ten králičí 😀 A i ten je tu pořád a je postrachem chovatelů králíků...Myslíš, že třeba jednou vyvinou očko proti civilizační chorobě zvaná obezita, případně cukrovka nebo vysoký krevní tlak nebo třeba rakovina? Je to všechno o přístupu a chování lidí, kteří sami ovlivňují svoje zdraví.
A navíc je tu "teorii regulace obyvatel"... Možná, že ti kdo očkují, jim to ulehčují...

vavrenka
28. aug 2012

@natas4 😀 , fakt? kurnik, malo by to rychlejsie prepisovat 😉 , ok, uz rozumiem ja som mala potrebu sa obranit, lebo fakt som sa nerozhodla zo dna na den a aj som si co to studovala, aj ma panika chytala aj som diskutovala s kadekym s oboch taborov. preto sa ma to o tej nezodpovednosti od teba tak dotklo. vsak predsa nemusim vediet ako sa lieci mor a nedam proti nemu aj tak zaockovat, lebo sa nevyskytuje. a to, ze sa cierny kasel lieci ATB a ze moze mat modifikovany preibeh to a dalsei veci okolo viem, mna zaujimali nejake podrobnosti, a ak by ich niekto vedel, tak mi to usetri cas vyhladavania na nete, cize moju mentalnu energiu. ale je mile, kolki mi teraz pisu o ciernom kasli 🙂

natas4
28. aug 2012

@vavrenka nechcela som sa ta dotknut...myslim, ze vsetci chceme pre nase deti len to najlepsie 😉

lenaluci
28. aug 2012

@bobocka Možno sa opýtam hlúpo, ale čo všetky ostatné lieky? Aj tie odmietate alebo vám prídu bezpečnejšie?

bobocka
28. aug 2012

@lenaluci pokial mozem,vyhybam sa klasickym liekom,vdakabohu nam ich nie je velmi treba(malemu bolo treba 2X a ma 3 roky a aj to preto,lebo mal silnu laryngitidu,ktora si vyzadovala hospitalizaciu,1x mal atb a to sa po dni hned vysadilo lekarom koli velmi skaredej reakcii).ale pokial ide o soplik ci jemny kaslik( s cim tiez vdakabohu nemam castu skusenost),tak jednoznacne nesiaham po klasickych liekoch a ak mam pocit,ze treba liek nasadit,tak siaham skor po homeopatii.klasickym liekom sa nebranim uplne,no nemienim ich nasadzovat na kazdu sprostost.ked ich stav vyzaduje,tak ok,ale niektori lekari predpisuju atb ako cukriky napr a to teda absolutne neschvalujem.moje dieta je ockovane podla ockovacieho kalendara,takze az neskor som ja zacala studovat temu ockovanie a k dnesnemu dnu nemozem tvrdit,ze ockujeme dalej.to iste nie.sama som mala byt teraz preockovana a odmietla som.pokial ma protistrana nepresvedci ozaj padnymi argumentami,ze ockovanie JE bezpecne,tak sa u nas ockovat nebude.

eaka
28. aug 2012

@lenaluci prečo hlúpo... medzi očko a liekmi je však jeden zásadný rozdiel.. pri liekoch podstupuješ riziko ich vedľajších účinkov ad1 dobrovoľne ad2 v situácii aktuálneho ohrozenia danou chorobou...na rozdiel od vakcín, kde ide o preventívne opatrenie pred niečím, čo nemáš vôbec predstavu, akú šancu máš asi dostať.. proste Ti niečo pichnú a ak nedostaneš danú chorobu, pripíše sa úspech očkovaniu, HOCI si okolo tej choroby možno ani nešla a nebola by si sa nakazila, ani keby si očko nemala.. 😉

lenaluci
28. aug 2012

@bobocka A ak nedajbože niekto vážne ochorie a bude potrebovať nejaký liek s celou kopou nežiadúcich účinkov? Budeš čakať kým ťa presvedčia, že je bezpečný? A čo lieky proti chorobám, ktoré nedáte zaočkovať? Tie sú bezpečné? Ja som s veľkými obavami dala zaočkovať, prosím neberte ma, že vám vnucujem svoj názor. Chcem len vedieť, či naozaj idete do dôsledkov. Lebo nedať zaočkovať je istým spôsobom ľahké, odmietnúť dať liečiť choré dieťa je trochu iná káva. A ešte je tu jedna morálna otázka. Čo ak vaše choré nezaočkované dieťa v čakárni nakazí očkované?

sissmiss
28. aug 2012

@lenaluci ak ockovanie funguje tak predsa to ockovane dieta sa nemoze nakazit od neockovaneho, nie? 😉
Jeden z dovodov ockovania je ten, ze bububu, teraz bulhari a ukrajinci sem cosi dovlecu...ale ak sme zaockovani tak nie. Sme chraneni. A odrazu uz nie sme chraneni ak sa ockovane dieta nakazi od toho neockovaneho? Neockovani su hrozba pre ockovanych, ale pre neockovanych su zas hrozba bulhari a ukrajinci? Ti uz neohrozuju ockovanych? 🙂

sana15
28. aug 2012

@lenaluci Akym sposobom by malo neockovane dieta nakazit ockovane? 😕 Stale dookola ta ista pesnicka. Tak rodicia nezaockovanych deti by sa mali podla vas bat ale je to presne naopak, boja sa rodicia zaockovanych deti. A coho? ked mas dieta zaockovane, tak sa podla lekarov uz nemusis nicoho bat. A ak si teda postrehla a prijala informaciu,ze ockovanie nezabrani tomu,aby dieta na danu chorobu ochorelo tak potom o com to je? Riskovat kopec neziaducich ucinkov z vakciny za ochranu,ktora nie je ucinna?

sana15
28. aug 2012

@sissmiss telepatia 🙂

bobocka
28. aug 2012

@lenaluci otazka zdravia je velmi citliva.ale z mojho pohladu je rozdiel PREVENTIVNE niekoho zaockovat,cloveka zdraveho,ze ak nahodou sa dostane do kontaktu s chorou osobou,tak bude chraneny. a takymto stylom v podstate riskovat mozne neziaduce ucinky uz ked je clovek este v plnom zdravi. a je rozdiel riesit konkretnu EXISTUJUCU chorobu a s tou sa popasovat dostupnymi sposobmi.precitaj si este raz co som napisala.ja neodmietam klasicku medicinu,ale nemienim ju nasadzovat len tak ,ale skutocne az v pripade ked je ju treba.ked moje dieta lezalo v nemocnici s laryngitidou,tak som prednison neodmietla,v tom momente som citila,ze mu treba pomoct a ked lekar uznal,ze taky je postup,tak som mu do toho nekybicovala.ale ak pride matka k dr so soplavym dietatom a dr hned pamycon predpisuje ,tak to zas uplne ok nie je podla mna.treba sa realne pozriet na danu situaciu a podla toho konat.

eaka
28. aug 2012

@lenaluci Hm.. a čo keď očkované nakazí neočkované? Čo keď, čo keď.. Ľudia väčšinou odmietajú očkovanie po zrelej úvahe, nie je pravda, že je to módny hit, hoci určite sa nájdu aj takí, ale táto "nezodpovednosť" sa nesmie paušalizovať...
By the way, ak nezaočkované dieťa nakazí zaočkované, tak by ho nakazilo aj iné zaočkované, ktoré by tú chorobu práve malo, alebo hocikto iný, kto by tú chorobu mal alebo keby tá choroba letela okolo, tak by ju tiež asi hytilo.. to by už bolo v poriadku? Je dôležité, od koho sa nakazíš? Nie je dôležitejší fakt, že podstúpiš riziká očkovania a napriek tomu si nemôžeš byť istá, že si chránená? Odpusťme si debaty o tom, že priebeh choroby bude po očkovaní miernejší, to je nedokázateľné.

sissmiss
28. aug 2012

@sana15 zial...taka tragikomicka 😅 Ta neinformovanost a strach ktori leju do ludi farma firmy...ved to je na basu...

eaka
28. aug 2012

@sana15
@sissmiss júúúj, dlho som to komponovala.. 🙂

lenaluci
28. aug 2012

@eaka
@sissmiss Mali by sme spomaliť tempo diskusie, leboa sa stratíme. Ak sa vám teda chce so mnou baviť.

lenaluci
28. aug 2012

@bobocka
@eaka
@sana15 Mali by sme spomaliť tempo diskusie, lebo sa stratíme. Ak sa vám teda chce so mnou baviť.

sissmiss
28. aug 2012

@lenaluci 🙂 ok

pectore
28. aug 2012

@eaka tak to ze je priebeh choroby miernejsi je dokazane z historie... pretoze keby tomu tak nebolo tak vydochnene uz na prave kiahne.

sana15
28. aug 2012

@pectore Keby to bola pravda, tak "vydochneme" uz davno pred tym,nez sa na prave kiahne zacalo ockovat.

sissmiss
28. aug 2012

@pectore ja som bola ockovana proti ovcim kiahnam a mala som ich este v dobe kedy ma malo ockovanie chranit, vtedy sa tvrdilo ze na 100%, no nie, ako malicka som ich dostala a bolo to desne, vsade som ich mala, tazky priebeh. Syn je ockovany a dostal ich v dobe kedy uz akoze bol mimo tej ochrany a mal skoro zanedbatelny priebeh. Neviem ci sa to da porovnavat u dvoch roznych ludi...lebo u jedneho asi tazko 😉