Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aaluska
4. sep 2012

@majusqwa Ešte existuje možnosť mlieka z laktárie, ale je to dosť drahé. Ak sa nemýlim liter je za cca 30 eur.

hajanka
4. sep 2012

@prevenar 😲

syla
4. sep 2012

@samiana prosím ťa, a čo teraz papáte, keď ste vylúčili všetky tieto veci z jedálnička?

@prevenar Big G. by si zaslúžil upáliť 😀

prevenar
4. sep 2012

@syla ..a nie je to prilis mierne ? 😉

- inak my cela rodina niekolko mesiacov nekonzumujeme nic co je z obilnin .. ziadne cestoviny, mucne vyrobky, chlieb, cerealie atd.. ziadna kukurica , velmi obmedzene ryza a zemiaky - vacsinou sladke zemiaky. no a jeme vsetko ostatne 😀
- pozri sa na nete za terminom "paleodieta" 🙂

ani3012
4. sep 2012

@syla @prevenar prečo upáliť? zaočkovať všetkými vakcínami,aby tu v plnom zdravý pobudol čo najdlhšie

prevenar
4. sep 2012

@ani3012 no ..a sme to vyriesili 🙂 super napad, to sa paci aj mne 😀

samiana
4. sep 2012

@syla
no my už jeme, lebo syn má už 22 rokov 🙂
a čo jeme: takže na raňajky je to šťava čerstvo vylisovaná z ovocia, zeleniny, poda toho, čo kedy
potom ešte ovocná miska, väčšinou banány, s iným ovocím, s makom, s kokosom mletým
alebo miečo mixované, ak máme, tak zelené smoothie, teda púpava, žihľava, skorocel, hluchavka... ale aj napr. špenát či šalát, rozmixované nahladko s ovocím ako banány, broskyne, hrušky a trocho vody - to všetko tak 4-5 dcl

no a obed jedáva varený, doma varený, ak je doma, ak nie je, tak po príchode zo školy ( my sme niekde v hornej strane spektra, ak v poslednej dobe vôbec možno o tom ešte hovoriť, že sme AS, už len úplne ľahký asperger)
no a to varené je polievka zo zeleniny a len zo zeleniny, zahusťujeme len strúhanou cuketou, tekvicou, žiadna múka, žiadne cestoviny
hlavný chod mäso varené len vo vode, príp. s kúskom masla, kokos. tuku alebo bravčového, žiadne za tepla lisované oleje. Varím len vo vode, neosmažujem a pridávam veľa zeleniny, potom maso vyberiem a zeleninu rozmixujem na omáčku, príloha surový šalát z toho, čo ako zeleninu chce, teda uhorka, paprika, príp. naparená brokolica, výnimočne uvarená pohánka.
Inokedy "pohánkoto", teda dusená zelenina s pohánkou.
Pečiem aj tekvicu, posýpam korením na americké zemiaky(pozor, bez glutamanu), ale tu už ide tuk, teda bravčový alebo kokosový olej.
Alebo varím prívarok, napr. šošovicový tak, že uvarím namočenú šošovicu a v trošičku vody osobitne cuketu, tekvicu, alebo aj koreňovvú zeleninu - to potom rozmixujem s časťou šošovice dohladka a pridám zbytok šošovie, k tomu varené vajcia natvrdo..
A napríklad aj surovú nepasterizovanú bryndzu niekedy s pohánkou - lepšie ako halušky.

a niekedy len namočená pohánka bez varenia rozmixovaná +med, kakao, karob...

no a ryby, pstruh, losos, tu aj smažím, alebo dusím, ale na minimun tuku

no a potom dookola surové ovocie na všetky možné spôsoby, mixované zmesi...
Keď mi ešte fungovala rúra, piekla som mandľové pečivo, pomleté mandle s vyšľahanými vajíčkami, medom, strúhaným jablkom a mrkvou, pridané hrozienka. uvidím či sa k tomu ešte vrátime, lebo varenú pečenú stravu obmedzujeme na minimum v rodine.

Ak aj varím , tak minimálne, krátko, a pečiem na nižších teplotách, tak 150°. Tuk používam málo, menej ako odporúča Natasha Campbell, nejako to u nás nejde. Aj tá pohánka nie je celkom eňo ňuňo, lebo má škrob, ale je to najlepšia alternatíva, čo mu v súčasnosti dodá pocit sýtosti.
To si ale už každý odsleduje, ako a čo sa dá, ako je to chutné. Začínam aj menej soliť, aj to iba morskou soľou, žiadna vegeta s glutamanom alebo kvasnicovým extraktom, iba čiene krenie, celé, to sa dá z hotového vybrať, bobkový list do tých omáčok, nové korenie, paprika.

Pardón za dlhý príspevok, ale myslím, že treba napísať viac, aby si nemal pocit, že je to smutná a jednotvárna strava, prípadne, že sa nedá nič bez múky a zemiakov.
A k tomu, po istom čase, keď sa už črevá vyčistili tými šťavami a mixovanými zmesami, samozrejme probiotiká na obnovu črevnej flŕy, títo pacienti ju majú vždy zničenú. Inak, to pitie čestvých štiav odtraňuje aj kovy z organizmu, teda hliník, ortuť ...
Výsledky sú, sme veľmi spokojní. Múka, škroboviny a cukor a mlieko, všetko zo strva úplne preč a dá sa.

lucia2207
4. sep 2012

Ahojte, prosím vás, ak ste niekto z okolia BB a neočkujete a dr, do vás nerpe a rešpektuje to , tak mi napíšte kontak. Ďakujem 😲 ja som rozhodnutá neočkovať,ale s mojou dr. to bude beh na dlhé trate 🤐 🤐 kľudne aj cez IP

prevenar
4. sep 2012

@samiana huh,, dlhy prispevok 🙂 ..co sa soli tyka pozri sa na "himalajsku sol" .

veronika81
4. sep 2012

@marionmarion máš IP o pediatričke 😉

vavrenka
4. sep 2012

@samiana tu knihu mam doma a je uzasna, proste uzasna. musim mm prehovorit na mixer, aby som si konecne mohla odma robit rozne mlieka (mandlove, sezamove atd..) a dcerka fici hlavne na zelenine a masku a prirodzene bezlepkovych kasiach. zemiaky, chlieb, pecivo a veci z muky (knedle atp.) velmi nemusi ani ju nenutim, omnoho viac sa tesim, ked vidim ako spapa dusenu kapustu s masom alebo na desiatu pochrume surovu rajcinku a papriku. sice od temy, ale nedalo mi nezareagovat 😀 😉

manof
5. sep 2012

Detskú obrnu nie je možné vyhubiť + debakel v Indii:

"Potvrdené: Očkovacia kampaň proti detskej obrne v Indii v roku 2011 spôsobila 47.500 ochrnutí z očkovania"
http://www.slobodavockovani.sk/news/potvrdene-o...

samiana
5. sep 2012

@prevenar aj himalájsku soľ používame 😉

keziah
5. sep 2012

@majusqwa naozaj si presvedcena, ze to o IQ a materskom mlieku je blbost len preto, ze ty a sestra sa necitite blbe? co vies, keby si bola odkojena, tak by ti to mozno palilo este o kusok lepsie 😀
co sa udrzania mliecka tyka, komunikovala si s nejakou laktacnou poradkynou? napr. tu na koniku je strapco, mozes sa popytat jej. tie rady, co u teba citam, ako zaprazene polievky, mliecne vyrobky, to mi pripada, ze uz je uplne prekonane, tak zvyknu radit nase mamy- ano, to su tie zeny, co dojcili v priemere tak 2-6 tyzdnov (to som len odhadla, ale myslim, ze nie som velmi mimo).

nikimax
5. sep 2012

@samiana po očkovaní takmer nikdy nemal žiadnu reakciu, len mierne zvýšenú teplotu 37,5 maximálne. Nikdy žiadne opuchy, ani začervenanie, jednoducho ho normálne znášal....Preto aj mamičky, ktoré si myslia, že ich dieťatko znášalo vakcíny dobre a bez NU, nemusí to byť tak. Do vnútra telíčka nikto nevidí čo sa tam deje a čo sa za nejaký čas dokáže všetko poškodiť...napíšem, ked budeme vedieť viac, inak dobre, že som to odfotila, lebo to by asi len ťažko niekto uveril, že sa takéto niečo stane 😉 Dnes už to je aj o polovicu menšie, pomaly sa to stráca... 🙂 😉

pectore
5. sep 2012

@manof Jak novinárčis 😀 Pútavy názov a clovek ked nakukne tak pride na to ze sa vlastne nic podstatne nedozvie kedze:

...zastarale vakciny so živým vyrusom, myzeria v hygiene.... podavanie vakcin raz do mesiaca.... Hej tam je snad vsetko co sa da porusene...tam je snad vsetko uplne zle.... hlavne ze chcu informovat o slobodnej volbe...keby radsej dodrziavali hygienu a bezpecnost a ked toto zvladnu mozu sa zacat bavit o slobodnej volbe ohladom ockovania....
" je známe, že funkčný vírus detskej obrny možno synteticky vyrobiť už vyše 10 rokov, tak to znamená, že celosvetové vyhubenie detskej obrny je teraz v zásade nemožné." ...no ak ho budeme sami vytvarat tak to bude nemozne... ale ak sa vyrabat nebude tak predsa sa s populacie odstranit moze... tak ako je to s pravými kiahnami..clanok sice tvrdi ze to mozne nieje no skutocnost ze prave kiahne su zo spolocnosti odstranene hoci ich genom je ulozeny je toho dokazom... iba robia halo okolo nieco co vobec nieje dolezite... pokial sa to dostane do urovne v akej su prave kiahne môžme byt spokojny..
Kontaminacia vakcin inym vyrusom by sa dalo metaforicky nazvat ako justičny omyl...nemaloby sa, ale stava sa...ale to znamena ze vakcina proti deckej obrne bola spojena s rakovinou v pripade kontaminacie opičim vyrusom... co je vinimocna situacia.
Hm je sice šlachetny napad ze by sa mali zamerat na hygiemu a vyssi zivotny styl...ale pokial niekto z vas siel na vychod za nase hranice sam musi vediet ze je to tam kilometer za kilometrom horsie... ja som sice najdalej bola v azijskej časti turecka ...ale to uz je ina kava ako u nas... nespocet tulavych psov a maciek...odpadky po ulicich... turisticke oblasti ako tak ale ked kdesi zabludite .....musite zasnut.... tam by peniaze co davaju do vakcin nestacili ani nato aby spravili poriadok na ulicich.... tam treba podporit ekonomiku ako celok...ina pomoc neni, vieme ze charita skor skodi ako pomaha...lenze vsetko to na svete funguje tak nejak ako vo filme Vymedzený čas... bohaty ziju na ukor chudobnych...a pokial nebude revolucia tak zmena nepride pretoze ju "nikto" nechce a ten kto ju chce nema na nu prostriedky.... a ak by sme im zobrali i ked mizerne ockovanie... tak by boli este vo vacsom svrabe nez su....

Je velmi populisticke od autora vyjadrovat sa stylom nech peniaze co davaju do vakcin daju radsej na zlepsenie zivotnej urovne.... to by jednoducho ani zdaleka nestacilo, taka suma by nic nevyriesila...to by bolo vilevanie vody do blata... niekto si povie tak aspon cosi.... lenze to cosi by sa zachvilu rozkradlo a spenazilo... tam treba zmenit vsetko, politiku,zakony, myslenie.... aby vobec vedeli co so slobodou... pan autor ma slachetne umysli ale s vyrokom typu " nech peniaze co davaju do vakcin daju radsej na zlepsenie zivotnej urovne." nerobi bohuzial nic viac nez populistu....

prevenar
5. sep 2012

@samiana jo 😉 super 😀

didulka85
5. sep 2012

@nikimax po 4 rokoch???? My sme hentak vyzerali na druhy den po ockovani, akurat ze tie hrce boli ovela vacsie a tvrde.

pectore
5. sep 2012

@manof
OPV deťom v Indii spôsobilo 47.500 prípadov choroby??? PODOBNEJ detskej obrne! Odhaduje sa, že až 180 indických detí každoročne ochrnie z očkovacieho vírusu detskej obrny. ...nehnevaj sa 180 pri takom pocte obyvatelov a v takych mizernych podmienkach nieje vela.....

clanok tvdri ze ludia mozu roznasat ockovaci kmen deckej obrny... no je tam nárast výskytu akútnej chabej obrny ...ja sa pytam je chaba obrna sucastou vakciny?

V roku 2011 bolo 47.500 nových prípadov NPAFP(bol zaznamenaný obrovský nárast AFP iných než detská obrna (non-polio acute flaccid paralysis = NPAFP)), ktorá je klinicky nerozlíšiteľná od detskej obrny, ale 2x smrteľnejšia. ...je NPAFP sučastou vakciny? (sami nevedia co to poriadne je a aky to ma povod...kedze to neni obrna)

Autor spojil pricinost s vylucovanim ziveho vyrusu ockovacieho kmena deckej obrny co je jedna vec, a vyskytom chabej obrny čo je druha vec a AFP iných než detská obrna co je tretia vec.... skade bere istotu ze je zodpovednost na pleciach ockovaneho kmena deckej obrny? ...ked vysledok na ktory poukazuje su ine choroby? Dovod moze byt kdekolvek...kludne mozu vyrusi mutovat, vytvarat sa ine.... lepsie prostredie by nenasli.... Jednoducho si povie ze to je jasna suvislost...ale tu svoju istotu teda nepreukazal tak 100% jak tvrdi...

glowix
5. sep 2012

Ahojte, V pondelok mame ockovat, nechcem dat malu zaockovat po precitani knizky doba jedova...a vela inych clankov na tuto temu...ale neviem aka bude reakcia nasej doktorky, bojim sa trochu a neviem ci budem vediet dostatocne argumentovat...alebo ani nemusim?

keziah
5. sep 2012

@glowix pozri napr. na strane 1396 reakciu uzivatela @prevenar cca okolo 23.20 alebo tak nejak, zasmejes sa a mozno aj trochu inspirujes
argumentovat nemusis.

zaockujteajslnko
5. sep 2012

@glowix
ako argumentovat, proste jej povies, ukazte mi pribalovy letak vakciny ktorou ju chcete ockovat, a potom sa zatvaris ze ju studujes (ak ti ju vobec da do ruk) a povies, viete, tie negativne ucinky co sa tu pisu su vazne, a tak dakujem, nebudeme touto latkou ockovat!
dovidenia....

ak ti neda ani tu pribalovu informaiu do ruk, tak "viete co ak neviem cim chcete moje dieta ockovat akou ockovanie latkou tak nemozem dat na to suhlas" dovidenia

ziadne argumenty nepotrebujes, stacia ti teto vety

glowix
5. sep 2012

@zaockujteajslnko nehcem byt k doktorke drza , je velmi dobra a mame ju radi, len neviem ako bude reagovat na odmietnutie ockovania..pretoze mala uz bola zaockovana a teraz ideme v 11 mes..a to uz nechem dat..bohuzial neskoro som zacala patrat po skodlivosti ockovania..

tean
5. sep 2012

@glowix
ak vies, preco nechces ockovat tak vahas nad tymto:
je strach z poskodenia zdravia mojho dietata vacsi nez strach zo zniceneho vztahu s lekarkou ?
Aky dopad na moj zivot budu mat tieto moznosti ?

glowix
5. sep 2012

@tean mas pravdu...ja somlen chcela poradit ako na to, ked prideme k doktorke...to ze ju nedam uz ockovat , za tym si stojim...aj ked je to tlak, aj rodina ma v tom moc nepodporuje, ani manzel..sestra ta to radsej nechce citat a ide na ockovanie...nemam okolo seba ludi co by ma v otm podporovali..

pitusa
5. sep 2012

Moja dcera ma 19 mesiacov, okrem TBC v porodnici sme doteraz neockovali nicim, ak ma niekto zaujem o rady, co a ako, som k dispozicii. Nebyvam tu casto, tak radsej otazky cez spravu, odpovede mozem dat takto verejne. Odmietnut sa da jednoducho slovami, ze sme sa rozhodli neockovat nase dieta po zvazeni dostupnych informacii. Treba potom vydrzat psychicky natlak zo strany doktora 🙂 A samozrejme byt si vedomy toho, ze nasleduje predvolanie na Urad verejneho zdravotnictva. My patrime do BA - panie na urade boli max v pohode, ziadne horory ako som citala z inych uradov. Teraz na jesen zrejme na zaklade informacii z uradu budeme ockovat tetan, monovakcinou, o ktorej nam nasa pediatricka nevedela vobec povedat, ze existuje. Ostatne choroby zvazime dodatocne. Moj nazor je, ze si toho treba vela prestudovat, pretoze zdravie je len jedno a ked sa raz pokazi, uz velmi tazko sa to naprava. Pre mna bolo klucove, ze som porodila uplne paradne zdrave dieta a ockovanim mu mozem narobit problemy na cely zivot, bohuzial, to sa uz neda vratit (rovnako ci jej dam farebnu "zdravu" malinovku, ci super neskodnu kozmetiku, co moze mat podobne ucinky a pod.). Takze si to dobre rozmyslim, napriek samozrejme tlaku okolia. Tolko odomna.

halienka
5. sep 2012

@glowix ak už si naozaj skalopevne rozhodnutá, tak to skús zahrať takým spôsobom, že hneď na začiatku, a podľa potreby aj počas rozhovoru zdôrazni, že si ju ako lekárku vážiš a že si rada, že máte také veľmi dobré vzťahy, aj že si veľmi spokojná s jej starostlivosťou o vás a preto veríš, že sa nenahnevá a že to nebude brať ako útok proti sebe, že nechceš dať očkovať. Ak máte dobré vzťahy, tak jej môžeš kľudne povedať dôvody, ale musíš sa pripraviť, že je to naozaj väčšinou tak, že ke´d začneš debatu o dôvodoch, tak ona určite bude mať protidôvody a môže sa stať, že to nikam nepovedie, že sa debata vyhrotí, alebo že ťa presvedčí 🙂 Takže ono je lepšie sa ak už ozaj si rozhodnutá debate o dôvodoch vyhnúť, napr. ak vidíš, že by to skĺzavalo do takejto debaty, tak to zvrtni zas tak nejako, že : Ja viem pani doktorka, uvedomujem si aj také riziká aj tie druhé, ale ja už som skutočne pevne rozhodnutá a myslím, že na mojom rozhodnutí sa už nič nezmení. Nechcem vám samozrejme robiť problémy, viem že ma budete musieť skôr či neskôr nahlásiť a ja to chápem. ( na to dúfam si pripravená, že ťa nahlási a budeš musieť potom na debatu na RUVZ) A tým sa to vždy snaž ukončiť, ak by sa zase začala zamotávať do dôvodov, tak to zopakuj znovu, aj 3x. Ona sa potom s tým už zmieri, ja samozrejme dôležité zachovať pokojný a priteľský tón ak chceš mať naďalej dobré vzťahy. 🙂

halienka
5. sep 2012

@pitusa pekne si to napísala, argument, že iným deťom sa nič po očkovaní nestalo, je dosť slabá záplata na tieto obavy...

martinjasen
5. sep 2012

Prosim, budte voci sebe ohladuplni. Aj ked je tema narocna vsetkym ide o zdravie dietata, skuste hladat miesta kde sa dohodnete, inak to bude o vytahovani novych a novych argumetov, ktore aj tak druhu stranu nikdy nepresvedcia.

Bud sa budete respektovat, alebo naozaj zacnite hladat kde su hranice, kedy je to v poriadku a kedy uz nie.

Dakujem, verim, ze nebudeme musiet temu pozastavovat.

Asmira Team

hajanka
5. sep 2012

@martinjasen Mam otazocku.

Nehovori nazov diskusie snad jasne?

"Nesuhlas s povinnym ockovanim."

Nemozeme za to, ze sem chodia uzivatelia a maju potrebu neustale sa vyjadrovat mimo povodnej temy.
Toto je diskusia o nesuhlase s ockovanim, nie o dileme ockovat vs. neockovat.
Uzivatelia, ktori v tejto teme uz roky diskutuju vedia preco su tu, su tu kvoli "nesuhlasu s povinnym ockovanim", nepotrebuju presviedcat o prospesnosti ockovania a pod.

Navrhujem uzivatelov opakovane vracajucim sa do diskusie s umyslom provokacie a vyjadrovania sa mimo povodnej temy, aby boli adminom upozorneni, po opakovom porusovani pravidla blokovani. Inak to tu stale bude plne hadok, osocovania, urazania, provokacie a hlavne m i m o d i s k u s i e ako to bolo poslednych mozno 100 stran.
(dovtedy kludna diskusia, bez urazok, bez provokacie)

Dakujem.