Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
6. sep 2012

rozmýšľam, ako mi administrátori zabránia kúpiť swansona, alebo nebodaj aj céčko z DM 😀 😀

prevenar
6. sep 2012

@eaka myslim , ze najlepsie by bolo , zacat zapozivat zdravy rozum, pocuvat komunitu ktora tvori toto forum a eliminovat ludi ktorych ako som povedal je velmi malo a ich jedinim cielom je trollovat. (mimochodom dostala si moju IP? stalo uz niekolko krat , ze som nieco poslal a nedoslo to) tak som zvedavy ci nastanu nejake zmeny.

keziah
6. sep 2012

@eaka podla mna je fajn aj to, ze tema je lahko najditelna, keby nie toho, zrejme by som na nu nikdy nenarazila a moje dieta by bolo komplet ockovane. praveze nech co najviac SVIETI, nech co najviac ludi vidi, ze aj ockovanie je tema, o ktorej stoji za to sa zamysliet- pretoze fakt je, ze nad ockovanim sa malokto zamysla, ved je to rutina.

dulkagabulka
6. sep 2012

@eaka nemyslim,ze by bolo treba vymyslat take konspiračné plany..
stači NEREAGOVAT

eaka
6. sep 2012

@dulkagabulka no jo, to bol aj môj prvý nápad, ale ako sme sa presvedčili, veľa ľudí toho nie je schopných..ani ja som sem-tam nebola... ale na druhej strane, nech je viditeľná..len keby sme lepšie zvládli v budúcnosti tých trollov 🙂

majusqwa
6. sep 2012

@keziah " podla mna je fajn aj to, ze tema je lahko najditelna, keby nie toho, zrejme by som na nu nikdy nenarazila a moje dieta by bolo komplet ockovane. praveze nech co najviac SVIETI, nech co najviac ludi vidi, ze aj ockovanie je tema, o ktorej stoji za to sa zamysliet- pretoze fakt je, ze nad ockovanim sa malokto zamysla, ved je to rutina." tak s tymto suhlasim, vdaka tejto teme nebude moje dieta ockovane vobec.

@gubcikova mama a ja mi ani nespominaj, nebudem tu nadavat. uz nikdy v zivote nechcem vidiet ten casopis. by ma zaujimalo, kolko im zaplatili za "osvetu". a tymto vam verejne oznamujem, ze ste TOTALNE NEZODPVEDNI ak nechcete dat ockovat svoje dieta, ktore ma take NU ze je z toho az do placu. lebo v mama a ja sa tot ak pisalo.... nech mi skocia na hrb a radsej sa modlia, aby ich decka nemali NU z ockovania.

@prevenar k tomu papieru do karty mudre - kdesi som uz tu v teme citala (a neviem, ci to nahodou nebol aj prispevok do teba alebo od zaockujteajslnko), ze ked napises nieco typu:
ja, meno, zakonny zastupca dietata, meno, odmietam ockovaciu latku nazov.
datum a podpis jedneho rodica (vacsinou matky)

ja, meno, zakonny zastupca dietata, meno, som o vsetkom plne informovany a s rozhodnutim mojho/ej manzela/ky nesuhlasim.
datum a podpis (vacisnou manzela)

tak vtedy by nemalo byt zacate priestupkova konanie, lebo o tom rozhoduje az sud na podnet jedneho z rodicov (co samozrejme na sud nepojde, ze). len neviem, ci aj toto je RUVZ pekne-krasne jedno a da pokutu

vikipollard
6. sep 2012

@prevenar ahoj chcem sa spytat na tu nahradu za vigantol. Kde sa to kupuje a ako to davkujete. Pripadne mozem kupit tie kvapky od jamiesona?ci tie nie su dobre . Dakujem

dulkagabulka
6. sep 2012

@eaka zvládnut trolov na MK ber ako skušku na to, zvladnut trolov v skutočnom živote...je to tu ako na cvičisku..len sa cvičme...v poslednej dobe som sa fakt divila, kolkííí sa tu chytili do pasce 😀

prevenar
6. sep 2012

@eaka uz to mas ? ak nie, tak mi napis na prevenarxy@gmail.com 😉

prevenar
6. sep 2012

@vikipollard uz som ti poslal IP ak nedosla, napis mi na mail (o jednu spravu vyssie 😉 )

yanus
6. sep 2012

@manof v AT mi predpisali Oleovit D3 tropfen, balenie 12.5ml, Wirkstoff: colecalciferol, 14400 i.e, 1 kvapka - 400i.e.....mala som podavat 2 kvapky denne vecer...
Pricom v lekarni si odskrkavali od porodu, kolko baleni sme si vybrali do isteho casu.

lenaluci
6. sep 2012

@dulkagabulka tebe nepríde zvláštne, že niekto povie, že Vigantol je humus a potom ponuka niekoľkonásobne drahší liek, ktorý je to isté ibaže namiesto repkového obsahuje olivový olej?

alikaa
6. sep 2012

@lenaluci nie je niekolkonasobne drahsi, ale ma 3-nasobny objem ako Vigantol a objednava zo zahranicia, cize je tam aj nejake to postovne.

gubcikova
6. sep 2012

včera sme sa rozprávali s našou mudr.o malej.kedže výsledky nič nepreukázali s čoho má tie fľaky a aj som jej spomenula,že to vzniklo po očkovaní,hneď to zaznačila do karty ako NU.hovorila mi o tých mastičkách,že to je somarina jej dávať niečo na to ked to je jasné že to je v tele nie na povrchu a sme sa zhodli že vyskúšame thuyu na detox tela a počkáme.ak uvidíme že sa to aspoň o 50% zlepšilo nasadíme silnejšie,ako sa to vylieči vysadíme a počkáme čo sa stane.

sorciera24
6. sep 2012

@lenaluci a ty si citala zlozenie vigantolu a co to je?....aj ja ho davam a mozem povedat, ze vigantol by som uz dietatu endala....ale pouzivam prave tuto vhodnejsiu nahradu...

lenaluci
6. sep 2012

@sorciera24 pošleš mi jeho zloženie?

sorciera24
6. sep 2012

@lenaluci http://www.badatel.sk/kpm/davkujete-deti-vigant... + k tomu ta kauza s toxickymi kavapatkami...no nieco mi tu nesedi....ja davam tento vit. D3 a rozhodne nelutujem......(to je k tej tvojej teme)...vyberam si liek s menej nez. ucinkami....tu mas jasny priklad......

dulkagabulka
6. sep 2012

@lenaluci neviem o čom pišeš, asi som niečo zmeškala
ja som mala na mysli nekonečne reakcie na rypačov 🙂

lenaluci
6. sep 2012

@sorciera24 Oba lieky obsahujú to isté umelovytvorený vitamín D a tuky

sorciera24
6. sep 2012

@lenaluci ked myslis, ale jeden je inak vytvoreny ako ten druhy....to je jedno, keby si mala zaujem, tak si vies aj sama zistit co to o vit. D.....jasne, ze najlepsie je ho dodat pokozke cez slnecne ziarenie (bez opalovacich pripravkov)....ale v zime som si vybrala toto;) ....ty si kludne davaj vigantol....ja ti to neberiem....

zaockujteajslnko
6. sep 2012

@majusqwa
to som bol ja, ale to by malo platit len ak odmietnutie podpise jeden rodic a rodicia nie su zobrati, lebo v pripade manzelstva myslim staci ze za oboch nejake vyjadrenie podpise jeden rodic.

lenaluci
6. sep 2012

@sorciera24 Je iba jeden spôsob ako vyrobiť cholekalciferol. Teda vitamín D3

sorciera24
6. sep 2012

@lenaluci repkovy olej obsahuje kyselinu erukovu (kt. je toxicka)......(aspon su studie, kt. poukazuju aj na toto)...zatial, co o olivovom oleji.....este raz ti zopakujem, vybrala som si produkt s mensou toxicitou (ak ty mas iny nazor....uzivaj si vigantol s repkovym olejom...) ja repkovy nechcem, dakujem

lenaluci
6. sep 2012

@sorciera24 to nie je tu ponukam napredaj lieky

prevenar
6. sep 2012

@sorciera24 ..ze ta to vobec bavi ^^

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
6. sep 2012

@lenaluci ja viem, ja som si ho od manofa kupila pred rokom a vtedy s tym nik problem nemal (to je vitamin...)....chvalabohu za sukromnu temu....inak stale enviem o co ti ide, ked ti tu nieco vadi, necitam......vysvetlila som ti dovody, preco je ten vit. d vhodnejsi, vela ludi to pochopilo (preto nas amnof opat oslovil....kedze je tazko zohnatelny).....ako fakt nechapem....tebe moze byt jedno....ci tazke prijat aj inu skotocnost, nez tu co mas vytvorenu? (a uz sme mimo temu...myslim, ze uz som to tu asi 3 krat konk. tebe opakovala avysvetlovala....ak nie si schopna pochopit, tak to uz fakt nie je moj problem.....s touto OT koncim.....viac si pis v teme o vitaminoch...

sorciera24
6. sep 2012

@prevenar uz nie, uz som skoncila....uz ma nebavi byt papagajom pred clovekom, co nechape, alebo neche, alebo vobec neviem co chce.... 😨

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz