Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
7. sep 2012

ÚVZ SR ako reklamná agentúra pre Pfizer a GSK: teraz aj oficiálne
http://www.slobodavockovani.sk/news/uvz-sr-ako-...

tean
8. sep 2012

@majusqwa
toto je neuveritelne 😠

duplicka
8. sep 2012

@manof
http://www.solcanka.sk/zeleninove-ochucovadlo/s... cize je tam stale,ze bez a teda obsahuje kvasnicovy extrakt 😕 😕

lowike
8. sep 2012

@manof ahoj, neviem, v ktorom okrese v nitrianskom kraji vraj dali takéto pokuty - mňa zaujíma okres Levice 🙂

dankakk
8. sep 2012

@duplicka no asi sa snažia vyhovieť každej chuti... Ale tato je ok, bez kvas.extraktu http://www.solcanka.sk/zeleninove-ochucovadlo/s...

manof
8. sep 2012

@duplicka
Ja som toho pána, čo to vyrába, na to upozorňoval a sľúbil mi, že stiahne odtiaľ tvrdenie, že "neobsahuje glutaman sodný"

manof
8. sep 2012

@lowike
V LV som doposiaľ nevidel nič nad 150 €.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beronsche
8. sep 2012

@manof email poslany... 🙂 Dakujem.
jasne, ze boli zrozumitelne... 😀 Len si si asi najprv precital moj prispevok a potom upozornenie nan a tak to vyzeralo, ze sa pytam 2x? 😉 😀

abbey1
8. sep 2012

@duplicka Nie, druhé dieťa ich nezaujímalo. 😉

marphuska
8. sep 2012

zdravim vas tu velmi pekne. Kedze som tu total nova, nemam sancu vas nejak podrobne preluskat, ja len ze by som potrebovala poradit. Prosim vas. Nase male babenko pomaly ale isto ukoncuje 2. mesiac a uz ma v noci strasia nocne mory ohladne ockovania. Rada by som dosiahla aspon oddialenie tohoto nechutneho vydierania rodicov este nechutnejsim biznisom (fuj) - rok? dva? LENZE - nasa pediatricka je jedna z mnohych , ktore velmi radi beru ihly do ruk a zial aj prava rodicov v nich koncia ....
No, k veci - sme z BB a netusim, ci vobec existuje v tomto meste pediater, ktory by rad akceptoval aj moje argumenty a moje prava ako rodica . Prosim, ak viete, kde sa mam obratit - u ktoreho pediatra pochodime k nasej spokojnosti?
Este mala podotazka - ma niekto skusenosti s dr. Bilikom? Ak ano - ake? Budem vam velmi vdacna.

prevenar
8. sep 2012

@marphuska

ahojky

rozhodnutie to nie je zle , ale malo by vychadzat z informacii ktore si si zistila. ..ak nevychadza tak clovek citi neistotu presne z nedostatku informacii. uplne najlepsie by bolo ak by si si precitala aspon poslednych 350 stran (50) poslednych mozes vynechat uplne. ide to rychlo a najdes odpovede na tvoje otazky.

- dieta je tvoje a ty rozhodujes , ake lieky mu budu poskytovane. ockovanie je preventivne opatrenie, cize v takomto pripade rozhodujes v absolutnej miere.
- staci ked odmietnes podpisat informovany suhlas a dieta nemozu zaockovat.
- zaroven staci slovne odmietnut podanie konkretneho ockovania ...nikdy neodmietaj "ockovanie" ani slovne , ani nijako. vzdy sa bav len o konkretnom liecive ...pred tym ako ti daju podpisat informovany suhlas vypytaj si pribalovy letak , ten ti musia poskytnut a pozri si vedlajsie ucinku a povies ,ze nesuhlasis s podanim latky, kt. ma taketo vedlajsie ucinky .. ..to je vsetko.
-nic nepodpisuj, ani na papier, ani do zdravotneho zaznamu , nikde ... nenechaj sa oklamat ,ze "musis" ..nemusis a preto to neurob.
- lekarka ta bude klamat na 100 sposobov ...nevsimaj si to, vsetko su to protipravne bludy. nemusis nic podpisovat, nemusis zaplatit vakcinu ktoru objednal niekto iny a nie ty, tvoje dieta zoberu do skolky, nie si prva kto odmietol ockovaciu latku ,,,a tvoje dieta bude zit aj bez vakciny - tak ako ziju rakusania, nemci, anglicania a dalsi ... zhruba 99% toho co ti povie bezny lekar bude klamstvo.

co sa tyka mien napis IP. @manof niekoho ti mozno bude vediet poradit.

yanus
8. sep 2012

@manof, @bubulka Ano, triglyceride z jadier, len ako som pisala uz predtym, rozdielne vyrabajuci sa pre Svajciarsko, Rakusko a Nemecko...v Rakusku je to konkretne asi ta najhorsia alternativa 😖 Erdnusso(e)l...to je hop alebo trop, ked to clovek podava malemu dietatu, ci bude mat nejaku alergicku reakciu...

lenaluci
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanus
8. sep 2012

@lenaluci no to si im teraz hrozne nalozila, normalne si z teba asi cvrknu 😅

sorciera24
8. sep 2012

@lenaluci ty mas zakaz prispievat do tejto temy, prave aj preto, ze provokujes pises tu nezmysly....keby si si precitala celych 1500 stran, a nie poslednych 20-30 zistits uplne nieco ine........zakaz bol dany tebe, nie inym....treba sa zamysliet preco....

usiko
8. sep 2012

@marphuska ahoj, to som ja....sme si isali ce FB...toto nie je sukromka, takze tusa dockas aj reakcii podobnych tej od @lenaluci, kedze sem moze prispievat ze fakt kazdy...preto som odtial odisla...mna toto rozculuje, ked niekto, kto nema informacie, nas odsudzuje za to,ze sme vzdelanejsie....takze sa nenechaj znechutit a dufam, ze sa nam podari najst to co hladame🙂

marulka83
8. sep 2012

Ufff,zienky,skvela tema,no skoda,ze nemam cas velmi citat vsetko,co sa pisalo,iba zbezne. Mam 11 mesacnu dcerku a mam obrovsku dilemu,ci mam zaockovat alebo nie. Kade- tade zhanam informacie za pre a proti. Zijem v Anglicku a ako som si vsimla,ze vela mojich znamych to vobec neriesi. Jedna mi dokonca povedala,ze Dr. wakefield je v base za to,ze siril nepravdive a vedecky nedokazane informacie. Preco ho zavreli? Lebo im nicil biznis z vakcin. Nemam chut sa s niekym hadat, vlastne,rozhodnutie je iba na mne. Este je tu jedna moznost si zaplatit za vakciny zvlast, oddelene,nie v jednom naraz. Mate s tym skusenosti? Kontaktovala som aj homeopatku a bolo jednoznacne vidiet,ze bola dobre informovana o obsahu mmr vakcin a aj skodlivosti,len bola velmi opatrna,co mi vravela. Dakujem vam za vase nazory.

majusqwa
8. sep 2012

abbey1 ale ved musi existovat nieco, niekto, kto im zavrie tie ich gagory. toto je tak nespravodlive, az ma dviha zo stolicky... ze im to svedomie dovoli. to akoze kaslu na ten dohovor o biomedicine? nadradenost zakonov EU im nic nehovori? ja by som to nezaplatila ani za nic. pekne by som to vsetko postupila dalej. chapem, ze na to pravdepodobne nemaju mamicky cas ani chut, ani 350 eur je fakt dost penazi.

petot
8. sep 2012

@marulka83 Dr. Wakefield v base nie je, naopak, zaluje novinara, co o nom popisal tie obvinenia, ktore uz dva znalecke posudky vyvratili.

prevenar
8. sep 2012

@marulka83 ahoj 🙂 funguje to uplne jednoducho ..

dilema = neistota = nedostatok informacii . nedostatok informacii mozes odstranit jedine vlastnym studiom a k studiu je vybornym materialom citanie tejto diskusie (az na iste useky ^^ ) . drviva vacsina stalych navstevnikov tejto diskusie neockuje vobec nic .. kazdy vie presne preco tak kona. ludia ktori si daju tu namahu prezriet si aj ine informacie ako reklamne letaciky rychlo zistia, ze vakcina v sebe nesie vacsie riziko, ako samotna choroba, alebo sanca na danu chorobu realne ochoriet. mozem ti povedat,ze ti zavidime,ze zijes v anglicku, kde sa mozes slobodne rozhodnut na rozdiel od slovenska , kde ta nutia protiustavnymi vyhlaskami.

v kazdom pripade rozhodujes sa sama na zaklade vlastnych vedomosti.

majusqwa
8. sep 2012

@manof neeee :D "... ministerstvo zdravotníctva vie o narastajúcom počte rodičov, ktorí pod vplyvom rôznych mediálnych antivakcinačných aktivít odmietajú očkovanie svojich detí, ..." fiii, este ze tie reklamy na neockovanie chodia v telke kazdych pat minut :D a o radiach ani nehovorim. tam antiocko kampan ide 24 hodin, presne ako ked boli LOH na stv2. keby nebolo internetu, tak som este stale blba. ja uz len cakam, kedy aj teda zatvoria ako nepohodlneho...

marulka83
8. sep 2012

@petot
@prevenar dakujem vam velmi pekne za reakcie. Cim dalej,tym viac som presvedcena. Ao,studujem,kde sa da. Mam pocit,ze toho velmi vela nenajdem na anglickych strankach - mi to pride take,akoby sa to mazalo zamerne. Takze v base nie je - to je dobre,aspon im to vyvrati viac. Ano,som rada,ze tu zijem,no malinka je takisto registrovana u slovenskej lekarky a ma tam aj kartu. Takze aj v tom moze byt hacik. Pekny den 🙂

prevenar
8. sep 2012

@majusqwa je to 320e ... a ano zaplatila by si , dojde exekutor , zavrie ti bankove ucty, prijem , vsetko a zoberie ti 320 na pokutu a 300 na trovy exekutora ... kde zijes ? v slobodnej krajine, alebo co ?!

a spravne , kaslu na dohovory, kaslu na zakony aj EU ..kaslu na vsetko ... ak sa ti nelubi "kludne" sa mozes domahat prava na sude ...ak mas nasetrenych 5000-10000eur. ^^ mozno vyhras a tych 320 ti vratia ^^ yupiiiiii !!

prevenar
8. sep 2012

@marulka83 ..ale nasla by si , len nie na tych "hlavnych" 🙂 pozri si fantasticky slovensky dokument.

https://vimeo.com/40119480

+ stranky ako

www.slobodavockovani.sk
www.rizikaockovania.sk
www.ockovanie.org
www.badatel.sk ciastocne
http://www.voxvictims.com ciastocne

prevenar
8. sep 2012

@marulka83 ..este som chcel povedat, ze ockuje sa podla krajiny v kt. zijes .. takze. jedine ,ze by si sa vratila, tak by zacal pre vas platit nas "kalendar" ..aspon takto to viem ja.

prevenar
8. sep 2012

@usiko ..uz ju zrusili. ma zakaz sem prispievat. tento jej "posledny"prispevok bol porusenim tohto zakazu, tak mozno dostane komplet ban ...boh vie. ale to len na okraj veci 🙂

majusqwa
8. sep 2012

@prevenar existuje odvolanie v tomto pripade?

prevenar
8. sep 2012

@majusqwa ....v akom "tomto" pripade ? konkretizuj co myslis 🙂

keziah
8. sep 2012

@majusqwa myslim, ze odvolanie nie. pozri, RUVZ ti da pokutu. Odvolas sa. Krajsky urad rozhodnutie potvrdi. V tomto momente je najlepsie uhradit pokutu (inak budes mat podstatne vacsi problem) a vzapati podat zalobu na sud, ktorou budes ziadat rozhodnutie uradu zrusit a nech ti vratia vsetky prachy a zaplatia aj tvojho advokata.