Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pastuska
7. dec 2009

Inak trochu od veci - ale mať dieťa je dneska normálne boj. Ja už teraz pátram, kam ísť rodiť, lebo nemocnica s titulom BHFI, v ktorej som rodila predtým, je hrozná a všetky body, ktoré môže, v tomto ohľade porušuje. Takže boj od začiatku, potom očkovanie - atď. Niekedy je to dosť vyčerpávajúce.

agatkag
7. dec 2009

pastuska, tak to ťa obdivujem, ale už som aj ja nasr....á na tento systém. Možno v tej poradni aj vybuchnem. Stáva sa mi to raz za čas, ale stojí to za to. Inak ja som rodila v Handlovej a som z TN. Tu kým by sa rozhýbali....bola by som tehotná do teraz.

pastuska
7. dec 2009

No zrovna v TN ja mám známeho, ktorý sa pozná s primárom, možno by nebol problém. Ja teraz chcem ísť do Banskej Štiavnice, hádam sa podarí.

Agatkag - to ja mám takú povahu, s tým nič nenarobím 😀 ja som tá, čo stále kričí, keď je niečo zle.

denduska
7. dec 2009

no ja dufam ze s ockovanim nebudem mat v porodnici problem, kedze budem rodit v tej istej nemocnici ako robi moj muz a on sa tam s nimi na novorodeneckom pozna, tak hadam ho posluchnu..uz ked nie mna 😒

agatkag
7. dec 2009

denduska, dávaj si pozor, lebo bábätka bežne v pôrodnici očkujú bez toho aby o tom informovali matku. Už ti ho len prinesú s úsmevom na tvári, že už je zaočkované. Žiadne informácie o rizikách ani o obsahu vakcíny.........Ako zvieratká v maštali.

klaudia74
7. dec 2009

Pastuska, na BŠ som zvedavá, potom napíš ako to tam bolo, s očkovaním aj s ostatnými vecami. Ten boj, čo píšeš som aj ja absolvovala už počas tehu, potom som si naivne myslela, že sa mi podarilo nájsť dobré miesto - ale mýlila som sa. ☹ Takže tiež neviem, čo budem robiť druhýkrát, buď BŠ alebo ... to ani nechcem napísať, aké mám plány... 😉

pastuska
7. dec 2009

No ja mám krstnú mamu v Rakúsku, tak zvažujem, či jej nenapíšem..lenže zas nemám na to toľko peňazí, zrejme to bude drahé....

zelmirka1
7. dec 2009

ja idem zatra na reg.urad verej. zdravotnictva lebo sme nedali tretiu hexu tak mi drzte palce, som zvedava ako to bude prebiehat ale uz som zistila ze tento tyzden maju predvolanych troch rodicov takze nie sme sami a tiez ze s nami bude jednat pani ktora je stara dievka, takze pochybujem ze pochopi co citi rodic ked sa boji o dieta....

pastuska
7. dec 2009

Držím palce, určite nás bude len pribúdať, určite nezostanú všetky zvyšné mamičky také, aké sú - s klapkami na očiach. Aspoň dúfam.

denduska
7. dec 2009

agatkag, no v Martine ockuju na izbe, aspon prvu mi tak zaockovali, tak dufam to tak bude nadalej... Kazdopadne poslem manzela nech jej napisu hore na kartu alebo co to tam maju babatka ze Matka odmieta ockovanie proti TBC, cervenym.

pastuska
7. dec 2009

denduska, ja som sa pýtala pediatričky na prvej poradni, či ho očkovali proti TBC - nikto sa v pôrodnici k tomu neráčil vyjadriť...

tamix
7. dec 2009

zelmirak: aj ja držím palce
Práve som prišla z lekárne. Tam je mladá baba=mamička dvojročného dievčatka. Je z lekárskej rodiny(tam sú všetci lekári). Tak som sa jej pýtala na povinné očkovanie. Ona malú dala očkovať a považuje to za potrebné a vraj neočkovanie je teraz na Slovensku módny trend. Keď som sa opýtala na obsah vakcín, tak povedala, že tam určite nie sú látky v takých koncentráciách, ktoré by mohli uškodiť. Tak som prišla domov a chcela som si skontrolovať na príbalovom letáku aké látky obsahuje Prevenar, tam som žiadne info nenašla. Vlastne si ani nevieme odkontrolovať, aké je zloženie vakcíny.

pastuska
7. dec 2009

Prevenar je ktorá? Ja sa v tom nejako nevyznám.
Viem, že je Priorix, Infanrix hexa a prevenar je čo? Začínam mať z toho guláš tuším 🙂

denduska
7. dec 2009

pneumokoky 😉

martinka1981
7. dec 2009

Zelmirka1 držim päste 🙂 .........inak fajn že na takychto miestach su ludia ktorí nemaju deti 😒 isto ťa bude dotyčna pani chapať 🙄 🙄 🙄
Inak začala som čitať knihu Očkovaní obchod se strachem.......zaujimava kniha a to som len na začiatku......

pastuska
7. dec 2009

Ja som práve dočítala knihu Pravda o rakovine, si musím dať pauzu, inak ma porazí z toho všetkého.
Ale chystám sa aj na túto.

pastuska
7. dec 2009

No už keď som to našla, tak to sem hádžem, hádam to nevadí.

http://www.metabolicketypy.com/ruzne_1.htm

tin007
7. dec 2009

ahojte, patram, patram, ale nedopatrala som sa, ze ak je v rodine ochorenie (u priameho pribuzneho) na sklerozu multiplex, ci je mozne pred ockovanim urobit dietatu neurologicke, resp. ine (mozno alergologicke) vysetrenie, aby sa vylucili pripadne komplikacie z vakcinacie, ci vakcina odsunula/nepodala. ide totiz o to, ze vedci zatial presne nevedia co je spustacom SM (je vsak podozrenie, ze ide o autoimunne ochorenie - niektori uvadzaju, ze ano, niektori, ze nie).

pastuska
7. dec 2009

Tin, v príbalových letákoch vakcín sa píše, že dieťa musí byť po imunologickej stránke v poriadku, teda celkovo musí byť zdravé. U malých detí to nie je možné rozpoznať. Ak nie je, je to kontraindikácia, očkovať sa nesmie, čiže určite z tohto dôvodu môžeš žiadať imunotesty. Veď v tom letáku to jasne je, povedz mudre, nech ti podpíše lajstro, že tvoj malý je po tejto stránke ok a môže byť očkovaný. Myslím, že ta skôr pošle na vyšetrenia, ako to podpíše.

tin007
7. dec 2009

pastuska no to hej, ale ide o to, ze nik ti neda na 100%, ze SM je autoimunne ochorenie. napr. pri psoriaze (ktoru mam ja) o tom nik nepolemizuje a aj dr. povedala, ze ma chape, ked som opatrna, ci uz pri ockovani alebo pri zavadzani novych potravin. rozmyslam, ze si skusim dohodnut termin s neurologom, ktory sleduje toho pribuzneho so SM, ale neviem... je straaaasne zaneprazdneny 😒

tana74
7. dec 2009

Želmírka, držím aj ja prsty.

Pastuska, rodila som malú pred vyše 6 rokmi v BŠ a ak budem ešte niekedy čakať dieťa, som rozhodnutá ísť jedine tam. 😉

pastuska
7. dec 2009

Tin, no veď nech si nájde čas, ide o malé dieťa, tak hádam nebude taký, že by si ho nenašiel.
Pozri sa, ak si dáš spraviť testy, budeš spokojne spávať. Ak nie, stále budeš mať pochybnosti...poznám to podľa seba.

tin007
7. dec 2009

zelmirka budem ti drzat palce, ak by si dostala pokutu a chcela to riesit zalobou, daj mi vediet do ip

pastuska
7. dec 2009

Tin, toto som našla v jednej diskusii, písala to mamička:

Ahojte. Som pacientka s RSM (sclerosis multiplex) a mám trojročného syna. Z obavy o jeho zdravie som ho dala zaočkovať proti všetkému čo je predpísané. Ale zaoberám sa myšlienkou, či som urobila dobre, ked je syn vlastne rizikové dieťa a či práve týmito očkovaniami mu nevyvolám práve chorobu. Syn má zniženú imunitu, je neustále chorý a tak som aj musela zmeniť lekárku, ktorá ho dosť zanedbala a v ničom mi neporadila. Prešla som k druhej doktorke a mienim s ňou prebrať aj túto tému - očkovanie. Mne ako pacientke SM lekári neodporúčali žiadne očkovanie. Jedine TBC. Ostatné očkovania mať nesmiem. Bohužial som si veľmi neskoro uvedomila, aký veľký zásah do organizmu je očkovanie...!

sisi08
7. dec 2009

zelmirka -držím palce, nás čaká 3hexa v januári, tiež chcem odmietnuť, daj vedieť, ako ste pochodili
denduška - ja som rodila v nemocnici, kde som aj pracovala ako pôr.asistentka. Tiež som dala na záznam novorodenca napísať veľkým červeným -neočkovať+som sa snažila všetkým kolegyniam prízvukovať, že nechcem očkovať BCG. To preto, že sestier je veľa, tak aby to niektorej neušlo, alebo aby sa nepomýlili, pretože rutina robí svoje. Chce to stále pripomínať, pripomínať počas celého pobytu. 😉

vanish1
7. dec 2009

erika, ešte mám niečo ohľadom ťažkých kovov - štúdia autistických detí na DMSA http://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00376194
http://clinicaltrials.gov/archive/NCT00376194

petot
8. dec 2009

tin007: Pokiaľ viem, Skleróza Multiplex má mnoho rôznych príčin, môže ju vyvolať aj nejaké zákernejšie vírusové ochorenie (a nemusí byť zákerné v zmysle "ťažké"), tým pádom to ale pokojne môže byť aj živý vírus z vakcíny (osýpky, mumps, rubeola, ovčie kiahne a iné), a dokonca aj vakcína ako taká (je potrebný vírus, alebo stačia jeho povrchové antigény? V tom prípade by boli podozrivé aj neživé a fragmentové vakcíny).

Ja nie som nejaký expert na SM, ale len tak intuitívne som nadobudol dojem, že SM je v skutočnosti celá množina ochorení, ktoré sa len podobne prejavujú. Vyplýva mi to z toho, aké rôzne postihnutia sú niekedy mylne diagnostikované ako SM, a aké rôzne faktory vzniku má. Niekedy sa totiž diagnostikuje skôr "syndróm podobný SM" alebo "syndróm podobný lupusu" a podobne. A niekedy ide o postihnutie, ktoré vyzerá ako kombinácia rôznych syndrómov. (Pri troche nadsázky by sa dalo prirovnať, že aj kožné ekzémy sa prejavujú podobne, ale majú rôzne spúšťače a reagujú na rôznu liečbu, až na to, že kožiari zvyčajne píšu len kortikoidy).

Spúšťačom SM par excellance je vakcína proti hepatitíde B (je aj súčasťou hexavakcíny). Kto sa chce dozvedieť viac, odporúčam http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Hep-B_clanky...

Druhým, dokonca laboratórne overeným spúšťačom je squalén, súčasť väčšiny "pandemických" vakcín proti celkovo banálnej chrípke A/H1N1.

Lenže ak môže SM vyvolať samotná chemikália (adjuvans používaný kvôli svojej mohutnej imunomodulačnej schopnosti), a na zvieratách je to dokázané, tak potom je rozumný dôvod predpokladať, že SM môže vzniknúť už na základe fackovania imunitného systému (to je presne to, čo tie adjuvanty robia), a že túto schopnosť môžu mať aj iné chemikálie, pravdepodobne najmä tie, ktoré tiež majú imunomodulačné schopnosti. Čiže napríklad hliník, ktorý sa z rovnakých dôvodov používa ako adjuvans, prakticky v každej vakcíne.

pastuska
8. dec 2009

http://primar.sme.sk/c/5144578/lekari-si-vakcin...

Takže pri tejto vakcíne dokonca lekári pripúšťajú vedľajšie účinky...

sorciera24
8. dec 2009

pastuska, presne, to bolo jasne, ziaden lekar si to neda pichnut, lebo vie co je to za humus....a obycko ludi zas ockovat ako kralikov....to urcite! 😠