Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
6. dec 2010

@tin007
To by bolo skvelé. Vďaka za spoluprácu.

jonas17
6. dec 2010

tak ja tiež môžem ponúknuť svoj príbeh, ale čo napíšem? jednou vetou? zaočkovali nášho syna a po roku a pol dostal diabetes.koniec.neviem, ako by som to rozvinula.

manof
6. dec 2010

@tean
Ak to chceš na spísanie odvolania, tak to Ti kľudne spíšem aj ja za dobrovoľný ľubovoľný príspevok. Nemusíš dávať 200 € právnikovi. Zatiaľ sa nikomu nepodarilo vyvrátiť moje odvolania, takže vypadá, že sú celkom slušné (nechcem sa chváliť, len konštatujem fakty).

manof
6. dec 2010

@jonas17
No tak dalo by sa napísať o tom, v akom zdravotnom stave bol, keď ho očkovali, v ktorom roku života, akou vakcínou, aký bol postup (napr. absencia vyšetrení stavu imunity pred očkovaním a pod.), aká bola okamžitá reakcia po očkovaní (ak nejaká bola), či máte históriu cukrovky 1. typu (detskej) v rodine (obľúbené tvrdenie totiž je, že to je čisto dedičná choroba, takže to treba vyvrátiť), kedy sa objavili prvé príznaky cukrovky (resp. prvé podozrenie), ktoré viedli k testu, čo nakoniec stanovil diagnózu, aký je život s cukrovkou, čo musí denne synak robiť, aby sa udržal pri živote atď. K tomu môžeme pridať ten citát Dr. Classena.

To hádam vydá na tri odstavce, či nie?

Vopred ďakujem.

jonas17
6. dec 2010

@manof dobre, skúsim.

kkkika
6. dec 2010

@manof a čo ak v rodine nie je história cukrovky 1. typu? Lebo u nás sú všetci zdraví ako buci, len ja som to schytala. Povedali by aj mne, že to máme v rodine? V prípade, že by som okrem iného aj toto použila ako argument, prečo malá nebola očkovaná...

manof
6. dec 2010

@kkkika
To znamená, že fakty protirečia obľúbenej lekárskej dogme, že cukrovka 1. typu je výlučne dedičná. Inak povedané, v danom prípade je získaná, tzn. spôsobil ju nejaký vplyv prostredia (zvonku). No a keďže je to autoimunitné ochorenie, jednoznačným kandidátom č. 1 sú faktory ovplyvňujúce vývoj imunitného systému, tzn. v prvom rade očkovanie.

tin007
6. dec 2010

Ahojte, trosku mimo temu, ale suvisi to: Zajtra je v mat. centre Macko, Bratislava, Dubravka (Sekurisova 12, blizsie navigacia - poslite mi spravu do IP) prednaska Filozofia zdravia podľa tradičnej čínskej medicíny. Mimoriadna prednáška, ktorá začína už o 9.45 h, na ktorej môžete získať informácie o posilnení imunity detí a dospelých (prevencia alergií, astmy, kožných problémov, ochorení dýchacích ciest), liečba horných a dolných dýchacích ciest bez použitia klasických antibiotík, podpora organizmu pre snažilky a podpora organizmu ženy počas tehotenstva…

sisinka76
6. dec 2010

@tin007 a ak to niekto nestihne, poobede je ta ista prednaska v MC Budatko v Petrzalke, zaciatok o 16.30 😉

njonja
6. dec 2010

@manof nasla som tu lekarku, co bola celkom optimisticka, ze sa s tym da nieco robit. Je to doktorka mediciny, okrem toho studovala v japonsku homeopatiu a akupunkturu. Je zastankyna ockovania, ale ohladuplneho k organizmu dietata ( u nas boli na este nazahojenu ranu po TBC hodene 8-ockovanie, potom o mesiac 7 latok a o 3 tyzdne zopakovanych 7). Ma nejake homeopaticke lieciva, ktore vraj zaberaju, zacala hned liecbu, uvidime. Dalsie ockovanie odporucila, ale pockat, kym bude dieta uplne zdrave a v ziadnom pripade nie trojvakcinu MMR, ale ako jednotlive ockovania, a tiez neockovat proti varicele, to je tu v mode, totiz.
O tom prispevku si to musim rozmysliet, pozriem najskor stranku...

manof
6. dec 2010

@sisinka76
To by asi chcelo presnú adresu. Petržalka je dosť široký pojem. Skoro ako Prešov alebo Žilina, či Nitra bez bližšieho určenia (v porovnaní podľa počtu obyvateľov).

manof
6. dec 2010

@njonja
Nakoľko viem, tak v Nemecku nie sú na všetky zložky MMR samostatné vakcíny, ani v Británii, ale vo Francúzsku vraj áno.

njonja
6. dec 2010

nie, ale na dve ano. ta tretia sa ockuje v 12 rokoch.myslim, ze to bol mums. Ale dik za typ.

tamix
6. dec 2010

@njonja Neviem, či zoženieš monovakcíny. Naša pediatrička tvrdí, že na Slovensku je len MMRka. Jednotlivé vakcíny sa podľa nej nedajú dostať.

Teraz som bola na jednej nemenovanej stránke, kde odpovedá Dr. na otázky rodičov ohľadom zdravia ich detí. Som úplne zhrozená koľko detičiek má nabúranú imunitu a Dr. im odporučila očkovanie – ak ho povolí imunológ. Škoda, že rodičia z tej stránky sa nedostanú na toto fórum. Možno by našli lepšie riešenia ako od tej Dr. Smutné je to, že tak veľa detí má imunologické problémy. Keď sa rozpamätám na moje školské časy, tak sme v škole ledva chýbali. A teraz deti chytnú každú hlúposť, čo prebehne okolo.

njonja
6. dec 2010

@tamix uz mam zohnane. Tato nova doktorka ich ma v chladnicke🙂

sisinka76
6. dec 2010

@manof sorry, na to som zabudla 😀 je to Strecnianska 13, v suterene Polikliniky Medicentrum

manof
6. dec 2010

@sisinka76
No ja tam aj tak neprídem, ale Bratislavčanov by to mohlo zaujímať.

manof
7. dec 2010

Komentár - "Lži, demagógia a reklama farmaceutických firiem vydávané za odbornosť" - DOPLNENÉ o malé, ale významné P.S.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/lzi-demagog...

Duel o očkovaní: Alternatívna vs. klasická medicína - z Nového času
http://www.slobodavockovani.sk/news/duel-o-ocko...

Právo - Zákony, vyhlášky a ďalšie právne normy v SR, týkajúce sa očkovania - DOPLNENÉ o ďalšie právne predpisy a vysvetlenia
http://www.slobodavockovani.sk/news/zakony-vyhl...

tamix
7. dec 2010

@njonja To je ako možné? Tá naša Dr. je potom riadne bambavá. Síce ja som sa rozhodla neočkovať, ale kamoška by monovakcíny dala.

molka
7. dec 2010

@njonja nevieš mi prosím Ťa poradiť, z akej firmy sú tie monovakcíny? Ja sa ich na Slovensku snažím tiež zohnať, ale bolo mi povedané, že sa vraj už nevyrábajú. Možno ich medzičasom začal vyrábať niekto iný. Ty máš asi pediatričku v Nemecku, však?

njonja
7. dec 2010

@molka , @tamix ano mam. Ale tato lekarka je homeopaticka. Oficialne lekari (aj nasa oficialna deckarka) tiez vravia, ze monovakciny nedostat. Ona mi povedala, ze to vravia preto, lebo su lacnejsie (vraj staci nimi zaockovat len jeden krat v zivote a aj jednotkova cena je mensia) a ze ich poistovne nepreplacaju - aspon to vraj plati na nemecko. Mam s nou volat vo stvrtok (ako maly reaguje na liecbu a naordinuje mi dalsie davky), mozem sa jej spytat, ak mi to povie, dam vam vediet.

inac je to sila, lebo mi prave pisala kamoska, ktorej dieta po vakcine prestalo v noci spavat a napokon lekari (na Slovensku) priznali, ze je to asi z ockovania. poslali ju na psychiatriu, kde jej lekarka dala homeopatika a uz sa to zlepsilo. Dalsia - tu v nemecku, jej dieta zacalo mat agresivne a uplne zurive vypadka po tom , ako ho zaockovali. Jej homeopaticka lekarka jej podala homeopatika a maly sa vratil do normalu....
Co tym chcem povedat - ze ked existuju prostriedky, ako znizit nezaiduce ucinky ockovani, preco o nich neinformuju mamicky a nepodavaju to detom? myslim, ze kazda by si to radsej zaplatila aj z vlastneho vrecka, ako vidiet dieta trpiet....

manof
8. dec 2010

@molka
Žeby Sanofi Pasteur, keď sú len vo Francúzsku?

klaudia74
8. dec 2010

@njonja Prečo neinformujú o homeopatikách? Ja keď som minulý rok našej lekárke spomenula, že chcem MMR odsunúť a potom sa vyhnúť nežiad. účinkom pomocou homeopatík, bola celá bez seba! Že nech si nemyslím, že homeo je na všetko dobré, práve naopak, aké môže byť škodlivé a aké nebezpečné a blablabla... hovorili im to predsa na školení!!! 😒 Takže nech rýchlo zabudnem!!!
Medzitým som už očkovanie odmietla, takže je vyriešené. 😉

tamix
8. dec 2010

@njonja píšeš: "Co tym chcem povedat - ze ked existuju prostriedky, ako znizit nezaiduce ucinky ockovani, preco o nich neinformuju mamicky a nepodavaju to detom? myslim, ze kazda by si to radsej zaplatila aj z vlastneho vrecka, ako vidiet dieta trpiet.... " podľa mňa preto neinformujú, lebo sú presvedčené, že to nie je v vakcín. To viem z vlastnej skúsenosti, lebo ani naša Dr. neuzná, že by reakcie boli v dôsledku očkovania. Keby pripustila možnosť, že je v dôsledku vakcíny, možno by to odporučila, ale zase záleží na tom, aký má postoj k homoepatikám. Nie všetci uznávajú ich účinnosť.

manof
8. dec 2010

@njonja
No treba dodať, že ak dieťa homeopatikum po očkovaní úplne uzdraví, tak je to skvelé. Ale rozhodne by som sa na to nespoliehal, pretože niektoré zmeny, ktoré dokáže očkovanie dorobiť v mozgu, sú už nevratné a ani homeopatia tam už nič nenarobí - len možno trochu zmierni zdravotné postihnutie.

manof
8. dec 2010

@klaudia74
Homeopatia samozrejme je škodlivá - z hľadiska ziskov farmako-mafie.

Treba ale dodať, že homeopatia nie je prostriedkom na všetko a keď niekto nezmení svoje kontraproduktívne správanie sa či už v oblasti morálky, duševného života alebo trebárs stravovacích návykov, tak zostane homeopatii len podradná úloha podobná alopatickým vakcínam, práškom, kvapkám a tabletkám, čo nepoučiteľní ľudia berú po celý život.

manof
8. dec 2010

Je očkovanie darom od Boha?
http://www.slobodavockovani.sk/news/je-ockovani...

Polícia uväznila 12-ročného chlapca za odmietnutie očkovania v škole:
http://www.slobodavockovani.sk/news/policia-uva...

samiana
8. dec 2010

@manof
Homeopatia v podstate nie je liekom typu, že je dobrá na niečo.. Tu sa nelieči choroba, lieči sa celý človek. Mnohokrát konanie človeka vychádza z toho, že sa takpovediac zasekol v nejakej situácii, ktorá mu napr. spôsobila nejakú traumu a začal sa chovať tak, ako by ho všetko teraz ohrozovalo. Kto prechádza homeopatickou liečbou, teda klasickou konštitučnou liečbou, si neraz uvedomí: a prečo ja robím stále toto? alebo však toto ja vôbec nepotrebujem!
A tak sa môže zbaviť závislostí a nezdravého životného štýlu, podozrievavosti a pod. Pretože homeop. lieky upravujú pomer životných síl v organizme , nie len liečia nejakú chorobu, Organizmus má v sebe prirodzenú potrebu byť zdravý a opraví, čo je v neporiadku, len na to potrebuje príležitosť a priestor. A to je cieľom liečby.
Kde na prvý pohľad z hľadiska zástancov duchovných príčin chorôb je jednoznačná príčina v nedostatku morálky, homeopat nesúdi, ale pomáha. Teda dobrý homeopat. Väčšinou človek jednoducho nechápe, že čo a prečo robí zle, aj keď mu to niekto predloží na zlatej tácke, nie že keď mu to niekto neustále vyčíta a kritizuje ho. Ale je v princípe možné aj to, že sa homeopatia používa tak, ako alopatické lieky, teda na problém použijem namiesto ibuprofenu homeop. liek. V jednom i druhom prípade ide však nie o liečbu, ale potláčanie príznakov. V tomto prípade ale ibuprofen zaberie skutočne lepšie.
Čo sa týka očkovania, od homeopatky mám nasledujúcu informáciu: Lieky ako Thuja a Silicea pomáhajú hlavne od miestnych lokálnych reakcií, na odstránenie účinku vakcíny je potrebná potencovaná vakcína. Ja za seba odporúčam presný postup skonzultovať priamo so školeným homeopatom, lebo očkovanie je výrazný zásah do organizmu. Zoznam homeopatov:
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...
Za seba hovorím toľko: Prácne dostávam deti z problémov, čo im aj očkovanie spustilo. Samozrejme, že na vlastné náklady. Nehodlám vypiplané dieťa zase vrhnúť do následkov očkovania a nehodlám riskovať už ani jednu umelú manipuláciu s imunitným systémom. Žiadne očkovanie.

adamala
8. dec 2010

ahojte, zaujmam sa o MMR vakcinu, neviete mi poradit ktora farmaceuticka firma predava monovakciny, a nie tu tri v jednom? ci to vobec nejaka farmaceuticka firma vyraba .

manof
8. dec 2010

@adamala
Asi Sanofi Pasteur. Ale zrejme len vo Francúzsku.