Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

blovitc120
2. apr 2009

Barborka áno, hexu. Mne ani to nie je jedno, ja mám na vakcíny svoj názor a som presvedčená, že jej to úplne pokašle imunitu a bude od očkovania stále chorá. A MMR nedám určite, proste nehrozí. Stavím sa, že keď už príde čas, že sa má očkovať MMR, bude to už MMRV (aj s kiahňami). Určite sa to presadí 😒 😒 😒

barborka08
2. apr 2009

susik, mne sa v tej hexe vobec nepaci hep. B, hemofilus (v rodine mame cukrovkarov) a vzhladom k malickej stavu (problemy s dychanim a zapadanie jazyka) ani zlozka proti ciernemu kaslu. U nas mozu aj minimalne neziaduce ucinky sposobit pohromu.

blovitc120
2. apr 2009

barborka súhlas na 100%

barborka08
2. apr 2009

blovitc, tiez mam na vakciny svoj nazor, bohuzial moja starsia dcera bola vzdy po ockovani dlhodobo chora, v siestich rokoch po ockovani sme sa trapili viac ako rok s uzlinami, nie je to sranda. Pri predstave ze sa taketo nieco spusti aj u malickej mi beha mraz po chrbte 😒 MMR ani u nas nehrozi, mozno rubeolu niekedy v 15 rokoch, ale aj to este zvazim, lebo ja som bola ockovana proti rubeole a aj tak som ju v 17-tich dostala.

denduska
2. apr 2009

barborka, ani mi tu cukrovku nespominaj...ja som za posledny mesiac schudla asi 6 kil, stale som strasne smadna, a vcera moj muz na prechadzke vravi - pocuj nemas ty cukrovku...? tak som ostala uplne vyhukana, asi budem musiet ist na nejake vysetrenia, v nasej rodine ani z maminej ani z otcovej strany absolutne nevedeia co je to cukrovka, len ja jedina som ockovana proti hepatitide B 😠 ha, lenze to bolo pred 8 rokmi, kto by mi to potvrdil.... tak uz len dufam ze som OK.

a blovitc, mas uplnu pravdu, ja do roka nanajvys cakam povinnu MMRV. Ale nedam ju, mozu mi fukat aj praskovy cukor do... 🙄

barborka08
2. apr 2009

denduska, moja kamaratka (teraz ma 34) presne takto stale hovorila ze aka je smadna a za hodinu bola schopna vypit aj 2 litre mineralky... Ked bola u lekara na prehliadke, poslal ju na vysetrenia a tam s hrozou zkonstatovali, ze s takymi hodnatami co jej namerali by uz mala byt v kome. To bolo pred 3 rokmi, teraz si picha viackrat denne inzulin, kontroluje vsetko co zje a pridruzili sa jej aj dalsie problemy. Netreba to podcenovat, ale nechcem ta strasit.

vikinka27
2. apr 2009

denduska, ziadna hep., kojenie 😀 😀 😀 ide jar, viac pijes ako v zime.
a to chudnutie - to je normalne... 😵
pockaj po kojeni, a ked bude pokracovat, potom sa stresuj.

denduska
2. apr 2009

viki, ved ja len dufam, mna len to vydesilo, ze som to zhodila za taky kratky cas...teda mne to nejak ani nedoslo, len muzikovi.. no..ved mi zajtra vezme krv a uvidim.

martina46
2. apr 2009

a ockovanie MMR sa da odmietnut??? 😕

valka
2. apr 2009

dendu, to je super, ze to mate vsetko v rodine 🙂
martina, neda...ale kto chce, hlada sposoby...

martina46
2. apr 2009

valka.... ja som v tomto asi lava ☹
prave nas caka ockovanie, muim dohodnut termin na poradnu + ockovanie....
ale minimalne sa dr opytam, aky ma na to vsetko azor... ona mi totizto radila by opatrna, co sa tyka ockovanie proti pneumokokovi, s tym, ze deti potom zvyknu byt casto chore 😅 😕
tak sme pockali, az som natrafila na tuto temu atd....
no uz je teraz cele ine.....

klaudia74
2. apr 2009

Ahojte, práve sme s malým došli od lekárky... Minule som sa už celkom ukľudnila, ked som s ňou konzultovala očkovanie MMR a vtedy povedala, že ona nevidí problém v tom, aby sme to presunuli napr. do 3 rokov. A teraz ked som zahlásila, že teraz neočkujeme (malý má 15 mesiacov, išla som sa jej pôvodne podpísať do karty, že žiadam o odklad), tak sestrička skoro odpadla zo stoličky, že preboha to sa nedá a aj lekárka ostala dosť vystrašená. Vraj sú od tohto roka prísnejšie pravidlá, už sa to nedá podpísať, ale ona musí každý prípad hlásiť na hygienu a oni to budú dalej riešiť! 😠 A ked som spomenula slovo homeopatia, tak bol tiež oheň na streche, že to majú prísne zakázané, lebo homeopatiká úplne narúšajú imunitný systém detí a robia strašne veľké problémy! 🙄 Tak sme dospeli k tomuto, asi je nás už moc veľa, čo vymýšľame... 😒
Som z tohto celého dosť smutná...
Dohodla som sa s ňou, že prídem ked malý bude mať 18 mesiacov a vtedy ho bude treba zaočkovať... no určite sa nebudem ponáhľať... a dovtedy zájdem k homeopatovi, lebo som sa dočítala, že existuje homeopatikum ktoré je práve na nežiaduce účinky očkovacej vakcíny... Ak sa mi podarí niečo bližšie zistiť, dám vám vedieť.

vikinka27
2. apr 2009

klaudia, odkial vedela p. doktorka, ze homeopatika narusaju imunitny system??? 😵 😵 😵
drzte sa pri odklade...

susik77
2. apr 2009

klaudia: odkial spadla pani doktorka? 😎 ved homeopatika su najvhodnejsie pre deti, pretoze deti su najviac vnimave k homeopatickej liecbe a homeopatika robia pravy opak narusania imunitneho systemu 😖

valka
2. apr 2009

martina, doktorka s tym asi nic nenarobi...zakon je zakon...ostava to uz len na nas...

petot
2. apr 2009

martina46: Urady hovoria, ze povinne. Ustava ma na to iny nazor:
http://rizikaockovania.sk/leg/leg4.html

Odhliadnuc od neustavnosti vyhlasky, ktoru bude v blizkej buducnosti zrejme riesit Ustavny sud, povinne ockovanie je aj v rozpore s Dohovorom o ludskych pravach a biomedicine, ktory je pravne este silnejsi nez Ustava. Teraz o tom vysiel aj clanok v Zdravotnickych novinach.

Keby sme nebrali do uvahy nesulad vyhlasky s vyssimi pravnymi predpismi, tak vyhlaska stanovuje pokutu do 10000Sk suhrnne (za vsetky ockovania dohromady) v spravnom konani. Za posledneho pol roka v Iniciative taky pripad neevidujeme, a keby sa vyskytol, tak sa treba ozvat, aby sme mohli koordinovat dalsi postup (odvolanie atd).

petot
2. apr 2009

Chcem vas vsetky povzbudit: nevzdavajte tak lahko boj o zdravie svojho dietata.

Zakon je jedna vec, neustavna vyhlaska vec druha, prax je vec tretia, zdravie dietata a vase svedomie vec dalsia a este dalsia. DOLEZITOST TYCHTO VECI NIE JE V UVEDENOM PORADI. Zvazujte ockovanie komplexne, rozhodujte podla najlepsieho vedomia a svedomia.

tina_
2. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lubii
2. apr 2009

Ináč ja som tiež rozmýšľala,prečo do diskusií nechodí ten doktor Hrabčák. Dúfam,že som mu neskomolila meno,nech mi prepáči. On má dcéru, ktorá ochorela na diabetes po očkovaní.

valka
2. apr 2009

tina, uplny suhlas 😉

tina_
2. apr 2009

prepáčte, že som sa tak rozpísala...

Hm, Lubii, to fakt, iné je to počuť od doktora, možno by to mnohí potom viac pripustili...

valka
2. apr 2009

v ba bude konfera http://www.zivica.sk/dieta/program.html a bude aj o ocko, tak som zvedava...

petot
2. apr 2009

Ústava, od.1, čl.7
(5) Medzinárodné zmluvy o ľudských právach a základných slobodách, medzinárodné zmluvy, na ktorých vykonanie nie je potrebný zákon, a medzinárodné zmluvy, ktoré priamo zakladajú práva alebo povinnosti fyzických osôb alebo právnických osôb a ktoré boli ratifikované a vyhlásené spôsobom ustanoveným zákonom, majú prednosť pred zákonmi.

petot
2. apr 2009

Takže takto presne je to v Ústave. Z toho neviem, či sú medzinárodné zmluvy nadradené Ústave, ale rozhodne sú nadradené zákonom SR, takže aj to by na začiatok mohlo stačiť 😉

tina, je naozaj veľký problém dostať ľudí do TV. Keď sa aj podarí získať priestor v médiách, niet toho, kto by tam šiel.

Ak chceš, môžeš sa do toho zapojiť. Ľudia majú strach. Mnohí sa boja povedať hoci len svoje svedectvo, o tom, ako im očkovanie ublížilo. LEN POVEDAŤ SVEDECTVO, nič viac. Žiadne dokazovanie, žiadne hádanie sa. NECHCEŠ TO SKÚSIŤ?

Takí, ktorí by boli ochotní a schopní ísť aj diskutovať s, povedzme to mierne, "nadmieru sebavedomými odborníkmi" typu Pertináčová alebo Lipták, takých skutočne nieto.

Ďalšia kapitola je, svet pred kamerou a svet za ňou. Je asi ťažké, aspoň pre človeka "z ulice", odhadnúť razanciu svojho vystupovania, aby to pred kamerou nevyznelo ani drzo, ani ustráchane. Ja osobne sa do TV nehrniem a mám na to určité dôvody, ktoré sa netýkajú priamo mňa, ale možno by som to pokazil "príliš ostrým" vystupovaním, lebo vraj pôsobím konfrontačne. Je pravda, že do vecí rýpem, a niektorí si to môžu pomýliť s rýpaním do ľudí.

Takže áno, mohlo to byť omnoho lepšie, a áno, chýbajú ľudia. HLÁSI SA NIEKTO?

valka
2. apr 2009

petot, pred zakonmi..nie ustavou 😉 ale ok...

petot
2. apr 2009

Ináč, s tým Dohovorom -aj keď právne neviem, ako je to s tou hierarchiou, v praxi je určite ťažšie zrušiť medzinárodnú zmluvu, než vypustiť článok Ústavy. Stačí si pozrieť, koľkokrát už bola Ústava novelizovaná za 16r (neviem presne, ale asi viac než na prstoch rúk), a popri tom, odstúpili sme vôbec od nejakej medzinárodnej zmluvy?

Tam je totiž tlak nielen zvnútra, ale aj zvonku. Parlament si môže potichučky novelizovať Ústavu, ale zrušenie medzinárodnej zmluvy je diplomatická udalosť, ktorá budí pozornosť. Aspoň môj dojem je taký (možno manžel politológ by k tomu povedal niečo presnejšie a múdrejšie ako ja. Bez irónie.)

petot
2. apr 2009

valka: hej, viz vyššie (písali sme naraz) 🙂

majkeela
2. apr 2009

Všechny tady zdravím a potřebuji radu - předem díky moc.

Dcera byla klasicky v porodnici zaočkovaná na TBC a zůstala zcela bez reakce. Nyní je jí skoro 20 měsíců a se zpožděním jsme ukončili očkování Infanrixem hexa(zpoždění bylo, protože jsem schválně natahovala, ne kvůli zdravotním komplikacím). Vždy před očko jsem jí dělala homeopatickou přípravu a vše bylo zcela bez problémů. Žádné další nepovinné očko nemá.

Nyní stojíme před MMR. Zatím úspěšně kličkuju, pokaždé si u mudry poslechnu přednášku, ale moje vytáčky pořád s úsměvem toleruje. Bohužel má dnera teď aktuálně poprvé ATB 😠 , protože se nakazila impetigem, které ji výrazně zasáhlo oko a nevím, jestli mě jen paní primářka postrašila, protože viděla, že atb nechci nasadit, ale řekla mi, že je to ve značném rozsahu a že o oko by mohla taky přijít.

Takže - moje otázka: Jak naložit s očko MMR v souvislosti se stávající léčbou ATB a neexistencí jizvy na TBC???? Ve dvou letech nás prý pozvou na kalmetizaci, ale nevím o tom nic víc....

Můžete mi to prosím někdo vysvětlit? Tzn. že dcera tbc vůbec nemá a budou jí očkovat znovu stejnou látkou?

Navíc jsem 80 ročník a v těhotenství jsem prodělala příušnice. V dětství jsem na ně očkovaná nebyla. Chápu to teda dobře, že my jsme v dětství MMR očko vůbec neměli??? Díky moc za re.

valka
3. apr 2009

majkaela...ATB urcite daj, ak ti to doktorka odporuca..ved ich nedavas malej kazdy mesiac...
co sa tyka MMR - dieta ockovane byt vtedy nemoze, pretoze organizmus nie je v poriadku - je to aj v letaku, ze dieta nesmie byt chore ani v inkubacnej dobe (co teda neviem, ako sa dosiahnut)

my sme nemali MR - iba proti osypkam a rubeole...

lenki33
3. apr 2009

ja som 80tka a proti rubeole nie som ockovana, len proti osypkam
rubeolu aj mumps som prekonala