Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
29. nov 2011

@zaockujte_aj_slnko
nevolenim samozrejme nic nedosiahnes, stihne ta uplne rovnaky osud ako tych co volili zle. zaroven treba volit ..kym sa este vobec volit da. nezabudaj , ze za tymto vsetkym su presne tie iste sily co maju pod palcom, financne podvody pachane na statoch, ockovanie, gmo potraviny, nezmysel okolo CO2 oteplovania a naslednych dani. ked sa aj ty nebudes zaujimat o nic, oni sa budu zaujimat o teba 24 hodin denne kazdy den v roku aby ti pripravili svet podla seba. neviem ci sa ti ale bude lubit ^^

vies, ze v usa vsetci kandidati na prezidnta su nazoru, ze v pripade vyhlasenia "vojny"alebo "vynimocnej situacie" by nemali platit ludske prava ? a bude to moct spravit prezident bez suhlasu kohokolvek. takze, ked si nezvolia toho jedneho, tak budu mat,ze dost smolu ...zaroven europa je len o krok pozadu.

klementina
29. nov 2011

asi je to trochu mimo temu, ale casto vas citam a niektore nazory sa mi velmi pacia, tak sa chcem spytat na vec, ktora podla mna suvisi s tym, o com sa casto bavite. co si myslite, ked ma moja dcera zvysene CRP nad 30, lekarka jej furt da antibiotika, nie je to velmi casto, ale naposledy mala len laryngitidu a teplotu a dala nam antibiotika. aj som rozmyslala, ze jej ich nedam, no nakoniec som dala. ako to riesite vy? myslite, ze ta vyska crp je fakt taka dolezita a dokazu pomoct len antibiotika?

manof
30. nov 2011

@klementina
No tak mohol by jej pomôcť aj cesnak, tymián, oregáno (dobromyseľ), šalvia, čajovníkový olej a podobné prírodné antibakteriálne prostriedky.

Ak sa to však často opakuje, tak je to zrejme dôsledkom
a) trvale oslabenej všeobecnej (nešpecifickej, bunkovej) imunity (napr. očkovaním)
b) nedostatku vitamínov C a D
c) oboje dokopy

manof
30. nov 2011

Zachráňte Internet, US Kongres sa ho chystá cenzurovať:
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet/?cl=1...

Kam sa hrabe Čína???

manof
30. nov 2011

Žena z Melbourne, zmrzačená Silgardom/Gardasilom, vedie hromadnú žalobu proti firme Merck (MSD) - výrobcovi tejto vakcíny:
http://www.slobodavockovani.sk/news/zena-z-melb...

Lekárska mafia používa finančné páky na donútenie chudobných rodín k očkovaniu detí:
http://www.slobodavockovani.sk/news/lekarska-ma...

P.S.: Od zajtra (1.XII.2011) ma hľadajte nie na MK ale tu: http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=12&t=2...

miliharmi
30. nov 2011

@manof No já nevím, zda lze tou spálou argumentovat, pokud jde o výskyt. Úmrtnost ano, ta je skutečně 0, ale výskyt je přeci jen o dost větší než u spalniček. Tady je zpráva szu:
http://www.szu.cz/publikace/data/vybrane-infekc...

prevenar
30. nov 2011

@klementina tak isto si myslim,ze ked budes preventivne podavat dietatu nejaky 1gram vit. C denne v piti v priebehu celeho dna tak tym nic nepokazis. kup si praskovy formu v DM-ke. modra krabicka , obsahuje 100g prasku.

anicka1981
30. nov 2011

@prevenar ja davam mojemu cebion, si myslis, ze ten praskovy je lepsi?, alebo ,,, ja davam aj vigantol a kanavit, tak sa ma lekarnicka pytala, ze ci to nechcem zamenit za cebion multy,,,, tak som povedala, ze si to rozmyslim, nakolko este mam aj deco aj k, ale tak do buducna ?,,, a vit c nam zabera ,, maly par x soplil kychal som mu dvihla davku c a preslo nam to pekne..... 😅

prevenar
30. nov 2011

@manof cina sluzi ako "model" je to take male laboratorium ako to asi bude vsade coskoro. usa splna vsetky znaky fasizmu uz dnes okrem hromadnych deportacii. ked nezvolia Rona Paula tak zrejme pride na to skor ako si myslia. teda ked tam nebude vela takych, co nechodia volit 😉 mozno sa vam to vsetkym zda "vzdialene" a "nerealne" o com pisem.. ale pockajte ked bankove megakorporacie utiahnu slucky tychto dlhov do ktorych nas uz natiahli. je to ako ked chytate ryby. navnada uz bola nahodena a my sme ju uz prehltli ..teraz cakame na "zasek" hacika. ..a potom pride pritahovanie k brehu ...a ... toto su mozno jedny z poslednych volieb ked sa mozno este nieco da potencionalne zmenit. ..ale uz aj to je velke mozno.

klementina
30. nov 2011

@prevenar
@manof dakujem za rady, ona nebyva casto chora, tak raz dva krat do roka (zatial). myslela som, ci odmietate antibiotika ako take, ze ta choroba aj ked ma zvysene crp prejde podavanim cesnaku, cibuloveho sirupu a zazvoroveho caju? chcela som to vyskusat, len som nastupila do prace a nechcela som byt hned dlho doma, tak som dala antb, ze jej to asi skor prejde.

anicka1981
30. nov 2011

ja si myslim, ze aj tak je to na hlavu postavene, preco maju polici niekolko nasobne vyssie platy ako obycajni ludia?? alebo sudcovia??, pracuju tazsie ako ini ludia???, keby si oni znizili platy na cca 800e, tak kolko by stat usetril, a aj oni by videli ako sa zije v realnom zivote, ako mamicky na materskej 19oe, ved to je smiesne, a ako mozu brat pozocku na pozicku a zadlzovat nas tako ako uz sme teraz,, ved to je proti zdravemu rozumu,,,, ale ich to velmi netrapi, nahrabu-okradnu nas kolko mozu a nech sa robi co chce uz potom, oni su uz zabezpeceni, a tak to teraz vyzera,,,,, ako pozeram nemam o nic lepsiu naladu ako vcera vecer,, 😝

manof
30. nov 2011

@miliharmi
No veď áno, ale z cca 100.000 narodených detí v Česku ochorie cca 4%. Pred povedzme 100 rokmi to bývali desiatky percent.

manof
30. nov 2011

@klementina
To je cesta do pekiel, lebo pravidelným podávaním antibiotík si vycvičíš baktérie v tele k odolnosti a potom Ti už nepomôže ani svätená voda. Ale na cesnak si rezistenciu vytvoriť nevedia.

A ešte som zabudol na propolis a určite by sa aj viac prírodných prostriedkov našlo na boj s baktériami. Tuším aj jód je celkom účinným vrahom baktérií, resp. pomáha pri bakteriálnych chorobách.

manof
30. nov 2011

@anicka1981
kanavit nepotrebuješ. To je omyl súčasnej medicíny.

stefi76
30. nov 2011

@manof ty si vyštudovaný lekár, že sa tak vyznáš aj v podávaní vitamínu K a D dojčatám? podľa mňa pokým je dieťa dojčené mu podávanie týchto vitamínov v predpísaných dávkach nemôže uškodiť, u vit. D hlavne v zimných mesiacoch a u malých dojčiat je to dosť potrebné.

stefi76
30. nov 2011

@manof ešte by som rada opýtala či u oregana a tymiánu boli vykonané nejaké štúdie dokazujúce ich antibakteriálny účinok? alebo u jódu? neviem si predstaviť ako by som ho dojčaťu podávala, kedže vo vysokých množstvách môže narobiť skôr škody ako úžitok.

prevenar
30. nov 2011

@klementina no, uzivanie C je hlavne fantasticka prevencia ..aby k ochoreniu vlastne ani neprislo. co je najlepsi variant.

prevenar
30. nov 2011

@anicka1981

som na 100% presvedceny,ze ten praskovy je lepsi, koli dovodu,ze je to cista 100% percentna kyslelina askorbova bez akychkolvek aditiv. ..co sa teda o cebione neda povedat ^^ (prichute, umele sladidla ..a ani netusim co je vlastne ta tekutina v ktorej je to rozpustene. myslim,ze to vyraba merc ..cize to moze byt cokolvek lol , kludne aj nieco co ostane po vyrobe ropy, ako poznam merc. )

vigantol ani kanavit sme nepodavali , lekarku sme klamali,ze to podavame ak sa pytala. po case skostatovala ,ze uz to mozme prestat uzivat, ze je "vsetko v poriadku" hehe . kupili sme v DM tobolky s lososim olejom a ich obsah sme podavali malej.

prsky
30. nov 2011

@prevenar kolko decka tie dm tobolky obsahuju? lebo vacsina decka sa vraj v rybych olejoch spracovanim znici

prsky
30. nov 2011

@stefi76 neviem, ci musi byt clovek vystudovany lekar, aby vedel citat a utvorit si nazor na podavanie vitaminov ci stravovanie a pod. 😉

prevenar
30. nov 2011

@stefi76
co sa tyka podavania, viem si predstavit,ze by sa z toho dal spravit caj, ktory by sa nasledne podaval. ^^

prevenar
30. nov 2011

@prsky to samozrejme netusim , nemam chemicke laboratorium 😀 ..v kazdom pripade ked som si precital pribalove letaky k danym pripravkom tak mi "stacilo" ..mala je kojena, manzelka uziva D tak si myslim,ze dostane Dcka akurat.

prevenar
30. nov 2011

@prsky samozrejme ,ze musi 😎 jedine lekar vie urcit vsetko spravne . aj to kedy a ako spravne prdnut 😀 lekar je proste boh !

prevenar
30. nov 2011

@prsky teraz sa mi mari ,ze tusim vigantol na nejaky cas stiahli z lekarni , lebo v nom nasli rakovinotvorne latky !!?? ..ale je to len taka hmlista spomienka v mojej pamati 😕

crysmile
30. nov 2011

@prevenar to stiahli preto, lebo do neho vlozili to kvapkatko a to vlastne robilo galibu, lebo bolo z gumickou na vrchu, ktora reagovala s obsahom vo flasticke.. a preto sa opat vratili ku klasickemu obalu...

didulka85
30. nov 2011

@prevenar ja som pocula, ze to bolo cele trosku inak a na kvapatko to len zvalili. Vigantol ktory sa momentalne u nas predava je stiahnuty z Bulharskeho alebo Rumunskeho trhu. Neverim mu, preto ho nedavam.

didulka85
30. nov 2011

Este som zabudla... Ked som so Sarou lezala na koznom, tak ma za Vigantol zdrbali. Ze naco jej ho davam.

prevenar
30. nov 2011

nech je pravda uz kdekolvek ..je faktom, ze je fakt malokedy na strane bigfarmy. velmi casto sa v mojom rozhodovani vraciam do minulosti mojej rodiny. moja babycka jej manzel , babickyni rodicia a ich rodicia , sa vsetci dozili veku medzi 80 a 100 rokov v dobrom zdravi aj bez vigantolu, kanavitu a vsetkych ockovani. jedini kto je optroti nim zdravotna troska som JA . ..a to zivi v obdobi vojen. len nedavno som sa od mojej byvalej lekarky dozvedel, ze do 2 rokov som bol uplne zdravy ..no a zrazu som dostal astmu, alergie a znizenu imunitu = stale chory a na antibiotikach. takze si to spocitajte uz sami. vsetko sa otocilo az ked som vyrastol a nejak instiktivne som travil vela casu v prirode pri roznych sportoch , prestal som uzivat vsetky lieky na alergie ..a zrazu zazrak. som v pohode a zdravsi ako kedykolvek predtym . ..ja viem, nahoda ^^

prevenar
30. nov 2011

@crysmile hej,, iba ,ze by to bolo uplne inak 😉 hehe. ale nechcem sa hadat, je mi to jedno, proste do malej take nieco nebudem davat ani keby co bolo.

prsky
30. nov 2011

@prevenar ja mam dobre referencie na www.lysi.sk ale kuknem na ten v dm 🙂