Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
27. okt 2012

@miskaska Chcel som ilustrovať, že ľudské telo je stavané s určitou odolnosťou a nemusíme sa prehnane báť zanedbateľných zranení.

Prosím, daj mi nejakú štatistiku, ktorá by dokazovala tvoje tvrdenie.

miskaska
27. okt 2012

@petot to jasne, nejaku odolnost mame...ale vyvoj ludstva ide dopredu. Ja nemam vyhraneny nazor na ockovanie, len ten argument mi prisiel divny. Je mi jasne, ze ako ludstvo prezijeme, ale asi by som nechcela, aby mi dieta umrelo napr. na chorobu dnes bezne liecitelnu ATB. Ale to je uz mimo temy ockovanie. Statistiku nemam, to bolo len na ilustraciu.

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@miskaska
a bude teda lepsie ked tvoje dieta z ockovania bude mat civilizacnu chorobu, alergiu alebo umrie, a na 99,9% uplne zbytocne...?!?
to mas tolko deti, energie aj penazi ze nimi mozes takto doslovne plytvat?

prevenar
27. okt 2012

@petot ..odpoved je jednoducha a logicka .. ludstvo to samozrejme neprezilo a vymrelo ! ..POCKAT ! O_0

miskaska
27. okt 2012

Kazda smrt dietata je zbytocna. Ja viem, ze na 1583 stranach je toto vsetko rozoberane...bez ockovania nebude mat alergiu?

prevenar
27. okt 2012

@miskaska vysoko pravdepodobne ..alergie mozu mat rozne priciny, ockovanie je sice velmi vyznamny faktor, ale stale len jeden z niekolkych. takze, moze mat alergiu aj bez ockovania ..ale urcite ma ovela mensiu sancu ju mat ako s ockovanim. vyplyva to z povahy latok kt. sa nachadzaju v ockovacich latkach.

vlnka81
27. okt 2012

@tean cimmermane tak to si ma dost dobre rozosmial 😀 😀 😀

cawes
27. okt 2012

@petot ako suvisi horucka z vakcinou tak asi tak ze ked uz je tam aj iny nalez proti ktoremu mohlindat ockovat tak je to na povazenie. Obycajna horucka je jedna vec ak je to obycajna horucka. To co pises ano mas pravdu no neviem ako sa ockuje na sk tu je to trosku ine a napr. Proti hepatitis B sa neockuje teraz ale az v 16 to iste tetanus. Je tu cierny kasel proti ktoremu by som dala zaockovat uz len z toho dovodu ze chodim z malym kade tade po vletoch a moze chytit neaku chrku a z toho sa moze vyvinut aj cierny kasel. Potom ano zaskrt a zapal mozgovh blan.

cawes
27. okt 2012

@prevenar jaby som chcela vidiet statistiku kde je napisane ze co je po ockovani. Lebo dost dlho som stravila tym ze som hladala veci ohladne ockovannia a nic som nenasla.

vlnka81
27. okt 2012

@tean palbu som si pozrela, dobre nazory, potesili, uz sa s nim len skontaktovat 😉 vdaka

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@cawes
a pritom v skutonosti jedine co si tymi ockvoaniami dosiahla je zniceny imunitny system svojmu dietatu a vacsiu nachylnost na dane choroby a este si aj riskovala ze to dieta po ockovani mohlo na jednu z tych chorob hned ochoriet a zomriet....
ale inak vcelku si mala dobry napad, len v realite to uplne inak vyzera a vypali 😀

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@prevenar
samozrejme BEZ ockovani ludstvo uz DAVNO vymrelo 😀....... vdaka bohu vakcionalistom, ze nas obzivli a vstali sme z mrtvych 😀.......najma po roku 1972 je ocividne ako ockovanie najskor nikoho alebo len minimum ludi naozaj "zachranilo" ale naopak tisicom az milionom vyrazne zivot skratilo az zobralo........len tak dalej a ludstvo naozaj klesne znovu na 2-3 milardy a bude potravin aj vsetkeho dost ako byvalo.....

cawes
27. okt 2012

@zaockujteajslnko a ty si neni zaockovany?

sirael
27. okt 2012

@prevenar Lekarka moze len tak vyhodit cloveka zo svojej evidencie? - reagujem na vcerajsi tvoj prispevok, ze s vami rozviazala zmluvu

tean
27. okt 2012

@vlnka81
pediatricka Kubovcakova z toho dokumentu mala tento tyzden v BA prednasku o ockovani - pre rodicov. Skoda, ze si to minula.

prevenar
27. okt 2012

@sirael moze ak nepatris do jej obvodu. ..jednej lekarke proste patris a ta ta nemoze vyhodit a vzdy ta musi priat ked ta vyhodi ina. nepodarilo sa mi vsak zistit komu patrim do obvodu 🙂 tak neviem ci jej ..ale je mi to jedno, kedze sam som nemal zaujem aby moje dieta bolo u nej 🙂

svetlanaa
27. okt 2012

@tean O tu prednasku bol velky zaujem, ja som sa prihlasovala viac ako tyzden dopredu a nedostala som sa ☹ . Ale pisali mi, ze bude dalsia, dufam.

prevenar
27. okt 2012
zaockujteajslnko
27. okt 2012

@prevenar
ja som vlastne ako zistujem za povinne ockovanie, cim viac ludi bude okcovanych tych ich viac pomrie alebo bude zmrzacenych a pre zbytok bude viac prace, a penazi..... kedze taky mrzak potrebuje urobit tie iste veci ako ten neockovany a zdravy tak ti neockovani budu zarabat na tych ockovanych..........proste vyborne, cim viac povinnych ockovani a cim viac ludi tomu podlahne tym lepsie tym neockovanym...... mohli by zaviest aj povnne prejdenie sa vlakom, to by bolo este lepsie.......

petot
27. okt 2012

@cawes Iný nález proti ktorému mohli dať očkovať? U 3-mesačného dieťaťa? A s horúčkou? Tak takých je veľmi málo.

sorciera24
27. okt 2012

@cawes akosi ta ja trosku nehcpaem.....ty si ymslis, ze ked ten maly, ked nebol ockovany, tak preto chytil horucku?...to co za blud (mimochodom, ved do 3mes. aj tak zaidne dieta nie je ockovane.....takze nejaky poprekrucany vymysel si si na ans tu vymyslela...)...

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@cawes
ano bol som zaockovany, ale povazujem to za umyselny trestny cin ublizenia na zdravi, kedze sa ma nikto ako dietata nepytal a rovno mi zdravie bolo poskodene.

domique
27. okt 2012

@prevenar
@zaockujteajslnko
@jandl
Ale ako aj mi mohla lekarka povedat ze mala dieta s trvalymi nasledkami po ockovani??? Choroby ako alergie, ekzemy, cukrovka, rakovina, autoimunitne ochorenia a pod. existuju aj nezavisle od ockavania. A bez dokazu......

cawes
27. okt 2012

@sorciera24 treba si to viackrat precitat aby si to pochopila. No neviem ako na sk ale tu saockuje v 2.4. Av6 mesiaci takze bolo zaockovane do 3 mesiaca.

baraeda
27. okt 2012

nejprve měla hexu (tradiční doba očkováni! moje dr nechtěla nic slyšet o posunutí) horečky...spavost..apatie... druhou měla hexu a pneumokoky (první dávku další jsem odmítla!!!!!) to samé ... a na poslední v roce se mi snad ani nechce jít..

moje miminko moc nespí je akční živé najednou se z tohohle úžasného tvorečka co se řehnil bublal atd stala koukající pardon za ošklivý výraz ale mrtvolka... stálo mě to několik týdnů než se z ní stala jak štak normální eduška.. myslím e tenkrát se přestala i hýbat..resp. pohybové stereotypy které nebyly podmíněné pudem.. se přestaly objevovat.. cvičila jsem s ní jako blázen.. (od narození jí nosím ale od té doby jsem to zintenzivnila) .. no a je to asi tři týdny kdy jsem zjistila že ta druhá dávka byla ta vadná... jako to bude mít vliv na dítě... nebo už má to nikdy asi nezjistím.. víte tenkrát mi i můj partner přiznal že měl o malou strach že přeci není normální aby se tak akční mimino najednou tak podezřele zklidnilo.. sakra ted jsem si tak uvědomila že nikdo z nás nemá ani páru co do toho opravdu dávají.. vždyt už ted se nás snaží regulovat fluorem ve vodě atd.. jee je mi úplně špatně.. 🙄

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@miskaska
no za to ze dnes prezije ovela viac deti ako v minulosti to skor vdacis vynalezu penicilinu a syntetickej vyrobe vitaminov, pitnej vode, a teplu, bohatej strave (vari trpis realnym hladom?) ako ockovaniam 😀

dokonca aj cierny mor sa dal liecit, nie "len" ockovanim, ale neliecil sa (nebolo cim) a tak podobne....ajtak nan neumreli vsetci ludia a dokonca boli v europe oblasti kde NIKDY cierny mor nebol......... xakru ako je to mozne? 😀...... ludia umierali na trivialne choroby lebo nebol ani ten aspirin!!!!!!......nebolo nic.............dokonca ani len ta obycajna kuchynska sol.......... takze porovnavat neporovnatelne sa neda...

ockovanie taky zazrak v umrtnosti ludi nevykonal.........staci si pozrie REALNE grafy, ktore dokonca ani ti propagatori ockovania nepopieraju ze vyrazny pokles infekcnych chorob nastal okolo roku 1972........ a pritom celoplosne sa zacalo ockovat vo vela pripadoch az neskor......... alebo dokonca aj ustup chorob nastal skor........resp. paradoxne plosne ockovanie ZVYSILO CHOROBNOST.......

na to su vsetko dokazy a grafy........... len aby si nebola v omyle 🙂

sorciera24
27. okt 2012

@cawes no ako citam, tak citam, nechapem, skus mi to vysvetlit este raz.....vidis tu sa ockuje v 3.mes.(cudne, ze?)...nasim detom by to teda aj tak nepomohlo...

zaockujteajslnko
27. okt 2012

to ze v sucanosti je nizka chorobnost na infecne choroby myslis vdacis realne comu?........ IZOLACII.... ludia ziju izolovane ako nikdy predtym... vsak sa vozia najma autami, dokonca po jednom!...... dodrzuju zakladne hygienicke poziadavky, umyvaju si ruky, su dobre ziveni.........imunitny system maju teda x krat lepsie na tom ako taky "zberac" v minulosti, ktory bol rad ze vobec prezil zo dna na den!......... uz len toto samo o sebe dorazi akukolvek pandemiu v pociatku a zabrani jej sireniu.....

kolostrum
27. okt 2012

@zaockujteajslnko sledujem respektíve s manželkou sledujeme túto diskusiu dlhšie,ona mi referuje ale prídeš mi ako poriadny exot. ty a skupinka ludí tu vystupujete proti lekárom dost surovo, označujete ich za fašistov v bielom plášti.. a to sa ma dost dotklo. hlavne tvoje príspevky su agresívne, vulgárne, a v podstate primitívne. to že si prečítaš niekolko článkov na internete z teba robí lekára, pričom vieš OOOOOO slušne povedané