Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum dobre, ale musíš mať nejaký názor....tak vyjdi s ním... 😉 len sa pokúšam s tebou nadviazať nejakú konštruktívnu debatu, doteraz sme po sebe len štekali...píšeš, že svoje deti si očkoval, vôbec si neváhal? študoval si o vakcínach? čo obsahujú , alebo si len slebo očkoval, ako my. a nehovor mi, že si vyšiel zo školy a všetko si o vakcínach vedel...a aká je tvoja špecializácia?

macamac
27. okt 2012

@kolostrum ok 😉 beriem 🙂

kolostrum
27. okt 2012

@sofia2008 to je pekné, tak to má byt, ale zákaz všetkých liekov zo SR?

sofia2008
27. okt 2012

@kolostrum ano a to iste povedal ortoped aj mm /on tam bol ako profi sportovec/ a zistili mu, ze hrava zo zle zahojenym rebrom po zlomemenine..u nas sa stazoval pol roka na ostru bolest, bol aj na 3rtg, nijaka zlomenia, tak hral takto, v Nemecku mu niekto do tohto miesta opatovne narazil, tak siel na vysetrenie..

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@sofia2008
nuz, to moze znamenat len 2 veci....
1) bud je nemecka lekarka nacionalistka a nic ako nemci nie su jej urovni..... a teda slovenske lieky su nieco podradne..... co jej aj to BCG len dokazalo......... alebo
2) na SR sa naozaj vozia lieky v peknych skatulkach ale inak sracky poslednej kvality a ona to akosi "neoficialne" vie.... nic ine na vyber neexistuje.....

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 ide o to že očkovat ako na páse je blbost... to sa zhodnu všetci, aj pediatri su už prístupný ku ku nepásovému očkovaniu. očkovanie podla mna staží a pritaží zdr. stavu dietata s genetickou predispozíciou - akoukolvek, žial defekty imunity su čoraz častejšie. Tzv. nerizikovému dietatu neublíži - hlinník, ortut - aj z m.mlieka, a dostaneodtial aj dioxyny, neskor z príkrmov, celý život. Podla mna je otázka času kedy to zrušia

domique
27. okt 2012

@zaockujteajslnko
@irenkask Keby si lekarka precitala aspon jednu pribalovu informaciu mozno by to ockovanie tak vehementne neodporucala. Nevedomost lekarov vladne svetu 😀 Ona si urcite chuda lekarka myslela ze ked ma dieta oslabenu imunitu je ockovanie to NAJlepsie mozne riesenie. Ved predsa treba za KAZDU CENU zabranit tomu aby take imunodeficientne dieta dostalo niektoru z tych hroznych zabijackych chorob. ☹

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
27. okt 2012

@domique
ano jasne, podla nej lentilky su skoldivejsie ako vakciny 😀 ....... proste ta prava odbornicka na pravom mieste 😀

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum a vieš, čo mi vadí na lekároch? že sa málo snažia, málo čítajú nové veci..nehovorím zas, že všetci...moja dcéra mala teraz parvovírus...boli sme u kožného, dal jej kortik. masť a dithiaden!!!, nech sa dieťa vyspí, hoci som mu hovorila, že nemá problém so spánkom, nesvrbí ju to...pýtam sa, čo to je...tak toje vraj ťažko povedať z čoho, on riešil vyrážky, povedala som mu všetky príznaky, všetko dopodrobna a to ja teda viem 😉 toto všetko som povedala kámoškám na koni (kaji, dík 😉 ) a hned mi povedali, že by to mohol byť parvovírus, našla som to na nete, všetko všetučko sedelo...už to je preč, úplne presne mi o tejto chorobe povedala mamička, ktorej dieťa to prekonalo..dnes to už budem aj ja vedieť diagnostikovať...tak povedz, či nemám strácať dôveru v lekárov?
a nebudem tu písať, aké hlášky som si vypočula za celý život od nich, ( povrchová rana sa nehojí, lebo človek nie je zaočkovaní na tetanus, máte zvýšený cukor v krvi, asi ste včera jedli veľa sladkosti....)

domique
27. okt 2012

@kolostrum Ja osobne ziadny. Ani pozit. ani negat. Tato tema sa ma totiz nastastie netyka. Skor riesim ako bez antikoncepcie nezostat zase tehotna. Snad to uz vdaka veku bude stale tazsie a tazsie, lebo deti uz mam dost 🙂 Dokonca o jedno viac ako som mala povodne v plane 😀

sofia2008
27. okt 2012

@kolostrum no nevideli, lebo 2x povedali, ze je snimok rozmazany 😒 ale aby som zasa nekrivdila nasim ortopedom, mm mal na kazdom kolene robenu plastiku predneho krizneho vazu a nemecki lekari povedali, ze vynikajuca praca..ale musim dodat, ze ho operoval dr., co chodi operovat aj do Viedne a samozrejme za "vsimne"..

irenkask
27. okt 2012

@domique Ale ona mala v správe napísané, že atypická reakcia na vakcínu, vlastne po jej podaní sa to začalo a napriek tomu bez toho že by sa o to bližšie zaujímala dala svoje doporučenie na jej ďalšie poškodenie alebo zabitie očkovaním. To je u nás katastrófa , veď oni sa zaoberajú kadejakými veľkými vecami a pritom nemajú základné poznatky o tom najjednoduchšom.

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 to máš pravdu. bludov som sa napočuval aj ja dost 🙂

kolostrum
27. okt 2012

@sofia2008 dr. K??

sofia2008
27. okt 2012

@kolostrum 😀 😀 😀 😀 no ja uz nic nepisem 😀 😀 😀

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kbeata
27. okt 2012

@kolostrum preco trosku 😒 osobne?

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum a potom prečo lekári niečo nerobia? prečo netlačia na vládu, prečo nezapisujú nežiaduce účinky, prečo sa nesnažia zastaviť povinné očkovanie? ja viem, že ty tu teraz nebudeš obhajovať/nadávať na všetkých lekárov, len ma zaujíma, že ked sú si toho vedomí, prečo niečo nerobia...

vlnka81
27. okt 2012

@domique nezalezi od mnozstva zaverov ale od ich kvality...niekto sa uci z chyb inych a zaujima sa o to co sa okolo neho deje, niekto sa musi poucit z chyb vlastnych...analyza je sposob akym sa vytvaraju zavery a nie je casovo ohranicena...analoliza je slovna hracka a kazdemu schopnemu analitykovi by malo byt hned jasne co znamena. nejdem dalej spamovat tuto dolezitu temu a je mi vobec luto ze som sa nechala tebou "udriet pod pas" a reagovat. ospravedlnujem sa tym, ktori sa zaujimaju o temu ktora je v nadpise a musia citat to co sa tu momentalne rozputalo.
ak mas este nejake nedoriesene otazky mozes pisat do IP rada ti vysvetlim comu nerozumies.

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 myslím že cesta je cez mladých Dr, mladých pediatrov

zaockujteajslnko
27. okt 2012

@jonas17
ja poznam jedinu lekarku ktora ked nevie povie naozaj "neviem"! a neboji sa to vyjadrit........zbytok bude vymyslat kraviny a nezmysly len aby nestratili ten narcisticky dojem sebadokonalosti sami o sebe....

kolostrum
27. okt 2012

@sofia2008 že? 😀

kolostrum
27. okt 2012

@zaockujteajslnko tiež uznávam ludí ktorí vedia povedat NEVIEM skutočne.... ale ver že 90percent ludí to nerado počuje

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum hej? a kde sú? ja čo poznám mladých, všetci chcú robiť zubárov, plastických, alebo obyč. chirurgov... 😒 prečo asi...

kolostrum
27. okt 2012

@jonas17 no lebo su asi najlepšie ohodnotení.... rob pediatra... natahuj sa s ciganmi, tzv. náročnými matkami, exotmi... v dobrom... ale v zásade len každý ponadáva , ked je dobre je to samozrejmost

kolostrum
27. okt 2012

no nech sa mladí hrnu za pediatrov, ked si toto tu čítaju...

jonas17
27. okt 2012

@kolostrum vieš čo? mladí sa učia do starých, a ked budeme mať na očiach takých starých chrenov, ako je Dluho., a iní..., tak aký majú príklad? dosť blbý 😒 preto je super, že je tu táto stránka, ten "kšeftár" manof, ( petot) a tiež aj vulgárny Slnko...nech si mladí ľudia, rodičia čítajú , hľadajú info, nech sa aj hádajú medzi sebou, ( ked nechcú čítať Slnkove vulgarizmy,nech ich preskočia, aj v Paneláku je ich dosť, hoci vypípaných a pozeráme 😉 ), ale hlavne, nech konečne rozmýšľajú...ved lekári by sa mali tešiť, že v ambulanciách majú seberovných partnerov, že ked ssa lekár spýta, čo ste dali na teplotu, nepovie matka, že penicilin ( čo som zažila) , že rodičia sa zaujímajú o zdravie svojich detí, že používajú rozum, že berú zodpovednosť za svoje deti...mne dokonca nevadí niekto ako ty, kto sa sem strčí, lebo aspoň stránka žije, len netreba útočiť, bagatelizovať problémy rodičov chorých detí...

zaockujteajslnko
27. okt 2012

no neviem, cigani maju asi dost respekt z autorit...... a vobec.......oni len "ziju svojsky" a ignoruju........ naorcne matky, ano to som aj ja 😀...........narocny otec som tym, ze si dovolim pouzivat vlastny rozum 😀 .........exoti neviem, to pises asi o sebe....