Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

14petulka88
7. okt 2012

@abbey1 Mozem sa opytat aku pokutu ste dostali?

meg_junova
7. okt 2012

Zajtra mame ockovanie..... Teda to si mysli lekarka, ze bude 😀 😀 😀 Vlastnym telom budem svojho drobca chranit 😎 😎

zaockujteajslnko
7. okt 2012

@dida38
ale samozrejme ak si podnikatelka tak obratom im vystav fakturu, ziadne NASILNE "poradne ockovania" nemozu existovat, ak si ta teda "predvolali" a vzbudili v tebe dojem ze si povinna tam prist, vyfakturuj im poradenske prace v tvojej podnikatelskej oblasti ak ti to nepreplatia, nie uved ich ako umyselneho neplatica... mas na to plne pravo..

zaockujteajslnko
7. okt 2012

@anjelicek26

ako citam tak vyrobne prostredie GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgicko, vobec nie je ciste ale bolo infikovane, cize teda ziadna "kvalita" tychto ajtak sraciek nie je vobec zarucena a su zivotu nebezpecne, mne to z toho jasne cierne na bielom vyplyva!!!!!!

anjelicek26
7. okt 2012

@zaockujteajslnko - no mne z toho vyplyva presne to iste :( Maly bol ockovany v anglicku a reakcie na hexu fakt hroza 😖 MMR sme u deti radsej "neskusali".

zuziq
7. okt 2012

Ahojte, tiez premyslam, ze malu nedam zaockovat. A teraz otazka ( mozno sa niekomu bude zdat hlupa) - nedat ockove vobec, alebo su niektore ockovania ktore su naozaj potrebne?

koralinka
7. okt 2012

@syla asi napr. aj moja bola tým zaočkovana :( prvé dve hexa zvládla dobre žiadne plače bolesti ale táto tretia bolo strašne pol dna ležala v kočíku a pozerala do blba ked som sa jej dotkla - strašný plač boleli ju nožky :/ vtedy som povedala dalšie do nej určite nedám pichnut ani keby čo :/

nat28
7. okt 2012

@abbey1 ahoj, ty si bola na TT hygiene? Po akom dlhom case od odmietnutia ockovania ta predvolali? My sme odmietli hexu pred 2 mesiacmi, ale predvolanie mi zatial neprislo.

vlnka81
7. okt 2012

uplne som zhrozena z toho rozhodnutia o stiahnuti hexy GSK o ktorom zacala diskutovat @hajanka nechapem, az mi bolo do placu ked som si pomyslela na vsetky tie deticky co to do seba dostali a nemohli povedat na to nic ☹ inac ked uz o tom belgicku hovorime, tak vlete bola v Bruseli velka PRO ockovacia konferencia/kampan (akcia farma firm kt tu maju svoje headquarters - az sa cudujem ze v belgicku je povinna len pollio ) a ludia ktori su proti ockovaniu prisli na protest s malymi bielimi detskymi truhlickami - asi 10 truhliciek, za kazde bejbinko krasne ktore podlahlo neziaducim ucinkom vakciny. asi pred viac ako rokom zomrelo v belgicku male dievcatko na nasledky vakciny a bolo z toho velke halo. mne o tom hovoril manzel ktory to nejako vyguglil ked zistoval ci dat alebo nedat ockovat. ja zial neviem dobre po francuzsky aby som to nasla. chcela som najst nejaku belgicku organizaciu, kt je tiez za slobodu v ockovani...je to brutalna forma protestu, ale myslim ze vyrazila dych viacerym...
inac asi som blba ale na oficialnych strankach GSK som nenasla ziadne press release o tom ze by ich hexa nebola celkom OK...,mali to tam mat napisane velkymi cervenymi pismenami !! je mi z nich zle...

vlnka81
7. okt 2012

@anjelicek26 a ja ze tu hexu poslali len na SK...☹

sirinka
7. okt 2012

pisala jedna pani na FB a pridala komentar aj na stranku slobodavockovani, aku silnu reakciu malo jej krstniatko po preockovani vakcinou infanrix a ze vobec nebolo jedine.... urady klamu a zavadzaju....

vlnka81
7. okt 2012

@zuziq nie je to hlupa otazka. my sme najprv neriesili a asi by sme boli dali ockovat, ale vdaka Bohu ma na tuto temu upozornila kamoska a tak som sa tomu zacala viac venovat...a samozrejme analyzu urobil manzel (podotykam ze na MK nebol ani raz takze ho nemoze nikto obvinit ze sa dal nahovorit nejakymi sarlatanmi z internetu 😀 😀 bez urazky 😀). pocas toho vravel najprv ze dame aspon tetanus a cierny kasel a u nas povinne pollio...a ako dalej studoval tak odstupil aj od tychto 3 vakcin. vakcina nie je prevenciou v pravom slova zmysle - existuje aj prevencia ako zdravy zivotny styl a ak nahodou clovek aj tak nejaku chorobu chyti je dobre mat nastudovane ako na "nu" rychlo a ucinne. naco ockovat voci niecomu co ani nemusis za cely zivot dostat a ziskat tym dalsie diagnozy z ktorych sa nemusis za cely zivot dostat ??

vlnka81
7. okt 2012

@sirinka mas na to link na FB?

irenkask
7. okt 2012

@vlnka81 To je jedna vakcína u ktorej to priznali , koľko ich bolo, je ,bude čo to zataja a zatajili, koľko mamičiek to vôbec nevie ,koľko obetí ich zastaví a kedy to bude .........

sirinka
7. okt 2012

@vlnka81 nemam, prispela mojej kamoske na FB...ale uz napisala komentar na stranku pod clanok

sirinka
7. okt 2012

@vlnka81 http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-nariad...
hned prvy komentar od vrchu do luboslavy

zuziq
7. okt 2012

@vlnka81 ved presne o to mi ide. Aky je vlastne pomer riziko/ napomocnost vakciny? Mam pocit, ze tie rizika su niekolko nasobne vyssie ako pripadne vyhody ockovania - ak teda nejake realne su.. Ja nemam moc cas studovat tolko na internete, ale su niekde aj studie, ako za poslednych par rokov dopadli deti neockovane vz. ockovane ak sa nakazili chorobami, proti ktorym sa ockuje? 😕

vlnka81
7. okt 2012

@irenkask ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ inac ministerka zdravotnictva v belgicku uz informovala ze chcu novelizovat zakon, kt hovori o ockovani ☹ zial nie tym spravnym smerom...zrejme ju navstivili pani v oblekoch od GSK a inych priatelov 😠 no som zvedava ako to dopadne kedze v belgicku je kazdu chvilu ina vlada 😀

zaockujteajslnko
7. okt 2012

@abbey1
netelefonuj tam, ak chces telefonovat, tak len upovedom danu pracovnicku ze na nu podavas trestne oznamenie pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela. Vytlac si to rozhodnutie SUKL a rozhodnutie RUVZ TT a podaj trestne oznamenie na prokuraturu pre umyselne zneuzitie pravomoci verejneho cinitela, preto ze ta klamali ze ockovacie latky su bezpecne, hoci je cierne na bielom jasne ze nie su na 100% bezpecne.

brambie
7. okt 2012

mate niekto skusenosti s NEockovanim v okrese ČADCA ????

bobocka
7. okt 2012

@hajanka ahoj,ta hexa ,ktora je teraz stiahnuta - vieme odkedy sa ockuje? vieme ci bola v obehu len kratko ci dlhsie ? nervu mam z toho riadnu aj ked moj syn bol naposledy ockovany hexou pred dvoma rokmi.kebyze mam teraz polrocne miminko a som matka co ockovaniu veri a dieta ockovat da a toto sa dozviem,tak ja neviem co by som robila.je to hruznica teda ☹

vlnka81
7. okt 2012

@hajanka vdaka za clanok, pozrela som si to aj na vactruth.com je pravda to, ze lekari ockuju chore deti. moja kamoska sla s malym na kontrolu pretoze mal uz tyzdne kasel a kasel neprestaval a Dr povedala no ze ked ste uz tu tak vam dam aj 3. davku Hexy, ze kasel nevadi. mna skoro vystrelo ked mi to povedala...a kasel mu stale neprestava..odvtedy presli uz asi 3 tt, mozno viac ☹ a zacal byt velmi placlivy a nervozny. stretavali sme sa kazdy druhy den tak nie len to ze mi to kamoska povedala ale videla som to aj na vlastne oci. ta placlivost mu uz aspon presla...kasel zial nie ☹

vlnka81
7. okt 2012

@sirinka vdaka

anjelicek26
7. okt 2012

@vlnka81 - nema drobec cierny kasel?

vlnka81
7. okt 2012

@zuziq pocit mas dobry, je to viac menej tak. ockovane deti sa nakazia tak isto ako neockovane. studie ti presne nedam, nemam prehlad. ale @manof by urcite vedel, pripadne pozri na www.slobodavockovani.sk zaruku vsak nemas ze ak nedas/das ockovat ze sa ti dieta nenakazi...rozhodnut sa vsak musis sama, tvoje dieta/ tvoja zodpovednost. mam znamu ktora nedala ockovat a ochorelo jej male 5 mesacne bejbinko na osypky alebo kiahne (nie som si ista) a potom lutovala ze nedala ockovat pretoze videla ako sa bejbinko trapilo. otazka je ci by tu chorobu nebolo dostalo aj tak a ci by nemalo spolu s tym vakcinacnym hnusom este aj ine diagnozy ☹ zas je kopec mamiciek ktore si pochvaluju ze nedali ockovat, ze ich druhe neockovane dieta ma oproti prvemu ockovanemu ovela silnejsiu imunitu...kazdy organizmus je individualny...je to na tebe

hajanka
7. okt 2012

@bobocka netusim, na liekoch a vakcinach sa udava len datum expiracie a ta je niekolko rokov a sarza, datum vyroby sa mozno da nejak zistit cez sarzu, netusim... naozaj neviem

@vlnka81 moj mal takto kasel vkuse 3 mesiace (ale az bezprostredne po ockovani to zacalo, nie pred) a v imonol. amb. mu bola hned zistena velmi nizka imunita (co pred ockovanim ju mal skvelu), to bolo v jeho sest rokoch.

bobocka
7. okt 2012

@hajanka ved to,ze neviem aku "zivotnost" ma vakcina.mozno @manof by vedel povedat... ja fakt neviem ako sa k tomu maju stavat maminky co maju cca polrocne deti,resp deti ockovane napr teraz v septembri ,oktobri.to co maju teraz robit? utekat s detmi na pohotovost? co? ved toto nie je normalne! predtym ako sa vakcina dostane do obehu musi prejst kontrolou a nie ju nejprv rozhodit a potom skusat,ze ci je ok.

katarinka81
7. okt 2012

@vlnka81 ked malo babo iba 5 mesiacov tak by aj tak nemohlo byt este ockovane ani na osypky ani na kiahne. Tak mohla nadavat len na tych co ockovali ju, ze nemala dost protilatok aby ich predala svojmu dietatu cez materske mlieko.

vlnka81
7. okt 2012

@anjelicek26 @hajanka
zial s tou kamoskou sa o tom nemozem rozpravat, uz je na tu temu alergicka ☹ varovala som ju predtym ako davala ockovat, prosila som ju niekolko x nech si tu temu aspon nastuduje. ale zial, musi naspat do prace a skolky neockovane deti neberu (argument = no comment). boli u nas na navsteve, jej manzel si zobral do ruky knihu varovne signaly ockovania a povedal, ze radsej to citat nebude kedze uz dali ockovat ☹ ☹ myslim ze jej to samej nie je jedno a ma vycitky svedomia, ale radsej sa tym nezaobera lebo by ju to polozilo ☹ strasne skvela baba, mam ju velmi rada ☹ myslim skor ze mu ockovanie natolko oslabilo imunitu ze sa samo telicko nevie z toho kasla dostat ☹ snad nema cierny kasel 😒 s mojim malym sa hraju na jednej deke takmer kazdy den 😒