Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martina46
14. sep 2009

erika, je mi to luto ☹

erikasadek
14. sep 2009

dakujem.. 😔 uz je dobre naozaj... 😉

vratim sa k acerole, neviem slovensky nazov.; je to ovocie najbohatsie na svete na vitamin,C
pochadza s amazonskeho pralesu..
takze jeho vyhoda je ze je bohata a vitamin C ma v sebe aj ine mineraly a bioflavoidy; a je prirodny imunistimulant..
takze ak vam mozem odporuc pozhanajte si toto..

erikasadek
14. sep 2009

a takto vyzera ak by ste chceli vidiet..
http://www.creapharma.ch/acerola.htm

alfomilka
14. sep 2009

my sme kupili rakytnikovy sirup, ale ten vydrzi len kratko, treba rychlo pit. a maly ho nechce pit, lebo ked to dam do caju, tak cosi plava na povrchu a jemu to vadi. Ale my dospeli pijeme 🙂

petot
14. sep 2009

vanish1: Pri ťažkej astme, áno, 2000mg vitamínu C je dobrý začiatok, na raňajky. Potom pokračovať každé 2h 😉 Sleduj, pri ktorej dávke sa príznaky zmiernia a pri ktorej vytratia. Podľa toho si vieš odhadnúť dávky na ďalší deň. Ak by dopoludnia nenastal žiadny pokrok, skús zvýšiť na 2500, 3000... V prípade hnačky zníž na polovicu.

Každý deň je iný, spotreba sa môže líšiť aj 20-násobne. Niekedy je lepšie riadiť sa intuíciou, chuťou.

Samozrejme, treba veľa piť.

Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi. Navyše zvyšujú účinnosť inzulínu a znižujú účinnosť antikoagulancií.

Keby si užívala väčšie dávky flavonoidov, napr. 400mg quercetínu denne, tak dávky vitamínu C by asi stačili podstatne menšie.

vanish1
14. sep 2009

petot, myslíš 2000 mg každé dve hodiny? ja som to myslela ako dennú dávku 😕 , no asi ju zvýšim

petot
15. sep 2009

vanish1: Áno, myslím 2g každé 2h. Dr. Klenner u astmatikov pozoroval, že im pomáhali dávky 10-15g denne.

Áno, myslím si, že ten Lamberts je lepší. Iná možnosť je popýtať sa v lekárňach, či by nevedeli objednať u svojho dílera surovín chemickú práškovú kyselinu askorbovú. Ešte lepší by bol askorbát sodný.

Je to smutné, v USA si kúpiš 25kg vrece za výbornú cenu a máš na roky vystarané ☹

pastuska
15. sep 2009

Ahojte, tak pridávam sa k vám, zajtra idem odmietnuť - minimálne posunúť očkovanie MMR vakcínou...ja som prekonala rubeolu, osýpky, kiahne...a som tu...
Stiahla som si všetko pekne do wordu, vytlačila a keď ma zajtra doktorka osloví inak, ako milo - tak dostane pádne argumenty 😀

kosicanka1
15. sep 2009

ahojte baby a chlap,
tak sa po dlhsej odmlke ozyvam, sme doma z porodnice so zdravym syncekom a musim sa pochvalit, ze sa mi pekne podarilo ustrazit a odmietnut ockovanie BCG, na vysetrenia som chodila so syncekom, stale som sa pytala, co idu robit a potom som ockovat odmietla s tym, ze pridem osobne v zakonnej lehote do 6 tyzdnov. som podpisala poucenie a sli sme domov. teraz ma caka dalsi boj s pediatrickou, ale to je malina, ved babo nedam z ruky. v porodnici to bolo inac znovu o drzku, v posledny den nas prepustali a dosla sestricka a berie maleho. pytam sa, ze co idu robit, co sa deje. kukla na mna ako na mimozemstana, ze nevie, doktorka kazala doniest maleho. vravim, ze OK, idem s vami. kukla na mna ako na dvoch mimozemstanov, ze sa teda ide spytat doktorky, ze co idu robit. dosla o 10 minut, ze berie maleho ockovat. no skoro ma porazilo 😠
ale podstatne je, ze sme doma uspesne neockovani 😀
tot vsjo, idem precitat, co mate noveho, za tie 2 tyzdne...

ma76
16. sep 2009

Ahoj pastuska,
držim palce.

vanish1
16. sep 2009

košičanka, tak to je sila.... a blahoželám

pastuška, napíš, ako si dopadla, ja som myslela, či ti ho normálne očkovali povinnými vakcínami, keď má ekzém?...

lucia123
16. sep 2009

kosicanka1, Gratulujeeeem, a drzim vam palceky, nech ste zdravucky!!! A si dobra, fakt dobra, zvladla si to super! Trochu si clovek "neda pozor" a babatko je hned zaockovane aj proti suhlasu rodica, to je fakt sila 😒 Narabaju s tymi babatkami ako s tovarom...

erikasadek
16. sep 2009

kosicanka, blahozelam.................... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

hura prve vitazstvo uz mas za sebou... super si to , ustrazila.. len tak dalej.. nech ste zdravucky... 😉

denduska
16. sep 2009

kosicanka, gratulujem, normalne som mala nejaky citak a vcera som na teba myslela ze uz si musela predsa porodit 🙂 drzte sa a nech ste zdravi
😉

etnicka
16. sep 2009

ahojte, chcem odmietnut ockovanie maleho hexavakcinou a prevenarom (po zlych reakciach na BCG vakcinu) a potrebujem presvedcit aj manzela. On si mysli, ze to, co sa nam stalo, nemusi mat nic spolocne s vakcinaciou a chce nejake vedecke dokazy 😠 Ak viete, poslite mi pls nejake linky v anglictine (on nevie po slovensky) dakujem 🙂

natashkaa
16. sep 2009

no ja chcem po vzhliadnuti tohto tiez odmietnut prvu hexu baby toto poslala jedna baba ja to preposielam pozrite si to no hroza. http://blip.tv/file/2224472 este otazka co je to BCG?

olinka6226
16. sep 2009

natashka bcg je vakcina na TBC

etnicka
16. sep 2009

BCG je vakcina proti TBC (tubere). U nas sa ockuje na 4. den po narodeni este v porodnici. Nas maly sa narodil v Anglicku a tam sa neockuje, ked sme prisli sem, sme ho dali zaockovat a doteraz si za to nadavam 😒

etnicka
16. sep 2009

tu prednasku pani Petek som videla, len by som k nej potrebovala anglicke titulky a neviem nikde najst ☹

zuzana.k
16. sep 2009

V Zv porodnicii deti neockoju, len daju papier ze traba ist do dvoch tyzdnov na novorodenecke sa zaockovat.
Kosicanka -vsetko dobre, gratulujem 😵

martina46
16. sep 2009

Etni a keby si manželovi prekladala? Je to otrava, ale prinajhoršom, môže to byť riešenie..

etnicka
16. sep 2009

martina je to otrava, pani Petek rozprava velmi rychlo 😉 okrem toho on by si myslel, ze som to zle prelozila a ze to prifarbujem a prekrucam fakty. Potrebuje vidiet nieco na papieri (alebo na obrazovke) 😠

natashkaa
16. sep 2009

baby ja to pri malom nestihnem vsetko precitat tak ak mi mozete napisat...odmietla niektora z vas hexavakcinu? je mozne ju odmietnut prenevar je pneumokok? je tu nejaka ktora odmietla vacsinu ockovani a babo je zdrave? ja fakt neviem co mam robit nas caka hexa a ak by sa malemu nieco stalo tak to proste neprezijem ze som to sposobila ja...poradte

pitrska
16. sep 2009

Ahojky holky
Vy neockujete svoje deticky???tak to nechapu,pochopim ty vakciny,ktere jsou nove a stoji hodne penez,ale ty co jsou zdarma a povinne tak to mi hlava nebere,v dnesni dobe,humusu,spiny,a skolek,skol,kde jsou smae nemoce na kazdym rohu.

Natas:ani Prevenar je na pneumokokova onemocneni,dava se to detickam,co maji oslabenou imunitu,nebo jsou casto nemocne,hlavne co se tyce ousek

denduska
16. sep 2009

etnicka, myslim ze petot bude mat v zasobe urcite nejake linky v angline 😉

pitrska, tu su - vascinou - mamicky ktore uz maju nejake zle skusenosti s ockovanim, bohuzial. Ozaj prevenar je na slovensku povinna vakcina.

vanish1
16. sep 2009

etnicka, napíš viac

pitrska, tu nejde o peniaze, ale o zdravie našich detí a prevenar je u nás povinné očkovanie,
skús začať trebárs stránkou www.rizikaockovania.sk

lucrezia
16. sep 2009

pitrska u nas je prevenar od januara povinný ☹
natashka, ja mám takú istú dilemu ako Ty, bojím sa očkovať, ale bojím sa aj neočkovať a čaká nás to zajtra!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ boli sme už odložený o 2 týždne kvôli soplíkom.....
ja rozmýšľam, že hexu dám, ale tú bez hepatitídy B, a prevenar nedám (akože odkladám) a MMR tiež budem odkladať........ale mam z toho bruchabolenie, lebo sa na mna pozerajú ako na blázna 😖

lenki33
16. sep 2009

lukrezia uz si sa aj rozpravala s doky o tom ze chces tu hexu bez hep??? zaujimalo by ma co ti na to povie, ci je to mozne alebo za akych podmienok....
daj potom prosim vediet 😉 dakujem

blovitc120
16. sep 2009

Pitrska, to, že prevenar je pre detičky s oslabenou imunitou nie je pravda, práveže ak majú oslabenú imunitu, oslabí im ju pravdepodobne ešte viac 😠. Ja som sa napr. stretla v poradni s mamičkou a jej asi 10-mesačným synčekom, ktorá mi osobne povedala, že by už prevenar nikdy nedala, keby nebol povinný, pretože akonáhle dostal jej malý prvú vakcínu, týždeň nato chytil zápal stredného ucha a po druhej dávke asi po 2 týždňoch zase, ale tentokrát obojstranný 😔 😔. A v mnohých diskusiách tu na fóre čítam, že niektorí rodičia dajú očkovať proti všetkému, čo existuje vrátane prevenaru a obrovské množstvo tých detí má napriek tomu (alebo práve preto) problémy so zápalom stredného ucha.
Košičanka gratulujem 🙂.
Etnicka, ja som to video kdesi videla s anglickými titulkami, ale ani za svet neviem, kde to bolo, takže možno stačí pohľadať cez google

natashkaa
16. sep 2009

lucrezia

no my sme mali ist dnes volala som ze proste nemozem. prave hexa sa bojim najviac 6 roznych chorob a v okoli mam maminy ktorym deti prestali po naockovani dychat jedneho zachvatu fibrilnych krcov po naockovani hexi som bola u neteri svedkom predstava ze sa ma toto stat Dominikovi. A to nehovorim o rizikach kratkodobych ale vyhliadkach na najblizsie roky po tom co sa zistilo