Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
27. apr 2009

co sa tyka ockovania, to urcite nepodpisem 🙄

lubii
27. apr 2009

Vanish,ja neviem otvoriť ten článok o chrípke. O čo tam prosímŤa ide???

vanish1
27. apr 2009
denduska
27. apr 2009

vanish...znie to dost hrozivo... 😕 a co sa stalo v roku 1976???

vanish1
27. apr 2009

vy nič nepodpisujete? ak chce doktorka očkovať, musí mať súhlas zákonného zástupcu, že súhlasí s očkovaním a musí vás poučiť, o čo ide a o rizikách... ja nechápem, tak si doktorka sama na seba pletie bič! ak by ste na ňu teraz podali sťažnosť, že ste nesúhlasili s očkovaním, tak ona nemá žiadny dôkaz, že ste súhlasili! pred každým zákrokom takýto súhlas musí mať! ja podpisujem aj na alergológii....

denisocka
27. apr 2009

to je hrozne, všetko je biznis,všetko je o prachoch 😔 pustia na nas zmutovane virusy a my čo možeme? a ta ruška pomaha? 😅

martina46
27. apr 2009

v japonsku behaju s ruskom, len co maju nejaky naznak ochorenia, malo by to aspon do urcitej miery brzdit sirenie nakazy. urcite to nie je 100% ochrana. ale je vobec nejaka ina ochrana, ak ma ockovanie sposobit este vacsiu galibu, ako samotna choroba....?

bobulle
27. apr 2009

Vanish já taky nic nepodepisuju.... 😖
Jinak ten mail... no co na to říct... jestli je jen 10 % pravda... tak je to hrůza... jenže jak může jednotlivec ovlivnit to co se tu děje... nijak 😔 ... budeš hodná jestli to přeložíš i dál... 😉
U těch roušek taky nevím jestli mají nějakou účinnost... 😕

martina46
27. apr 2009

ja odporucam precitat si este aj toto:
http://www.ockovanie.org/randall.html
zneje to ako scifi.....

denisocka
27. apr 2009

😕

vanish1
27. apr 2009

denisocka, proti chrípke pomáha hl. umývanie rúk, ale myslím si, že aj rúško je dôležité
martina, nepočula si o prípadoch, keď bolo očkovanie stiahnuté kvôli než. účinkom? napr. sabinova polio vakcína..... u nás sa ňou očkovalo x rokov a teraz je podľa "odborníka" očkovanie touto vakcínou neprijateľné, kto odškodní tie poškodené detí?
pozri tu http://www.rizikaockovania.sk/dok/ockovanie.org...

na toto nemám slov http://rizikaockovania.sk/dok/tremante.pdf

bobulle, ja som to neprekladala, to som skopírovala z jednej stránky

a ešte niečo o čiernom kašli, vakcína je pochybná a riziková a namiesto zrušenia očkovania plánujú ďalšie očkovanie.... 😠
http://zdravie.pravda.sk/vysoko-nakazlivy-ciern...

vanish1
27. apr 2009

k tej chrípke citujem "Preto odborníci odporúčajú používať rúšky na tvár, často si umývať ruky mydlom, nepoužívať spoločné príbory, taniere, poháre, udržiavať čisté drezové plochy v kuchyniach a kúpeľniach či dezinfikovať kľučky na dverách, telefóny, hračky a iné predmety, ktoré spoločne užívajú viaceré osoby."

lubii
27. apr 2009

😨
Vanish ďakujem.

kosicanka1
27. apr 2009

ahojte baby, ja len v kratkosti, pisala som, ze mojej mudr. doslo z hygieny nejake lajstro, ze nie sme zaockovani. tak si nas na dnes predvolala. bola strasne mila, ludska, na rovinu som jej povedala, ze si ziadam posunut ockovanie o niekolko rokov pri nastupe do kolektivu. Povedala, ze v poriadku. Poslala nas na alergologiu krvne testy (nie testovanie na alergeny, iba jej vezmu krvicku, nic nam nebudu pichat). Ze ked vyjde, ze ma nejaku alergiu, tak do karty zaznacime, ze posuvame ockovanie z dovodu alergickych reakcii (pred rokom mala simonka skaredy ekzem). Vraj podpisem, ze posuvam ockovanie a je to vybavene. Mame na par rokov pokoj. zatial.
tak co si o tom myslite? Vravela, ze mi odporuca takyto postup, aby bola aj ona chranena, aj ja spokojna. Tak teraz neviem...

martina46
27. apr 2009

vanish, pocula som, aj ten pribeh s obrnou som citala, no je to des....
kosicanka a ak alergia nevyjde?

vanish1
27. apr 2009

kosicanka, zaujímavý postup, ak by vám vyšla porucha imunity, tak ani by si do karty nemusela podpisovať, že odmietaš, lekárka by si to zaznačila, ja som predtým podpísala a teraz keď nám vyšla na alergo porucha imunity, tak som už nič nemusela podpísať (lebo lekárka odo mňa najpr žiadala ďalší podpis, že odmietame MMR), ale čo ak vám nevyjde nič? bude akceptovať odklad?

vikinka27
28. apr 2009

kamaratka dala tak otestovat dceru (lebo ona ma nejaku poruchu imunity) a vysla jej nejaka taka, ze moze dat ockovat 😝 este dokonca jej na alergo povedali, ze ona by mala dat... 😲
ale za pokus to stoji, ak to vyjde, bude fajn, ak nie, tak postup taky, akoby sa vobec neslo na testy... (ale je trochu casu)

hm, to aj nasej mudr. dojde papier, ze nie sme zaockovani??? ako na to pridu, ked nas (Aspon co viem) nehlasili????

denisocka
28. apr 2009

baby,my ideme na 13.00 na alergo,som velmi zvedava aky postoj zaujme dokyna,mam z toho obavy ... že ma zas vyplaši a nadiktuje,že kvoli CMV misíme toto a toto,a hento bude tiež za potrebu a atamto zas musite určite ..... joj

denduska
28. apr 2009

vikinka, neviem, mozno vas nehlasili ze nie ste zaockovani, ale urcite hlasili ze kolko deti zaockovali..tak asi nejak spatne sa k tomu dostanu 😕

valka
28. apr 2009

vanish, tak aky je teda postup? najlepsie povedat, ze chcem odklad a nic nepodpisovat? (doteraz som ani ja nepodpisovala, ze by som suhlasila s ockovanim)...tak teraz som zmatena...alebo podpisat odklad?

lucia123
28. apr 2009

Vysvetlenie na prasaco vtaci virus:

http://www.zvedavec.org/komentare/2009/04/3122-...

Dost ma zaujal ten clanok a je to pravdive, bohuzial.

Zelmirka1: Ja som odmietla ockovanie, a nic nepodpisala! 😵

Este niekto?

lucia123
28. apr 2009

A som za zalozenie temy NASLEDKY OCKOVANIA a to poriadne velkymi pismenami 😉 Takze do toho!

denisocka
28. apr 2009

tak to by už bolo vela tem , myslím že z ankety maju do tejto temy priamy odkaz ... aj ked,ja som tiež za

vanish1
28. apr 2009

valka, to, aký je správny postup, to nevie nikto 😒 , ja som ti napísala ako to bolo u nás, len ty si zase v inej situácii, lebo ty nepodpisuješ ani súhlas... ak by ti vyšlo niečo na alergo a doktor by ti napísal, že očkovanie až neskôr, tak nemusíš nič podpisovať podľa mňa (logicky mi to tak vychádza, ty to neodmietaš, ale zdr. stav nedovoľuje zaočkovať), ak nevyjde nič, tak záleží asi od toho, aký máte s lekárkou vzťah, ak sa chcete kryť navzájom (ak by ťa nehlásila), tak možno by podpis bol na mieste, ale ak má taký prístup, že nie si spokojná s tým ako postupuje a chce ti robiť problémy, tak by som asi nepodpísala (aj ty môžeš robiť jej problémy ...), musíš sa rozhodnúť sama, pár strán dozadu sme to riešili s petotom, skús pozrieť, možno on by ti lepšie poradil (je ščítanejší a má viac skúseností... 😉 )

lucia, téma je už založená https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

martina46
28. apr 2009

lucka, mala ma nejake problemy s alergiou, alebo nieco, ze si odmietla a nemusela nic podpisovat? ci mas taku super lekarku? 😉
rozmyslam, ze by sa tema - anketa o nasledkoch po ockovani neskor mohla zamknut a zalozit ta tema s nasledkami, kde by na uvid bolo vyhodnotenie ankety. aj ked ta anketa urcite nebude mat objektivne vysledky, to takto na fore ani nejde. skor mi slo o tom, aby si to viaceri vsimli, akusi "osvetu" 😅 v tomto smere. 🤐

bobulle
28. apr 2009

Ahojky holky, tak jsme to včera partnerem do noci řešili...(mimochodem přítel dělá ve farmacii) a oba jsme se schodli na tom, že se budeme snažit posunout tu vakcinu přiušnice, zarděnky, neštovice (na SR tuším MMR) na co nejpozdější dobu. Chci Vás poprosit o radu, jak jste se domlouvali s pediatrem. A co je za možnost s tou imonologií, to navrhuje Dr. nebo mohu i já. U dcery je velká šance že bude alergik (její tatínek má alergii spoustu a bratr partnera je silný alergik, který v dětství několikrát málem umřel na alergické reakce! ☹) a navíc máme neurologické obtíže....zítra jdeme na neurologii, tak se chci s dr. pobavit i o očkování.
A jestě mám jednu prosbu. Jaký je Váš názor na hexu. Třetí hexa byla u nás docela problematická (viz. anketa 😉 ) a teď cca za měsíc nás čeká 4. hexa. Myslíte že se mám snažit odložit i ji? Předem děkuju za názor 🙂

denisocka
28. apr 2009

bobule- moja znama ma lekaren, nie jednu .... a ma dieťaťko narodene dosť skoro,teda myslím predčastne a s tým spojene kopu problemov a mnoho odporučani na rozne "preventívne"očkovania a hadaj,či si dala dieťa niečim zaočkovať asi okrem povinneho) ....... NIE ....... a hadaj prečo? lebo vie,že je to biznis a svinstvo!!!! sama mi vravela,že aby som nedopustila dať malemu ZINNAT ATB,že osobne poznam mamku,čo syn bral v puberte zinnat a hned po nom bum -leukemia ,tak študovala všetko o zinate a vraj obsahuje rakovinove zložky . to je jedno,vš.ATB su svinstvo

lucia123
28. apr 2009

martina46

Moje dieta je absolutne zdrave a preto ho nedam ockovat. To je moj dovod.
Ja neriesim problemy az ked sa stanu, ale robim vsetko pre to, aby sa nestali, tak neriskujem ziadne ockovanie. Nie su dokazy ze niekomu pomohlo ockovanie, takze dakujem pekne, neprosim 😉

A mam za to, ze sa mozem slobodne rozhodnut, ci dam svoje dieta ockovat, alebo nie 😎

bobulle
28. apr 2009

Denisocka... JJ, to je pravda... a dokroři je dětem cpou při první příležitosti... taky už jsme jedny měli 😔
My teda předčasně narození nejsme, ale objevili se nám neurologické obtíže, tak se fakt bojím... ☹

bobulle
28. apr 2009

Lucia, tak nevím jak je to na SR ale v ČR se bohužel svobodně rozhodnout nemůžeš... povinné očkování je hold povinné 😖