Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nada.hope
16. jún 2009

Ved o to ide, o zdravie nasi ch deticiek , tiez som sa co to o tom ucila na vyske, ale neviem o co ide v tejto teme,.............................

denduska
16. jún 2009

nooo, o to, ze by ockovanie ako take mohlo byt trochu flexibilnejsie, ze by rodic do toho mohol viac vstupovat, zeby sa deti neockovali ako teliatka bez toho aby ich doktor aspon vysetril (cest vynimkam), ak by rodicia chceli odmietnut, museli by prist a povedat nechcem lebo toto a toto, nie ze sa mi nechcelo prist a tak... slovom tak, ako je to uz takmer vsade, len asi na vychod od slovenska (a asi aj ceska) nie a asi len nam tu chcu odoberat rodicovske prispevky a podobne... A vsade je takmer rovnaka chorobnost ako u nas, aj ked su ockovani menej..len my tu zo seba robime nejaky pristahovalecky tabor z celeho sveta, pritom v zapadnej europe je taky mix ze az... 😝 asi tak v skratke...a este sa tu pise o tom ake vselijake reakcie mali deticky po ockovaniach, co viedlo mamicky k tomu, ze by dalsie ockovanie, chceli aspon posunut...

nada.hope
16. jún 2009

A denduska nerozmyslala si, ze prave tato tema moze mnohe maminky zbytocne vyplasit i ked zbytocne? ☹

Bohuzial Slovensko je krajina nezmyselnych zakonov, ale o tom nerozhoduje a nikdy rozhodovat nebude
obycajny clovek, teda ani ty ani ja 😠 a keby to niekto mal zmenit, tak by z toho musel mat on sam zisk, to je fakt s ktorym sa treba zmierit, ved aj povinne ockovania su o peniazoch a ziskoch inych ludi. Tiez sa priklanam k nazoru, ze by mali brat v prvom rade ohlad na rodica a dieta a az potom na nejake stupidne zakony ci nariadenia nasich "bohov", ale zial nezijeme v rozpravke, kde je vsetko ruzove a krasne, bud sa podriadime, alebo zacneme protestovat /co je u nas zbytocne/, alebo sa jednoducho odstahujeme do krajiny, kde je rodic a dieta na prvom mieste. Je smutne, ze slovensko takou krajinou nie je!!!!!!
Ale v tomto pripade to nie ta spravna tema, ten spravny nazov by znel uplne inac.

zitaje
16. jún 2009

citat:
Jednoducho bude to co ma byt a ak ma nejaka vakcina pomoct tak ju malej dam,..............nerozmyslam nad tym!!!!!!!!!!!!
Nada.hope, myslim ze tento citat nie je vytrhnuty z kontextu, je tam ucelena myslienka. Ale ved predsa kazda jedna vakcina ma dietatu pomoct, teda oficialne! Aj ockovanie proti ovcim kiahniam, aj proti chripke, aj proeti vsetkemu. Ved akoze na to su tie vakciny, nie? 😎
Aby sa nahodou nestalo nedorozumenie, som zastancom nazoru, ze ide mozno aj viac o biznis, nez o zdravie. 😒

nada.hope
16. jún 2009

zitaje lenze citat sa nekonci vykricnikom ale pokracuje dalej................

zitaje
16. jún 2009

No hej, ale tam uz pises o inom, o tom, ze v dnesnej dobe moze skodit aj obycajny vzduch.
Ale zaujimalo by ma, co vsetko si dala alebo sa chystas dat zaockovat, vsetko co je na trhu? Ved vsetko moze pomoct. Alebo to nejako vyberas, triedis, a podla coho?
Dakujem. 😉

denduska
16. jún 2009

vies co, neviem ako ostatne maminy, ja som vedela ze je tu taka tema a ani som ju necitala, proste som chcela malu zaockovat a hotovo, a tiez som nad tym nerozmyslala, bola to pre mna normalna vec..otvorila som ju az ked sme mali skaredu reakciu po ockovani a dost som sa zlakla.... ale nedospela som zatial k tomu ze ockovanie uplne nechcem ale rada by som nejaky kompromis - napr odlozit na neskor.... to sa vsak vacsinou neda, teda vlastne musi rodic stale odmietnut...vlastne odmieta ockovanie v stanovenom termine... inak sa to da (ak teda dieta nie je vyslovene chore) len ak mas pristupneho lekara alebo si treba vymyslat, mame sopliky, cestujeme a bla bla... 😒

hlavne ze clovek ktory opity nabral autom kocik a 4 mesacny chlapcek zomrel, je stale na slobode ale kvoli debilnemu ockovaniu tu ludi nahanju ako zlocincov, ale to uz je off tema..

deina
16. jún 2009

Halienka, mne reumatolog rovno povedal na ockovanie proti chripke, ze je to len biznis. Na ine som sa ho nepytala, vyskusam nabuduce. 🙂 Pri druhom dietati by som chcela s ockovaniami postupovat tak, ze najprv vysetrit na imunologii a potom ockovat (ja napriklad nie som az tak proti, niektore by som dala aj tak, niektore by som z povinnych nedala - ako mumps, to je vazna choroba? 😕 ), dufam, ze to bude mozne, pohovorim si o tom rovno s imunologickou. Len v tomto veku sa este asi neda zistit, ci ma alebo nema predpoklady na autoimunitne ochorenie - pravda je, ze to clovek musi mat v sebe, musi na ne mat geneticku predispoziciu, tieto ochorenia nepridu len tak. Podla mojho reumatologa (a vacsiny, co som sa s nimi rozpravala) ma clovek v sebe tu predispoziciu a neskor v zivote sa stretne s niecim (ale nemusi), co ju vyprovokuje - a to je najcastejsie nejaky virus, bohuzial sa nevie, ktory, pripadne stres.

Vanish1, mas pravdu, je velmi dobry. 🙂

Toto je o niecom inom, ale nemate informacie o tom, zeby niektomu pri autoimunitnom ochoreni pomohla pupocnikova krv? 😕

nada.hope
16. jún 2009

zitaje : dolezita je prave veta za vykricnikmi : "ze by jej to mohlo uskodit" 🙂

Denduska : "NA SLOVENSKU JE TO TAK!." a ked nahodou aj pojde za mreze, tak ho pre dobre spravanie pustia von, ale to radsej nebudem rozoberat, lebo ...................

zitaje
16. jún 2009

No neviem Nada.hope, bez vzduchu sa moc existovat neda, ale bez ockovani celkom ano. A bez dobrovolnych uz duplom.

nada.hope
16. jún 2009

no ved ja ti tvoj nazor zitaje neberiem, hlavne aby mala a velka boli zdrave 😵

zitaje
16. jún 2009

Ved ja sa tiez nehadam 😵
A prezradis ci das naockovat vsetko co sa da, alebo teda co je podla teba prinosne? Proste ma zaujima nazor aj zastankyne ockovania. 🙂

barborka08
16. jún 2009

nada.hope, prepac, budem ta tiez citovat: "Bohuzial Slovensko je krajina nezmyselnych zakonov, ale o tom nerozhoduje a nikdy rozhodovat nebude obycajny clovek, teda ani ty ani ja..."
Prepac, ale tych "bohov", "nasich zastupcov ludu" si volime sami v slobodnych volbach. To, ze tu mame vela kadejakych rozporuplnych zakonov, to suhlasim.

zitae, veru veru, bez vzduchu to nejde, bez ockovani ano 😉

vsetym zucastnenim tejto temy, nedame temu premenovat na: Posunutie a odmietnutie ockovania? 🙂

denduska
16. jún 2009

barborka,asi by sme mali, lebo potom tu dochadza k informacnemu sumu 😅

barborka08
16. jún 2009

denduska, ved prave, pockam este chvilku, ci suhlasia aj ostatni, a ak ano, napisem adminovi, nech to premenuje. Takto tu stale dookola je potrebne vysvetlovat o co ide v tejto teme 😕

kristulatko
16. jún 2009

jsem za prejmenovani 😉
my zatim posunujeme, cili odmitame povinne...

mmch, na rocni prohlidku nas jeste mudra nepozvala, tak se tam musim vypravit dobrovolne. budu si muset pohnout, Justyne lezou zuby a je protivna, ma teplotu a tak, to je dobry duvod pro "posunuti" ockobvani, ne?

a ted trochu mimo tema - starsi dcera prosla nekolika navstevami u alergologa-imunologa, neb stale kasle,pokaslva, obcas sopli,....teploty 2x do roka! momentalne ji leci stylem pokus-omyl, cili da prasky na neco a kdyz se to nezlepsi, da neco jineho... 😝 jeho slova: "diagnozu zatim nemame...". moc mi to nevyhovuje, minuly tyden ji napsal leky na reflux, a ze uvidime, ale do toho dostala rymu, a teplotu vyssi, tak jsem ji nechala lezet doma a pro prasky jsem nesla, a svete div se, prestaka kaslat!!!! sice soplila a dva dny mela kolem 38 teplotu, nicmene kasel presel. tak me selskym rozumeme napda, ze reflux mit nemuze, kdyz prestala kaslat bez tech refluxovych prasku, ne? a dotaz pro vas vzdelane v oboru - co to vlastne je reflux a jake ma projevy u starsiho ditete? ja si to spojuju s ublinkavanim miminek, ale Terca byla vic nez dva roky uplne zdrava.... toz je to nebezpecne,muze se to nejak zanedbat? diky predem za odpovedi i zkusenosti, paklize nektera mate.

nada.hope, nemyslim si, ze toto tema muze nekterou maminku vystrasit vice nez zastrasujici medialni zpravy o pandemiich, nezodpovednych neockujicich ropdicich apod. toho bych se fakt nebala, naopak, cim vice budou ostatni lide tohle cist, tim lepe 😉

josefa
16. jún 2009

kristulatko, asi Ti moc nepomuzu, ale mozna budu podobnej pripad, ja jsem cele detstvi az doted prokaslala ale nikdy to nase detska, rodice neresili. Jednou to nazvali nachlazeni, jindy prudusky. Cele zivot co jsem bydlela u nasich me jeste navic palila zaha, coz preslo jen co jsem se odstehovala v 19ti a mohla jist podle sebe. Ve 26 asi me pritel donutil kvuli memu kasli jit k pneumologovi a prisli na astma + reflux v detstvi (prej to paleni zahy je jednim z projevu). Jeste nekdy v 15 letech jsem se dostala na imunologii a tam mi zjistili snizenou imunitu, ale dal to neresili (nebyla jsem tam kvuli kasli, ale otoku).

josefa
16. jún 2009

a mivala jsem nektere zachvaty kasle po jidle, ale to az v dospelosti

lenki33
16. jún 2009

ja teda moc nechapem preco by sa tato tema mala premenovat a ako?? na:
nedodrziavanie ludskych prav, legislativne postihy, nasledky po ockovani, preco neockujeme, preco posuvame ockovanie.... ci ako? aby sa obsiahlo vsetko o com sa v tejto diskusii pise
resp o negativnych ucinkoch sa nema pisat lebo by to mohlo vystrasit ostatne mamicky, to je to iste ako ked sa pise o negativnych ucinkoch chorob,napr rotaviroch, to nevystrasi ostatne mamicky???
myslim ze to je 1:1
kto si chce najst informacie tak hlada, aj v temach o ockovani aj o neockovani
kto chce rypat a odsudzovat, tak to bude robit dalej bez ohladu na nazov temy

kristulatko
16. jún 2009

josefa dik. a beres/brala jsi nejake leky?
astma nepotvrzeno,resp. vyssi hodnoty ECP, ale to pry ted u ni nic neznamena. imunita v norme, tedy presneji lehce pod normou hodnoty IgA. doufam, ze jsem to nespletla.......takze je bez diagnozy....hm. tak to necham byt a urcite to prejde samo 😉
omlouvam se za offtopic, ale pokud se nektera vzdelana vyjadrite k tem zkratkam, budu rada.

nazev tema napr. Ockovani v CR, SR a ve svete - zkusenosti, nazory a jine dulezite informace.......tam snad bude obsazeno vse 😉 neb o informovanost jde predevsim.

josefa
16. jún 2009

kristu brala jsem pulmicort, bricanyl a zodac (polyvalentni alergie=>astma), ale v tehotenstvi jsem vysadila a celkove se stav zlepsil ze doted nic neberu

vanish1
16. jún 2009

nada hope, skúsim ťa citovať "citam vas uz dlhsie a moj nazor na vase prispevky je len jediny,............. bez ohladu na to ci niekto niekedy dostal nejake vakciny, alebo nie, stane sa to co sa ma stat,..............
Podla mna vobec nezalezi ci ste dostali taku vakcinu alebo onaku, jednoducho ak ma vo vasom organizme nieco vypuknut tak to vypukne" - poriadna hlúposť

"Jednoducho bude to co ma byt a ak ma nejaka vakcina pomoct tak ju malej dam,..............nerozmyslam nad tym!!!!!!!!!!!! ze by jej to mohlo uskodit" - ja sa zaujímam o to, či môže niečo môjmu dieťaťu uškodiť, ktorá vakcína má pomôcť a ktorá už nie? definuj, ktoré dávaš očkovať

"Rotarix - zbytocnost???? je niekolko stoviek mamiciek, ktore lutuje ze ich deticky neboli rotarixom zaockovane, videli ich niekolko tyzdnov napojene na infuzie, videli ako deticky trpia len preto ze ony mali podobny nazor ako niekore z vas, aj tu na konikovi je nejedna tema, kde si to samotne mamicky vycitaju,...........
Len tolko k tejto teme, nehladajte v ockovacich latkach to negativne ale myslite na to, ze vase dietatko je prave ockovanim chranene, aj ked nic nie je stopercentne............................ " - je veľa mamičiek, ktroré mali vážne následky po očkovaní, tiež ich videli napojené na infúzie, ako museli trpieť trebárs pri operácii, teraz ľutújú, že dali zaočkovať a že sa o to nezaujímali skôr, aj tu na koníkovi je taká téma..... "

nada hope, v tejto téme ide tiež o zdravie detičiek, lebo očkovanie neznamená zdravie...

jednou z príčin diabetu a rakoviny je aj očkovanie, nepoznáš prípad kontamim. vakcín opičími vírusmi?, vieš, čo všetko sa vo vakcínach nachádza? skús si o tom niečo prečítať

nada.hope
16. jún 2009

vanisk ked je niekto zastancom neockovania, tak ako ty tak potom to ani nema zmysel sa bavit. Jednoducho som si povedala svoj nazor, ktory ty so mnou nezdielas a ani nechcem aby si ho so mnou zdielala. Len by ma vanish zaujimalo odkial beries tu istotu, ze vsetko zle je z vakcin, vies nieco viac ako vedci alebo odbornici? alebo si len jedna z tych, ktori maju plno reci.
Skus si pozriet nieco o civilizacnych ochoreniach a potom bojuj proti ockovaniu so 70 cm nalepkou a nalep si ju trebars aj doma na okno, ak ti bude lepsie.

vanish1
16. jún 2009

nikdy som nepovedala, že všetko zlé je z vakcín, povedala som, že je je to jedna z príčin, každý má právo povedať svoj názor, ty, ja, ostatní, skôr ty sa vyjadruješ so 100% istotou a nepripúšťaš inú možnosť

vanish1
16. jún 2009

čo sa týka tej nálepky, dúfam, že to niekomu pomôže zaoberať sa viac touto témou, ináč plne ťa chápem, bola som predtým 😕 s názormi na tom istom

vanish1
16. jún 2009

zitaje, rotarix, prevenar aj hexu naraz, takže asi všetko čo sa dá ☹

vanish1
16. jún 2009

nada.hope, absolútne nemám v úmysle útočiť ani nič iné, len som odpovedala zitaje 😉

barborka08
16. jún 2009

vanish, mne sa ta nalepka paci 😉

vanish1
16. jún 2009

vďaka, ja som ju už pre istotu zmazala

petot
16. jún 2009

nada.hope: "Jednoducho bude to co ma byt a ak ma nejaka vakcina pomoct tak ju malej dam,..............nerozmyslam nad tym!!!!!!!!!!!! ze by jej to mohlo uskodit,"

Tento postoj je dost fatalisticky a trochu mi pripomina telenovely, kde si ludia nicia zivoty a potom lamentuju "osud to tak chcel".