Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
13. jan 2009

mywel ako sa vola ci ju nahodou nepoznam.. das mi meno..prosim Ta..

lubicanoemi
13. jan 2009

jarka, na 28.strane som vyhlášku nenašla...je tam ten iuro web, ale s dodatkom, že očkovanie je od 1.1.2009 zas povinné a basta. nič o vekovej hranici som nenašla....
mywiel Ty žiješ vo Švajčiarsku? dík za to video na youtube, celkom haluz. zabednení sme v socíku.

jarka007
13. jan 2009

lubi 29

barborka08
13. jan 2009

Myslim si, ze povinne ockovanie nie je az take v sulade s ustavou 😠 Ja som rozhodnuta nenechat dceru ockovat. Skusim sa popytat na nejakeho ustavoveho pravnika 😉

tina_
13. jan 2009

toto som dnes nasla, skuste si to precitat, jedna z najlepsich veci, ku akej som sa pri surfovani ohladom ockovania dopracovala (snad to uz nedal niekto predtym, ak ano, tak sa ospravedlnujem)
Z úvodu ku knihe doktora Massima Montinariho: Autizmus — nová terapia pre zlepšenie a uzdravenie.

http://fakty.wgz.cz/z-uvodu-ku-knihe-doktora-ma...

Kopirujem tu asi najzaujimavejsi uryvok:

Limit ortuti na kg hmotnosti človeka a na deň je:

EPA (Enviromental Protection Agency) 0,1 µg/kg/deň

ATSDR

(Agency for Toxic Substances and Desease Registry) 0,33 µg/kg/deň

FDA (Food and Drug Administration) 0,4 µg/kg/deň

WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) 3,3 µg/kg/deň

Limit ortuti pre 3-mesačné dieťa s hmotnosťou 5 kg:

EPA 0,5 µg/deň

FDA 2,0 µg/deň

WHO 16,5 µg/deň

Jednotlivé vakcíny obsahujú nasledujúce množstva ortuti:

Engerix (hepatída B) 12 µg

Anatoxal 24,7 µg

Imovax (mumps, osýpky, ružienka): 24,7 µg

Recombivax (hep. B) 12 µg

DI-TE-AL (záškrt, tetanus, čierny kašeľ) 24,7 µg

V pediatrickej praxi dochádza k podávaniu viacerých očkovacích látok

naraz!

Dieťa pri očkovaní v dvoch mesiacoch života dostane podľa belgickej

štúdie J. Piletta z novembra 2004:

• 827 krát vyššiu dávku hliníka, než je považovaná za normálnu,

• 330 krát vyššiu dávku než je maximálny limit,

• 55 krát vyššiu dávku než je schopná spôsobiť poškodenie nervového

systému,

• 33 krát vyššiu dávku než je schopná spôsobiť encefalopatie.

Sila, nie?

sammy19
14. jan 2009

pekne ranko vsetkym.

tina, je to smutne ☹ minule som citala nejaky clanok o skodlivosti ockovania na blog.sme a tam sa jeden chlapik v diskusii vyjadril, ze co sa vsetci plasia, ze predsa v ockovacich latkach sice su skodlive latky ako ortut, ale v takych minimalnych mnozstvach, ze o nic nejde... a ze je to tam nejako viazane, ta ortut, takze to vobec neskodi. Nie som sice chemik a on vyznieval dost odborne, ale NEPRESVEDCIL ma svojimi argumentami teda vobec. Skusim to pohladat.

sammy19
14. jan 2009

baby, tu je ten clanok a zaujimava je aj ta diskusia k nemu, ak sa niekomu chce citat. snad to tu este nebolo, ak hej, sorry...

http://burkert.blog.sme.sk/c/176810/Povinne-ock...

denduska
14. jan 2009

tina, no do kelu, mna ockovali Engerixom, no fuj.

sammy, zacala som citat clanok, zatial len uvod...ale to je teda fakt sila, ze ludia v pohode vsade fajcia a nikomu to nevadi, a ja musim dat svoje dieta zaockovat nejakym sajrajtom...nech si najprv v tom urobia poriadok.... 😠 skusi ma niekto nutit, to ma este nepozna 😠 😠 😠

sammy19
14. jan 2009

ahojcek, som tu len na skok.

denduska, noooo, ten clanok je dlhyyyyyyyyyyyyy a ta diskusia tiez 😝 Ale ked som mala viac casu, tak som si to precitala a bolo to vcelku zaujimave.

no nic, musim sa ist venovat 🙂 krasny den vsetkym!

barborka08
14. jan 2009

sammy, vdala za link, ta diskusia je zaujimava. Moj nazor ostava nezmeneny 😠

Dievcata, neviem ci ste citali aj tuto diskusiu ohladom ockovania. Tu je link http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=4904

barborka08
14. jan 2009

Este otazocka, mate doma ockovaci preukaz? Moje starsie dieta ma vsetky ockovania (bohuzial 😒 ) ale ockovaci preukaz som nikdy nemala v rukach, akurat detska doktorka robila zaznamy do zdravotnej karty. Mladsiu skor ako som sa vspamatala, v porodnici zaockovali proti TBC (napriek tomu ze mala velke problemy s dychanim a bola na JISke) a takisto mi nikto nedal a ani nespominal nejaky ockovaci preukaz... 😕 😕 😕

sammy19
14. jan 2009

ahoj barborka, tak s tym ockovacim preukazom je to u nas asi tak, ze pri Samkovi som mala - ale ma tam zapisane len to prve ockovanie este z porodnice, potom mi uz pediatricka nic do toho preukazu nezapisovala, len do karty...

A pri Natalke je to takisto - ten preukaz mam, ale je tam len to prve ocko a potom, co mala dve davky hexy, tak to uz ma len v karte. A tu tretiu hexu veeeelmi zvazujem... strasne sa bojim ☹
SAmko ma vsetky ockovania, vtedy ma ani nenapadlo pochybovat. Ja som to brala uplne normalne, absolutne som sa nad tym nepozastavila. Ale ked sa clovek do toho trosku viac zahlbi, tak rozne veci pozistuje, ze? No a ked uz clovek vie o tych veciach, potom sa neda tvarit, akoze je to vsetko v poriadku, teda, aspon ja to tak neviem...
ach jaj...

s.arik
14. jan 2009
lubicanoemi
14. jan 2009

to smečko som prelúskala...ale aby som pravdu povedala, bojím sa stále rovnako očkovať aj neočkovať. pripadá mi to, že oba tábory trocha vyberajú fakty, a pravda je stále ukrytá, pretože veda nevie všetko že jo, a laická verejnosť tiež nie. akurát teda laická verejnosť nemá páky na tu aby niekomu nútila svoj názor zákonom...
takže ja stále neviem. tinka, času až toľko nemám, len pár dní, počas ktorých musím makať aj na diplomke, a rozhodnúť sa musím. som za lepšiu informovanosť a slobodnú voľbu, ale keďže tú nemáme, treba sa vedieť obhájiť, a ja som zatiaľ nenašla článok, ktorý by ma 100pro presvedčil o jednom alebo o druhom. chýba mi tu nejaký ten stredný prúd...

denduska
14. jan 2009

barborka jediny ockovaci preukaz ktory mam, je moj vlastny 🙄 a je na nom krasny statny znak a napis Starostlivo uschovajte! 😀 nasa dr nam sice dala, ale nic donho nepisu..

precitala som zatial tu diskusiu na rodina.cz, dost som bola prekvapena ze takmer nikto ani len nepripusta nejake negat. ucinky....hm....ale najviac ma dostalo to, ze - Snad si nemyslis ze vyrobcovia vakcin myslia len na vlastne obohacovanie..... 😀

ja nie som uplne proti ocku, len nech sa s tym nezacina tak hrozne skoro....a nech je tam nejaka moznost dohodnut sa a nebyt potom tercom ostatnych....
ja by som napriklad skor prijala ockovanie proti meningokokovi - to som videla ozaj par smutnych pripadov s nedobrym koncom..... ☹

kristulatko
14. jan 2009

ahoj holky,
dik za plodnou DISKUZI (velka pismena jsou pro ty, co melou neco o jednostrannych nazorech). tem, co maji jakekoli starosti s detmi preju hodne stesti, tem, co unikaji systemu ho preju taky.
tak, a ted se podelim o nejnovejsi zazitek: absolvovaly jsme dnes pulrocni preventivni prohlidku a ohledne ockovani na me mudra "nastoupila", slusne ale drsne. ze dyl jak pul roku uz to "neututla" a ze musim zacit ockovat. jinak ze se boji hygieny a kontroly pry chodi dost, a bude me hlasit na socialku pro zanedbani pece. to me dozrala, tak se ptam, zda to jako mysli vazne, ze zanedbavam dite tim, ze v tomto veku do ni nechci aplikovat jedy pochybneho puvodu a tak. a ona, ze co kdyz chytne cerny kasel? ja zase, ze v tomto smeru si beru plnou zodpovednost. ale ze kdyz mi zaruci, ze po ocku nebude mit mala zadne vaznejsi komplikace, nerku-li poskozeni na cely zivot, tak jo. na to ona, ze samozrejme nezaruci. a tak jsme pokracovaly v debate, kdy ona pak polevila, kdyz jsem ji rekla, ze moje mamka (to je pravda) onemocnela na cerny kasel den nebo dva po ockovani, a ze znam v okoli pripadu tezkych komplikaci....tvrdila, ZE TO SLYSI POPRVE A ze se ji za 40let praxe jsem jeji prvni "problem"...hm.
probraly jsme i cizince a tbc, zda si mysli, ze je smysluplne ockovat 4 denni deti. no odpoved jsem jasnou nedostala, byla pak uz mirnejsi a dala mi vybrat: bud hlaseni nebo ji podepisu, ze ocko se odklada do 1 roku ditete z vule matky. a za dnesek napsala rymu a sopliky. tak jsem podepsala, at mam cas, na socialku treba dojde za par mesicu. 😉

vubec ji to nemam za zle, kryje sebe a hlavne, o nejakych problemech a poskozeni nema ani poneti.a miluje zajety system. nemluve o tom, ze nezna odpovedi na zakladni otazky. ptala jsem se na tetanus, zda se utvori imunita a ze jsem slysela, ze v nemocnici se pri zraneni automaticky podava protitetanovka. nevedela ani to, jak dlouho ze tetanovka chrani, prerekla se parkrat, tak furt nevim jestli 3 4 nebo 5 let. toho jsem vyuzila a objednala si krevni testy u starsi dcery, ockovana je na 8 nemoci (hexa, tbc, Hep.A), tak jsem zvedava, jak na tom je. mudra moc vstricna nebyla, asi o ty vysledky moc nestoji, dulezite bylo, ze ma Terezka "splneno". jeste me zkusila odradit "ale to si budete muset vsechno zaplatit" . sazela na vetsinove rodice a tradici v nasi spolecnosti, ze vsichni neradi platime a zadarmo radeji mlcime. no neodradila, na krev se dostavime.

pardon za roman, muselo to ze me ven.

jo, a dotaz, jelikoz jsem nechtela hexu, posilala me do Motola (oddeleni si samozrejme nepamatuju) , ze tam resi individualni ocko (i ostatnich deti, co maji z jakehokoli duvodu zmenu v ocko kalendari). to jako normalni mudra nemuze naockovat x monovakcin?

kristulatko
14. jan 2009

jo, a to jsem chtela
dost me prekvapilo, jak porad trvala na tom, ze uz ma mala 7. mesicu a ze uz ona (mudra) MUSI zacit ockovat. se ptam, "jak musite?" a ona, ze prijde, kontrola. a ja rikam, "tak ma zase rymu, Terezka pokaslava furt".... ze prece kontrola v unoru neprokaze, ze Justyna ne/mela v lednu rymu nebo horecky. a ona, no "ale to se muze stat, ze naockujete a za dva dny treba chyti anginu." chapete to????????
ja se ji snazila "ukecat", ze jako nejsou holky fit a ze se mi nelibi, jak na to jde, vzdyt ani nevi, zda treba manzel nema neco hodne oskliveho. a ona mi potvrdi,la ze po ockovani prece MUZE NAHODOU neco chytit. 😠 😠 😠
to uz je na povazenou, kdyz si tohle odbornik-pediatr vazne mysli, ze je bezne, ze se po ocku neco chyti, nicmene striktne odmita vedlejsi ucinky a hrozi socialkou. ne ve zlem, proste pro ni to tak je, 40 let praxe bud toho dukazem ☹
jo, a tech miminek, co dnes v poradne pichali a toho place, jeeeeeeeejda.

ehm, jsem se rozjela 😅

denduska
14. jan 2009

kristulatko, nemam slov ☹

niekedy mam pocit ze je ako boj s veternymi mlynmi....popieranie vlastnej vole a nazoru..... ako sa vobec opovazuju informovanost rodicov oznacovat za zanedbanie starostlivosti, to snad ani nie je pravda.... 😖

johanda
14. jan 2009

kristulátko - drsné. 😒
Já s dr. nijak nepolemizuju a nediskutuju, vždycky jen řeknu, že se mi holka nezdá a ona nechá rozhodnutí jestli očkovat nebo ne na mně. Kolem půl roku ale taky lehce znervózněla, co si pamatuju, asi fakt chodí nějaké kontroly z hygieny a doktory prudí

animatua
14. jan 2009

kristulatko: to je drsne :( nas ceka odmitnuti hexy pristi tyden, furt nevim jestli to hrat na to ze ma mala rymu, nebo na rovinu rict ze nechceme ockovat..

kristulatko
14. jan 2009

no ty kontroly ja chapu, ze prudi a pro doktory to muze byt problem. ale dorazila me prave ta jeji, jak to nazvat, lehkost, jako ze vazne NECHAPE, ze se mi na ockovani neco nezda a ceho se bojim. vzdyt prece za 40 let se s zadnym problemem ci problemovym rodicem nesetkala. to ale neznamena, ze nic takoveho neexistuje.
kdyz si na to vzpomenu, desi me prave to, ze jsme na sebe hledely jak z jine planety, ze ona skutecne vidi (byla naucena) ockovani jako jedinou zazracnou ochranu proti chorobam, a takhle to podava i dal. a ze me vubec neposlouchala jako matku deti. no a ta socialka, no comment, to je holt takovy socialsiticky prezitek a doktorka je uz starsi, tak ta uz asi nejaky zmeny nezaznamena do smrti...

jinak divam se ted na ten dokument na googlu (na predchozi strane je odkaz, Hidden Truth)no a to je narez. dobre informace a celkem to do sebe zapada. toz to vidim v cervnu na socialku a pripad pro ombudsmana 😉 mrknete na to, kdo umite anglicky nebo spanelsky, je to moc zajimave.

kristulatko
14. jan 2009

anima potom poreferuj, at je nas tu vic 😉

a jeste to jsem zapomnela, ze dnes jsem se na tu preventivku vypravila dobrovolne, nikdo nas jeste nevolal, pac jsem vas zase poctive docetla, radne se nabudila a nachystala na doktorku, tak jsem to nechtela odkladat.

vanish1
14. jan 2009

no kristulatko, fakt nemám slov, ale dalo sa to čakať
moja reagovala podobne
čo sa týka toho podpisu, že budeš očkovať v roku, ja by som to nepodpísala, aj keď sa dá súhlas kedykoľvek odvolať,
ja som podpísala "matka odmieta očkovanie"
to, že sa s tým nestretla, je normálne, aj moja to tvrdila, aj keby sa s tým stretla, nepriznala by, že je to z očkovania
možno by bolo dobré vytlačiť jej nejaké brožúrky, aby si o tom čo to prečítala
sociálka s tým nič nemá, môže ťa nahlásiť na úrad ver. zdravotníctva, ale ona to berie ako zanedbanie starostlivosti, tak sociálke ťa asi nahlási dobrovoľne 😠

animatua, ja som najprv tvrdila, že je chorá (aj bola), ale potom som vyšla s pravdou von

animatua
14. jan 2009

no mala doopravdy neni uplne ok, nechali jsme ji bohuzel ockovat proti tbc, kdyz ji byly ctyri tydny, a od te doby ma skoro nonstop rymu a kazdy den zvraci... proste mam dilema, jestli to odmitnuti svadet na toto nebo to rict hned na rovinu.. vzhledem k tomu, ze zatim je plan takovy, ze nechame ockovat, ale az ve dvou letech a monovakcinama, teda neodmitame ockovani definitivne (zatim), svadenim odmitnuti na nemoc bysme ziskali cas..

nevite nekdo jak to je s tema monovakcinama misto hexy?

jinak tu reakci na tbc mi nikdo neveri, kazdy dr. mi tvrdi ze na tbc je reakce jenom lokalni, nemate nekdo podobou zkusenost reakce na tbc vakcinu?

barborka08
14. jan 2009

sammy, denduska, dakujem za info ohladom ockovacieho preukazu 🙂

kristulatko, to je vazne des 😖 , buduci tyzden nas to tiez caka 😒 Jeden "ockovaci zachvat" 😀 detskej lekarky uz mame za sebou 😨

vikinka27
14. jan 2009

aj my sme (vraj) u nasej doktorky jedini, co "vymyslaju"...
kristulatko, vies zmenit lekarku?
ja som uvazovala, ze ked moja dr. sa bude velmi bat o "svoju povest" ;) tak ze jej navrhnem - priatelsky, ci by pre nu nebolo lepsie, keby sme odisli k inej dr. mne by to sice bolo luto, lebo ja aj deti ju mame radi, skor mi ide o nu.
sice neviem ku komu 🙂 ale chcem byt ohladuplna...

anima, uz som pisala: u romiho bola najprv lokalna reakcia (dost dlho, asi do 3. mesiaca), POTOM ako to preslo, nastupil kasel - pokasliavanie. mohlo byt hocico ine, ale trvalo to cca 5 mesiacov a nevedeli sme z coho.
uz sme s polrocnym dietatom boli aj na alergologii...
aby som bola uprimna (A povedala celu pravdu) myslim ze ked som vynechala zopar potravin, tak to potom preslo (teda, po 5 mesiacoch skusania a hladania problemu). ale neviem isto, ci to je tym, tie potraviny som jedla aj predtym, nez zacal kaslat...
(spatne som ale rada, odlozilo nam to hexu u romiho do 8 mesiaca...)

vanish1
14. jan 2009

http://ockovanie.org/tuberkuloza.html

Doktor Suchanov za jeden z hlavných krokov potrebných ku skoncovaniu s
detskou tuberkulózou považuje zrušenie ockovania. Dalej tvrdí, že: „Vakcína
nikdy nechránila a nikdy ochránit nemôže pred infikovaním organizmu baktériami
TBC, ak sa clovek ocitol v kontakte s chorým na TBC. Ockovaním
roznášame chorobu a hromadíme ju medzi obyvatelmi. Bez vakcinácie budú
naše deti zdravé.“ Vo vakcíne BCG vidí možnú prícinu AIDS, lebo toto ockovanie
môže spôsobit paralýzu imunitného systému. Spôsobuje likomidné a
tiež likózne reakcie.
Medzi najcastejšie komplikácie po ockovaní BCG vakcínou patria abscesy
v mieste ockovania a kolikvované regionálne uzliny. Dalšou reakciou
je vznik koloidnej jazvy. Medzi závažné reakcie patria ostitídy, meningitídy,
lymfadenitídy, postihnutie ladvín a hepatosplenomegalia.http://iuro.awardspace.com/dok/b-ockovanie.pdf

tina_
14. jan 2009

inak, teraz si pozeram to video na googli,
jedna velmi zaujimava informacia, ...Dr. Scheibner hovori o nejakej nabozenskej skupine Amish, ktori odmietaju ockovanie (asi v USA?) a v rokoch 1970-1988, za 18 rokov sa u nich NEVYSKYTOL ani jeden pripad ochorenia na osypky...
idem pozerat dalej.

vikinka27
14. jan 2009

Amishi ziju tradicnym zivotom, odmietaju "vymozenosti" (teda, niektore ano - podla prinosov, napr. mobily myslim maju). ak sa nemylim, ziju v pennsylvanii a ohiu (mozem to trochu pliest, ale je to tym smerom)
to len na okraj nabozenskej skupiny, viem ze to nepatri k teme ;)

jarka007
14. jan 2009

kristuliatko myslim, ze si bola dnes dost silna. Citala som o pripadoch, ked sa baby polozili a nakoniec tu hexu nechali aj tak pichnut. Tak ti drzim palce.