Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
17. feb 2009

pokial viem je len jedna vakcina, ktora je lepsie znasana organizmom, ako v dospelosti.. hepatitida B, to je oficialne..
lenze pre mna A B, uz nie su takym strasidlom zato C ano.. to sa lieci tazko a zdlhavo... ziadna sranda;.

jarka007
17. feb 2009

erika myslelo sa to tak, ze ked je dieta malicke, este nevie prejavovat co citi inak ako revom. Cim je dieta starsie, tym viac vie hovorit o svojich pocitoch, co ho boli, ako dlho a nie je to len ten rev.

jarka007
17. feb 2009

takze z toho vyplyvalo : cim starsie dieta, tym viac ockovacich reakcii.

erikasadek
17. feb 2009

aha tak som vas zle pochopila toje tym ze citam rychlo.. 😉
dakujem..

sammy19
17. feb 2009

ahojte, som si prave precitala...
pneumokoky uz maju "v suchu", tak teraz podme spovinnit aj rotavirusy... tak mi to pripada 😝

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1050/eu...

erikasadek
17. feb 2009

sammy asi nespovinia su drahe... 😀 a neucinne len na rotavirus, a gastro teda crevna chripak ma veal inych virusov.. len menej nebezpecnejsich..
ja to nechapem kazdy normalny lekar ti povie.. vakcina oralna na rotavirus je dobra^ pre dieta do 6 mesiacov , ale to neznamena ze nedostane, ano dostane, len to nema taky dramaticky priebeh, a to iste sa stane, ak dieta uz raz dostane, a uz ma imunitu na zivot bude sa mu opakovat len to nema taky silny priebeh..
a ked je bakterialna tak mu ziadn avakcina nepomoze.. 😉

mam vyskusane..

sammy19
17. feb 2009

erika, ja len, ze to na mna tak posobilo - ten clanok. Tak nenapadne to tu rozsirit, ze to treba a tak... a potom pomalicky si clovek ani nevsimne a je to povinne - vid pneumokoky 😒
ja pevne dufam, ze to povinne nikdy nebude 😉

vikinka27
17. feb 2009

tina, poradna pre ockovanie rizikovych deti...
pozri dole
http://www.dnkosice.sk/index.php?option=com_con...

erikasadek
17. feb 2009

sammy neboj ja som ta pochopila... 😉
ja len to by bolop blbe a drahe... 😉
neboj mozno bude aj lepsie..teda sa dozijete , nepovinnosti..

sammy19
17. feb 2009

hej, erika, snad sa dozijeme 🙂

jarka007
17. feb 2009

baby a to je len jedna taka poradna ? V Kosiciach ?

sammy19
17. feb 2009

no nic, bezim odtialto. Natalka je osoplena, Samko kasle... musim sa venovat mojim marodom. Pekny dnik 🙂

mywiel
17. feb 2009
erikasadek
17. feb 2009

no setricka ja to pokaslala.. osobne si myslim ze to nie je problem len chudatko dostalo dvojit davku... 🙄

kubankakubanka
17. feb 2009

my sme boli oškovaní a nič nam nie je !!!!! neviem prečo vymyšlate keby to nebolo povinne ,tak by sa rozoberalo prečo to nieje,a nariekali by sme že to nie je povinne.Spytajte sa mamíčiek ,ktorým deti zomreli na pneumokoka a čo si tie deti vytrpeli to nie je sranda.Prv sa taketo niečo vobec nerozoberalo ,ale dnes ,každá číta a vymýšla ako keby bola neaka odbornica ale ked vam ochorie dieťa tak potom na koho zvalíte vinu na neaku kapacitu ,ktorá vas bude mať na háku ,lebo jej sa to osobne netíka a len chce zarobiť na nejakej knihe.Takíto ludia ,len vnášaju červíka do hlav mamíčiek.

mywiel
17. feb 2009

A ked ti dieta dostane sklerozu multiplex tiez ti lekar nepovie, ze je to vdaka vakcine lebo to sa ukaze az po par rokoch... 🙄

kubankakubanka
17. feb 2009

aha tak tak ako teraz budem čítať všetky mudrosti sveta a všetky choroby sposobuju očkovania !mywiel ja som si to reskákala s malou tak viem o čom hovorím 😉 a neprajem to ani jednej z vas a hlavne tým malím drobčekom

mywiel
17. feb 2009

kuba nejdem sa tu unavovat vysvetlovanim kazda sme slobodna, co si si preskakala neviem a nikomu tu zle nechceme hlavne nie svojim detom.

kubankakubanka
17. feb 2009

dobre moja ,ked myslíš, tak sa neunavuj len nech mame deti v poriadku 🙂

denduska
17. feb 2009

kubanka x 2, bud rada ze vam nic nie je po ockovani a neosocuj tu ostatnych. aj keby to nebolo povinne, nic by ti nebranilo dat deti zaockovat, len o to tu ide .
a nauc sa pravopis...nic v zlom

zasa jedna chytrolina 🙄

denisocka
17. feb 2009

baby,vy neviete ake su podmienky pre očkovanie Prevenarom,pokial by sme ho chceli zadara - teda ake su rizikove skupiny? kedže ten 2007 už nepreplacaju.? no kukajte kde sme dospeli

kristulatko
17. feb 2009

holky, ten (novy) ockovaci kalendar pro CR je zajimavy, starsi dcera je dost mimo: 3 davky hexy, zadne preockovani ani tuberkulinovy test ve 2 letech (to jsme byli jeste v USA) a nikoho to pri prohlidkach netrapilo. ne ze bych touzila po 4 pichancich, jen me dostava, jak se na "nezodpovedne" rodice dela furt bu bu bu a pak v tom maji vlastni bordel, na zmeny me neupozorni a tavri se doktori desne spokojene, ze pokud je radne naockovana, tak ok, hlavne ze je papirove splneno. z toho usuzuju, ze udelat ze slavneho povinneho nepovinne nemuze zas az takovy problem, ne?
kdybych se na ten tuberkulinovy test neptala na 3lete prohlidce sama, nic by se nestalo. mudra hlavne resila mladsi dceru...
koncem mesice jdeme k alergo-imunologovi, chtela bych ji udelat testy na protilatky, pac byla chudak ockovana proti 8(!!!) nemocem, tak schvalne, jak je na to.

kuba, kuba, takove mam nejradeji "kazda cita a vymysla...", proto, ze se nam LZE nebo minimalne ZAMLCUJE a nam to neni lhostejne, kdyz se jedna o nase deti.

denduska
17. feb 2009

denisocka, zdravotne poistovne hradia vakcinu

- vsetkym detom do 5 rokov, ktore patria do rizikovych skupin. Rizikove skupiny definuje presny zoznam lekarskych diagnoz. Ide napriklad o deti s nizkou porodnou hmotnostou, predcasne narodene deti, ci deti s roznymi chronickymi ochoreniami dychacich ciest, srdca alebo poruchami imunitného systemu.

napis do poradne www.nahlasopneumokokoch.sk 😉

tina_
17. feb 2009

kubanka, pochybujem, ze si si nasla tolko casu, aby si si precitala CELU tuto diskusiu (mne to trvalo peknych par hodin), ked uz vopred si voci niecomu zaujata...

je mi luto, co ste si museli s dcerkou preskakat, ale predpokladam, ze tvoje dietatko je uz ok, ale su tu maminy,ktorych dieta ma DOZIVOTNE nasledky a to PRAVE po vakcine...Nie su to len nase pocity, ani vycitane z kniziek,...potvrdili to aj lekari.
Neviem, ako by ti bolo, keby tvoje zdrave a krasne reagujuce dietatko na druhy den alebo o tyzden po vakcine prestalo rozpravat a vobec komunikovat. Mam dve kamosky s autistickymi detmi, VIEM o com hovorim. A toto je UZ NAVZDY.

Este k tym pneumokokom, zistovala si si, ktory typ pneumokoka dostalo tvoje dieta? Typov je totiz 90 (!), Prevenar chrani voci 7 z nich, ktore sa ale prevazne vyskytuju v USA, pre ktore ta vakcina bola povodne robena, a je dost pochybne, nakolko u nas prave tychto sedemm vyvolava pneumokokove ochorenia...Par stran dozadu som dala link na nemecku studiu lekarov - pediatrov (takze nie nejaki "pseudoodbornici"), ktori vazne spochybnuju ucinnost ockovania prevenarom v Nemecku prave z vyssie uvedeneho dovodu a hovoria, ze RIZIKA su vacsie nez ucinnost. Tak v skratke...

vikinka27
18. feb 2009

baby, ktora z vas to ma tu poruchu imunity (matka)?
kamaratka ma poruchu imunity (neviem aku) a chcela by odlozit ockovanie dcerky skrze to. prosim do IP, dakujem.

erikasadek
18. feb 2009

vikinka, normalne je to napisane aj na letaku vakciny, ak je niekto , v rodine takuto chorobu , tak je zakazane pichat.... 😉

blovitc120
18. feb 2009

Ahojte, sledujem túto diskusiu už pekne dlho, ale až teraz prispejem, mám panický strach z očkovania mojej malej, lebo kamarátke sa stalo to, že jej prospievajúci synček po MMR vakcíne šiel vývojom späť a diagnóza znie autizmus. A to do jedného roka robil všetko skôr ako mal, reagoval, vedel ukázať, aký je veľký a pod. a teraz už nevie nič ☹. My sme zatiaľ okrem TBC v pôrodnici nedostali nič, našťastie, kvôli odporúčaniu neurológa, lebo malá je nekľudná a trpí veľkými záchvatmi plaču. Ale už nás to asi v marci neminie, myslím to základné hexa očkovanie a ja sa toho desím. A hlavne neviem, ako sa vyhnúť tomu MMR očkovaniu. Myslíte, že by som ukecala neurologičku, nech nám to potvrdí?

denduska
18. feb 2009

ahoj blovitc, vitam ta v klube 😉 😉
ja si myslim ze by si ju mohla ukecat..neviem sice co by tam napisala ako diagnozu ale ved nieco vymysli. Nasa mala v prvych mesiacoch mala tiez zachvaty placu, ale to co nasledovalo po prvej hexe, to by som si radsej vymazala z pamate.... druha nastastie bola OK. Tak vam drzim palceky, ostatne do MMR este casu dost mate, mozno dovtedy Boh da a ockovanie nebude povinne.... (cha cha cha, ale ze som vtipna)

blovitc120
18. feb 2009

No veď práve preto sme zatiaľ žiadnu hexu nedostali a už máme 5 mesiacov, nekľudné dieťa a excesívny plač neznámeho pôvodu znie dg. Všetci tvrdia, že to má ešte traumu z pôrodu (kliešte), ale neviem. No už sa trochu skľudnila, tak neviem, čo neurologička povie 26.2., keď ideme na kontrolu, doteraz zakazovala očkovať. My by sme potom prvú hexu dostali až v polroku, čo je tiež pre mňa úspech, myslím to odsunutie. Ale ona nemá rada ľudí, teda okrem mňa a manžela a nikam zatiaľ nechodíme, pre mňa by bolo ideálne ak očkovať, tak až keď pôjde do kolektívu, neviem si predstaviť, kde by mohla tie choroby chytiť. Ale hrozne sa bojím, že bude mať nejakú zlú reakciu, hlavne keď vidím toho kamarátkinho synčeka 😔 😔

erikasadek
18. feb 2009

blovitc vitaj v klube... 😉