Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambi2
25. feb 2011

:@maja22 presne, ty si to zabila 😀 😀 😀

sirinka
26. feb 2011

@kryska5 dakujem za info a ak sa mozem opytat, v ktorej porodnici si rodila? ja idem do ruzinova.

kryska5
26. feb 2011

@sirinka ja som tiež pôvodne chcela Ružinov kvôli porodníkovi, no najbližšie som mala Kramáre, takže som rodila nakoniec tam.

sofhia
26. feb 2011

ma tu niekto skusenost s neockovanymi detmi a ze ich nechceli zobrat do skolky ci skoly?

sirinka
26. feb 2011

@kryska5 no tak uvidim, ako sa k tomu postavia tam...

petot
26. feb 2011

@sofhia Nemá to oporu v zákone.

jerrymona
26. feb 2011

@evina34 ta petek, ktora to prednasa minuly rok zomrela. 😔

kryska5
26. feb 2011

no snáď to budú brať v pohode aj tam...... jéj veď to už máš za chvíľku 🙂 tak daj potom vedieť...

jerrymona
26. feb 2011

@petot mozes mi hodit link na fokus stv 2? rada by som si to pozrela, ale neviem najst.

kryska5
26. feb 2011

@sofhia To by veru zaujímalo aj mňa, ale zdá sa mi že v nejakej reportáži jedna pani poslankyňa vravela, že by to nemal byť problém, len bohvie aká je realita tu v "Kocúrkove" 😀

kryska5
26. feb 2011

@sirinka to bolo pre teba 🙂 no snáď to budú brať v pohode aj tam...... jéj veď to už máš za chvíľku tak daj potom vedieť...

sirinka
26. feb 2011

@kryska5 no zatial mi ani jednu dcerku neockovali na 4. den, lebo akurat v ten den neotvarali vakciny...tak si myslim, ze im to aj moze byt jedno...

tabi10
26. feb 2011

@jerrymona fúha, a na akú smrť, dúfam, že nie na besnotu, alebo násilnou smrťou na objednávku od nejakej farmeceutickej firmy.
Inak som si to zatiaľ pozrela iba kúsok, a chcem si to dopozerať večer, je to zaujímavé, neviem posúdiť, či pravdivé....
Ale jedna pravda je biznis, prachy.... a strane druhej, čo také nezaočkované cigánske osady, deti cigánske, špinavé, žijúce v humuse a otrasných hyg. podmienkach a naše deti s nimi spolu v školách, to by nebol problém? 😒

bambi2
26. feb 2011

@jerrymona ano, bohuzial... 😢 ja som minuly tyzden telefonovala s jej manzelom, ten je este stale z toho hotovy... ☹

bambi2
26. feb 2011

@tabi10 to je na inu temu... s ciganmi nikto nechce mat docinenia a problemy... tich nechaju urcite na pokoji...
aj ja som mala na zs ciganov v triede, vselijakych aj spinavych... a ti nemali nikdy ziadnu korelu... neviem si predstavit, zeby boli ockovani...

kryska5
26. feb 2011

reláciu na Markíze mi na FB sdieľali traja ľudia, dúfam že ich bude viac, nech to vidí čo najviacej ľudí 😝
tú reláciu na STV2 by som si tiež rada pozrela, ja capla na FB, tiež budem rada za link, ďakujem.

jerrymona
26. feb 2011

@tabi10 netusim, na co zomrela, len viem, ze zomrela. 😔
ja sa to este len chystam pozriet, ked ta moja sojka konecne zaspi. 😖
tabi a ty si pocula, ze aspon jedno ciganske dieta zomrelo na nejaku chorobu? tam kde ziju moji rodicia, ich mame neurekom. a so mnou tiez chodili do triedy mnohi. ci su zaockovani vsetci, netusim.
@bambi2 ty zijes v rakusku alebo vo svajciarsku? a odkial si sa s nou poznala? ak sa mozem spytat. 😕

sofhia
26. feb 2011

@kryska5 tak to si stastna... moji "priatelia"na FB sa tejto teme radsej vyhybaju... je to smutne, ze noazaj ich tak malo zaiujimaju z tohoto pohladu vlastne deti, resp. to, ze nahodou by im neboli tie ockovania ukradnute, ale co ak by museli platit pokutu.... hrozni su ti ludia

sirinka
26. feb 2011

dievcata ale aj cigancata byvaju zaockovane....ved ked je to zadarmo, oni zase po doktoroch chodia...ja pochadzam z gemera a tam ich je neurekom a ked nahodou som sla k mojej pediatricke, tak cakaren plna iba malych romciat...
ale aj ich priemerny vek trochu iny ako neromov....

sirinka
26. feb 2011

http://www.stv.sk/online/archiv/fokus
ten fokus tam este nie je....

bambi2
26. feb 2011

@jerrymona ja zijem vo svajciarsku, nepoznala som sa s nou ale ona je prave ta, co mi otvorila oci... a keby nebolo jej, tak neviem neviem co by bolo dnes...
volala som s nim, lebo som chcela tu knihu od Loibnera. u nas ju nikde nie je dostat ani objednat. iba v aegis, tak som skusala volat a on mi to zodvihol. je to velmi mily pan, rozpravali sme skoro pol hodinu spolu... len mu stale vyzvanal mobil, inak by to bolo hadam aj pol dna... 🙂

jerrymona
26. feb 2011

@bambi2 nemusim uz odpisovat do ip. uz teda viem, odkial sa poznate. knihu od loibnera mam tiez doma (teda respektive je momentalne pozicana). ak by si cosi potrebovala, staci napisat do ip. 😉 na tu stranku chodime aj my s mm a aj na svajciarsku. teda hlavne mm. ja stiham menej kvoli carolinke. 🙂

divoska
26. feb 2011

@sofhia ja uz som si konecne spravila skupinu ockovacov a konzerv, a ked posledne dni nieco hadzem tak davam vsetkym okrem nich.. a ked bude pindat este niekto dalsi tak si ho tam prihodim tiez. nepotrebujem byt ustavicne za debila

bambi2
26. feb 2011

@sofhia no a moji priatelia na fb... co napisat... niektori zdielaju ked tam nieco dam a par dni na to vidim "dnesne ockovanie mame za sebou"...

jerrymona
26. feb 2011

@bambi2 toto iste zazivam ja, ked pisem do inej temy. tiez tam kazdy pise, ano je to svinstvo, co pichaju detickam a potom tam tak isto citam, ze zajtra ideme dat zaockovat. potom tam pisu reakcie po ockovani, ale to zial väcsina povazuje za normalne. 😒 aj ked som sa to babam snazila vysvetlit. nikto nema zaujem. smutne... ☹

sofhia
26. feb 2011

@bambi2
@jerrymona
ved to...zienky v nasej novembrovej skupine, kt. este maju to povinn. ockovanie pred sebou tak radsej to nechceu ani pocut ani citat...a potom ze ...ved je pokuta, a ked im poviem,ze sa da tomu vyhnut... su ako pstrosy, ze radsej hlavu do piesku, a nechcem vediet co to obnasa, a idem... strasne smutne, a ja im to este komplikujem, lebo im vypisujem na stranku veci, ktore nechcu citat, alebo niektore sa ohanaju nedostatkom casu,...

my ideme do toho urcite.

bambi2
26. feb 2011

@sofhia drzim palce!!!! aj ja som povedala, moje deti neuvidia v zivote, co je to striekacka!!! som ochotna bojovat za ludske prava a pojdem kludne aj pred europsky sud do stutgartu. za zdravie mojich deti mi ta namaha stoji, nech sa stane co sa stane. iba cez moju mrtvolu!!!

bambi2
26. feb 2011

my nie sme dobytok aby si niekto robil s nami co sa mu zapaci... 😠

bambi2
26. feb 2011

a podla mna, tych 331 eur je smiesna suma. pretoze ak dieta dostane napr. cukrovku po ockovani, su tie naklady na liecbu ovela vyssie a dozivotne... 😖 a ja by som ju urcite neplatila... nech by ma dali aj pred sud...

jerrymona
26. feb 2011

@bambi2 akurat som si trosku vypocula cast prednasky od anity petek a je mi zle. 😠
presne, ako pstrosy pchaju hlavy do piesku, tak aj zienky v teme, kde prispievam aj ja. uz som im napisala dost a dala stranky, ale zaujem väcsinou minimalny az nulovy. 😒 ale nech si kazdy robi co chce. mne by nedalo, aby som neupovedomila ostatnych a nech s tym kazdy nalozi, ako uzna za vhodne.