Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
10. sep 2011

@manof nieee prepanakrala to uz ani divinu nebudem jest 😝

@pifina predpokladam ich budu "strielat" podobne ako veterinari uspavaju zvierata na odchyt

pifina
10. sep 2011

@denduska a potom ich budu kruzkovat, aby oznacili, ktore uz zaockovali? 😅 ma az potom napadlo, ze to mozno budu riesit ako s liskami, to sa dava nejaka vakcina do navnad a ked to liska zozerie, tak je zaockovana 😅

manof
10. sep 2011

Ak fajčíte, nerobte si starosti.

Kubánci vyvinuli vakcínu proti rakovině plic:
http://www.novinky.cz/veda-skoly/244075-kubanci...

manof
10. sep 2011

@pifina
Nebudú to riešiť návnadami, lebo sa tam píše o injekčnom podaní. Asi ich budú strieľať vakcinačnou puškou.

pifina
10. sep 2011

@manof chudak jelen, co sa dostane na musku viac krat 😝

eaka
10. sep 2011

@pifina tak snáď to majú nejak vymyslené, možno tie zaočkované budú svetielkovať, aby neplytvali vakcínami...

manof
10. sep 2011

No tak S. už jaxi dochádza para, zdá sa. Vraj sa už nikto nemá so mnou chuť baviť. 🙂
Som zvedavý, čo ešte vylezie z lemuela.
http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/v...

manof
10. sep 2011

Úvod do epidemiológie - 4. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/uvod-do-epi...

tean
11. sep 2011

uz ked ste tu riesili vlastne foto na nete a podobne, tak doporucujem pozriet tuto cesku 25 minutovu relaciu.
Hovori o tom ako je mozne stratit sukromie v socialnych sietach a cesta spat je potom ... mozno aj nemozna.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101210613...

denduska
11. sep 2011

@manof ani so mnou sa nema S. chut bavit. Ani mi odpovedat na otazky, co uz. A ani lemuel sa neozval. A mne odisla au-pairka tak uz asi ani ja sa tebou bavit nebudem 😀

zelmirka1
11. sep 2011

mozno to uz niekto pisal ale v stredu ma byt v modrom z neba pribeh o dospelakovi ktory ochrnul po ockovani tak kukajte 😉

manof
11. sep 2011

Ako sa robí vakcinacistická paveda v Nemecku:

"Nezodpovedané otázky o bezpečnosti očkovania bábätiek"
http://www.slobodavockovani.sk/news/nezodpoveda...

manof
12. sep 2011

Európsky imunizačný týždeň - farmaceutická reklama prezlečená za osvetu - 1. časť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/europsky-im...

vefi89
12. sep 2011

@manof teda s tými kubáncami som sa dobre pobavila 😀😀

manof
12. sep 2011

Európsky imunizačný týždeň - farmaceutická reklama prezlečená za osvetu - 2. časť:
http://www.slobodavockovani.sk/news/europsky-im...

didulka85
12. sep 2011

@manof paci sa mi zoznam moznych neziaducich ucinkov po ockovani proti ovcim kiahnam. To sa fakt oplati dat pichnut dietatu.

Cez vikend som mala debatu s jednym panom ktory mi tvrdil, ze ockovanie proti mumpsu, osypkam a rubeole nemoze byt povinne, lebo to nema zmysel. Jeho deti mali zevraj vsetky choroby a uplne v pohode ich prekonali.

maggie2
12. sep 2011

@didulka85 tak na toto by mal špeciálne Dlhoneľudský (alebo polievkár Lipták?) 2 metre. Ono totiž raz v tv relácii fabuloval, že očkovanie proti ovčím kiahňam je už len preto užitočné, že ušetrí deti od nepekných jazvičiek ktoré MôŽU zostať po prekonaní tejto choroby a predstavujú v dospelosti (tsss!) nepekný kozmetický problém. Na druhej strane - ľudia moji - NIKOHO z vakcinacistov netrápi kozmetický problém z jaziev, ktoré ostanú človeku po vakcinácii !!!! Trochu odbočím: nedávno (ešte počas prázdnin) som stála dlho na semaforoch a tak som sa obkukávala a na zastávke MHD vidím nádhernú dievčinu stáť aj s mladíkom. Mala tričko ńa ramienka a práve bola otočená ramenom, že bolo tam vidieť jazvy po vakcinácii - ľudia moji - ale to boli jazvy - hnusné pľuzgierovité, totálne zrušená koža... a ja šepcem manželovi: pozri sa to je neskutočné, taká krásna mladá baba a na ruke tak zohyzdená od tých svinstiev už od detstva, to snáď jej ani nepichali tu ale niekde v Rusku! A v tom ona začala hovoriť čosi svojmu kamarátovi. Nastražila som uši, a bola to RUŠTINA! Alebo možno i Ukrainčina. Takže predpoklad sa potvrdil. Hrozné, čo si i tie chúdence v Rusku vytrpia. Tam im napichajú isto ešte väčší humus než tu, nehovoriac o časoch komunizmu...

manof
12. sep 2011

@maggie2
Ak som dobre pochopil v knihe Ivy Vranskej, tak vlastná výroba vakcín v Rusku padla počas krízových rokov za ožrana Jeľcina, takže už si všetky vakcíny dovážajú. No ale možno sa mýlim a možno medzitým zase niečo rozbehli, avšak v západných správach o tom nechyrovať. Jediné, na čo som naďabil, boli očkovacie kampane WHO na Ukrajine, ale tam určite nebola žiadna ruský vakcína.

maggie2
12. sep 2011

@manof však táto dievčica mohla mať tak okolo 18-20 rokov, neviem teraz presne kedy bačoval Jeľcin, ale asi to zapadá, keď to dostala do ramena ako decko, tak si vyrátaj...

maggie2
12. sep 2011

@manof pozerala som borisa na wiki, to obdobie jeho vlády by sedelo...

manof
12. sep 2011

Nedalo mi tiež nenapísať ešte na ten blog:
http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/v...
a keďže mi to tam cenzúra asi neschváli, tak to dávam aj sem. A vôbec mi nebude vadiť, keď si to tu prečíta aj lemuel (z hebr.: "oddaný Bohu", čo je pozoruhodné, keď o sebe tvrdí, že je ateista).

* * * * * * *

to S.:

je mi jasné, že to už asi nezverejníte, ale len čisto súkromne by som rád pripomenul niektoré - z Vašej strany nezodpovedané - otázky:

1. Tých 20 štúdií na každú moju námietku. Poprosím ale, v rámci korektnosti, aby neboli platené žiadnym výrobcom vakcíny ani štátnym úradom propagujúcim očkovanie, a to ani priamo (sponzoring štúdie) ani nepriamo (finančné väzby autorov štúdie na výrobcu či očkovací úrad). Vzhľadom k tomu, že vedecké štúdie, údajne potvrdzujúce bezpečnosť očkovania, mám celkom slušne naštudované (a prakticky všetky majú mega-konflikty záujmov, vážne chyby v metodike, účinnú látku ako "placebo", trvali len pár dní až týždňov, vybrali len dokonale zdravé deti do testu (čo nezodpovedá bežnej populácii, ktorá je cieľom očkovacieho programu) a podobné prešľapy nezlučiteľné s EBM), tak by ma naozaj veľmi zaujímalo, na aké štúdie mi dáte odkazy.

2. Aké máte Vy za sebou vzdelanie, pokiaľ namietate, že nie som MUDr. ale Ing.?

3. Čo všetko ste si prečítala z obhajoby Dr. Wakefielda?

4. Prečítala ste si vôbec jeho štúdiu z roku 1998? Stavím sa, že nie, pretože jej predmetom nebolo zistiť, či je autizmus spôsobený očkovaním. A ani to z dôvodu typu štúdie nebolo možné, keďže išlo o case study - popis niekoľkých prípadov, ktoré vykazovali určité spoločné rysy (konkrétne gastroenteritídu a zároveň autizmus a podobné problémy u 12 detí). Účelom tej štúdie nebolo (a ani nemohlo byť) vôbec čokoľvek dokazovať, a už vôbec nie súvislosť s očkovaním. Ak vyčítate Wakefieldovi malý počet účastníkov štúdie, tak potom zjavne netušíte, aké typy lekárskych štúdií jestvujú a čím sa od seba odlišujú. Neznalosť základných faktov o Wakefieldovej štúdii z roku 1998 dokladuje aj Vaša veta "studia, ktoru zverejnil o suvislostiach medzi vakcinou MMR a vyskytom autizmu bola stiahnuta z casopisu Lancet". Totiž jediná Wakefieldova (+ 12 spoluautorov) štúdia, čo bola stiahnutá, nebola o súvislostiach MMR a autizmu. Pozrite si abstrakt:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9500320
a ak mi dáte mailovú adresu, pošlem Vám na ňu celú štúdiu v PDF.

5. Máte s lemuelom nejaký bližší vzťah? To je na margo toho, že on bol prvý, čo vytiahol ostré slová na argumentačného protivníka, ale nijak ste mu to nevyčítala, vyčítala ste to len mne a Dr.

6. Tisíce prípadov vážneho poškodenia zdravia boli zdokumentované a odškodnené skrz VICP. Výrobcovia vakcín píšu niekedy až neuveriteľné nežiaduce účinky do príbalových letákov (napr. osýpky ako následok očkovania proti ovčím kiahňam), čiže sú si nebezpečnosti očkovania pre istú časť očkovaných osôb veľmi dobre vedomí. Na to ste nijak neodpovedala. Nezodpovedaná otázka s tým súvisiaca je: akým právom mi za takýchto okolností niekto predpisuje povinne zdravotnícky zákrok, ktorý môže skončiť úmrtím alebo doživotným zmrzačením môjho dieťaťa??? To má byť libertariánsky prístup?

manof
12. sep 2011

pokračovanie:

* * * * * * *

to S.:

7. "Na svete je dost lekarov a vedcov a nepochybne dost pravnikov, ktori by mali o tieto pripady obrovsky zaujem a s gustom zalovali vyrobcov vakcin a verte tomu, ze by dostali minimalne velkoryse odskodne, ak by ich staznosti boli podlozene."

Myslíte si, že rodičia platia právnikom lepšie, než farmaceutické firmy? Tak-či-onak, nie je to nič platné, pretože výrobcovia vakcín sú prinajmenšom v UK a USA vládou zbavení zodpovednosti za spôsobené škody. O tom vlastne je celý VICP. Táto Vaša veta teda dokazuje, že sa v právnych súvislostiach okolo očkovania a očkovaním spôsobeného poškodenia zdravia vôbec neorientujete. Mimochodom, konzultoval som túto vec s jedným slovenským právnikom, čo sa hlbšie venuje právu v oblasti zdravotníctva, a ten sa vyjadril, že vyhrať súd o odškodnenie za očkovaním spôsobenú ujmu na zdraví je na Slovensku prakticky nemožné. Totiž u nás všetko stojí a padá na 100% dôkaze príčinnej súvislosti (na rozdiel od napr. Nemecka, kde stačí pravdepodobnosť príčinnej súvislosti), a tú spätne nie je takmer nikdy možné dokázať, pretože by sme museli mať výsledky x testov bezprostredne spred očkovania (a tie prakticky nikto nerobí), čím by sme dokázali, že pred očkovaním dieťa bolo úplne zdravé, a až následne po očkovaní sa uňho prejavili zdravotné problémy, a že je preukázateľne vylúčené, že tieto problémy mohli byť spôsobené čímkoľvek iným než očkovaním. Takto postavené zákony samé o sebe prakticky vylučujú úspech v akomkoľvek súde o následkoch očkovania, čo ako oprávnená by bola žaloba. Takže zo všetkých tých tisícov odškodnených v USA, ktorým boli vyplatené cez 2 miliardy dolárov, by u nás nedostal nikto ani centík. Ak Vám tieto fakty nie sú známe, tak ide z Vašej strany o neinformovanú naivitu, ak Vám však známe sú, tak je to z Vašej strany vyslovený podraz.

8. Obviňujete ma z prekrúcania skutočností a paranoie, ale nič také ste nijakým spôsobom nedokázala. O Wakefieldovi preukázateľne neviete zhola nič (ak nerátam preukázateľne lživé drísty Briana Deera, ktorý - mimochodom, ani len nie je lekárom), čo som už dokázal vyššie, s dôkazmi lživosti Deerových tvrdení sa odmietate zoznámiť, a jediný Váš "argument" proti mne je typu "ad hominem" (čiže logický prešľap, ktorý v skutočnosti vôbec nič nedokazuje).

9. Tisíce skrz VICP odškodnených poškodení zdravia spôsobených očkovaním podľa Vás sú vymyslené, nezdokumentované a nepodložené? Prečo by si vláda USA sama pod sebou pílila konár a odškodňovala klamárov, ktorí klamú proti jej záujmov? Hovorí Vám niečo pojem "elementárna logika"? Len tak mimochodom: ja osobne evolúciu nepopieram, takže Vám nejak nezapadám do škatuľky. Po dôkazy slovenských prípadov poškodenia zdravia očkovaním si choďte napr. do Podunajských Biskupíc za MUDr. Orosovou:
http://www.zzz.sk/?profil=879
Čakáreň, plná nežiaducich účinkov očkovania, jej praská vo švíkoch.
Mimochodom: ozaj vtipný prístup z Vašej strany - najprv chcete dôkazy, ale keď Vám ich predložím, tak sa s nimi odmietate oboznámiť. To nemá chybu a môžem Vás ubezpečiť, že s kritickým myslením, tak veľmi propagovaným na tomto blogu, to nemá vôbec nič spoločné.

miliharmi
12. sep 2011

Mrkněte na tento odkaz http://slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=15&fto...
je tam zajímavá diskuse na téma hliník ve vakcínách, fakt poučné, začíná to už na předchozí stránce před odkazem.

denduska
12. sep 2011

@manof S. je dokonca taka superodbornicka, ze podla nej existuje len jeden clovek co spojil MMR s autizmom a to Wakefield. O inom ju ani nenapadlo uvazovat, aj ked som jej dala priklad, tak ma z fleku zrusila, ze abstrakt nestaci. Ale abstrakt od Q ocividne staci. Ale je v tom ze jej blog cita cela medicinska komunita, na nic ine necakaju, len na to co S. zverejni. Ze ja si myslim ze som viac lebo mam manzela, ci co to tam napisala, tak to ma teda recht, lebo takeho manzela ako ja nema nik 😵 😵 😵
Hadam si to aspon precita, co si jej pisal, ja som uz adresu vymazala z listy a nechce sa mi to uz vytukavat, navyse s gramatickou chybou. Mozu sa tam drzat za ruky aj so svojim "myslenim", hlavne ze drbe len mne 🙂
Ja som si aspon virtualne ulavila presne na tom type ludi co za cely tento system mozu a je mi uplne sum a fuk kto to bude citat a co si o mne bude mysliet. Ja uz nemozem ockovat len preto ze sa "bojim bojovat so systemom", lebo ja si uz nemozem dovolit sa bat. Kaslem im aj na cely system.

manof
12. sep 2011

Ešte jedno pokračovanie a už jej dám na dnes pokoj, lebo som jej aj tak venoval viac času než je reálne hodná:

* * * * * * *

to S.:

10. Akým spôsobom živím "skorumpovanych, ziskuchtivych a zaujatych ludi, ako je Andrew Wakefield"?
Nedal som mu ani jeden jediný centík (a ani to nemienim robiť) a neviem o tom, že by ho platila vláda SR, ktorej odvádzam dane. Všetky jeho vyjadrenia som si prečítal na internete a nezaplatil som mu za to vôbec nič.

11. "a nemate ani tolko chrbtovej kosti, aby ste si priznali, ze ste stavili na nespravneho kona."

Prečo by som mal priznávať niečo, čo nie je pravda?

Ja som na Wakefielda nestavil. Keby som staval svoje názory na vyjadreniach "renomovaných vedcov", tak by som Vám mohol povedať napr., že už dávno pred Wakefieldom bolo medzi lekármi mnoho iných kritikov očkovania, vrátane tých naozaj renomovaných. Napr. Dr. Robert S. Mendelsohn sa vyjadril:

"V tejto krajine nie je a nikdy ani nebola jediná očkovacia látka, ktorá by bola skúmaná kontrolovanou vedeckou štúdiou. Nikdy nikto nezobral skupinu 100 ľudí, ktorí by boli kandidátmi na očkovanie, pričom 50 z nich by bolo zaočkovaných a zvyšných 50 nie, a potom by sa porovnali výsledky. A keďže takéto niečo sa nikdy nestalo, znamená to, že ak chcete byť láskaví, nazvete vakcíny neodskúšaným liekom. Ak chcete byť presní, nazvete ľudí, ktorí očkujú, šarlatánmi."

Dr. Mendelsohn zomrel skôr, než Wakefield publikoval svoj prvý článok v lekárskom časopise, z čoho predpokladám (keďže títo dvaja žili na rôznych kontinentoch), že Wakefielda vôbec nepoznal. Bol predsedom štátnej lekárskej atestačnej komisie štátu Illinois, bol federálnym riaditeľom programu Head Start (program Ministerstva zdravotníctva a sociálnych vecí USA, ktorý poskytuje vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, výživu apod. deťom z nízko-príjmových rodín), 12 rokov vyučoval na Northwestern University Medical School a 12 rokov pracoval ako docent detského lekárstva, preventívnej medicíny a verejného zdravotníctva na Illinois State University. Bol veľmi uznávaným praktickým lekárom, ktorý dostal mnohé ocenenia typu "vynikajúci lekár". Bol vydavateľom The People's Doctor, časopisu o lekárskych záležitostiach určeného laikom. Dá sa povedať, že Dr. Wakefield mu nesiahal ani po členky.

To nie ja, ale Vy ste presvedčená o sprisahaní, konkrétne o sprisahaní Dr. Wakefielda a kol. proti očkovaniu. Vo svojej nevedomosti sa asi domnievate, že celý "anti-vakcinačný odboj" stojí a padá na Wakefieldovi. Lenže (nielen) moje názory nestoja a nepadajú na Wakefieldovi (či Mendelsohnovi alebo hocikom inom). Napr. Dr. Wakefield NA ROZDIEL OD MŇA vôbec nie je proti samostatnej vakcíne proti osýpkam. Ja neuznávam ani tú, hoci je to určite menšie zlo než MMR vakcína.

Vy však vo svojej zjavnej a preukázateľnej nezrelosti a dezorientácii v tejto problematike očividne potrebujete nejaké autority ("renomovaných vedcov"), aby mysleli za Vás. A potom sa asi domnievate, že presne to isté robím aj ja, takže mi podsuniete, že som "stavil na nesprávneho koňa" (Wakefielda), rozumej: zvolil som si nesprávnu autoritu. Skutočnosť je však taká, že k dobre podloženému presvedčeniu nedať viac svoje deti očkovať som dospel úplne nezávisle od Dr. Wakefielda (ktorý by možno takéto moje rozhodnutie dokonca vôbec neschvaľoval), a to ešte skôr, než som jeho meno prvý krát počul či videl.

Túto Vašu projekciu potreby autority zo seba na mňa dokladuje aj Vaša otázka:
"Mimochodom, vy verite, ze vakciny sposobuju autizmus?"
Nie, neverím, lebo ja som o tom čoraz viac presvedčený na základe
a) poctivého výskumu, ktorý má hlavu a pätu a dáva zmysel
b) osobných skúseností viacerých mojich známych
c) absencie akéhokoľvek iného plauzibilného vysvetlenia.

Úsmevné je tiež Vaše spoliehanie sa na "kvantum štúdií", čo údajne dokazujú, že autizmus s očkovaním nijak nesúvisí. Ako keby počet štúdií s určitým záverom (zväčša vopred stanoveným 🙂 bol meradlom pravdivosti. Ale nie ste v tomto jediná, a na to, že podobne uvažujú mnohí "odborníci", sa spoliehajú aj farmaceutické firmy, ktoré umelo nafukujú počet pozitívnych "štúdií" o svojich výrobkoch, napr. výrobca Prevenaru (na Slovensku povinná vakcína) tu:
http://www.nytimes.com/2009/08/05/health/resear...

manof
12. sep 2011

@denduska
To je skvelé, že si so svojím manželom tak spokojná.
To sa o mojej manželke povedať nedá. No snáď sa polepším.
😀 😀 😀

kajulka1
12. sep 2011

neviete mi poradit za aky cas je dieta ok po chorobe konkretne 6 choroba a je mozne ho zaockovat? Kedy sa telo spamata po chorobe? A je mozne ze dieta prekona v priebehu pol roka 2 x 6 chorobu,kedze sa pise ze po 1 raze uz dieta ziska imunitu a 2 x by to nemalo chytit. Mal niekto 2 x 6 chorobu alebo len my sme rarita.....

kaja73
13. sep 2011

@miliharmi No, ten makoush je dobry. 🙂
Aj ked toto sa o hliniku vie,len sa to akože nevie.
Ale je len fajn,ked sa zacnu o to zaujimat aj taky ludia ako makoush.Cim viac ludi od fachu to zacne zaujimat,tym lepsie.

kryska5
13. sep 2011

Ahoj, prosím Vás ak sa ma na RUVZ opýtajú kto je môj pediater, som povinná im to oznamovať?

denduska
13. sep 2011

@manof ja som spokojna lebo si myslim ze asi lepsieho by som pre seba nenasla 😀 ( ja som hrozna povaha, to je dan za to ze som jedinacik 😝) Hlavne lepsieho otca pre deti a pre mna je to najdolezitejsie.