Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
12. júl 2012

@nikimax čo vieš, možno by to malo opačný efekt, keby ste narobili poriadny bordel, ale teda fakt poriadny, tak možno by vám lekári navrhli v budúcnosti aj 10 zbytočných vyšetrení v prípade potreby, len aby nemali s vami náhodou popoťahovačky 😀 😀 Ale vážne, dúfam, že vás nikto neotravuje zlými telefonátmi? 😕

nikimax
12. júl 2012

@halienka vieš, po tých všetkých peripetiách s úradmi, inštitúciami,lekármi... čo sme preskákali, mám pocit, že úrad pre dohľad slúži na SK na to, aby maskovali a zašívali, čo doktori sfušeria....dokonca, ked si k nim slušný, tak sa s tebou ani nebavia, alebo ťa zaženú. Keby sme neboli drzí a dali sa odbiť, tak by sme neprešli ani cez hlásenie na šukl...

kvetinqa
12. júl 2012

@senja ja ani neviem, co mam napisat... Stvu ma maminy, ktore sem napisu, ze radsej nic necitat, co je povinne je povinne a ze ved kolko neziaducich ucinkov sme na detoch realne zazili a pritom su ockovane miliony deti....A pritom je tu plno pripadov ako je ten tvoj.... Nechapem, co este ludia potrebuju, aby zacali rozmyslat, citat, informovat sa a prestali slepo verit lekarom... Mrzi ma to, ze ste na ockovanie doplatili, ja by som urcite do dalsieho ockovania nesla. Pevne verim, ze sa dostanete do "normalu".. drzim palce!

nikimax
12. júl 2012

@manof hod prosím odkaz, neviem to nájsť 😖

nikimax
12. júl 2012

@halienka neboj nič-- aj bordel bol.(riadny) po ich prvom "šetrení", som tam volala /údzs/, skoro som mala infarkt , ale vieš ako sa vraví: daj sprostému rozum, ose.e ti plot 😢

halienka
12. júl 2012

@nikimax ja mám tiež ten pocit, ešte som hádam nepočula o prípade, kde by uznali plnú vinu, ak aj tak je tých prípadov strašne málo ☹ Ale aj tak ďakujem aj za všetkých ostatných, že ste to podstúpili, jedine ak čím ďalej viac a viac ľudí ich bude otravovať tak je šanca, že sa to raz zmení...

nelika666
12. júl 2012

zdravim..
pripravujem sa na odmietnutie hexy u synceka.. hladala som kontraindikacie v pribalovom letaku, dufala som , ze postaci potvrdenie alergologa o mojej alergii s nabehom na astmu, cim trpim uz od detstva a potvrdenim o dcerkinej znizenej imunite, (alergie zatial nema potvrdene testami, ale ma ich - chystame sa na testy tento rok)
ale pozeram ze tam nie je.. ci som prehliadla?
nebude to ako konteraindikacia stacit?

prevenar
12. júl 2012

@manof lol

prevenar
12. júl 2012

@nelika666 ..zabudni, zaockuju aj mrtvolu. ^^ ..mozno keby mal rakovinu ..ale aj to len mozno ^^ je to normalny fasizmus, ty ani tvoje dieta ich nijakym sposobom nezaujimaju. zaujima ich , len aby ho mohli zaockovat a zhrabnut peniaze. to je vsetko co ich zaujima.

nelika666
12. júl 2012

@prevenar skoda, aj tak vdaka za koment.. hrozne ale bohuzial pravdive.. som zvedava ako pochodim u lekarky.. aj preockovanie u dcerky planujem odmietnut..

mimi
12. júl 2012

@manof dakujem za odpoved, no vidim, ze na vyber nemam. Ja nemam problem zaplatit pokutu, len som sa chcela tomu vyhnut, vsak tie peniaze patria mojmu dietatu. A nevies prosim ta, ci tu RUVZ ma za sebou pravnika?Lebo mam aj take info, ze v niektorych mestach, kde nemaju pravnika, tak pokuty nevyberaju..
@kvetinqa a to kolki ta vypocuvali? To ta aj presviedcali, aby si si dala dieta zaockovat?Ako dlho trvalo kym si ta pozvali na "prednasku"?

nikimax
12. júl 2012

@halienka Ved to, treba poukázať na takýto stav, aby si niekto nemyslel, že ked má jeho dieťa než. účinky a pošk. zdravie z vakcín,tak to bude niekto nebodaj riešiť, alebo sa tým seriozne zaoberať.Vtedy zostáva rodič sám zo svojím trápením a stáva sa dokonca nepohodlným a nevedomým, ked sa začne do vecí špárať, domáhať sa spravodlivosti...ved nabúral teoriu o nepoškvrnených vakcínach, ohrozuje kšefty a spochybňuje ich zažrané praktiky. Len čo tie deti??...

karkulka1
12. júl 2012

@januss24
ach, no ja by som po takejto zlej reakcii na ockovanie, dieta viac neockovala ani keby mi za to platili cistym zlatom. Ma to maly zapisane v karte, ze sa toto vyskytlo po ockovani, hlasila to lekarka ako neziaduci ucinok ockovania?

@nikimax to mi je luto, ze to takto dopadlo ☹
Keby sme nemali tak tazko postihnute deti (vdaka sprostemu ockovaniu), tak najlepsim riesenim by bolo emigrovat z tejto zkorumpovanej slovenskej klietky.

Raz "zaockujte aj slnko" povedal nieco nepekne na adresu dotycneho najsamlepsieho odbornika na pediatriu. Vtedy som jeho nazor nezdielala, no dotycny profesor sa uz natolko "zhovadil", ze uz je nacase, aby sa pobral tam, kam ho vtedy "zaockujte aj slnko" poslal. 😀 Aj ked je dost vysoky predpoklad, ze ho nahradia este horsi, nenazratejsi, ktori uz nebudu mat ziadne zabrany a v mene farmaceutickeho biznisu hadam obetuju aj vlastne deti.

Cim dalej, tym viac ziskavam pocit, ze pre drvivu vacsinu lekarov (cest vynimkam) je pacient len kus. ☹

hajanka
12. júl 2012

@careamell nic nemusis hradit, ona sa ta nepytala ci ju chces alebo nie 😉 ty si ju o vakcinu tiez neprosila, nasa stara tiez nakupila... aj si pekne krasne nechala 🙂 ani cent by som jej za ne nedala, duplom ak mas byt "sudena" na priestupkovom konani RUVZ a hrozi ti pokuta za odmietnutie 😖

prevenar
12. júl 2012

@nelika666 tak ako ti vravim , budu vyzadovat ockovanie.

kvetinqa
12. júl 2012

@nelika666 urcite nebude. Ja som MMR odmietla s tym, ze som skusila ako kontraindikaciu to, ze som tehotna a vysmiali ma uplne...

@mimi predvolanie som dostala na 8.den!!!!! od odmietnutia ockovania. Cize moja pediatricka bola strasne akcna. Pojednavanie bolo tusim tri tyzdne na to. Bola tam pravnicka, epidemiologicka, ktora vsetkych pozna a vsetko vie a "vsetky mamicky sa ohanaju tymi istymi argumentami, ake ste scitane, len na internete studujete..." a dve neviem ci lekarky alebo co to bolo. Najviac do nas isla epidemiologicka, ked pochopila, ze nesklopim usi, tak zmenila ton a zacala sa ma pytat, co cakame a zacala to hrat na city. Ci chcem, aby moj syn neskor nakazil druhe babatko. A ked sa dievcatko narodi, hned mi maly zo skolky prinesie osypky- na co som jej povedala, ze ved pred chvilou povedala, ze posledny pripad osypok je z roku neviem ci 69- nepamatam si to presne... Ja som bola prichystana do nich ist, ale priznam sa, vybrala som si lahsiu cestu... Povedala som tej pravnicke narovinu, ze ak mi da tu najmensiu pokutu, tak jej ju zaplatim a bude... Aj ked bolo mi dost divne podpisovat papier, ze som vinna zo spachania priestupku....

nikimax
12. júl 2012

@karkulka1 No, čo už narobíme,nebol to granát, ale aspon sme im do toho úradu hodili "dymovnicu". 😉 Správny postreh - pacient je len kus...a zaplatené body.... 😝

klara.jas
12. júl 2012

@luthien.k @senja @hajanka Ahoj, ctu si tady u Vas uz dlouho, dekuju za vsechny zajimave informace! Moje malicka ma v sobe hexu, posledni davku jsem zvazovala zrusit, ale nakonec jsem se rozhodla ji jeste dat, ale pak uz nic. Kdyz jsem s tim vahala, zavolala jsem dva tydny pred planovanym terminem te posledni davky, ze nebudu chtit ockovat, ale chci si o tom s ni promluvit. Podle me je zase fer vuci doktorovi dat mu to vedet. Nase pediatricka to fakt mysli uprimne, az je mi ji lito. (Nicmene nabidnutou knizku odmitla s tim, ze "ockovani verim, tak to cist nebudu.") Nakonec jsme teda posunuly posledni davku vakciny na poslednii mozny termin, coz je rok od 3. davky. Setkali jste se nekdo s tim, ze by neockovane dite nechteli vzit na skolni vylet nebo letni tabor?? Jinak u nas ta hexa spolu s prvnima zubama zpusobila rozsireni atop.ekzemu, nakolik jde o silny zasah do imunity. Porad je ale kojena a ekzem se po 4mes ztratil, tak verim tomu, ze ta posledni davka bude zvladnutou teckou za tim vsim a jedou carkou pro klid skolek a skol.

mimi
12. júl 2012

@nelika666 vidim, ze mame rovnako stare deticky, tiez ma caka jedno preockovanie a druhe caka prve ockovanie... to bude pokut 😅
@kvetinqa dakujem, aspon viem co ma caka 😒

andrea9999
12. júl 2012

dieta este nemame,no vcera mi doktorka v praci spominala ockovania. totiz som sa pytala ci mam tie svoje este v platnosti a tetanus som mala pred 13timi rokmi tak mi hned jeden pichla. no nastastie sa zda ze som to zvladla zatial je mi ok. ale spominala, ze nez budem raz tehotna odporuca mi nejake ockovanie, len si nepamata nazov, tiez zijem vo fr a som si to nejak nezapamatala. ze dospely su celkom odolny len dieta svoje mozem potom nakazit, popripade ak to chyti v tehotenstve sposobi to vady plodu. podstupili ste nieco take? je to urcite 'dobrovolne' asi je to zapriplatok.

hajanka
12. júl 2012

@klara.jas ahoj 😉 neviem ako u vas, ale u nas niektore skolky odmietaju brat neockovane deti, niektore s tym ale problem vobec nemaju, zalezi aj od pediatra co do dotaznika pre skolky zapo taboroch a vyletoch neviem vobec nic... do predskolskej a do skoly vziat musia kedze je povinna

hajanka
12. júl 2012

@andrea9999 lekari toho nahovoria 😅
tak ti ho pichla ako keby si si len zuvacku dala 😉 akoby sa nechumelilo 😀

prevenar
12. júl 2012

@klara.jas

- " Setkali jste se nekdo s tim, ze by neockovane dite nechteli vzit na skolni vylet nebo letni tabor?? " - absolutne nelegalne.
-" Jinak u nas ta hexa spolu s prvnima zubama zpusobila rozsireni atop.ekzemu, nakolik jde o silny zasah do imunity. Porad je ale kojena a ekzem se po 4mes ztratil, tak verim tomu, ze ta posledni davka bude zvladnutou teckou za tim vsim a jedou carkou pro klid skolek a skol." pane boze, niektorym ludom uz nepomoze fakt ,ze nic. 😨 ..ked ti po dalsom takom zasahu ostane autisticka ,alebo zomrie tak budem mat kludu az az.

sorry , to sa fakt neda citat, az mi zle ostalo 🤐

hajanka
12. júl 2012

@klara.jas sakra... vypadli mi pismenka 😀
zalezi od pediatra co do toho dotaznika ci potvrdenia zapise 😉 a co nezapise

kvetinqa
12. júl 2012

@prevenar presne si opisal moje pocity....
@klara.jas nehnevaj sa na mna, ale das zaockovat aj napriek uz zazitemu neziaducemu ucinku pre klud skolok a skol? A co tak nerobit to v zaujme zdravia svojej dcery a pre jej klud?

A este nieco- oznamit neockovanie pediatrovi vopred je podla teba fer voci nemu. Ja sa pytam- v com je pediater fer voci tebe a tvojmu dietatu? Tiez som chcela byt ferova a hovorila som o tom pedine v dostatocnom predstihu.. Ked som skoncila svoju argumentaciu, povedala mi, ze so mnou vo vsetkom suhlasi a ze ona tiez svoje dieta zaockovane nema. A na osmy den od tohto rozhovoru mi prislo predvolanie na ruvz, lebo vraj som svojej dr. neudala ziadne zavazne dovody preco by nemohlo byt moje dieta ockovane... toto je fer? preco aj ona mne neoznamila, ze hned ako som zatvorila dvere, tak ma nahlasila?? este som nestretla feroveho lekara, vacsinou stretavam alibistickych...

monky978
12. júl 2012

@kvetinqa prosím ťa ty si bola predvolaná do Ružinova? A bola tam tá milá pani Pertináčová? Ja tam idem za tri týždne. A to tam bolo naraz niekoľko mamičiek? či to bolo riešené len s tebou samostatne?

kvetinqa
12. júl 2012

@monky978 presne ta mila pani tam bola.... Ja som tam vtedy bola sama s manzelom. To si ta zavru do takeho kamrliku a najprv sa tvaria strasne milo, ze ta pocuvaju a potom spustia... a idu a idu a idu 😕

monky978
12. júl 2012

@kvetinqa hm hm hm.. zaujímavé... no ja tam idem sama. Tak mám sa teda na čo tešiť 😅 fajn tak teda pokecáme... ale asi sa budem musieť dosť premáhať, lebo tá milá pani mi je strááášne nesympatická.. a ja mávam problém s autoritami 😀 a teda ona asi bude mať problém somnou...

Si si rozhovor aj nahrávala? Čo by si mi ešte také zaujímavé povedala prípadne poradila? Ty ako skúsená mamička 😝

syla
12. júl 2012

@manof si ma nepotešil odpoveďou, že "Na všetky naše doterajšie rady typu "odmietnuť konkrétne značky vakcín" apod. majú právnické vytáčky typu "ak odmietnete všetky dostupné vakcíny, tak odmietate očkovanie ako také, a teda páchate priestupok." 😀
Najzaujímavejšie na tom všetkom je to, že keď zaplatím pokutu, tak dieťa nemusím dať zaočkovať. To má v čom logiku?!
Kde sú tí právnici, ktorí budú riešiť takéto prípady?

amulienka
12. júl 2012

@syla farmaceuticke spolocnosti prichadzaju o zisk. nic ine v tom nehladaj. prachy prachy prachy, to je jedno co z toho tvojmu dietatu bude.