Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
27. júl 2012

@mandarinkadarinka
ano musi preplatit, lebo ani jedine jedno ockovanie nikto nezaruci ani vyrobca, ze chrani pred samotnou chorobou!!! ani jedno ockovanie nechrani pred danou chorobou naisto.....tak nerozumiem preco by si mal clovek hradit liecbu, ked to nie je cierno/biele...... akoze si ma preplacat lebo "neznizil riziko"?.......tak to potom kazdemu dajme preplatit akykolvek ukon, lebo fajciar si privodil rakovinu, lebo kazdy co nema idealne bmi, alebo ked si sadla do auta a budes mat nehodu, tak si zaplat liecbu, lebo vsak si vedela ze jazdit autom je 1000 krat rizikovejsie ako lietat lietadlom 😀

strociatka
27. júl 2012

@labaga takto radikalne to nevidim

strociatka
27. júl 2012

@labaga nenechavaj sa hned odradit, mna toto mentalne cvicenie velmi bavi, chcem sa dozvediet aj ine, zatial si mi vsak nic "rukolapne" neposkytla 😉

labaga
27. júl 2012

@strociatka pýtaj sa monofa 🙂

strociatka
27. júl 2012

@labaga preco? ved ty tvrdis, ze take studie existuju, predpokladam, ze si si to nevycucala z prsta a vies presne o com pises..

mandarinkadarinka
27. júl 2012

@zaockujteajslnko mas pravdu, aj v letaku je napisane, ze vakcina nemusi vyvolat imunitu u kazdeho dietata. inak podla ak by sa take nieco aj stalo, myslim, ze poistovna by to neriesila

zaockujteajslnko
27. júl 2012

@labaga
a ockujuci rodicia su este viac pokakani z tych deti co ockovanie nie su, panezeboze "ohrozuju nas!!!"..... 😀

takze kto je vlastne sekta? ockujuci alebo neockujuci?......

znaky sekty nesu v prvom rade ti co sa daju nahovorit na chemicke pokusy na vlastnych detoch, lebo tam je sirenie strachu (bez ockovania vase dieta umrie!)........mame tu aj velkych "guru" ako Dluholucky a podobny ludsky odpad, mame tu dalsi znak sekty "ziskavanie penazi sirenim bludov".....dalsim znakom sekty je "sirenie strachu a strachu z vylucenia"...........typom vsetci ockuju len ty nie!.......manipulacie a citove vydieranie................cize ockovanie nesie znaky sektarcenia uplne vsetky!!! uplne vsetky a dokonale

nae
27. júl 2012

@labaga ale si tu vítaná, veď prečo nie? Len nerozumiem, čo chceš vlastne povedať. Že očkovanie tiež može byť prínosné? Alebo čo? Tiež som pri prvom očkovanie vobec neriešila. Ale keď mi po jednom očkovaní inak aktívny syn dva dni vobec nechodil, bolela ho nožička a ručal od bolesti, tak som sa začala zaujímať, čo je a nie je po očkovaní normálna reakcia. A tak postupne som natrafila na ďalšie a ďalšie informácie a už sa to sype. Nie som dilino, aby som slepo verila len jednej názorovej strane, ale som vďačná, že si možem rozširovať obzory (nielen z odborného hľadiska).

mandarinkadarinka
27. júl 2012

ma tu niekto skusenost s tym, ze umiestnil neockovane dietatko v minijaslikach? moj syncek ma 13 mesiacov a zatial ma iba BCG a jednu vakcinu Rotarixu. Potom som ho uz nedavala ockovat, lebo mal vazne neziaduce ucinky. Budem musiet vsak coskoro nastupit do prace, tak by som bola vdacna za kazde info, co sa tyka chorobnosti v jaslickach u nezaockovaneho. dakujem

petot
27. júl 2012

@sirael Zvládla si to perfektne.

zaockujteajslnko
27. júl 2012

dokonca ockovanie je uplne typickym sektarcenim, ved je aj sirene reklamou bez akehokolvek obmedzenia (podporene dokonca zakonmi!) za ucelom vyvolavania citoveho vydierania a dosahovania zisku danych spolocnosti...

kkl82
27. júl 2012

@hajanka len na margo tej druhej hexy - prva sa moze dat najskor po ukonceni 10. tyzdna, teda to aj vychadza tych 2,5 mesiaca 😖 a ta druha sa u extra aktivnych pediatrov dava po dvoch mesiacoch, takze necudo, ze to babo to nezvlada. ved nemalo sancu sa ani trocha ocistit po tej prvej.. ☹

labaga
27. júl 2012

@zaockujteajslnko zisku spoločností....

labaga
27. júl 2012

čo tak si dat všetci aspon 5500g. vit. C???

zaockujteajslnko
27. júl 2012

@mandarinkadarinka
zdravotna poistovna by riskovala vazny sud pre nepreplatenie liecby po neockovani, a oni vedia zeby ho prehrali...

ved zdravotne poistenie kryje tu neistotu!...... a poistujes sa vzdy preto ze si mozes dovolit potom aj "nedavat na 100% pozor", nepoistujes sa predsa pre to ze vies ze sa ti nic nestane........ a vobec na tomto svete nie je nic na 100% cize argumenty tej poistovne by boli akurat "rodic neznizil riziko" ale sucasne toto mu dovoluje ten dohovor o biomedicine, cize podla mna sud by dal zapravdu jedine rodicovi neockujuceho dietata a zdravotna poistovna by platila aj sudne trovy a vsetko s tym spojene.....

zaockujteajslnko
27. júl 2012

@labaga
ano, pokial je povoleny zisk spolocnosti v zdravotnictve tak niet o com, akekolvek propagovanie ich produktov je jasnym zneuzivanim citov a je teda sektarcenim............. my vam dame nieco za peniaze prevysujuce naklady na vyrobu ----> vy to musite pouzit lebo inak skapete.....

nae
27. júl 2012

@kkl82 U našej pediatričky tu v ČR - zrušili povinné TBC, ale hexu šup, keď má decko 2 mesiace. Druhú šup, keď má 3 mesiace. A tretiu asi v polroku. Keď bolo povinné TBC očkovanie, tak hexu dávali až v 3 mesiacoch veku. Aj v počítačovom systéme teraz mala výkričník, že prvá dávka NAJNESKOR v 3 mesiacoch, inak sa prestane Zem krútiť. My sme to posunuli, malého som zaočkovať nedala. Dr. to ťažko prekusla, sestrička detto, stále sa pýta, či už ideme očkovať.

strociatka
27. júl 2012

@labaga 😒 sklamala si ma, tesila som sa na konstruktivnu debatu, ale toto sa zacina zvrhavat, este mi navrhni, nech si dam Prozac, alebo Haloperidol... ☹

zaockujteajslnko
27. júl 2012

dokonca v trestnom zakone je aj zneuzitie ineho tiesne ako trestny cin, cize ak mna niekto doslovne zneuzije ked ja nie som lekar a nerozumiem vsetkemu co sa kde v pribalovych letakoch pise a nahovori ma v umysle predat mi nieco za peniaze na nieco co mi poskodi, tak podla mna spachal trestny cin.......

alebo inak, ked ja pediatru upozornim, ze ja tomu nerozumiem a teda neviem sa k tomu vyjadrit a teda ockovat sa z tohto dovodu nebude lebo ja n e v i e m, a ona mi bude nadalej tlacit akusi ockovaciu latku a vyvolavat vo mne citovu tiesen a zneuzivat tuto situaciu, tak by toto malo byt trestne a to aj trestne je, ale

ale zisk a korupcia tych spolocnosti je tak znacna, ze toto sa nikdy nikde neodsudi.....

petot
27. júl 2012

@vefi89 Prvým krokom je eliminovať riiko. Už len častejšie vetranie, ak je možné, alebo prestávky na vydýchanie, plus sprcha vždy po práci môžu aspoň mierne pomôcť.

Keďže už toho asi máte v sebe dosť, treba samozrejme aj detoxikovať, a to aj keby si prácu zmenila, lebo detoxikácia od ťažkých kovov je proces pomalý. Vitamín C každodenne 3x denne by mal byť bežnou súčasťou vášho života. Znižuje toxické účinky hliníka a pomáha v jeho vylučovaní.

Ďalšou dôležitou súčasťou je jód, ktorý vie "vybrať" hliník z tkanív a umožniť jeho vylúčenie. Užíva sa dlhodobo. Pozri kapitolu Jód: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Zelenina a zeleninové šťavy sú samozrejme výborné.

sirael
27. júl 2012

@petot Dakujem za poklonu 🙂

labaga
27. júl 2012

@strociatka vidim že sa vyznaš... 😉 mam ti tu dat odkazy na Economic effectiveness of vaccination against papilloma virus in the Russian Federation Zh Mikrobiol Epidemiol Immunobiol. 2012 Mar-Apr;(2):43-50. sama pohladaj v odborných časopisoch alebo nech manof hlada... nezabudnina 3g vit. C

strociatka
27. júl 2012

@labaga vyznam, ako vyznam 😕 chcela by som sa viac, ale tazko ma obmedzuje moja vlastna neschopnost a to citat odborny text v AJ 😒

zaockujteajslnko
27. júl 2012

nie je mozne ako sa aj nam stalo aby mne pediatra hovorila ze ked nezaockujem dieta tak mi naisto umrie na tetanus... to je znauzitie jej pravomoci, a uvadza ma do citovej tiesne za ucelom jej komercneho zisku!

labaga
27. júl 2012

@strociatka tam problem nie je.... važne... dam ti tip.... google prekladač. skopíruj text. zaujímaj sa hlavne o conclusion - to najdeš aj v neplatenom abstrakte.... preloží ti to google prekladač. zdroj info je www.pubmed.com daj si klucove slovo

strociatka
27. júl 2012

@labaga OK postudujem 😉

labaga
27. júl 2012

@zaockujteajslnko co ti brani zmenit pediatra.... o čo ti ide. v momente požiadaš o výpis....

vefi89
27. júl 2012

@petot ďakujem ti veľmi pekne 🙂 a prosím ťa, jód je voľne dostupný?

labaga
27. júl 2012

@strociatka ak budeš mat nejasno tak rada poradim 🙂