Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
18. sep 2012

@vlnka81 ..polio neexistuje , end of story. este aj 1.2bilionovej krajine akou je india , na mnohych miestach s hygienou zo stredoveku sa objavuje rocne cca 100 pripadov. + je vysoko pravdepodobne,ze su sposobene prave samotnou vakcinou. vakcina ,ze najlepsi zdroj polia na svete ^^

nieco o pakistane a ockovani .. http://nanicmama.sme.sk/zdravie/polio-v-pakista...

prevenar
18. sep 2012

@hajanka to som pisal ja 😀 ..a ak by som to uz mal (a potreboval to) tak by som si to rozhodne pichal sam ..mozem kaslat nejakeho lekara. nic v zlom samozrejme 🙂

hajanka
18. sep 2012

@prevenar 😀

zaockujteajslnko
18. sep 2012

@petot
ja som taky zvlastny typ 😀 neverim ani ziadnej spikleneckej teorii ani o umelom pade 2 barakov, a neverim sucasne ani vakcinacnym teoriam... len pouzivam vsade rozum, a len tak lahko ma niekto na nejaku hlupost nenachyta... ci uz z jedneho "tabora" alebo z druheho.....
....zaujala ma ta kniha o vitamine C, az sokujuce informacie pre mna a sam citim blahodarny vplyv vit C na seba viac ako ODD a to je len par dni.....predpokladam teda ze naozaj pri chorobach je vysoky az zufaly nedostatok vit C a to dost vela veci v medicine riesi aj vo veciach chorob "proti" ktorym sa ockuje...

bosacka
18. sep 2012

Ahojte... chystam sa odmietnut MMR ockovanie a rada by som si overila, ci som pochopila spravne moznosti s RUVZ... ak nie, tak ma prosim opravte. takze strucne, schematicky... mam 2 moznosti ako sa k tomu postavit.
1. doktorke poviem, ze nedam, podpisem co chce, ona ma nahlasi, predvolaju ma, budu ma presviedcat, daju mi pokutu, zaplatim, mam pokoj
2. budem principialna, doktorke nic nepodpisem, pripadne donesiem informovany nesuhlas starostlivo formulovany, ona ma nahlasi, predvolaju ma, pridem s diktafonom a posilou, velmi dam pozor, co napisu do zapisnice, vsetko vyargumentujem, nepriznam ziadnu vinu, oni mi aj tak daju pokutu, ja sa odvolam... a co dalej?

olivia6
18. sep 2012

@ewisam hahahaha, ja aj viem, kde si to citala- v MAMA A JA, lebo v tirazi som si vsimla, ze v redakcej rade je kto??? No predsa pan Dluholuckyyyyyy. Prezerala som stranky cakajuc, kde na mna vyskoci bububu ohladne ockovania a nasla som. Uz si ten casopis nekupim 🙂 🙂 🙂
Alebo to niekde niekto okopiroval, do ineho casaku, to je jedno 😎

olivia6
18. sep 2012

@ewisam "uz ma nebavi sa opakovat.." huraaaa, pápá 🙂 🙂 🙂

prevenar
18. sep 2012

@bosacka jednoznacne 2) nic nikomu nepodpisuj 🙂 .., dalej : zaplatis pokutu 😝 .

odmietni len aktualnu vakcinu nech dostanes pokutu len za 1 a najdi si lekarku ktora nenahlasuje a mas pokoj. @manof ti mozno tip na niekoho.

bosacka
18. sep 2012

@prevenar ja len rozmyslam, ci mi to za to stoji, sa takto "natahovat" a stresovat... (osobnostne na to asi nemam a nemam ani tolko nacitane). chapem ze z principialneho hladiska by som mala bojovat, ale v konecnom dosledku je asi vysledok rovnaky - zaplatim pokutu

ewisam
19. sep 2012

@prevenar aha no dalsi mudrak.... no ved neockujte 🙂 nabehnite do ambulancii podpiste papier povedzte nesuhlasim a vybavene.

labaga
19. sep 2012

jedna vec ma mrzí, ta kriminalizácia lekárov čo sa tu prezentuje a všemudrost ludí ktorí si veci akože študuju no chýbaju im žial základne informacie zo sveta fyziologie, patofyziologie. Nech sa nikto nehnevá bez týchto znalostí si môžte študovat čo len chcete a mysliet si že kdečomu rozumiete stale budete lahko manipulovatelné lebo chýbaju základne fakty. je to akoby chcel niekto porozumiet internej medicíne bez znalostí patofyziologie a vie že susedka ma na tlak to a to takže tlak sa lieči tak a tak a bodka. tak ak už niečo študujete študujte od základov nie od vrchu

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
19. sep 2012

@bosacka Možnosť 1 a 2 závisí od toho, čo ti je bližšie a na čo máš čas 🙂

nae
19. sep 2012

@labaga Mňa zase mrzí, že lekári, toľko študovaní od vrchu aj odspodu, veria v blaho očkovania napríklad proti hepatitíde B a tetanu u dojčiat. Ja osobne si lekárov vážim, ale takých, ktorí dávajú celistvé informácie, ktorí povedia to dobré za A, ale aj to zlé za B. Tiež chápem, že sú tlačení z vyšších miest. Ale proste neznášam, keď sa ku mne chová niekto ako k dilinovi kvoli tomu, že chcem o nejakej téme diskutovať a v princípe hľadám odpovede na nejaké otázky (mám vyštudovaný biologický odbor so zameraním na imunológiu). Keď mi ten človek odpovede nedá, alebo zistím, že ma zavádza a manipuluje, už k nemu nemám doveru. Keď mi pediatrička povie:"Vy by ste to mali chápať, aká je to hrozba (infekčné ochorenia), veď ste pracovali v laboratóriu, prečo je očkovanie také potrebné". A ja jej poviem: "Veď práve preto, pani doktorka, veď práve preto som sa rozhodla očkovanie posúvať (resp. niečo neočkovať)!" - A - koniec diskusie, téma sa zmení na kojenie, či inú oblasť.
Niektorí lekári majú proste pocit, že sú všemocní a všemúdri. Píšem - niektorí. To je ten problém. Veria len alopatickej medicíne.

halienka
19. sep 2012

Jéžiš, @labaga sa zas prebrala z kómy, alebo si bola na dovolenke? 😀 Čo tu zas rýpeš a provokuješ, daj tu týmto ľuďom už pokoj.
@erikasadek @shakti9 @nae a ostatní, prosím nereagujte na @labaga už, je to ďalší rypák - troll. Chodí sem vcelku v pravidelných intervaloch rýpať, asi má zas nejakú akútnu fázu "svojej choroby" 😀 Veď prečo by sme mali komunikovať s niekým, kto nás tu označuje za sliepky na bydle a kohútov? Neznížme sa na jej úroveň 😉 🙂

nae
19. sep 2012

@halienka jasné, už mlčím 😎

tean
19. sep 2012

@labaga
ako pise nae, tiez som si zazil s pediatrom nieco podobne. Diskusia o vakcinach bola prakticky nemozna, pretoze som na svoje otazky nedostal ZIADNE odpovede, len povrchne a pohrdave vysvetlenie typu: urcite je to bezpecne, inak by sme to nerobili.
Priznavam, ze mne ako rodicovi co nestudoval medicinu, bolo zo zaciatku velmi tazke zistit, kde je pravda. Nasiel som si vsak sposob ako selektovat.
Knihy poukazujuce na rizika ockovania so sebou casto nesu informacie o zdrojoch odkial autor cerpal (toto je vec, ktoru protistrana zasadne nerobi). Toto mi umozni odklonit sa od nazoru autora a mozem si hned preverit jeho tvrdenia na konkrenej studii. Cize ak autor pise, ze hlinik moze byt pre mozog toxicky, pretoze mikroglie produkuju zapalove cytokiny (okrem ineho) a toto cele dolozi studiou kde sa to prejavilo na skumani autistov + prida studiu na mysiach, tak som sa dostal na uroven zakladnej otazky:
Je tato informacia pravdiva ? Ano je, pretoze ta studia realne existuje a viem si to overit. Na toto mi staci moja znalost citania + anglickeho jazyka.
Preto ludia tvrdiaci, ze vakciny su bezpecne su pre mna nepodstatni a odmietam sa s nimi dalej bavit.

Na druhu stranu, ked som pisal svoje otazky SUKL + neludskemu a dalsim "odbornikom", tak som sa nedockal odpovede, alebo v pripade sukl som sa dockal vyhybavych odpovedi. Casom ma to prestalo bavit a nadalej pokracujem v samostudiu, ale dnes sa tomu venujem uz len povrchne, pretoze nemam tolko casu ako pred par rokmi.

shakti9
19. sep 2012

@kkl82 @luciaa86 @koralinka pridavam sa k nitrianskemu klubu 🙂

eaka
19. sep 2012

@halienka zlatík, Ty si to zhrnula, si ma tu rozosmiala, ale veeelice trefné 😉

nikimax
19. sep 2012

@halienka 😀 😀 😀 si to trafila presne!!! Zase má svoj cyklus.... 😀 😀

vlnka81
19. sep 2012

@prevenar to je fakt brutal...chudatka tie deticky ☹ este ze v BE nemame povinnu prehliadku u Dr kazdy mesiac, inac by som to asi mala na stole stale..no som zvedava ako to dopadne s nami...dufam ak ma zavru ze z tejto komunity dostanem do vazenia aspon kolacik 😀
inac prave som sa dozvedela ze tuto v Belgicku ak nedam zaockovat dieta odporucanymi vakcinami (hexa, pro, atd) tak mi ho do skolky vobec nezoberu - az do predskolskej pripravy. Ktovie ci ak nedam ani pollio, kt je povinne ci ho vobec zoberu do skoly...uff. takze aj ked nepovinne ale predsa len su rodicia nuteni ockovat. A podotykam ze v BE je materska 3 mesiace a potom nielenze nemas ziadne prachy ale aj keby si chcela neplatene volno tak ti v ziadnej praci nepodrzia miesto..ja som sa odhodna osobne so sefom na neplatenom volne - ale je to len ustna dohoda, tak sa len spolieham ze to vyjde 😖

luciaa86
19. sep 2012

@shakti9 Ahoj vitaj v klube 😀 dnes sme boli na kontrole a po vcerajsom rozhovore po trlefone lekarka asi nepochopila,ze sme odmietli 😀 a strasila veelkou pokutou 😀 dnes mii zahlasi,ze ockovanie sa preklada o 2 tyzdne.no ja som sa nemohla zdrzat ake mi to bolo smiesne.este mi hovori ze ci si myslim ze farma firma by si to zobrala na zodpovednost tie deti.ze je to 100% bezpecne.hahaha.to uz som sa zacala smiat.ozaj akeho lekara mate?

prevenar
19. sep 2012

@bosacka ..tato ved je hlboko osobne rozhodnutie, takze urob proste to co je pre teba nejlepsie a s cim budes mat co najmenej vnutornych rozporov 🙂

eaka
19. sep 2012

@luciaa86 Je úžasné, ako dokážu tí supermúdri študovaní odborníci len tak vytesniť všetko zlé, čo o vakcíne počuli, ako nemajú potrebu si prečítať príbalový leták a informáciam v ňom uvedeným proste nevenujú pozornosť..ako ktokoľvek, kto vôbec absolvoval VŠ, dokáže niečomu 100%ne veriť! Treba si ich fakt vážiť! To, že majú za sebou tie dlhé roky ťažkého štúdia a nosia ten biely plášť, je predsa dostatočným dôvodom. Ľudí si netreba vážiť za to, akí sú, ako konajú, ale iba na základe toho, či majú alebo nemajú pred menom MUDr.!!

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
19. sep 2012

@tean a ak nejaka študia tvrdí že vakcinacia autizmus nespôsobuje tu si jednoducho nevšimneš ako to robí dotyčný ad hominem

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaa86
19. sep 2012

@eaka juj a este ake bludy mi rozpravala o cukrovke a autizme.to "samozrejme nemoze byt z vakciny" to su len bludy nikdy ti nebolo nijako dokazane,proste internet vymyva ludom mozgy 😀 potom zacala zo schwarzenegrom volaco splietat.a s USA.no mala som dost aby som sa nezacala smiat.

tean
19. sep 2012

@labaga
davnejsie som nejaku takuto protichodnu studiu cital a zistil som, ze bola financovana farmafirmou. Jedna vec je kto tie studie financuje a druha vec su samotne svedectva rodicov (okrem ineho preco dodnes neexistuju riadne studie s placebom, preco dodnes nikto nepreveroval toxicitu hlinika vo vakcinach ???).
Poznam rodinu, kde po ockovani MMR matka zistila, ze dieta sa zmenilo a neskor mu aj diagnostikovali autizmus.
Suseda skoncila so 6 mesacnym dietatom na 4 tyzdne v nemocnici, kde jej lekarka potvrdila pricinu - ockovanie. Nastastie sa z toho dostali.
To nehovorim o pripadoch, ktore boli popisane tu na konikovi.
Tieto pripady su pre mna tiez dolezite a nemavnem nad nimi rukou ako to robia pediatri.

ako tak citam vyssie, si tu znama ako troll, takze uz nebudem stracat cas.