Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

labaga
4. okt 2012

ten drz klenner robil výskumy v 30 rokoch min.storočia, v tejpráci o céčku su takéto práce citované 60 percent. zvyšok su ludia čo jednoducho robili výskum, avšak realita je iná, Céčko nieje žiaden zázrak, sám klenner žil 77 rokov. nemagorte sa s céčkom - mimochodom o jeho kvalite už bolo kdečo popísané, aby to niekto nelutoval

labaga
4. okt 2012

@lucrezia o technologii výroby kys. askorbovej už tiež bolo niečo popísané, len nechápem prečo by sa to malo sypat detom, z akého dovodu..., lebo experiment. Iste každá chceme len to najlepšie pre deti, a preto kupujeme nezmysly ako martankovia, kolostrum, atd.... ale s rozumom, bez emocii.....

lucrezia
4. okt 2012

@labaga a ešte k tej afere s olivovymi olejmi 😨 - asi mi niečo ušlo, môžeš aspon v skratke?

labaga
4. okt 2012

@lucrezia ušlo ti, v olivových olejoch... našli karcinogénne pcb, ddt . najviac v bio detskom z retazca bil.....

labaga
4. okt 2012

@lucrezia tumaš...http://ekonomika.sme.sk/c/6554945/v-olivovych-o... ato len preto že niekto chcel urobit test...inač dost drahý.... nech si dá urobit niečo na čokolvek ... čo sa dáva do detí

petot
4. okt 2012

@labaga Ukáž mi jednu prácu Dr. Klennera, ktorá by pochádzala z 30. rokov minulého storočia. V opačnom prípade si sa sama usvedčila z tárania.

Medicína nepotrebuje lacné a nepatentovateľné lieky, to len na margo typického pseudoargumentu "keby to bolo dobré, všetci by to používali". Medicíne sa darilo takmer 400 rokov ignorovať fungujúcu liečbu skorbutu, ktorú neštudovaní jednoduchí ľudia bežne používali. História sa rada opakuje a pochybujem, či sa ešte my alebo naše deti dožijeme oficiálneho "objavenia" vitamínu C ako univerzálneho antivirotika. Celé triedy drahých patentovaných liekov by totiž museli nutne poputovať do zberne nebezpečného odpadu.

Pokiaľ ide o kvalitu, existujú aj lepšie možnosti ako DM, žiaľ, nie sú tak dobre dostupné. Pre koho peniaze a objednávanie nie sú problémom, má na výber.

labaga
4. okt 2012

no dobre vtedy posobïl tak pardon klenner 50.roky:::
[]Klenner FR. A critical analysis of the Francis report concerning the 1954 poliomyelitis vaccine program. Tri-State Med J, 1955, June.
[]Klenner FR. Poliomyelitis vaccine: Brodie vs. Salk, Tri-State Med J, 1955, July.
[]Klenner FR. The folly in the continued use of a killed polio virus vaccine. Tri-State

ale uznaj....
Souto AB, Lima C. C R Soc Biol., Paris. 1938;129:¨
Catz J. C R Soc Biol., Paris. 1939;131:618.
Otani T. Orient J Dis Infants. 1939;25:1.
Büsing KH. Münch Med Wschr. 1939;86:575.
[Büsing KH. Münch Med Wschr. 1939;86:¨
Tonutti E, Matzner KH. Klin Wschr. 1938;17:63.

pardon klenner 50.roky:::
[]Klenner FR. A critical analysis of the Francis report concerning the 1954 poliomyelitis vaccine program. Tri-State Med J, 1955, June.
[]Klenner FR. Poliomyelitis vaccine: Brodie vs. Salk, Tri-State Med J, 1955, July.
[]Klenner FR. The folly in the continued use of a killed polio virus vaccine. Tri-State

vieš ty sa v tej práci zbavuješ akejkolek zodpovednosti... naprvých stranách...... konzultujt e s lekárom. bla bla bla... ale potom si podobný ako tí ktorí v dobrej viere očkuju

labaga
4. okt 2012

@petot ale no tak uni¨verzal¨ne antivirotïkum.... celé to vidíš príliš jednoduchu, a tam kam nevidíš vidíš konšpirácie a spiknutia.... imunomodulačná liečba smeruje inde

labaga
4. okt 2012

@petot berieš si to na seba??? ak budu v céčku.. tažké kovy... npr v tom z DM ???tiež tu bolo avízo že gro kys.askorbovej je dovážané z činy kde bol problém..... mamky ta tu maju za guru,.,,, všetko máš -vedecky- podložené,....len pozoro aby sa to raz neobratilo proti tebe--- ja viem že robíš nezištne, a chceš pomoct, ale aj cesta do pekla je dláždená dobrými ....

anduk
4. okt 2012

@manof www.slobodaVockovani.sk so 40% jasne vedie 🙂

molka
4. okt 2012

@labaga snáď má každý vlastný rozum a môže sa rozhodnúť podľa seba. Ak niektorá žena berie virtuálnu osobu za guru, tak to nemá v hlave všetko v poriadku a doplatí na to aj v bežnom živote. Ty nemáš s liečbou céčkom žiadnu skúsenosť, ale stále ho len kritizuješ. Moja osobná skúsenosť: 25rokov užívania kortikoidov, občasne kombinovaných s cytostatikami, antimalarikami, pravidelne liekmi od bolesti. Napriek všetkému sústavné bolesti, mierne tlmené liekmi. Odkedy užívam céčko (vysoké dávky), do mesiaca bolesti úplne prestali, do pol roka som zostala celkom bez liekov. Trvá to už rok, výsledky mám výborné, nič ma nebolí. Ale podľa teba by som aj tak mala naďalej dodržiavať klasické medicínske postupy a pchať sa silnými liekmi? Nemusíš súhlasiť s liečbou céčkom, ale prečo ho sústavne kritizuješ, keď o ňom absolútne nič nevieš? Ak by si sa raz ocitla v situácii, kedy by si musela siahnuť po céčku (ako po poslednej možnosti), zistila by si, ako veľmi si sa mýlila.

labaga
4. okt 2012

@molka aj artritída má svoja fázy, dočkaj. isteobjavila si ameriku. zreferuj to za 2-3 roky. aby si nemusela predsa len siahnut po predniisone,

labaga
4. okt 2012

@molka a problem je že na MK je kopu ludí čo si myslí že má usudok, rozum rozhlad ak si prečítaju pár stránok su hned pediatričky, neurologičky, imunologičky......ale vec je taká ako s herbalife--- všetko skončí u špec.lekár.

molka
4. okt 2012

@labaga nemám artritídu (niečo príbuzné), ale neboj sa, ja moje fázy poznám veľmi dobre. Ani v tej najlepšej fáze som nevydržala bez liekov dlhšie, než 5-6mesiacov a to som aj tak mala mierne bolesti. Ak by som raz aj musela siahnuť po kortikoidoch, ten rok-dva mi za to stojí. Konečne mi zhustli vlasy, prestal ma bolieť žalúdok, vyrovnala sa mi hladina železa, vápnika... Mne to stojí za každý deň, ktorý vydržím bez liekov.

labaga
4. okt 2012

@molka tak crona, ale nech sa ti darí....

molka
4. okt 2012

@labaga ja som túto "liečbu" riešila aj s farmaceutmi, aj oni sú z toho prekvapení, pretože ma poznali predtým a vidia, čo to so mnou urobilo.

zuzana92101
4. okt 2012

@labaga
Nechapem, preco takto reagujes a si taka "nabrusena". Doma ta niekto vytocil a tak si to vybijas na nas? Ked sa ti diskusia o "obycajnom" vitamine C nepaci, tak necitaj. Zbytocne si s nami zvysujes tlak, pianko, nejde o zivot. 😅

molka
4. okt 2012

@labaga 😀 Prečo mi tipuješ diagnózy? Zase vedľa... veď je to jedno - mám jednu z reumatických diagnóz.

labaga
4. okt 2012

@molka iste az z fatimy a lurd a medzugoria sa vracaju ludia vyzrdravený... pozri ak maš pocit že¨ti to pomohlo, nemusí to pomoct ročnému dietatu do ktoréhobudematka sypat 2g denne 😠

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molka
4. okt 2012

@labaga ja netvrdím, že som vyzdravená, stále som chorá, ale som bez silných liekov a hlavne bez bolestí.
Ak na moje deti niečo lezie, tiež dostávajú 2,3 alebo aj 4g céčka a výsledok? Pediatrička mi zakaždým povie, že také zdravé deti sú výnimka. Úplne prestali byť choré. Určite je céčko zdravšie, než 2xdo roka atb.

zuzana92101
4. okt 2012

@labaga ...len som sa pytala, co si taka "nabrusena". Zatial som v svojom zivote nic nelutovala a urcite neolutujem ani fakt, ze svojim detom a aj sebe s manzelom dam denne vitamin C. A mas pravdu, vitamin C nie je cukor, nastastie je zdravsi 😉.
Hlavna tema je nesuhlas s povinnym ockovanim, mas nieco rozumne aj k tejto teme?

labaga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
labaga
4. okt 2012

@zuzana92101 ty si začala o céčku... v čom máš problém... ako céčko súvisí s očovaním???????????????????????????????? aký más problém????? zle sa ti to číta??? počítaj si o tažkých kovoch v céčku.... @petot povedz aj o tom riziku 😲

sorciera24
4. okt 2012

@zuzana92101 zeby zavist?.....lebo vdaka Ccku ludia pani dokotrku labagu nepotrebuju..... 😀 ju strasne stve to, ze miesto ATB pouzijem Ccko, ci ine prirodne produkty....a tym vlastne podkopavame klasicku medicinu, no hold, ale clovek si predsa moze vybrat, co je pren vhodnejsie....a popravde, aj ja radsej zvolim C ako ATB....

labaga
4. okt 2012

@zuzana92101 ¨totálne si nič nepochopila... ano 2g.kyseliny je ako2g.vody, a cukor je príšerný

molka
4. okt 2012

@labaga ale prečo mi vkladáš slová do úst? Ja som predsa jasne napísala, že som nevyzdravela. A tiež som napísala, že deťom dávam zvýšené dávky v začiatkoch, keď na ne niečo lezie, aby sa choroba nerozvinula. Ak mi neveríš, kľudne poskytnem k nahliadnutiu zdravotnú dokumentáciu mojich detí, aj pediatrička to potvrdí, kedy naposledy užívali lieky.
Nepísala som, že lekári sa čudujú, ale kamaráti-farmaceuti (resp. manželský pár). Prečo prekrúcaš, čo píšem?

labaga
4. okt 2012

@sorciera24 ale no tak.... trepeš... poexperimentuj pri pmneumonii... skus babatku sypat cčko pri zápale p pluc... nie pockaj skusme pyelonefritíu..... .. moja milá pri sopíkoch nič nepokazíš... ale nezhadzuj veci ktoré ti zachránia dieta,.... a ak máš mizernu pediatričku ktorá nevie čo je KO a CRP tak ju zmen a netrep o céčku

molka
4. okt 2012

@labaga a ešte mi napíš, že si tu naháňam kšefty... 😝

labaga
4. okt 2012

@molka to je taký zázrak ža dieta neužíva atb??? poznala som cigančika čo v 18r. ležal s pneumoniou a dovtedy nemal NIKDY NIKDY atb, podla zdr. dokumentácie. kopu detí neužívalo ATB do xx. rokovv, tak sa netvárme že je to rarita