Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

martinba
17. mar 2010

Cora73 potešil, ale netreba tomu pajáčikovi venovať žiadnu pozornosť...

tamix
17. mar 2010

cora: mňa potešil 😀 😀 😀

No ako je to s podpismi? Stačí toľko?

klara_klara
17. mar 2010

Co hovorite na ockovanie 3 tou davkou hexavakciny? Mna inak stale trapi aj ta MMR...mozete mi to tu cele objasnit...uz som z toho magor? Ako to mam nasej lekarke vysvetlovat ak mam obavy. A preco TBC ockovanie bolo take dolezite a zrazu je preockovanie zrusene? Dakujem za odpovede...je to tu hrozne zlozita diskusia, nevladzem citat vsetko, malo by sa to nejako rozdelit, lebo mam pocit , ze je tu vela uzitocnych informacii ale riadny gulas...asi by bolo lepsie keby diskusia bola oddelena pre jednotlive typy ockovania, pre homeopatiu a pre ostatne.

oscarka3
17. mar 2010

cora 😀 😀 😀

cora73
17. mar 2010

dakujem...má úcta.... 😀 😀 😀
Martinba,jasne ze nie,len tak potesi,ze Boh zrazu nie je az takym Bohom ani medzi svojimi...
Tamix,stacit by asi malo,neviem,ci ich budu aj nejak triedit a vyradovat pripadne neplatne,ale poctovo uz by malo stacit,samozrejme,cim viac,tym lepsie,hlavne keby bolo viac dr,ale asi sa boja,neverim totiz,ze su uz vsetci vymeteni farm firmami,uvidime,co dalej,hadam aspon ako signal by to mohlo stacit,ze nie CELY narod sa dobrovolno-povinne chce nechat ockovat,netusim,co s tym na MZ spravia,aby sa tym zaoberal parlament,bolo by treba 100.000 podpisov,ale aj v parlamente je par "akcnych" (financne zainteresovanych) jednotlivcov,ktorym sa dari presadit si svoje.. 😠

leto02
17. mar 2010

Mna na clanku
http://www.svld.sk/
zaujala hlavne veta:

Webhosting však od začiatku činnosti stránky na jar 2006 poskytuje sponzorsky pre SSVPL spoločnosť Zentiva a.s. Praha.

Takze urcite pojde na tychto stranka o objektivne informovanie o ucinkoch liekov, ... 😉

jaroe
17. mar 2010

cora, spominala si par stranok dozadu, ze hodis nejaky link ohladom ockovania africanov a tym, ze ich chcu takto postupne zredukovat...nemas ho nahodou? dakujem

klara, je to velmi vela info, je tazke to zhrnut, ty sa musis rozhodnut a lekarke to potom len oznamit. Ona Ti pravdepodobne pritakat na neockovanie nebude. Mna sa tiez snazila presvedcit, ale zas bola fajn, dokonca tiez zastava nazor, ze ocko by nemalo byt povinne. Nemala som s nou nejaku dlhu debatu, povedala som jej par dovodov, preco sa ockovania bojim, ale nejako som to viac nerozoberala, lebo na taku debatu sa ja necitim a bolo mi neprijemne sa s nou hadat alebo co. No nastastie to nebolo nutne, nepozerala na mna ako na debila, ani asociala takze tak.
A to TBC netusim, asi to uz bolo zrejme davno jasne, ze to ockovanie je na dve veci ale snazili sa to udrzat co najdlhsie pokial sa dalo....Ked to jedneho pekneho dna bude tak aj s ostatnymi vakcinami, ...rodicia posk. deti si mozu tak vlasy trhat prip ist niekomu nakopat zadok. Prepacte za vulgarizmy, ked sa zaoberam touto temou, vzdy mi stupne tlak 😀

martinba
17. mar 2010

klara_klara tak ja za seba ti mozem odpovedat:

Co hovorite na ockovanie 3 tou davkou hexavakciny? - to iste ako na 1 a 2 davku, ja by som svoje dieta nedal, ak by si chcela ist podla "pravidiel" mohla by si si od doktorky vyziadat vysetretie titrov protilatok, ak by boli dostacujuce z 1 a 2 davky, tak by si teoreticky oficialne mohla odmietnut bez sankcie (pripada mi to logicke, ale neviem ci je to aj v praxi mozne)

MMR je povazovana za najzbytočnejsiu vakcinu aj medzi samotnymi lekarmi, dve ochorenia (zložky Mums a Ruzienka) kazde dieta prekona bez komplikacii, strasia akurat s Osypkami a tie sa tiez este pred par desatrociami povazovali za bezproblemove aj ked mozu nastat komplikacie ak nie je dietata nedostate spravnu liecbu. Ja som presvadceny ze by tieto choroby dokonca dieta malo prekonat, pretoze ziska dozivotnu imuniti, ktoru z vakciny urcite neziska a v dospelosti su teito choroby uz nebezpecne.

erikasadek
17. mar 2010

cora potesil. 😀 😉 neplac.. 😉

klara_klara
17. mar 2010

a ktore rocniky deti su uz vlastne ockovane MMR ...od ktoreho roku sa zacalo?

klara_klara
17. mar 2010

inak jaroe a martinba dakujem za vasu reakciu

latvia
17. mar 2010

klara, tusim v tom clanku mas aj udaje kedy sa zacala davat MMR

latvia
17. mar 2010

martin, takze podla teba ockovanie proti tetanu v 15 mesiacoch by uz bolo ok? aspon tak mi to vyznieva z tvojho prispevku, tak sa len pre istotu pytam ci som spravne pochopila

klara_klara
17. mar 2010

latvia idem citat bo chcem byt pripravena na diskusiu s nasou lekarkou...ak budete mat este nieco dajte vediet 😉

klara_klara
17. mar 2010

martin vy ste tiez ziadali ten titer

latvia
17. mar 2010

martin, titer protilatok postupom casu klesa....aspon u hepatitidy B.to by si potom o par rokov ziadal zase titer?

latvia
17. mar 2010

a je pravda ze som necitala prispevky dozadu, tak sa ospravedlnujem za prispevky ktore ste tu uz davno vyvratili 😉 este by ma zaujimalo, preco 2x hexavakcina je ok a tretiu uz nie?

martinba
17. mar 2010

klara tusim zaciatkom 80-tych , ale Osypky sa ockovali skor ako samostatna vakcina, presny rok neviem

latvia treba hladat aj nezavisle zdroje, nepredpokladam ze by ruvz mal na svocjich strankach informaciu ktora by podkopavala ich usilie vsetkych ockovat, treba sa opytat rodicov a starych rodicov co si myslia o tychto chorobach. je velmi pravdepodobne ze ich aj prekonali.

zelmirka1
17. mar 2010

ja teda neviem ale ockovat trojemesacne babo proti hep. B je fakt nezmysel, neviem ako by sa mohlo nakazit babetko ktore vozim v kociku a nedam z ruky, ani v 5 ani v 11 mesiacoch ako je dalsie ockovanie sa podla mna nemoze nakazit, je to len snaha dat do vakciny max. chorob, kedysi neboli taketo, je to sialene co chcu napichat naraz. Vcera suseda viezla velmi kriciace babetko v kociku lebo boli na ockovani do jednej nozicky hexu a do druhej prevenar...povedala ved prezili sme my prezije aj on...je to smutne ze tak slepo verime zauzivanym praktikam a nezaujmaju sa mamin trosku viac o zdravie svojhod dietata.
Keby bolo ockovanie odporucane a nie povinne tak by aj lekari museli viac informovat a rodicia by sa viac zaujimali.

cora73
17. mar 2010

martinba,asi takto by som to napisala.. 😉
jaroe,fuu,uz ani neviem,ked je toho taaak vela...staci,ze ich kosi AIDS,ale tusim im tam slahli tie vakciny s SV40,alebo sa mi to uz pletie? skusim pokukat.. 😉
Leto02,jasne,ze jedine pravdive informacie davaju len farm firmy... 😀 😀 😀
odkial by mal p.Liptak take vysoko odborne informacie...
erika 😉 ,uz som sa konecne najedla,popritom napisala jednej firme,nech ma uz konecne prestane otravovat ich blbymi prospektami-a hned je svet krajsi... 😀
no,narychlo som kukala a nic som nevykukala,odporucam zakupit si knihu od p.Vranskej-ani nie tak kvoli lubostnemu pribehu 😀 ,ale kvoli prelozenym dokumentom na konci knihy aj s linkami,je toho fakt vela-a zase sa mi potvrdilo,ze moje dieta uz v zivote ziadnu vakcinu nedostane...sice neskoro,ale aspon nieco...ako je mozne,ze tieto lekarske vyskumy nie su nasimi "odbornikmi" studovane a nevyvadzaju sa z nich dosledky!!!!!

latvia
17. mar 2010

v tomto s tebou suhlasim, prekonat tieto choroby je mozne, ale pokial viem, tak napr.na tuberu sa umieralo dost casto. na klasicku plucnu ani nie, ale na kostnu ano.
a mala som susedu, ktora ochorela na poliomyelitidu....dozivotne bola o barlach.......dedko mal tuberu, ale plucnu, tu mu vyliecili, pred nou nechrani ani vakcina

martinba
17. mar 2010

latvia ja netvrdim ze je OK ziadna vakcina, napisal som ze ja nedam ziadnu svojej dcerke, ale ak uz 1 a 2 je podana (cize sa uz neda nic robit) tretiu by mohla riesit tak ako som napisal, mas pravdu ze po rokoch klesa ale Hexa sa podava tusim v 3 mesacnych intervaloch cize po 3 mesiacoch by to mala byl legitimna ziadost nie? Ak by boli dostacujuce hodnoty aky dovod by malo podavat dalsiu davku? Preco sa v CZ podavaju 4 a u nas iba 3?

erikasadek
17. mar 2010

zelmirka j eto nezmysel, ale j eto odovodnene tym ze, uz pubertalnom veku telo , nedokaze tak dobre , prijat ? berte v uvozvokach, tu vakcinu teda , j eviac negativnych ucinkov, ako u malych deti..
teda apson takto to tvrdia studie.. 😉

takze s pohladu nakazenia nezmysle, ale s pohladu , vedlajsich ucinkou lepsie. 😉 nie s mojje hlavy tak m aneubite. 😀

latvia
17. mar 2010

v CZ sa co podava 4?

latvia
17. mar 2010

Hexavakcina sa v CZ podava 3x, v mesacnych intervaloch

martinba
17. mar 2010

latvia ta tubera je uplne najhorsi priklad, par stranok dozadu (do 10 max) tu niekto nakopiroval preklad dvojitej placebo studie , tak si precitaj ako dopadla, BCG sa uz neockuje v zapadnej eu asi 20 rokov, teraz ju idu zrusit v CZ , cize zostaneme asi s bulharmi jediny kde sa ockuje. Tu z BA chodi vela mamiciek rodit do Hainburgu alebo Viedne a tam sa vsetci cuduju ze mi tu este stale pichame BCG 4 dnovym babatkam a tukaju si na celo...

latvia
17. mar 2010

ach, zrejme si myslela aj to preockovanie do roka a pol 🙂

martinba
17. mar 2010

Hexa sa podava v 4 davkach

latvia
17. mar 2010

nevies kedy to idu zrusit v CR?