Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tamix
3. jan 2010

Pridávam ešte jednu otázku:
Ako je možné, že je tak strašne veľa detských onkologických pacientov? A to aj dojčatá dojčené výlučne materským mliekom. Nejako mi to nesedí. Žeby už ani materské mlieko nebolo také ako voľakedy?
babulka: na moje otázky si nikdy nereagovala. Možno ich považuješ za zbytočné a hlúpe, ale zatiaľ máš odpoveď na všetko, tak by som bola zvedavá na tvoj názor na:
1. naša pediatrička povedala, že Prevenar je politické rozhodnutie
2. naša neurologička tvrdí, že má viac pacientov postihnutých po vakcinácii
3. ona má tiež dcérku s už rok trvajúcimi následkami po MMRke (a pritom jej ju dala pichnúť až ako dvojročnej)
4. a čo si myslíš o vyjadreniach primára neurologickej kliniky v Paľbe? Ja aj on len taký neodborník?

Ďakujem za odpoveď

petot
3. jan 2010

leishmania: Prepáč, ale pamflet od CDC nie je hodnoverný zdroj. Veď táto inštitúcia zodpovedá za vakcinačnú politiku v USA a má na svedomí množstvo kixov, a v otázke autizmu im ide o kožu (mohli by byť označení za zodpovedných za celú generáciu autistických detí).

Myslíš, že sú schopní napísať niečo objektívne v de facto hodnotení svojej práce, pri toľkej hroziacej zodpovednosti?

Perly typu "nie sú dôkazy že thimerosal vo vakcínach je škodlivý", alebo že v USA a Británii sa podarilo eliminovať osýpky...

A na otázku, čo spôsobuje autizmus, odpoveď "snažíme sa to zistiť"? Snažia sa už 30 rokov, a snažia, a snažia, a dostávajú peniaze, a výsledok stále nikde.
Keby im naozaj išlo o pravdu, spravili by jednu poctivú dvojitú slepú kontrolovanú štúdiu. Nestalo sa.

V referenciách sa odvolávajú na štúdie Madsen a Taylor, dávno preukázané ako zmätočné. Odvolávka na IOM je prekrútená, pretože výsledok nebol taký jednoznačný ako tu tvrdia. Štúdia Hornig dostala grant od CDC, to je objektivita až to bolí.
Posledná uvádzaná štúdia DeStefano mi nie je známa, ak budem mať čas, pozriem sa na ňu, ale už na prvý pohľad je štatisticky dosť slabá a veľmi závisí od ďalších zvolených parametrov, ako vlastne dopadla. Podstatná je najmä voľba časových intervalov...

martinba
3. jan 2010

leishmania takze si pravdepodobne lekarka, pre vas je to trosku drastickejsie zistenie, pretoze vas to ucia kapacity na fakulte, cim nechcem nikoho podkopavat, iba chcem povedat ze aj ich to musel niekto naucit, pretoze na to nemohli prist svojou praxou. Imunizacia je tak rozsiahla a komplikovana tema, ze ziadny jednotlivec nemoze urobit sam vyskum alebo studiu. Je potrebnych vela penazi a casu. Cas by sa aj nasiel ale peniaze maju v rukach ti ktori nemaju zaujem o taketo studie. Ak sa aj najde jednotlivec ako napr. spominany Dr. Wakefield tak ho zrusia raz-dva.

Minimalne sme sa zhodli , ze vakcinovat 3 mes. babatko proti Hep B riadna sprostost...

karkulka1
3. jan 2010

leishmania • Dnes o 20:11 [Užívateľka nemá žiadne albumy]
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
mne zasa pripada trapne brat do uvahy LEN dokazy proti ockovaniu za kazdu cenu..nevadi kolko studii dokazuje opak...

Mne je to tak na PRD 😀 , kolko studii dokazuje prospesnost 😀 ockovania, ked MOJE dieta je POSTIHNUTE a NIKTO nevie povedat preco, pretoze o nicom sa neda na 100%, ze prave to je ta ozajstna pricina.

Iste je len to, ze po ockovani mal velmi zlu reakciu (urcite len nahodne - asi zo vzduchu 😝 😝 😝 ) a teraz sa uz verejne o tom hovori, ze ta vakcina nebola uplne koser- ale uz je na trhu nova, stara sa chvalabohu uz nepouziva. Trapne je podla mna to, ze na SK neexistuje ziaden individ. pristup a to ako si farmaceut. firmy roznym lobingom zabezpecuju ksefty. 😀 😀 😀

tamix
3. jan 2010

Nestíham čítať, tak píšem postupne. Niektorí Dr. majú taký bordel v evidencii svojich pacientov, že nemajú ani predstavu koho a kedy očkovali – napr. na tetanus. Tak to bolo aj s mojim bratom. Raz pri stavbe mu kladka vtiahla ruka a skoro poodsekala prsty. Prišiel do nemocnice a tak mu z dlane a prstov poobstrihávali čo bolo treba a to bez umŕtvenia. Keďže nevedel kedy bol očkovaný na tetanus, tak mu povedali, že tetanovka momentálne nie je na Slovensku k dostaniu, takže sa má len modlikať aby mu nič nebolo. A našťastie mu nič nebolo. Je zaujímavé, že keď štát niečo nezabezpečí, tak to vôbec nie je problém!!!!!!! A vakcínu dostať nemusíš. Ale keď ju ty odmietneš, tak si najväčší ........., ani neviem čo.

karkulka1
3. jan 2010

lesnamacicka • Dnes o 18:40
Mám otázočku, čo si myslíte o preočkovaniach, napr. na tetanus, napr. keď sa vám (ako dospelému) stane nejaký úraz a lekár povie treba preočkovať... Má to zmysel?

lesna macicka, my s muzom uvazujeme, ze sa proti tetanu preockovat nedame, pretoze, ked sa stane nejaky uraz, automaticky pichnu protitetanovku bez ohladu na to, kedy bol clovek zaockovany. Rada by som sa dozvedela, preco je to teda tak.

petot
3. jan 2010

lesnamacicka: Pokračovanie

2, Má vôbec zmysel preočkovať proti tetanu po úraze?

Robí sa to z toho dôvodu, aby donútili telo vytvoriť protilátky ešte predtým, ako vypukne ochorenie. Lenže toto sa deje až od 4. dňa po očkovaní, to už môže byť niekedy aj neskoro. Okrem toho, samotná vakcína znamená toxickú a imunitnú záťaž a nikto dopredu nemôže vedieť, či práve toto nespôsobí zhoršenie vyhliadok pacienta.

3, Má vôbec zmysel očkovať proti tetanu?

Táto otázka je zriedkavá, ale legitímna. Ochorenie na tetanus nezanecháva trvalú imunitu, ako potom môže imunitu zanechať vakcína?

Protilátky z vakcíny neznamenajú odolnosť proti ochoreniu, pretože ochoreli už aj ľudia s veľmi vysokou hladinou protilátok. Dokonca je možné, že protilátky proti ochoreniu sú vlastne nezávislé od protilátok z vakcíny. Nie je veľa spoľahlivých údajov porovnávajúcich, ako sa vodilo očkovaným versus neočkovaným, ale počas WWII nastal nezanedbateľný počet prípadov tetanu u očkovaných.

Celosvetové štatistiky úmrtnosti sú pozoruhodné, pretože 90% z nich tvoria úmrtia novorodencov z Afriky, ktorých pupočnú šnúru prestrihávali špinavými nožnicami. Stačilo by trochu hygieny a 90% úmrtí na tetanus zmizne.

Najúčinnejším opatrením proti tetanu je starostlivá dezinfekcia rany.

Na Slovensku ochorie na tetanus 0-2 ľudí ročne. Bolo by zaujímavé zistiť, koľko ľudí má následky po vakcíne. Ja sám viem o 2 prípadoch ochrnutia.

Strach je tak hlboko zasiaty, že proti tetanu sa očkujú aj niektorí ľudia, ktorí iné vakcíny odmietajú.

Na záber bonbónik: Pred 60 rokmi bola publikovaná jednoduchá a bezpečná liečebná metóda. Až o 40 rokov neskôr sa nezávisle uskutočnila jediná kontrolovaná štúdia, ktorá napriek veľmi nízkym dávkam zistila radikálne zníženie úmrtnosti. Žiadne ďalšie štúdie dodnes neboli publikované.
Môj výsledný dojem: lacná a bezpečná prevencia a liečba nikoho nezaujíma tak, ako nekončiaci celosvetový predaj vakcín.

babulka
3. jan 2010

Tamix, preboha a co som ja? Kde som napisala, ze som odbornicka na ockovanie/neockovanie? taketo veci sa skutocne musis opytat ODBORNIKOV a nie mna. zasadne sa nepustam do disputy vo veciach, ktorym nerozumiem...na rozdiel od niektorych inych prispievatelov...
Tuto temu sledujem vylucne ako "zaujmovu literaturu" a bavi ma sledovat, ako ludia dokazu manipulovat s informaciami, podsuvat len to, co sa im hodi a naopak to, ako sa niektori ludia daju ovplyvnit skutocne vsetkym moznym, hoc aj informaciami o biologickom utoku virusom prasacej chripky, lebo nas je vela 😉 Hotovy sociologicky raj je tato tema 😵

petot
3. jan 2010

karkulka1:Pozri predch. stranu.

lesnamacicka:
Ďalšie informácie o chorobe a vakcíne nájdeš napríklad tu:
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Zaskrt_a_Tet...
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Tetanus.pdf

babulka
3. jan 2010

Zlahcovat este aj tetanus mi pride skutocne rozumne... 😔 Len tak dalej...

karkulka1
3. jan 2010

eishmania • Dnes o 20:39

a k mojej nakaze by vobec nedoslo v nemocnici...ani v ziadnej podobnej suvislosti

hepB-cko by som ja osobne nezaradila medzi povinne, ale prospesne jednoznacne je...

pre pracovnikov v zdravotnictve, a okrem nich hlavne pre narkomanov a prostitutky 😀 😀 😀

atana
3. jan 2010

Je ovela pohodlnejsie suhlasit s tym, co nam vstepuju roky - ake je ockovanie super. Tazsie je uz citat rozne dokumenty, zhanat opacne info a lamat si nad tym hlavu. Vzdy to maju tazsie ludia, ktori nejdu s davom a dovolia si prejavit svoj opacny nazor v comkolvek. Nasa demokracia ma este vazne medzery...
Galileovi uverili az takmer po 100 rokoch, ze Zem je gulata.

Iniciativu rizka ockovania nikto nesponzoruje, sami pracuju na "odhaleni" pravdy a je to ovela tazsie a pracnejsie svojpomocne prekladat rozne materialy a studie o ockovani, ako vytlacit nejaku super studiu o tom, ako zazracne funguje vakcina na ockovanie.

Ja som tiez nebola nadsena mailami kamaratky, ktora ma pred dvoma rokmi uviedla do obrazu tejto problematiky. Najprv som si len zbezne co to precitala..potom som sa o to zacala zaujimat viac a viac s pribudajucim datumom ockovania dcery v piatich rokoch a aj tak som nenasla odvahu odmietnut ockovanie, bohuzial. Len som ho na rok oddialila.

A teraz ma to mrzi. Predtym dcera v skolke chodievala na okresne sutaze v recitovani, zapamatala si dlhe, aj 20 slohove basne so styroma versami, naucila sa ich do dvoch dni...a zrazu ockovanie v siestich rokoch a v prvom rocniku velke tazkosti s pisanim, citanim, pamatanim si uciva.
Dodatocne som sa pytala ucitelky zo skolky ako sa tam javila dcera v tychto veciach. Bola v pohode, bez problemov, patrila medzi tych lepsich.

Tak sa mi potvrdilo postupnymi informaciami, ze to zrejme suvisi s ockovanim. Cim dalej studii o tom citam, tym viac som o tom presvedcena.

Snad si niekto nemysli, ze ked ako lekar vystupi proti ockovaniu, ze bude dalej pokracovat v lekarskej praxi.
A verim tomu co je vo videu Anity Petek, a to, ze firma vam zaplati za studiu o ockovacej latke a jej ucinkoch na ludoch, ktora moze trvat aj roky, ale ked v nej zverejnite negativne ucinky na organizmus, nezaplatia vam nic a studiu nemozete dalej prezentovat...tak ked na niecom pracujete roky a nemate za to dostat zaplatene......nenapisete radsej ake ma pozitivne vysledky?.........respektive, ze nema negativne...?

...a vobec, preco nie je ockovanie vo vsetkych statoch rovnake, ale niekde ockuju hned po narodeni, inde aj rok po, az dva...a myslim, ze tak robia dost vyspele staty a ovela vacsie ako sme my...

petot
3. jan 2010

babulka: Zľahčovať tetanus (ochorenie) by rozumné nebolo, je to vážne ochorenie, niekedy aj smrteľné.

Je však úplne legitímne, klásť otázky ohľadom účinnosti vakcíny, zmysluplnosti zaužívaných postupov a príčin súčasného status quo v medicíne (oficiálne neliečiteľný a smrteľný).

Keďže informácií v záujme očkovania je dostatok, píšem hlavne informácie z opačnej strany. Takto to treba brať.

Samozrejme, to čo som napísal, nie je úplný prierez problematikou. Je to len námet na zamyslenie a diskusiu, že nie všetko je také jasné a jednoduché, ako sa to prezentuje. Treba si naštudovať celé spektrum informácií, nielen tie ktoré tu podávam. A tetanus sám osebe je stále až príliš záhadná choroba.

babulka
3. jan 2010

Atana, neviem kolko je na Slovensku MUDr. Petrov Hrabcakov, ale ak je ten v Iniciative ten isty, ktory je gynekologom v BA momentalne posobiacim v sukromnej klinike medissimo, tak je to pozoruhodne, ze vobec este ordinuje 😉 Mozno len o jeho aktivitach v Medissime nevedia a mozno by mali, kedze pred jeho ambulanciou a vlastne v celom Medissime su informacne materily farmaceutickych firiem vratane informacii o prospesnosti ockovania...skutocne su vsade, kto bol v Medissime vie to potvrdit... 😉 Takze ak by som ja isla k nemu s 12 rocnou dcerou (hypoteticky), ze ju chcem dat zaockovat proti rakovine krcka maternice, tak mi ju nezaockuje? Lebo by nemal, z presvedcenia....Lenze ja potom pojdem za vedenim nemocnice, ze si zelam uvedene ockovanie a kedze tam ineho gynekolga nemaju, co urobia...? Hypoteticky 😉

tamix
3. jan 2010

babulka : Ja som sem teraz písala len skutočné prípady z môjho okolia (žiadna populistická literatúra). Tak som si myslela, že mi napíšeš svoj názor. Ja si myslím, že práve takéto prípady z nášho okolia nás donúti premýšľať o očkovaní. Ja som to tu už písala, že som malú dala očkovať a vôbec som sa touto témou nezaoberala. Považovala som to za 100% užitočnú vec – a to hovorím bez irónie. Len keď som sa dozvedela o kamarátkinom malom, ktorý ostal autista po MMRke – a netvrdím, že je to kvôli MMRke - tak ma to začala zaujímať. A písala som aj to, že iná kamarátka, ktorá má manžela z Anglicka nie je ochotná dať MMRku, lebo manželov syn z prvého manželstva dostal tiež autizmus a vraj v Anglicku bol viditeľný rozdiel vo vývoji detí očkovaných MMRkou a platenými jednotlivými vakcínami. Takže oni nedajú očkovať na základe vlastnej negatívnej skúsenosti. Toto bol zas jeden prípad z reality, ktoré ma donútilo premýšľať.

karkulka1
3. jan 2010

Babulka,
tvoje prispevky su tiez pozoruhodnou (a nielen) sociologickou studnicou 😀 😀 😀 a roasha je tu znama- hadam uz vyriesila pricinu poruchy imunity v rodine, skoda, ze sa s tym s nami nepodeli 😎 , by sme prisli aj na nejaku inu pricinu ako je ockovanie (lebo my tu, čo manipulujeme, vidíme len čiernobielo, vsak ano 😵)

Suhlasim s atanou- ked v ( objektivne) vyspelejsich krajinach nie je tolko ockovani povinnych a je tam iny ockovaci kalendar, uz len to vo mne vzbudzuje podozrenie, ze az tolko tych ODBORNIKOV (na ktorych sa Babulka tak odvolavas 😉 ) tu na SK nemame.

babulka
3. jan 2010

Atana - a tym ostatnym si presne trafila klinec po hlavicke!!!
Jedna vec je uvedomit si rizika ockovania, byt informovany o nich a mat pravo sa slobodne rozhodnut aj za svoje dieta.....suhlasim aj ja, nevriaci Tomas, uplne legitimne.
Druha vec je pridruzeny fanatizmus, nechcem sa opakovat, ale bulvarizacia, vytrhanie z kontextu, zlahcovanie chorob (napr. zltacka A - to moze napisat iba ten, kto ju nezazil, o tetane ani nehovorim, vid videa deti umierajucich v tetanickych krcoch), je to presne to iste, co sa vycita farmafirmam - jednostranny pohlad na vec, manipulacia publika, nevyvazene informovanie. To je podla mojho nazoru nebezpecne, vidim to na mojej uz spominanej znamej - precitala si na internete, ze jej dieta bude po vakcine autista (ano, taketo absolutne tvrdenie, nie je hlupa, len lahko ovyplvnitelna) a basta. Nezaujima ju nic okolo toho, ani to, po akej vakcine, bude autista a basta. 😔

lesnamacicka
3. jan 2010

petot, ďakujem, idem si prezrieť tie stránky 🙂

babulka
3. jan 2010

Karkulka, v duchu tvojho motta sa musis tou cestou ku hviezdam popasovat aj s takymi neduhmi, ako su ludia mojho typu 😉

babulka
3. jan 2010

A karkulka - ked uz sa navazas do roashy - mne tu tiez nikto nepovedal, z coho ze som to dostala atopicky ekzem na stare kolena takmer 10 rokov po poslednom ockovani...kua, ze ma to nenapdlo hned, jasne ako facka, ockovanie proti tetanu 😅

tamix
3. jan 2010

A toto už len tak pre zaujímavosť. Keď som bola s malou v pôrodnici, bola tam mamička s hepat.C. Minimálne 3týždne sa tam stravovala, sprchovala, existovala spolu s ostatnými mamičkami na oddelení. Keďže sa prenáša krvou – predpokladám že po pôrode krvácala a my sme mali „rany“ tiež. Nemala ísť náhodou na infekčné? Tu hepat. zrazu nebol problém? Je problémom iba hepat.B pri bábätkách – ako ho asi tak môžu dostať?

petot
3. jan 2010

babulka: Očkovanie proti tetanu pred 10 rokmi mohlo vychýliť rovnováhu imunitného systému. Čo bolo ďalej a aké ďalšie vplyvy viedli nakoniec k ekzému Ti nepovie nikto, a západná medicína už vôbec nie, pretože tá mechanizmom chronických ochorení nerozumie, zaoberá sa len potláčaním príznakov.

petot
3. jan 2010

babulka: Ak máš otázky ohľadom praxe Dr. Hrabčáka, mala by si sa opýtať v prvom rade jeho. Ja vnímam Tvoj príspevok ako zosmiešňujúci. Nedávno si spomínala bulvarizáciu, asi si nám všetkým chcela ukázať príklad. Nechcela by si požiadať Blesk alebo Nový čas o publikovanie svojich zistení?

atana
3. jan 2010

Babulka,
aj lekar predsa moze mat svoj - iny nazor, ci nie? AK je to ten isty lekar o ktorom pises, mozno len lepsie vysvetli aj rizika ockovania, ak ho o to poziadas. Mozno je jednym z lekarov, ktori naozaj povedia nielen A, ale aj Be. Ale sam svoje deti a seba ockovat nemusi, ak nejake ma.

Ved su aj lekari, ktori su nabozensky zalozeni, napriek tomu musia zrejme urobit interupciu. To by mali tiez zaujat tento postoj a neurobit ju. Ale mozno LEN viac apeluju na zenu, kotra o tom uvazuje ako lekar, ktoremu je to mozno jedno...len ide v stade.

Tak by to malo byt podobne aj v ockovani si myslim.
Ja tiez stale zhavo zbieram info pre, aj proti ockovaniu, kedze si ma zrejme predvolaju na urad ver. zdravotnictva po tom mojom odvolani. A nie je mi to jedno, stale mam pocit, ze mam malo informacii.....

karkulka1
3. jan 2010

Babulka, som zvyknuta na rozne typy postihnuti a postihnutych, takze pohoda 😎 😎 😎
A samozrejme- za vsetkym zlym treba hladat ockovanie 😉 (doba je moderna, to, ze zenu- uz vraj neplati 😝) Ved urcite citas v tejto diskusii, ze my- fanatici vsetci to tu takto robime. 😵 😵 😵

Btw.,ty si videla video nejakeho slovenskeho dietata alebo dietata z normalnych eur.podmienok umierajuceho v tetanickych krcoch?

S tou roashou len tolko- okrem sarkazmu by nas tu manipulujucich fanatikov hadam mohla aj trochu poucit, ked len ona vie, ze veci sa maju inak 😎

leishmania
3. jan 2010

hepat C - 1. vakcina neexistuje 2. prenasa sa hlavne krvou, v telesnych tekutinach je mnozvto virusu v nizkom mnozstve, takze hlavny prenos je krvou

hepat - B - 1. mame ockovanie 2. prenasa sa aj ludksymi sekretmi, napriklad aj pozuivanim jednej kefky...

karkulka si trapna ked ma prirovnavas k narkomanom a prostitutkam, to ako by som bola nakazena s tym nema nic spolocne tak si take vtipy nechaj pre svoje kamaratky

tamix
3. jan 2010

Samozrejme môže:
"pohlavným stykom, pri pôrode z matky na dieťa a zriedka aj telesnými tekutinami (sliny, moč, žlč, slzy). "
Teraz budem hnusná, ale keď zoberiem do úvahy tieto skutočnosti a viem, že v rodine nikto nemá hep.B, nepredpokladnám, že moje 9mesačné dieťa bude mať pohlavný styk a nebude ho bozkávať hocikto - nejaký bezdomovec, ...... (Keď sa dostane do kolektívu – to je už trochu iná záležitosť)

toto sú len také moje tiché myšlienky

leishmania
3. jan 2010

tamix predpokladam ze ste si danou pacientkou rany navzajom neprikladali a personal daval dostatocny pozor na zachovanie hygieny

leishmania
3. jan 2010

ja som nehovorila nikde ze by som dala ockoovanie proti hepB ako povinne...

karkulka1
3. jan 2010

leishmania,

ved ja som nikoho k nikomu neprirovnavala 😅