Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

cora73
4. jan 2010

ja som dnes stravila doobedie hladanim novej pediatricky,nakolko s tou,co mam,nie som spokojna uz dlhsie,a navyse viem,ze je velka zastankyna ockovania...
Vsade,kam som sa zatial dovolala,ano,prijimaju,ale ked som sa ich spytala,ci by mali nejaky eticky alebo alebo zdravotnicky problem v pripade,ze odmietnem ockovanie,ostali v soku a zacali koktat,ze neexistuje ockovat,a nakoniec ma jedna - aj ked slusne a jemne -poslala na Martinsky cintorin pozriet sa na hrobceky malickych deticiek,co zomreli na osypky a ine choroby...Telefonat bol uz moc dlhy na to,aby som sa opytala,z ktoreho roku su tie hrobceky,kedze sa dlhodobo celoplosne ockuje....

ale ziskala som kontakt na jednu mudr,tak jej budem poobede volat...navyse je aj homeopatka...

erikasadek
4. jan 2010

cora prepac nemyslela som to zle ked osm to pisala, ale v rychlosti.. prepac ak to vyznelo blbo.. 😉

agatkag
4. jan 2010

Ani mne lekárka neposkytla argument, ktorý by ma presvedčil, aby som dala dcérku zaočkovať. Tak ako tamix som obdržala sprievodcu očkovaním. A na otázku, prečo očkovanie nie je povinné v iných krajinách a u nás je, odpovedala, že u nás je to tak. No dik za taký argument. Na tej brožúre ma najviac pobavil obrázok na zadnej strane, pripomenul mi časy za socializmu, aké sú tam všetky deti šťastné.......je to do očí bijúce. A tí autori? Hádam by nešli sami proti sebe, svojim teóriam a presvedčeniam, ktorým sa venujú roky a neprijímu nič iné, nové. Spochybnili by to, čo doteraz tvrdili.

erikasadek
4. jan 2010

inak cora, vies co , mozem ti povedat len to lko MMr sa neockuje povinne tu v R uz roku rocne je tu asi tak 1000 pripadov!!! na taku velku krajinu a za poslednych 11 rokov zomrelo jedno dieta malo 12 rokov; minuly rok!!!! a nikto nevedel presne preco , skor na komplikacie podlahla ako samej chorobe ale bola to zahada..

takz len tolko v krajine kde zije viac ako 65 000 000 ludi a kde s aneockuje roky povinne tato vakcina kde je tazky turizmus a vel auteconcov s africkych a inych krajin nikdy neockovanych a tu su nelegalne skryvaju sa. znamenalo by to podla, niketrych sprav co davaju nasi lekari ze by tu mala byt uz davno strasna epidemia, ale nie nie je.. asi tolko...

babulka
4. jan 2010

Molnarovak - mozno by bolo lepsie, keby som sa vyjadrovala ako "sedlak z dzedziny" a potom by sa moje prispevky citali lahsie? 🙂 Radsej uz nenapisem nic, svoje som si napisala, a nechcem dalej posobit "arogantne", lebo ver ci never - ja mam pokory dost, naucila som sa jej na mieste, kde by ani jedna z vas nikdy nechcela byt.

agatkag
4. jan 2010

babulka, dobrý nápad, veru už radšej nič nepíš...

molnarovak
4. jan 2010

babulka, nemusíš hneď zachádzať do extrémov. Samozrejme, že nikto nechce, aby si sa vyjadrovala primitívne alebo nebodaj prestala prispievať. Na jednej strane poukazuješ na to, že je to diskusia a človek musí vedieť prijať aj kritiku, ale na druhej strane sa po jednej kritickej reakcii chceš hneď stiahnuť.
Skús sa na to pozrieť z druhej strany, ako to pôsobí na nás, keď si prečítame, že Ty tu vlastne nehľadáš odpovede, len nás berieš ako záujmovú literatúru a považuješ nás za ľahko manipulovateľné indivíduá, ktoré vlastne ani nemajú vlastný názor a preto uveria všetkému, čo si kde prečítajú na internete.

cora73
4. jan 2010

Erika 😀 😀 ,ja som to nebrala v zlom... 😀 😀

Len by ma tiez zaujimalo,preco su teda otvorene hranice a prichadzaju sem deti z krajin,v ktorych nie je povinne ockovanie a nikto ich na hraniciach nestopuje s ihlou v ruke a bez zaockovania zakaz vstupu!!

tieto deti neohrozuju nase ockovane deti ? Kedze moje by ohrozovalo,ak ho nedam ockovat..

a mam znamych,ktori ziju v zahranici a v pohode tu nechaju deti na prazdniny u starych rodicov...

zelmirka1
4. jan 2010

ja pridam svoj nazor, tato tema je hlavne o ludoch ktori zvazuju alebo uz tak urobili - odmietnutie ockovania,
tak si myslim ze sa tu bavime uplne jasne to tom ze ockovanie moze byt skodlive a prečo. Je sice fajn ked sa tu prezentuje aj iny nazor ale mne sa to zda trochu zbytocne lebo myslim ze nie je problem ziskat info o prospesnosti ockovania kdekolvek, celkove povedomie ludi je take ze ockovanie je super a chrani nase deti, takze tato tema vznikla preto aby sme mali viac info nielen o pozitivnych ucinkoch ale aj tych negatinych o ktorych sa mlci.

A kedze ju sledujem do zaciatku, dala som si tu pracu a celu je precitala tak viem ze su tu maminu ktore maju naozaj negativnu skusenost na vlastnom dietati a chcela by som vidiet hociktoru inu maminu ako by reagovala keby sa jej nieco take stalo. Je strasne lahke povedat to nemoze byt pravda, nebolo to dokazene, je to vynimka, pozitiva prevazuju a pod. ale skuste sa len na chvilku vzit do ulohy maminy ktora ma doma tazko chore dietatko a nastalo to tesne po ockovani. Nikomu ten pocit nezelam.

Nepatrim medzi uplnych odporcov ockovanie, chcem vediet viac a hlavne mat moznost sa rozhodnut, pretoze ide o zdravie mojho dietat a myslim ze vsetci tu chcem hlavne dobrovolne ockovanie ako je to vo svete bezne.

linnetka
4. jan 2010

erikasadek tu je sprava o tom, co si hovorila, ze si videla v TV u vas
http://primar.sme.sk/c/5176100/francuzsko-preda...

ivka144
4. jan 2010

No, vam poviem, ste toho popisali, za posledny cas!

Citam , citam a mam z toho plnu hlavu a ak by som odmietla ockovanie a mala ist niekomu dokazovat, vobec by sa mi nechcelo, ked vidim, kolko toho je, asi sa budem pokusat legalne najprv odkladat.
Kym som docitala vsetko, pribudla dalsia strana? Fuha.

Babulka? To ty si pravnicka? Ak by si bola ochotna, alebo niekto, kto sa tomu rozumiete..., dobre som niekde pochopila, ze priestupok ma nieco ako 2 rocnu premlcaciu dobu? Teda ked spacham priestupok, mozu ma do dvoch rokov od spachania predvolat, pokutovat, zalovat, ci co, ale potom uz nie?
To mi tak napadlo, ze odmietnutie ockovania je priestupok, nie? Ak by tak bolo, ostava otazkou, ako to na dva roky utajit;)

Petot, neviem, ci sa to uz niekde hovorilo, ale ty mas deti ockovane? Ty osobne vidis na nich negativne dopady? Len ma to zaujima..., lebo vela rodicov sa o to zacne zaujimat, ak ma problem s vlastnym dietatom alebo pripadom blizkych. Inak Ty by si si uz aj zivnost mohol zalozit na poskytovanie argumentov proti ockovaniu. By som usetrila vela casu a ak by ma raz predvolali na tie urady, tak by som si Ta objednala ako argumentatora na strane obvineneho.

Jaaaj a este som chcela vediet, Babulka, prip. ini, ze pravne je rozdiel v uceli a okolnostiach vykonania priestupku? Celkom ma to prekvapuje. Zeby nase urady sa zamyslali nad kazdym jedny pripadom? Lebo ja by som, tial, brala celkom vpohode to, keby islo o to, ci zakon porusis alebo neporusis, vykonas priestupok alebo nie. Co tam po tom, preco, ako.
Ja viem, to je uz trocha mimo temu...

erikasadek
4. jan 2010

lennetk ano vidis no katastrofa je s toho aspon vidis ked vam hazdem info tak je pravdive vatscinou. 😀

cora.. 😉

ja som bola na 6 tyzdne doma na slovensku, s detmi no poviem vam, neviem akoby reagovali mnohe mamicky keby vedeli ze ich dieta je v kontakte s mojim neockovanym ,na zltacku na MMR.. a ine;. okrem tetanu.. 😀

denduska
4. jan 2010

ja som to nemyslela tak ze kto ma opacny nazor, nech radsej ani nic nepise, ved naco by potom bola diskusia, ale vpadnut sem, napisat 3 vety z ktorych vacsina pozostava z 😀 a 😅, v tom teda nevidim nic prinosne ani pre jednu ani pre druhu stranu...sorry...skor to svedci o charaktere danej osoby 😝

a ak mi nejaka mamina povie ze dietatu dala paralen a ostalo do dna ochrnute, je jedno ze ja tomu neverim a urcite neprestanem davat svojmu dietatu paralen ale asi je jasne ze ta mamina bude presvedcena o tom ze ten paralen mal na tom podiel a da sa urobit vsetko ale nie sa vysmievat 🙄

erika, mohla by si byt taka dobra, a poslala by si nam tu na vymenny pobyt nejake dieta s osypkami? tak o dva tri roky, ja ho ubytujem aj uzivim 😉 😀

inak ozaj - ja co som neverila homeopatii a podobnym zalezitostiam - davala som svojej dcere ten Joalis antoockovaci co poradila mywiel...a teraz nema ziaden ekzem 😎 probiotika jej velmi pomahali ale stale to bolo tak na 90%..tak som jej dala 10 dnovu kuru joalisom..a az o tyzden po skonceni mi to doslo..nema nic...pritom sa na vianoce stihla pohostit cokoladou aj paradajkami (tajne, samozrejme bez mojho dovolenia)...predtym z nich bola vysypana od hlavy po paty....keby som nevidela, neuverim. Kazdopadne idem teraz skusat na muzovi, co to spravi s nim.

uz vela pisem 😅

ivka144
4. jan 2010

Denduska, toto som nikde nepostrehla, od Joalisu. Ja som brala nejake veci inac, ale malemu nic zatial. Co to znamena, ze protiockovaci? Ide o to, ze je to pre nasledky ockovania? Vy ste mali ekzem po ockovani? Trosicku mimo temu mozno, ale plz, nedas viac info? My mame ekzem od asi 5-6 mesiacov a nikdy by mi nenapadlo, ze to suvisi s prvom davkou hexi. Odvtedy sme sa uz nemohli ockovat, az teraz to uz hrozi. Maly je strasny alergik na mlieko a vajcia ale aj na ine veci, po vsetkom sa osype. Ma aj bezlepkovu a tak, ale aj tak sa stane, ze sa vyhadze a driape potom. Vdaka za info. Pripadne link, kde o tom bola debata.D.

atana
4. jan 2010

Denduska,
take prispevky sa mi pacia! S konkretnym navodom co uzit... 🙂

Babulka,
nemyslela som konkretne Teba tymi prispevkami, ale nechce sa mi hladat kto, boli tam nejake sarkasticke poznamky od inych milych ludi na to aki sme blazni neockovaci. Ty si ma praveze trosku uviedla do obrazu po pravnej stranke, ze to nie je len tak ako som si myslela ja...

A tiez sme vdaka Tebe zistili, ze je lekarka, ktora ziada informovany suhlas a vysvetli pre aj proti pred ockovanim...to by sme inak asi nevedeli.

Erikasadek..... fajne rychlo pises.... 😉 , pismena hore dole pomenene...

cora73
4. jan 2010

prave mi volala kamaratka,je zdravotna sestra a je zastancom ockovania..
ma syna narodeneho 2006,ktory bol ockovany nejakou starsou vakcinou-neviem nazov,a je neustale chory..Tak s nim isla na imunologiu na Kramare,a dnes jej dr volala vysledky,ze maly ma silnu poruchu imunity,a ze sa jej zacali v poslednom roku obrovsky mnozit taketo poruchy imunity u deti zaockovanych v roku 2006 a ze je presvedcena,ze je to nasledok ockovania-ALE,pisomne a ani nijak inak jej to potvrdit bohuzial nemoze..

denduska
4. jan 2010

ivka, ja som to tu pisala viackrat, ale neviem uz presne kde 😅 v skratke - malej sa po prvej hexe urobili take suche drsne flaky po tele, plus zacala mat problemy so stolicou riadne..ale teda mna absolutne nenapadlo ze z ockovania....potom jej tie flaky zmizli a po druhom sa znova urobili a pomalilinky sa to zhorsovalo, a az v lete nam kozna povedala ze je to atopak...teda od zaciatku uz asi bol, ale neprislo sa na to. No aj moj muz je atopik od ockovania (aj ked tam boli totalne ine vakciny), tak to asi maju niekde v DNA napisane. Kazdopadne imunolog povedal ze od zaciatku mala byt ockovana pekne pod jeho dohladom, teraz uz s tym nic nenarobime.

Ked pozries debatu v Batolatach - reakcie na MMR, tam pise kam.zyk - ona je chemicka-imunologicka, plus ma sama dost alergicku dcerku....a ona mi to vysvetlila, ze ano, ze sa to moze stat, ze ockovanie moze narusit crevnu imunitu do takej miery - najma ak su v rodine alergie, ze naozaj zacne telo nenormalne reagovat - alergiou. A preto treba pred aj po ocko brat probiotika a niekedy aj fenistil. Skoda ze som to nevedela predtym. Asi tak po dvoch mesiacoch popri probiotikach sa jej to zacalo zlepsovat - inaksme mali dietu aj na mlieko, vajce lepok ale nic extra sa neudialo...aj ked mlieko doteraz nedavam, len jogurt, syr, obcas tvaroh.

No a mywiel tu napisala ten Joalis..vola sa to Joalis deimun aktiv - obsahuje to alkohol, preto je tam napisane ze deti nesmu, ale treba to rozriedit vodou..a zas to je take mnozstvo pidi...kym som sa rozhybala a objednala to 😀 Ma sa to spravne brat 10 dni pred ocko a 10 dni po, 20 kvapiek. Ja som sa bala, davala som len 10 kvapiek 10 dni, lebo teraz ani na ocko nebola...a aha....tak uvidime dokedy to vydrzi. Davam sucasne aj biogaia kvapky, lebo ako som mesiac vynechala zasa sa to strasne zhorsilo...ide to do penazi, no ale pre nu vsetko.

ivka144
4. jan 2010

Dakujem Dendus za podrobne info.
Takze ak aj my mame po ocko alergie, tak uz s tym nic nenarobime? Ten joalis je len pre dalsie ockovania, hej?
Nas maly ma inak asi rovnako ako ocko hyper IgE syndrom, to je to Ig-cko zodpovedne za alergie, maju ho zvysene tusim aj niekolko stonasobne. Proste hruza. Chodime na alergo, ale to je taka doktorka, akoze superstudovana a vsetko, ale jasne, ze nikoho nezaujima, preco ma clovek alergie, len sa to akoze "nastavi" a potlaci a podobne. Antihistaminika a kortikosteroidy denna vybava a ideees.
Inak sme chodili aj na gastro, od malinka mal problemy. Celiaka sa nepotvrdila, ale musime mat bzlpk. A probiotika - to ked nedam den, este dobre, ale ked par dni, tak to je hned vidiet.
Inak my najcastejsie pouzivame Nutrolin B v kapsuliach - oficialne je to pre dospelych, ale nasa gastro vravela, ze sa mame vyhybat kadejakym ochutenym liekom, sirupom a kvapkam, tak davam pol tobolky vsypane do jedla, maly si zvykol, sam si to nasype niekedy do polievocky, vypapa s polievkou, spokojny. Musim sa priznat, ze biogaya a aj Enf.Dophylus, ci tak nejak, to sa drzi v chladnicke a to ja som casto zabudla odlozit a potom som sa bala davat...
No nic, azda uz budem pri dalsich ockovaniach mudrejsia, mozno taka mudra, ze dalsie ani nebudu🙂

erikasadek
4. jan 2010

atana, to je moja specialita. mojznacka ze rychlo pisem... 😀 😀 😀

martinba
4. jan 2010

Niekde som cital clanok s jednym dlhorocnym homeopatom (tusim bol aj lekar) a ten hovoril, ze homeopatia je individualna liecba a na tu istu chorobu moze kazdy pacient dostat iny liek, proste kazdy "musi" byt vysetreny a dostat homeopatikum "usite " priamo pre neho. To je rozdiel medzi standartnou medicinou, kde lieky liecia na chemickej baze. Toto je aj dovod preco vela ludi homeopatiu zatratilo, pretoze im nepomohli lieky ktore sa vydavaju hromadne za homeopatika (napr. Joalis, v podstate kazi meno homeopatii) s urcitimi vynimkami, napriklad pri zraneniach sa pouzivaju rovnake lieciva pre vsetkych (mozno aj pri alergiach). Na konci rozhovoru uviedol, ze dobry homeopat je ako dobry holic alebo kozmeticka. Nikdy nebudu milionari, pretoze pacienti (zakaznici) chodia konkretne k nim a kazdeho zakaznika si musia odmakat (diagnostikovat a namiesat liecivo), neda sa na tom zbohatnut....

petot
4. jan 2010

ivka144: Argumenty by aj boli, akurat ze v priestupkovom konani viacej zavazi pravna sikovnost 😅

petot
4. jan 2010

ivka144: Pisal som to skor. Prvy dostal vsetko do 15mes, druhy do roka a treti je neockovany. S manzelkou uz neplanujeme tetanovku.

petot
4. jan 2010

ivka144: Vakcíny nútia telo tvoriť práve IgE, pretože sa v nich používa hliník ako imunomodulačný adjuvant, a hliník bude vždy vyvolávať len IgE.

denduska
4. jan 2010

ivka, no mne aj imunolog povedal, ze ak by sa to bralo od zaciatku indivindi, teda uz pred prvym ocko indivindi priprava probiotikami, antihistaminikami a ockovanie popripade rozlozenou vakcinou, ze mozno by vobec nic nemala...ale ako sa to da stihnut ked uz na 4. den je ockovanie? 🙄 aj ked on myslel hlavne hexu...po tbc nemala nic, aj ked je pravda ze sa to dlhsie hojilo ale nic strasne.. Ze mozno by mala aj tak, ale pravdepodobne mensieho rozsahu... zatial nas dr je na tom tak ze musi mat ekzem uplne v pokoji a imuno vysetrenia v norme, inak ocko nebude.
Joalis je napisane pred a po ocko, ale ja som davala teraz len tak, bez suvislosti s ocko...tak skuste. Ale su aj normalne homeopati, ale aj lekari ktori sa tomu venuju, ak mate toho viac co riesit. Ja som nasla na nete odkaz na MUDr. Zdenku Vlachovu, z KE, ona s tym robi, inak je tusim pediater...

babulka
4. jan 2010

Prepacte, ze sem znova leziem, ja len ze Ivka144, sposob, akym podavas probioticke tobolky je absolutne nanic pre zdravie, kedze obal tej tobolky ma svoju funkciu, ale to ti urcite vysvetlia pritomne lekarky, aby som zas nebola za mudru 😔

josefa
4. jan 2010

Babulka, moje mudr. takhle doporucovala davat malymu lactobacily...vysypat z tobolky do jidla.

leishmania
4. jan 2010

bezne lieky z kapsule clovek nema vysypavat, kapsula ma ochranny ucinok...

nutrolin B sa moze vysypat lebo bac. je tam vo forme spor ktore odolavaju zaludocnej kys a a zlci...

erikasadek
4. jan 2010

denduska, jane poslem 😀 😀 😀 doporucene, jedno dieta , s osypkami. 😀 😀 😀

babulka
4. jan 2010

leishmania, dakujem za info o Nutroline, dobre vediet..tiez nie som nadsena z podavania Nutrolinoveho sirupu 😉 Ja som dostala od alergologicky Lactobacillus Forte od firmy GS ale s prisnym zakazom lamania alebo ineho manipulovania s tobolkami 😀 aj mi to pekne vysvetlila preco...tak myslis, ze aj ine probiotika sa mozu lamat? Alebo sa to tyka len Nutrolinu?

petot
4. jan 2010

Tak vidíte, dámy, že viete prispieť aj hodnotnými radami 😉