Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
28. aug 2012

@netrep21 presne ide o ten mesacny rozostup.... comu nechapes...nedavali sme to do tela naraz....

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
WHO som pisal otazku, ani mi neodpisali, ani len tie bludy co odpisuju, proste sa na mna komplet vysrali...... W H O ! nech zije tato organizacia - podporca komercnych produktov, naco ine to aj bolo zalozene, ze ano? 😀

pectore
28. aug 2012

@hajanka ked ratame ze jeden vpich do jednej nozicky a druhy vpich do druhej nozicky....tak je ich 6.... ale mi sme to nedavali naraz namieto troch NAVSTEV ich bolo 6...tak uz je to hadam jasne...

lenaluci
28. aug 2012

@bobocka no lenze ty nevies ci sa o par rokov tvoje dieta nenakazi napr. mumpsom a nezomrie na komplikacie

hajanka
28. aug 2012

@netrep21 😀 😀 😀

sorciera24
28. aug 2012

@dankakk mozno to bude tym, ze kolektivna imunita je blud..? 😕

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@pectore
nechapes? CRP test je jeden test z tisica co by tvojmu dietatu mali urobit aby ho vobec ockovali......... tak fajn testom CRP znizis riziko zabitia alebo zmrzacenia tvojho dietata ockovanim o 1/1000.......blahozelam........si proste king v poctoch a videni reality sveta 😀 necitaj uz tolko tych hlupych casopisov a letakov GSK a Pfizeru.....naozaj by ti mohlo dojst ze to je vsetko zakupene a zmanipulovane aby si si myslela co si aktualne myslis a rozsirujes

hajanka
28. aug 2012

@pectore a ty to ako ratas? 😀
ci ty si zostavuje vlastny ockovaci kalendar, spolu s tou super lekarkou ktorej tak doverujes?
az natolko, ze jej veris aj to, ze tvojmu dietatu rozklada HEXA vakcinu? 🙂 alebo vlastne... tomu si uz prestala verit, ked sme ti to vysvetlili.... no ako citam, tak si to stale nepochopila, alebo si vysvetlila opat po svojom 😉

pectore
28. aug 2012

@mata1976 zavisi od pediatra... vsetky nad ramec som odmietla aj ja....bude chcet pravdepodobne podpisat papier... v tejto oblasti je tu odbornikov az az...isto ti niekto poradi.... ja sa v tych obchadzackach neorientujem...ale zacni pomaly pocitat s pokutou okolo 300eur...

keziah
28. aug 2012

@hajanka ona to predsa rata na pocet navstev a nie pocet vpichov, ved ti to prave vysvetlila, hejze? 😎

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@lenaluci
no ked zabijes alebo zmrzacis svoje dieta ockovanim proti mumpsu tak mas pravdu na 100% uz ho nezmrzaci alebo nezabije mumps samotny 😀 😀 😀

bobocka
28. aug 2012

@lenaluci to je svata pravda.do buducnosti nik nevidi.ale mozne riziko si dokaze zvazit kazdy uz dnes.pre niekoho je vacsie riziko nedat dieta zaockovat,viac sa boji chorob. a iny,ten neockujuci,si uvedomi,ze riziko chorob tu stale je,aj ked v malom percente,no tak velmi sa boji neziaducich ucinkov (casto prameniacich z vlastnej skusenosti,alebo zo skusenosti niekoho blizkeho),ze pre neho je vacsim rizikom ockovat.obe skupiny maju na svoj nazor pravo.kazdy sa bojime viac niecoho ineho

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@keziah
mozno tejto slecne casopisovej pediatra kazdy duhy vpich dala len placebo, aby si mlada pani myslela ze setri svoje dieta 😀 😀

keziah
28. aug 2012

@mata1976 pozri, nie je to take zle... lekarke mozes povedat, ze zatial neockujes a kym si ta predvolaju na RUVZ, mozes postudovat problematiku, premysliet si cely problem... a aj ak sa nakoniec rozhodnes ockovat, tvoje babo ziska par mesiacov odkladu, naberie par kilogramov, trosku zosilnie a to mu pred ocko urcite nebude na skodu.

pectore
28. aug 2012

@hajanka tak ako sme to absolvovali...presne tak to ratam....6 navstev u doktora...ohladom hexavakciny a prevenaru.... 1 navsteva -hexa, 2 navsteva - prevenar, 3navsteva - hexa, 4 navsteva -prevenar, 5 navsteva -hexa, 6 navsteva - prevenar.... ak uz toto nepochopis tak fakt neviem co stebou...

lenaluci
28. aug 2012

@bobocka presne o tom to je nikto nemoze vediet či urobi dobre alebo zle ak da svoje babo zaockovat

sorciera24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
28. aug 2012

@lenaluci tento rok bola v cechach epidemia mumsu-prave u zaockovaynch pubisov,takze ich ockovanie neuchranilo,ani nezlahcilo priebeh-niektory skoncili v nemocke-takze aka ochrana? plus boli vystaveny chemiii z vakciny v detstve.
to je ale vyhra.
a tie epidemie su coraz castejsie aj napriek ockovaniu-no krasne to funguje ,ozaj. 😲 nehovoriac o tom , ze komplikacie su castejsie u pubisov a dospelych u deti su menje caste-ved je to choroba co sa ma prekonat v detsve,vtedy si s nu telo poradi a ziska dozivotnu imunitu-nie tuto pochybnu a kratkodobu.
To iste -co sa tyka dlzky ucinku vakciny-plati o osypkach a rubeole-vakcina uz v dospelosti neucinkuje,teda tehulka sa moze nakazit rubeolou uplne v pohode.
Keby ju prokonala v detsve ma po starrostiach v tehotenstve a rubeola je inak ozaj lahke ochorenie-len tehulke moze uskodit-preco ju teda nemozeme prokonavat prirodzene v case ked to nikom neublizi?
Bu-bu - bu sa z tychto chorob spravilo az objavenim vakcin,dovtedy to boli bezne detske choroby.
Mimochodom vies o tom , ze napr 5 choroba ma podobny ucinok na tehulku ako rubeola a na tu sa neockuje a ani sa o nej v tejto suvislosti nehovori,ale neboj,ked objavia vakcinu to bude zas bu-bu bu na tuto dnes detsku beznu chorobu.

zaockujteajslnko
28. aug 2012

@sorciera24

samozrejme ze kolektivna imunita je blud..........ved v sucasnej populacii dospelych ludi neexistuje dostatocny pocet "zaockovanych" stale s aktivnou a ucinnou ockovacou latkou......

a kde su tie obrovske epidemie?.........preco dospelych nikto v skutocnosti nenahana sa zaockovat?........preco dospelym pokuty uz za neockovanie nikto sa neodvazi dat?...........preco sa zaraba len na detoch? .... lebo deti to je velmi lahko zmanipulovatelny "tovar".......?

odpoved je jednoducha

mamicky napichaju detom aj to co by sami sebe nikdy nedali 🙂

pectore
28. aug 2012

@zaockujteajslnko WHO ti neodpisalo...ja sa ani necudujem tam si klopkaju na celo pri tvojom liste....

lenaluci
28. aug 2012

@zaockujteajslnko mas pravdu obidve situacie neprichádzaju do uvahy

hajanka
28. aug 2012

@pectore ja to chapem velmi dobre, len ci to ty chapes, ked par prispevkov dozadu pises "namiesto 3 vpichov sme mali 6" 😀

pectore
28. aug 2012

@zaockujteajslnko a vies o tom ze kolektivnu imunitu drzia hlavne zaockovane deti a nie dospely ...uz s vyvinutou a "ostrielanou" imunitov....

sorciera24
28. aug 2012

@zaockujteajslnko ja viem...preto som to tak napisala 😉

pectore
28. aug 2012

@hajanka ja to chapem a som rada ze uz aj tebe svitlo

mandarinkadarinka
28. aug 2012

@lenaluci prosim ta sa zobud... moja generacia vobec nie je ockovana na mumps. a vsetci sme tu. dostal ho moj brat ako 4 rocny a ja ako 2 rocna od neho. trocha nam napuchlo hrdlo a bolo po chorobe. a umrtnost na mumps? tak ked si zoberieme cloveka bezdomovca, s minimalnym prisunom vitaminov, zdraveho jedla, s imunitou na bode mrazu - ano, pre neho moze byt aj mumps smrtelny.

tara
28. aug 2012

@pectore nerozumiem..."namiesto 3 vpichov sme to absolvovali 6x?" hexa + prevenar sa vzdy podava spolu, v troch casovych intervaloch, cize to by som chapala ako 6x. ale co znamenaju tie 3 vpichy?

pectore
28. aug 2012

@sorciera24 to je mi luto ze som sa zle vyjadrila ale som rada ze vam je veselsie... 😉

maxa77
28. aug 2012

ja uz len cakam kedy vyhlasia aj kiahne za nebezpecnu detsku chorobu a zavedu povinne ockovanie..