Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

slady
3. sep 2012

@pectore pre teba je dolezitejsie to co je raz napisane v knihach ako nove skutocnosti ziskane skusenostami? tak potom je to jasne. V knihach bolo kedysi napisane aj to ze zem je plocha...

petot
3. sep 2012

@lenaluci @slady Tu sú grafy ústupu tetanu z Anglicka a Walesu. Ukazujú, že tetanová vakcína nemala žiadny vplyv. http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/#...

hajanka
3. sep 2012

@sorciera24 nie nesuvisi, jej dojmy a pocity tu nikoho nezaujimaju 😠 nech si to tam kludne riesi, ale sem to nepatri (aj ked, co chcela docielit tym, ze skopirovala xxx prispevkov a odpovedi a zavesila si ich na "svoj" blog? asi ju nemal kto potlapkat po pleci a preto to spravila takto), ale sem to vazne nepatri

lollipop1
3. sep 2012

Takze, dnes nas mali ockovat. Priznam sa, ze som bola strasne nervozna, ale bola som strasne milo prekvapena pristupom nasej pani doktorky. Bola proste uzasna, nerobila z toho ziadnu vedu.Povedala ze nas plne respektuje i napriek tomu ze ona je moc za ockovanie, neprehovarala nas sposobom "musite, a dostanete pokutu a podobne" len nam povedala ze ockovanie je dolezite a ako pomaha a ze by sa nechcela dozit raz toho aby sme jej vycitali to ze nas dost neprehovarala, naozaj bola skvela a dokonca neziadala ani nic podpisovat a mne padol strasny suter zo srdca ze to prebehlo tak pekne a bez hadok. Pri odchode nam len povedala s usmevom" dufam ze sa uvidime az ked bude mat maly 2,5 roka na poradni a ze budete ok". Som rada ze som si vybrala prave ju🙂 Bodaj by ste sa aj vy vsetci boli tak milo prekvapení pristupom vasej doktorky🙂))

halienka
3. sep 2012

@lenaluci na túto stránku si prišla s týmto:

lenaluci: V USA stúplo počet neočkovaných detí a takisto stúpol počet ľudí nakazených mumpsom. Medzi nimi bolo 86% neočkovaných. Mumps môže mať vážny dopad na zdravie vaších detí. Nákaze podliehajú aj deti mladšie ako jeden rok, ktoré nemôžu bať očkované. Ľudia prosím vás nepodliehajte panike, ktorú tu šíri toto hnutie. Ohrozujete zdravie svojich aj cudzích detí. V krajinách, kde sa neočkuje vôbec majú obrovské problémy s týmito chorobami.
http://consumer.healthday.com/Article.asp?AID=6...
31. aug o 10:18 • Odpovedz • Páči sa mi to • 2 • •

takto vstupuje do témy človek, ktorý nechce očkovať ? 🙄

petot
3. sep 2012

@aduskatt Nech si píše na svojom blogu, každý máme svoju psychohygienu, nech si tam splieta svoje dojmológie, vysťažuje sa, aspoň tu bude kľud na normálnu diskusiu.

lenaluci
3. sep 2012

@halienka prišla som tu s niečím iným, mna trapia totizto neziaduce ucinky liekov, ale to je jedno neriešte mna ani pectore, prosim

slady
3. sep 2012

@lenaluci dobra tabulka, jasne ze budem studovat kazde ochorenie, ak chce byt clovek pripraveny, musi byt informovany. pri ciernom kasli tam stupajucu tendenciu nevidim, skor tam tie cisla skacu hore dole, pri osypkach je jeden extrem v 2003 a druhy v 2008, zaujimalo by ma kolko z tychto pripadov malo fatalne/trvale zdravotne nasledky, to je pre mna smerodajne, nie pocet nakazenych. To iste pri rubeole. Mimochodom, neviem ako konkretne to je v rakusku, ale v amerike a na novom zelande (kde je ockovanie nepovinne a teda sa da objektivne porovnat skupina zaockovanych a nezaockovanych) bola vacsina nakazenych pertusis ciastocne alebo plne zaockovana.

lenaluci
3. sep 2012

@petot ale to neznamena, že bolo menej ochoreni, to len znamená, ze menej detí zomrelo na tetanus

aduskatt
3. sep 2012

@petot a mas pravdu🙂) si ma teraz psychohygienicky ukludnil🙂

sorciera24
3. sep 2012

@lenaluci aj mna trapia neziaduce ucinky liekov...preto sa im snazim vyvarovat....ja som uz v sebe liek nemala par rokov.....a moj maly naozaj nevyhnutne, aj to taky s najnizsim poctom NU (ak sa da alternavtivne vybrat..co sa teda skoro vzdy da)

petot
3. sep 2012

@lenaluci To je skoro to isté, vzhľadom na úmrtnosť tetanu pri štandardnej liečbe...

lenaluci
3. sep 2012

@sorciera24 no pokial si rodila v nemocnici neverím ze ti nieco nestrelili, teraz som kdesi citala, ze je podozrenie, ze autizmus sposobuje nejaka hovadina, ktoru davaju zenam pri porode

xlucia
3. sep 2012

@lollipop1 usmev mat mohla. takych uz bolo. a potom udali uradom....

prevenar
3. sep 2012

@lollipop1 LOOOL !!! ja koncim !! KDE je tu spravodlivost ??? 😀 kurnik , totalna zavist z mojej strany 🙂 to je sanca ako vyhrat bank 🙂 gratulujem aj tebe aj lekarke ..takto by to malo byt vzdy ☹

petot
3. sep 2012

@slady @aduskatt To som rád. Ale niektoré veci mi disk neberie, asi aj ja potrebujem psychohygienu 😅 Keď niekto v článku otvorene povie "môžeme sa domnievať" a "presnejšie údaje nie sú známe", tak to je podľa našej blogerky známka nespoľahlivosti, ale keď oficiálni odborníci klamú až sa im od úst práši, dôležito sa tváriac tvrdia veci ktoré nie sú NIJAKO preukázané, keď sa používajú zložky vakcín bez základných bezpečnostných štúdií, alebo keď sa vakcínové experimenty robia povinne na slovenských občanoch, to je asi OK. To, že neexistuje ZÁKLADNÝ toxikologický výskum, to je asi chyba autora článku, ktorý na to upozorňuje, a nie tých, čo na to už 80 rokov kašlú a dobre zarábajú 😲 Jeho chyba je dokonca aj to, že o tom informuje a nenechá to na lekárov, ktorí mlčia. A najhoršie zo všetkého je, keď občianske združenie, ktoré má v názve "riziká očkovania", nerobí propagáciu vakcín. Kam to ten svet speje! 😖

piacere
3. sep 2012

Tak prosím pekne, nám dnes lekárka tvrdila, že za každú odmietnutú vakcínu DOSTANEME pokutu 330€ .... Sakra!!! aj s takým hlúpym zdravotníctvom... jak k tomu ten pacient príde, že mu MUDr. tvrdí takéto donebavolajúce dristy?

prevenar
3. sep 2012

@piacere joo,, tak toto je uz pre mna znamejsia reakcia 🙂 ..hned sa citim "ako doma" 🙂

piacere
3. sep 2012

@prevenar vytočila ma do extrému... mám chuť ju udať za zavádzanie alebo ja ani neviem za čo... proste jej "dať jednu virtuálnu po hlave" nech sa preberie alebo nadobro zamkne ordináciu...

abbey1
3. sep 2012

Práve som si prečítala "blog" istej osoby a je mi skoro na zvracanie. Dotyčná dáma by mohla rovno ašpirovať do najvyššej politiky. Toľko posplietaných "faktov" a iných "právd" som dávno nepočula, či nečítala.zaujímalo by ma , koľkých prednášok napr. Mariana sa zúčastnila, s koľkými odborníkmi lekármi za i proti očkovaniu hovorila, koľko kníh o problematike prečítala , a hlavne, s koľkými rodičmi detí postihnutých očkovaním, sa zhovárala.
Snáď potom by mala morálne právo vynášať závary nad "neočkovancami.
Len verím, že človek so zdravým rozumom a úsidkom, "očkovanec, či neočkovanec" zavíta na tento "blog" len raz.
Ku gramatickým chybám sa vyjadrovať nebudem.

A už si dovolím len podotázku, podotýkam "básnickú": Existuje na svete milujúca matka, ktorej osud a zdravie jej dieťaťa nie je prvoradý? Ak ano, buď je šialená, alebo "podivná" Matka Tereza (tej sa za prirovnanie ospravedlňujem).
Som rada, že som sa narodila milujúcej matke a aj moje deti sú pre mňa prvoradé.

lenaluci
3. sep 2012

@petot mysliš, ze pred 100 rokmi vedeli liecit rovnako uspesne ako pred 50, 30,20,10?

petot
3. sep 2012

@lenaluci Ak myslíš "oficiálnu" liečbu, tak v podstate áno. Lepšie povedané, pred 100 rokmi nevedeli toľko pomôcť ako dnes, ale ani toľko neubližovali ako (nevedome) dnes, takže vo výsledku mali úspešnosť rovnakú, možno o kúsok lepšiu.

Ak myslíš akúkoľvek liečbu, tak pred 80 rokmi bol urobený dôležitý objav, ktorý o 30 rokov neskôr umožnil americkému lekárovi F.R.Klennerovi liečiť tetanus so 100% úspešnosťou, v najrýchlejších prípadoch do 96 hodín. Jeho objav bol principiálne potvrdený v kontrolovanej štúdii o ďalších 30 rokov neskôr, no táto jednoduchá a bezpečná liečba sa dodnes v oficiálnej medicíne nepoužíva.

prevenar
3. sep 2012

@piacere ..jo 🙂 to chapem velmi dobre 😀 ..realita bude taka vsak taka ,ze cely system (vsetky urady aj vysetrovacie organy) stoji za nou a ona ta proste vyhodi ked jej dojde trpezlivost, to bude vsetko co sa stane . mam to dobre odskusane 😀 heh..

dankakk
3. sep 2012

@lenaluci je mi luto, že aj ked si zvazovala neockovat, rozhodla si sa dat zaočkovať len preto, že tu niektorí diskutujú podrazdene... Dúfam, že ťa ozaj neovplyvnila tato diskusia az natoľko:( ....

pectore
3. sep 2012

@slady to zas nie ...ale experimety ktore su prezetovane ako oficialne studie v kontexte ,,kde vážne rozvracajú nazory ľudí ...takym stylom že ich popudzujú proti sebe....sa mi jednoducho nepacia...

sorciera24
3. sep 2012

@lenaluci netusim, co mi vsetko strelili pri porode....viem, ze vtedy aj ATB (lebo som prisli s teplotou a nemohli si dovlit nahodou nakazit dieta...).....popravde, vtedy som bola napr. proockovac a nejake lieky ciNU ma vtedy moc nezujimali (clovek zistuje az casom, skusenostami a studiom...)....dovolim si o sebe povedat, ze vtedy som bola este sprosta.....od isteho casu viem.......presne ake lieky do seba dam/nedam.....takisto moje dieta....

lollipop1
3. sep 2012

@xlucia dufam ze nas pripad to nebude, ale ratala som aj s udanim, takze nas v podstate nic necakane necaka ak nas nahlasi. Hlavne ze maly je ok a nezaockovany, ved o to v podstate islo, no nie?🙂))

lollipop1
3. sep 2012

@prevenar naozaj mame dobru doktorku, to som vedela uz aj predtym,ale myslela som ze ked sa bude jednat o neockovanie nebude taka ustretova, aleeeee naozaj milo ma prekvapila aj tentokrat. Ty mas zlu skusennost?

prevenar
3. sep 2012

@lollipop1 jo, ved aj my sme mali velmi dobru doktorku ..kym neprislo na neockovanie 😉 hehe , no, da sa to aj tak nazvat 😀 ..ak teda pomenujeme ten cirkus "zlou skusenostou" 😉

prevenar
3. sep 2012

@dankakk hmm..to ju ako prehovaras, aby neockovala ? to by som si na plecia nezobral ..dosla sem , predpokladam,ze si precitala diskusiu , aby mala dost informacii ,, polozila otazky ..tie jej boli a stale su (vid @petot a dalsi) zodpovedane do bezvedomia ...no a ona sa rozhodla na zaklade toho proste ockovat. podla mna moze mat super pocit, ze sa rozhodla na zaklade vsetkych dostupnych informacii . ak jej ockovanie vyslo z toho vsetkeho ako najlepsia moznost , tak budis. ...ja jej v tom jedine drzim palce. ved sa mozno pride po case pochvalit vysledkami ockovania. kto vie.