Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
28. apr 2009

sisstin, myslím, že 2 týždne po dobratí atb by sa nemalo očkovať a iná takú doktorku by som vymenila... pozri tu
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

diddi, neexistuje právny predpis, ktorý hovorí, že dieťa pri nástupe do kolektívu musí byť očkované, čiže očkovanie nie je podmienkou nástupu do škôlky, skús si o očkovaní niečo viac prečítať www.rizikaockovania.sk

a k tomu tbc - musím sa zasmiať, že vraj lekári vedia, prečo to pichajú...nezamýšľala si sa niekedy nad tým, prečo táto vakcína je napr. v Rakúsku a inde neodporúčaná a očkuje sa už len u nás a v Čechách, kde už konečne aspoň uvažujú o jej zrušení? skús si prečítať toto http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html

diddi, citujem ťa "no ten autismus urcite nie je dosledkom ockovania....on je totiz zakodovany davno v mozgu a nie je priamym nasledkom ockovania" hmmmm, skús prečítať tu http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_bezp...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...

bobulle, na alergológiu nás poslala pediatrička, lebo malá má atopický ekzém a vyhádzala sa po atb (pravdepodobne mala šiestu chorobu... ani doktorka nevedela), určite sa pýtaj na vyšetrenie ak už máte v rodine problémy, alebo si to môžeš aj zaplatiť ..... Testy sa nerobia takým malým deťom (moja má 1,7 mesiaca), odoberá sa len krv - aspoň tak mi to lekár hovoril, že je to bežný postup.

denisocka
28. apr 2009

baby,ja len na rýchlo,idem spať

na imunologii sme pochodili dobre,vraj sme bez poruchy imunity,len ten CMV virus a na moju otazku,čo ona navrhuje s Prevenarom,kedže mame už pichnuty prvy a ja by som druhy už ani za boha a MMR chcem tiež odsunuť tak mi vravela že samozrejme,to je uplne jasna vec ,nech nas teraz nik neočkuje,aby sa niečo zas z tej vakciny v tele "nezaktivovalo" mám si pýtať obvodačku indy vindy očko plan,teda .... zatial sa to odklada do neviem kedy,to MMR - Prevenar už nedám vobec

pa

valka
28. apr 2009

deni, super...aspon nejaka osvietena dusa 😉

barborka08
28. apr 2009
kosicanka1
28. apr 2009

cafte, vanish, to je pravda, ze neexistuje pravny predpis, ze do skolky vezmu iba zaockovane dieta??? no u nas naokoli viem iba o jednej skolke, kde to nesleduju, je poriadne draha a je to waldorf. ostatne vraj vyzaduju, aby dieta bolo komplet zaockovane...

sue
28. apr 2009

Maminy, prosím Vás, keď idem k pediatričke budúci týždeň s tým,že chcem odložiť MMR do nástupu do škôlky, ktoré papiere si mám pripraviť? Čo odkiaľ stiahnuť,aby som mala rozumné fakty v ruke?

diddi
28. apr 2009

vanish,tak tomu ver,ze si budu ak nie pri zapise,tak pri nastupe od teba pytat potvrdenie o vsetkych povinnych ockovaniach.....nechapem co tolko riesite,ved si nedajte deti ockovat a nepresviedcajte ostatne svojimi linkami....kazda mama si spravi ako uzna za vhodne-okrem povinnych ockovani....je to tu ako sekta

barborka08
28. apr 2009

diddi, co ta trapi? linky co si tu posielame su pre nase info. Necitaj ich a ak sa ti nepaci nasa diskusia, jednoducho ju necitaj. Ockuj svode deti cim len chces, je to tvoje rozhodnutie, nase rozhodnutia nechaj na nas 😉 Nebudem ti tu vysvetlovat preco nechcem nechat zaockovat svoje dieta a jeho zdravotny stav, aj tak ti je to jedno... Ak mas pocit ze "je to tu ako sekta", tak ta vitam v sekte 😠

vanish1
28. apr 2009

košičanka, áno, na tlačive je síce kolónka očkovania, ale nemá to oporu v zákone, škôlka ani dieťa z tohoto dôvodu odmietnuť nemôže, ale môže napísať do odmietnutia niečo iné ...

diddi, nemá to oporu v zákone, takže to nemajú právo žiadať, to, že majú staré tlačivá je ich problém...

diddi
28. apr 2009

Moje deti maju len povinne ockovania....a trapi ma to,ako podkladate a dokladujete,ze deti ockovane /povinne/ budu mat autismus......a vsetky mozne svinstva

sue
28. apr 2009

My sme do škôlky aj jasličiek na žiadosť nepísali žiadne takéto potvrdenie 😕 len potvrdenie o neinfekčnosti či ako sa to volá 😕

jarka007
29. apr 2009

diddi neexistuje ziadna pravna uprava na povinnost ockovania pred nastupom do skolky. Moja mama je riaditelka a hovorila mi, ze potrebuju len potvrdenie od lekara a TEN potom MOZE napisat aj to, ze dieta je ockovane alebo neockovane. Cize zalezi na lekarovi, co tam napise.

barborka08
29. apr 2009

diddi, tu nejde len o nejake podkladanie a dokladovanie... vacsina z nas co si tu piseme mame vlastne skusenosti s ockovanim a bohuzial ide o nase vlastne deti... Precitaj si celu diskusiu a sama uvidis o com tu piseme.

sisstin
29. apr 2009

diddi: tady nikdo nepíše, že očkování to způsobuje na 100%..ale že může být jeden z faktorů...jakej je rozdíl, jestli dáš píchnout MMR v 15m nebo ve 2letech? Spalničky a zarděnky můžou děti chytit i před 15m života 😉 a to ještě očkovaný nejsou... 😉

diddi
29. apr 2009

sue,jarka...chodte do bratislavskych skolok....staci,ked si ich pozriete na nete,niektore tam maju pisane,ze vyzaduju vsetky povinne ockovania...a ostatne to chcu pri vstupe.....no,Bratislava sa asi chrani viac a lepsie

sisstin
29. apr 2009

diddi: napsaný to tam mít můžou, ale ze zákona na to nemaj nárok 😉

sisstin
29. apr 2009

malej půjde do školky až ve 4letech..takže to všechna povinná očkování mít bude...ale tu druhou dávku MMR chci dát nejdříve ve 2letech...pokud možno déle 🙂

valka
29. apr 2009

sisstin, aku druhu davku? lebo na slovensku sa dava 1. v 15. mesiaci a potom az niekedy v skole -11. rok 😨

sisstin
29. apr 2009

valka: u nás se dává druhá dávka půl roku po té první..my na to máme jít v červenci 🙄

sisstin
29. apr 2009

jinak souhlasím, že název tématu je trošku zavádějící...spíš bych to nazvala odložení očkování nebo tak nějak 😉

denduska
29. apr 2009

diddi, nie ze by si bola rada ze ste vsetky ocko mali v pohode ale este moralizujes... mozem ti povedat ze by ma ani nenapadlo nad ockovanim rozmyslat keby som nemala zlu skusenost s vlastnym dietatom. Myslis ze som z toho nadsena? Milionkrat radsej by som si zila spookojne, keby nemala ziadnu reakciu a nehladala by som vysvetlenia preco to bolo tak ako to bolo a nebala by som sa dalsieho ako cert kriza...

ak mam byt hnusna ani autisticke dieta ti nevezmu do klasickej skolky ci je ocko alebo nie.... 🙄 a vobec nevravim ze kazdy ktory dostane MMR skonci ako rainman...ved aj ja som ockovana mmr...lenze ja som nikdy ziadne zle reakcie nemala na ziadne ockovanie...a kedze dcera mala, tak je asi jasne ze sa dalsieho bojim.. a skutocne nechapem co je na tom nepochopitelne...

kym to niekto nezazije, tak to nikdy nepochopi, aj ked to nikomu naozaj neprajem... 😔

musko
29. apr 2009

sis má pravdu - druhá MMR sa dáva 6 mes po prvej a ano, dieťa výám bez ukončeného povinného očkovania do školky nevezmú ( pokiaĺ teda niesú závažné dovody na odloženie očkovania - chron. choroby, oslab. imunita, cukrovka, srdcové vady atď)

sisstin
29. apr 2009

jako já jsem nikdy neuvažovala nad tím, že bych odmítla povinné očkování..jen mi to přijde moc nahuštěné do sebe v těch prvních 2 rokách života..

nejhorší je, že pokud se člověk neinformuje, tak běžný lékař mu nedá žádné informace, co se týče kladů ale i záporů...oni prostě počítaj s tím, že my tam přijdeme, dáme dítěti cosi píchnout do těla...a budeme věřit, že děláme nejlíp, co můžeme 😔 ach jo 😒

valka
29. apr 2009

to je teda haluz, na to, ze sme boli dlho jeden stat a mame podobne zdravotnictvo, tak je to vcelku riadny rozdiel v ockovani...musim najst niekde na who stranku, kde su jednotlive kalendare...kedysi som to mala a teraz neviem najst...

sisstin
29. apr 2009

valka: asi v tom máš trošku bordýlek..to MMR jak píše musko je u vás stejné jako tady 😉

denduska
29. apr 2009

valka, mozeme byt este radi 🤐

sue
29. apr 2009

Mne konkrétne MMR vadí preto, že je to J E D I N É z očkovaní, kde sa do tela pichá priamo živý vírus...

sisstin
29. apr 2009

aha..ted čučim, že musko žije v CR...takže beru zpět 😅

valka
29. apr 2009
lenki33
29. apr 2009

to o com sa tu bavite davala pred par stranami link myslim jarka??
ze ocko MMR sa ma vykonavat po pol roku od prvej davky, ked sa to tak nerobi, tak je ucinnost velmi otazna a to ze sa ockuje v 15m a potom v 11r nema zaidny vedecky podklad