Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pd900bo
autor
16. júl 2008

ahojte som rada ze sa to tu opat rozprudilo.. ja som povinne ockovanie odmietla ale kedze islo uz o posledne ockovanie v 13 rokox urobila som to vlastne zo zvedavosti ako bude nas doktor reagovat.. samozrejme na mna vyvalil oci ze preco odmietam ved je uz posledne tak som mu vysvetlila ze vela o ockovani citam a zhanam si info..
povedal ze ma musi nahlasit na hygienu atd.. xcela som sa s nim dohodnut na rovinu som mu povedala ze nex zapise do karty ze je ockovany a nezaockuje nas 😀 /no co skusala som/nexcel o tom ani pocut 😠 😠 😠
tak skor ako nas udal som sa vybrala na hygienu sama...... co mi tam tie zenske narozpravali ani nexcite vediet.su dokonale masirovane a pokusali sa "masirovat" aj mna. Moje argumenty povazovali za absolutne nepripustne a ze kde vlastne na to xodim, mohla som sa aj rozkrajat.
nakoniec ma syn aj to posledne ockovanie, bohuzial a som velmi nahnevana hlavne na seba ze som sa k tym spravnym informaciam nedostala skor.
Ak nam bude dopriate dalsie dietatko vsetky povinne ockovania bude posuvat co najdalej ako sa bude dat, najradsej by som bola keby sa mi to podarilo az po 3 roku zivota.. uvidime, na tie nepovinne ani nepomyslim

titkovamiriam
16. júl 2008

pd,len zvedavost syna ockovali do jednej ci dvoch ruk

pd900bo
autor
16. júl 2008

do jednej preco?

titkovamiriam
16. júl 2008

Lebo syn mal 13 v jan. a na ockovanie ho dlho nevolala lekarka a spoluziakov mal uz davno poockovanych do dvoch ruk,az ked som tak isla so starsim na preventivku v 17 som sa jej opytala nato ockovanie a ona ze vtedy vakciiny nemali a vedela ze sa bude ockovat do jednej ruky tak by ho zavolala neskor a tak sme absolvovali len to jednoruke.

pd900bo
autor
16. júl 2008

ja som ani netusila ze sa ockuje do dvox ruk nic mi o tom doktor nepovedal..

titkovamiriam
16. júl 2008

tak uz asi teraz nie stale v ockovani nieco menia ☹

lenki33
16. júl 2008

pochopila som to spravne ze nie je mozne sa ockovaniu vyhnut?? existuje za neockovanie nejaka sankcia?? socialka vam odoberie dieta a zaockuje alebo ako to prebieha co ti povedali, tie zenske na hygiene??

pd900bo
autor
16. júl 2008

povinne sa odmietnut nesmie iba ak by k tomu viedli vazne zdravotne problemy dietata..
zenske na hygiene mi povedali ze by ma najprv navstivili doma a snazili sa ma prehovorit potom by prisla na rad socialka
najprv mi vraveli ze este nemali pripady odmietnutia ale potom sa prekecli ze uz boli na navsteve u par jednotlivnov tu v Prievidzi a prehovorili ix
takze k dalsiemu levelu sa asi zrejme nedostali

pd900bo
autor
16. júl 2008

na tyx linkox co tu uz par krat padli som sa docitala aj ako to dostat az k sudu ale xce to mat poriadne info o problematike a draheho pravnika
takze podla mna by sa to dalo ale bol by to asi prvy pripad v republike

pd900bo
autor
16. júl 2008

Vraj bolo uz niekde v TV haloo o rizikax ockovania.. ale nemam Tv tak neviem kde a kedy..
hlavne treba aby sa mamicky pri navsteve vypytovali doktorov aby sme tam nexodili ako take teliatka
ja som si nexala od doktorA precitat pribalovy letacik a nebol teda nadseny a ja uz vobec nie ked som videla to zlozenie
ono mozno budeme take prve lastovicky co zacinaju "rypat" ale niekto to zacat musi

lenki33
16. júl 2008

malo by to byt v tejto palbe zo 16.6 ale neda sa mi to dnes nacitat
http://video.markiza.sk/tv-archiv/palba/12513
myslim ze aj ked sa mamicky vypytuju doktorov, tak vacsina im ockovanie samozrejme odporuci, nechcem tu riesit kolki to robia kvoli vlastnemu presvedceniu a kolki kvoli dovolenke 😒
takze ja osobne teraz ziadnu cestu nevidim bud ockovat alebo mat obcianstvo inej krajiny...

pd900bo
autor
16. júl 2008

lenki33 dakujem za link mne isiel nacitat a je mi z toho smutno ☹
ja si tiez myslim ze zatial ziadna cesta neexistuje ale zase tvrdim aj to ze by sme sa mi rodicia nemali hrat na mrtvyx xrobakov ale ozyvat sa koli nasim deckam

caira
16. júl 2008

kdokoliv kdo je proti povinnemu ockovani je podle me dost nezodopovedny{ muj osobni nazor}, rizika ockovani jsou naprosto minimalni ale naopak, neockovat znamena vystavit vlastni dite zbytecne chorobam, ktere ho muzou zabit..pro rekapitulaci:

ZASKRT: predtim, nez vakcina byla objevena kazdorocne bylo touto chorobou nakazeno 70.000 deti, z toho nejmene 5000 zemrelo, virus muze poskodit, srdce, nervovy system a samozdrejme zabit!

CERNY KASEL: pred objevenim vakciny bylo kazdorocne v prumeru 120.000 pripadu C.K, 92 deti zemrelo rok predtim nez se proti C.K zacalo ockovat.

Meningokok C : ockovani predchazi nakazenim meningokokem a septicimii zpusobenymi meningokokovym virem C- pred objevenim vakciny bylo kazdym rokem nakazeno nejmene 1500 deti z toho 150 rocne zemrelo!

DETSKA OBRNA: virus napada nervovy system a muze zpusobit celkovou paralyzu svalu. Pred objevenim vakciny bylo kazdorocne cca 8000 nakazenych . Diky ockovani se D.O nevyskytla od roku 1984...

tak to jen tak pro udelani si obrazku, jestli je ockovani ku prospechu nebo ne.. 😒

vroni
16. júl 2008

Caira, super!!! Si predstav, že v talom Nemecku alebo Rakúsku je nezodpovedný celý štát, lebo povinné očkovanie neexistuje 😀 😀 😀
Obrna sa očkuje celoplošne podstatne dlhšie než od roku 1984. Ako to, že sa NAPRIEK OČKOVANIU vyskytovala (u zaočkovaných detí)?
A len pre info: čierny kašeľ a záškrt dnes smrteľný nie je.
A moje dieťa je očkované. Len nemám rada, keď sa oháňa informáciami typu JPP.

caira
16. júl 2008

vroni, u nas v UK take neni ockovani povinne, ale neznamena to,ze bysme nechodili deti ockovat..ono se zeptej maminy v poradne, ktere dvoulete dite prislo o nohy a ruku kvuli MenC, jestli by se rozhodla opet neockovat, kdyby mela moznost.. 😉

neni to zadne ohaneni se, jen hruby prehled aby si maminy mohli udelat obraz..

a vis proc cerny kasel a zaskrt smrtelny uz byt nemusi?? protoze se proti nemu ockuje...

A obrna se ockuje dele, to je samosebou, ale vyskyt uz se neobjevil od roku 84.. 😉

Jak jsem rikala, nikomu jsem nazor nenutila, tohle je jen muj osobni nazor, ze neockovat je proste nezodpovedne..proc vystavovat zbytecne rizikum, kdyz nemusim..

lenki33
16. júl 2008

caira, pozerala si si tie linky co su uvedene vyssie?? pozri si aspon to www.ockovanie.org
nikomu neberiem nazor, ale preco ma byt povinne nieco,co preukazatelne sposobuje v niektorych pripadoch komplikacia a dozivotne poskodenie? Preco ti potom ten kto ti ockovanie nariadil v pripade poskodenia nezaplati odskodne?? Nechcem tu teraz debatovat o tom ze znicene zdravie sa vobec da nejako odskodnit.
V pripade ockovania je tam bohuzial pre mna prilis vela otaznikov a nielen zdravotnych ale aj etickych.
V roku 1984 sa prestalo podavat ockovanie na lyzicke proti obrne,ktore obsahovalo cely virus obrny, osobne poznam pani ktora vdaka ockovaniu obrnou ochorela, no holt ona este dostala lyzicku, chcem tym povedat ze od 84teho nie je vyskyt vdaka tomu ze sa zmenil ockovaci postup so skutocnym rozsirenim obrny to nema nic spolocne, toto su samozrejme len moje nazory a podla mna mechanizmus ockovania a najma rozne pridavne latky su zase LEN nazory inych ludi
Bohuzial si myslim ze obrovske firmy ako Wyeth a pod robia proste obchod ako kazda ina firma, a ide im najma o maximalizaciu zisku, co je pochopitelne su to obchodnici, niekto iny by mal ich spravanie na trhu regulovat,alebo aspon dopriat "spotrebitelovi" moznost volby

caira
16. júl 2008

Lenik, mas pravdu, povinne by to byt nemelo, treba u nas povinne neni, ale ja bych proste neriskovala, podle me riziko komplikaci ktere se mohou objevit diky ockovani jsou proste o poznani mensi nez riziko, ze dite onemocni nejakou chorobou protoze proti ni ockovane neni..vzdycky tam budou pro a proti..ale v tomhle pripade ja volim cestu mensiho zla...

To vis, jako kazda jina diskuze, v kazdem pripade vzdycky budou lide kteri jsou pro nebo proti a kazdy "tabor" ma sve duvody a argumenty proc zastava taky a nebo onaky nazor, jinak by to vlastne ani nebyla diskuze... Kazdy ma pravo na to delal dle sveho nejlepsiho svedomi a vedomi, takze ackoliv ja si myslim, ze ockovat deti by se proste melo, nemyslim si ale, ze by se k tomu meli lide nutit nebo dokonce nahlasovat na hygienu atd, kazdy ma pravo rozhodnou ve svem nejlepsim uvazeni co je pro jeho dite nejlepsi.. 🙂

nia
17. júl 2008

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať aké môžu byť riziká u dieťatka ak muselo byť zaočkované ako choré ☹ V škôlke kde dcérka chodí, tak vo februári prepukla žltačka typu (A) a následne museli byťvšetky detičky sledované, brali krv, moč a do týždňa museli byť zaočkované a moja bola v tom čase chorá, zahlienená a hoci o tom rozhodovali dvaja lekári (pediater a imunológ) či ju zaočkujú...potom ju predsa len zaočkovali a mám strach že či nemôže mať s toho dáke následky ☹ Lebo teraz skoro každý mesiac je zahlienená a posledne mala aj dosť vysoké horúčky. Dosť ma to znepokuje, či to nesúvisí aj s tým očkovaním v chorobe a či som nemala radšej odmietnuť to očkovanie. Ale zase som mala aj strach s toho aby neochorela na tú žltačku

mywiel
17. júl 2008

Nechcem ta strasit ale dieta sa nema ockovat ked je chore alebo ma zvysenu teplotu... 😕

nia
17. júl 2008

Nemala vtedy teplotu, bola zahlienená. A v ten deň jej hneď nasadili aj antibiotiká aby sa to potom s tým očkovaním neskomplikovalo aj s horúčkou. Ja viem že sa choré dieťa nemá očkovať, rovnako to vedia aj lekári. Oni tak rozhodli, nás tlačil čas aby u nej neprepukla žltačka kedže bola v škôlke v priamom kontakte s tým chorým dieťaťom 😖 Preto ju zaočkovali aj chorú a preto sa pýtam aj na možné riziká ak niektorá mamička musela tiež dať očkovať dieťatko, keď bolo choré. Nestrašíš ma, ja som už aj tak vystrašená dosť 😢 Ale ďakujem ti za odpoveď 😉

johanda
17. júl 2008

nia :děti musely být očkované? 😨 Já nedávám děcka očkovat (povinně), ani když mají rýmu nebo trochu průjem a dr. mi to schvaluje.

mywiel
17. júl 2008

Skus sa spytat priamo tu, ja ti rizika nepoviem, mozno bude vsetko ok a jej organizmus to s tymi antibiotikami zvladol, mierna teplota po ockovani je normalna a tiez by nemala dlho trvat.

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

nia
17. júl 2008

-troška od témy, prečo sa mi tam nezobrazilo meno dcérky? Asi som zle niečo naťukala 😝

mywiel
17. júl 2008

Skus si to ulozit profil do pridaj dieta...

nia
17. júl 2008

johanda, áno musela byť zaočkovaná, lebo bola v priamom kontakte s nakazeným dievčatkom . Teda vtedy očkovali povinne aj učiteľky, všetky detičky a aj mňa lebo práve v tom čase som chodila s dcérkou do škôlky na adaptačný. Len to že moju museli očkovať aj keď bola chorá, bolo tam riziko že by mohla dostať tú žltačku

-mywiel, vďaka za adresu. Kuknem to

nia
17. júl 2008

mywiel, ďakujeeeeem. Už som to opravila. Ja som to zabudla uložiť

kangaroo
17. júl 2008

lekár nás pozýva na preočkovanie proti obrne, syn bol očkovaný kvapkami a spadá vraj do ročníku, ktorý treba preočkovať injekciou.... viete mi o tom niekto povedať viac? dakujem

gerena: jednej veci nerozumiem, ak je oslabený imunitný systém je lepšie neočkovať, ale na druhej strane deti so slabším imu. systémom je dobré očkovať proti "všetkému možnému"? som z toho jeleň

asi môžem byť rada že máme len atopický exém/sem tam/,zníženú imunitu a nábeh na astmu......
očkovania sme už absolvovali...... čo sa dá robiť pre zmiernenie týchto "zanedbatelných následkov"?

nič v zlom, ale niekedy mi to príde ako v matrixe, najskôr nás naočkujú, zblbnú imunit. systém, staneme sa náchylní na choroby a potom nás veľkoryso za naše prachy liečia úžasnými lepšími neškodnými tabletkami..... ked počujem že niekomu zaplatila firma nejakú okružnú plavbu na týžden a pod, tak hádajte v akom odvetví pracuje? 😒

xsipm04
19. júl 2008

nia: Co jsem si četla o očkování, tak tam bylo, že očkovat proti nemoci v okamžiku, kdy je již možné, že je jí dítě nakaženo (teda to a nebo jakoukoliv jinou nemocí), je dost nebezpečné - vlastně se mu k té již probíhající nemoci připíchne další dávka a tělo musí bojovat ještě více a může dojít i k úmrtí - ale z té literatury jsem to teda pochopila tak, že se to projeví okamžitě po očkování. Jestli tedy tvoje dcerka byla očkovaná už někdy v únoru a nic negativního jsi na ní nezpozorovala, tak bych si myslela, že snad bude vše ok.

kangaroo: to teda taky moc nechápu, proč očkovat děti se sníženou imunitou více než ostatní. já jsem naopak slyšela, že u těchto dětí a dětí alergických atd je právě možné požádat o individuální očkovací plán a očkování posunout, rozdělit a oddálit intervaly mezi vakcínami. jinak s tebou i v posledním bodě tvého příspěvku souhlasím a taky mi nepřipadá, že by byly lidé dnes zdravější než dříve a že očkování je prostředek na zaručení zdraví.

zuz11
19. júl 2008

ja som sa na ockovanie pytala svagrinej ( pediatricky) a jej nazor bol taky ze je mensai pravdepodobnost dostat nieco s ockovania ako neockovat a apotom dostat nieco s toho 🤐
takze ona je za ockovanie 😉 ale asi kolko lekarov tolko nazorov 😉

xsipm04
19. júl 2008

zuz: Když já myslím, že oni někteří pediatři to očkování až zas tak nezkoumají a berou to jen z té stránky, ze které jim to bylo prezentováno ve škole nebo je farmaceutickými firmamy. Třeba moje doktorka mi taky říkala, to samé, když jsem jí ale říkala některé negativa, tak ona na to na férovku, že o tom nikdy neslyšela a ptala se mě, kde jsem se to dozvěděla. Nebo mi třeba říkala, že by se bála nenechat očkovat proti černému kašli, protože s tím k ní běžně chodí i děti, které jsou proti němu očkovány a léčba je poměrně zdlouhavá a že si myslí, že u neočkovaného dítětě byl průběh černého kašle mnohem těžší. Tak jsem jí říkala, že jsem si četla dva příběhy maminek, které děti neočkovaly (žily v Německu) a ve školce vypukla epidemie, jedna psala, že její děti se černým kašlem nakazily, ale průběh byl poměrně lehký a vyléčily se dříve než ostatní očkované děti, druhá psala, že ačkoliv se ve školce nakazily očkované děti, její neočkované děti nakaženy nebyly. Moje MUDr pak souhlasila, že to o průběhu nemoci je pouze její doměnka, protože se vlastně s neočkovaným dítětem, které by se nakazilo černým kašlem zatím nesetkala.