Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

barborka08
9. mar 2009

denisocka, kukni si prispevok od tiny na tejto stranke https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... najdes aj ine info o prevenare na americke sposoby a o novom co pojde do obehu "na europske pomery" ...

denduska
9. mar 2009

barborka, no ja som nikdy nezistovala pred operaciou ci je clovek ockovany, pravdepodobne aj preto lebo sa to rutinne berie ze je...ale skor sa pytame na infekcne ochorenia prekonane...ale co, napr. aj ked je aj HBsAg pozitiv, tak sa operuje, aj ked je HIV pozitiv sa operuje, len su prisnejsie hygienicke podmienky...
U deti predoperacne vystrenie robi detsky anesteziolog a to ja nie som, no pravdeopodobne sa pyta aj na ocko a vsetko okolo toho...ak si das do googla očkovanie anestézia, prve ti vyhodi subor ppt, tam je to vseobecne napisane, tak si pozri 🙂

s tymi zvieratami..mozno je to preto tak, ze sa tam vsetko plati...ved vcera..osetrenie v pohotovostnej sluzbe 25 E + lokalka + 4 stehy + sterilne krytie, Movalis + Penicilin inj.....dokopy 49 E!!!! Viete si to predstavit u ludi...?? Ak by to tak bolo, hned by vsetko viselo na nastenkach, lebo by sa kazdy na to vykaslal za take peniaze a lekari by sa museli snazit byt presvedcivi.

blovitc drzte sa a daj vediet! 🙂

denisocka
9. mar 2009

nemam chut fakt čítať,verim že očkovanie je svinstvo,ale dufam-že my budeme bez nasledkov 😕 človek chce robiť pre dieťa čo najviac, a naozaj,neviem čo by som niesla horšie-nejaku pliagu a nezaočkovanie,alebo nejaka reakcia po očkovani,ktoru ti každy vyvráti.

blovitc120
9. mar 2009

Denisocka, nikto nehovorí, že u vás bude ten nežiadúci účinok a my všetci držíme palce, aby nebol žiadny. Otázka znie, že keby naozaj vypukla epidémia tých "pliag", kto to bude lepšie znášať, očkované alebo neočkované deti? Až tam by sa videl ten účinok vakcín... a možno by mnohí boli veľmi sklamaní a mnohí vysúdili veľké peniaze.

barborka08
9. mar 2009

denduska, dakujem za informacie, hned sa idem pustit do studovania 🙂

martina46
9. mar 2009

no tak uz je jasne, prevenar nedame. aspon zatial.
kolko mg toho C-cka treba dat denne dietatu?

barborka08
9. mar 2009

denisocka, sama si sa pytala na prevenar ...

denisocka
9. mar 2009

barbori,ja viem..... ja sama sebe bijem do hlavy čo som porobila

barborka08
9. mar 2009

denisocka, jasne, ved vsetci chceme pre tie nase male slniecka len to najlepsie

petot
9. mar 2009

martina64: Ako kedy. Potreba je az 10-nasobne vyssia v chorobe a strese, nez v zdravi.

Odbornici sa odpradavna hadaju. Oficialne normy su neustale kritizovane, lebo su urcene skor ako prevencia skorbutu (umrtia z nedostatku vit.C), nie ako predpoklad dobreho zdravia. 😒

Oficialne odporucanie v SR: 50 mg/den do 1 roku, 55mg do 3 rokov, 60mg/den do 6 rokov. Cesi uvadzaju priblizne o 10mg viac.
Viaceri vedci vsak hovoria, ze 25-50mg NA KILOGRAM VAHY denne je potrebne mnozstvo pre dobre zdravie. Drzim sa toho, a pred ockovanim by som daval radsej viac. Prof. Clemetson odporuca pred ockovanim aspon 500mg.

Nie som lekar, preto to ber iba ako nazor.

Dolezite je rozdelit aspon do 3 davok, s jedlom, a vela pit. Najlepsie je davky dvihat postupne niekolko dni. U vynimocnych postihnuti obliciek je udajne zvysene riziko kamenov, hoci takisto sa stale diskutuje, do akej miery je to pravda a do akej len povera. Aj pri hemochromatoze a podobnych postihnutiach metabolizmu zeleza a medi sa neodporucaju velmi vysoke davky, hoci nie je jednoznacne, ci by skor pomohli alebo skor uskodili.

jarka007
9. mar 2009

petot aj nase 3 deti su tak podobne chori 🙂. Akurat by som to mozno nezovseobecnovala len na ockovanie. Neviem ako u Vas, ale u nas sme postupne zmenili aj stravu, comu pripisujem tiez stav nasich deti.

A to Ccko je naozaj pravda. Minule som sa rozpravala s kamaratkou a ked sme zabludili k tejto teme, bola som prekvapena. Jej otec totiz po 2 infarkte pred 15 rokmi zacal Cckovat a postupne mohol vysadit skoro vsetky lieky, ktore na srdce bral . A tak nasi beru preventivne 2krat denne ACEROLA od HOYER, kde sa pise, ze to mozu aj deti, aj ked obsahuju flavonoidy.

Denduska acerola je taky oranzovy ovocny plod, z nemeciny prelozene acerola ceresna s velmi vysokym obsahom vit. C. Je to fakt sakramensky kysle.

petot
9. mar 2009

jarka007: Vyborna skusenost!

Dokonca dvojnasobny drzitel Nobelovej ceny, Linus Pauling spolu s Dr. Rathom sformulovali teoriu, ze vacsina srdcovocievnych ochoreni je sposobena chronickym nedostatkom vitaminu C, a rozpisali mechanizmy, ako k tomu dochadza. Aj keby to bola pravda len ciastocne, tak to mnohe vysvetluje.

http://www.orthomolecular.org/library/jom/1992/...

Vobec ma neprekvapuje, ake ticho je okolo toho. Ked si vezmeme, kolko stoja lieky na tlak, na cholesterol, atd...

zitaje
9. mar 2009

Baby, ja viem že téma je trochu o niečom inom, ale chcem sa vás opýtať - myslíte, že keď sme predtým nemali problém s DiTePer očkovaním, to ďalšie (teraz v roku) by malo byť tiež v pohode? Alebo to takto nefunguje?
Ja inak Prevenar dávať nechcem vôbec, a nepochopila som to teraz, ako to je? Len vakcína je zadarmo, takže keď chcem, môžem dať, ale nie je to povinné? Pardon ak to tu už bolo, je to hrozne dlhé a nemám čas to čítať. 😅 V´daka ze reakcie.
z

denduska
9. mar 2009

tak super, mozno preto ze moja mama do mna pchala celaskon ked som bola mala a vsetci sa na mne smiali ze ako sa ksichtim, tak som prezila vsetky ockovania aj ked som pionierka MMR 😎
ved ja sa spytam muza, on je kardiolog, ze co kedy pocul a vitamine C 😅

zitaje, prave na poslednych strankach sme trosku rozoberali, ze problem casto vznikne po tretej davke...vy ste teda asi uz dve dostali, predokladam.... a ja som prave uz bola rozhodnuta ze teda tretiu dame, ale budem to aspon odkladat..a teraz tu citam ze problemy zacali prave po tretej...tak som uplne zmatena 😕 Prevenar netusim, viem ze pre deti narodene od 1.1.2009 je povinny, plus plne hradeny pre deti narodene od septembra 2008...nejak tak...

petot
9. mar 2009

denduska: Som zvedavy, opytaj sa ho aj na Paulinga, daj potom vediet 🙂

zitaje: Zial, dobry priebeh predchadzajucich ockovani NIE je zarukou do buducnosti. Komplikacie nastavaju po ktorejkolvek davke. Sice plati, ze ak sa reakcie s kazdou davkou zhorsuju, tak dalsia davka bude pravdepodobne este horsia, ale vazne komplikacie mozu prist aj celkom necakane.

blovitc120
9. mar 2009

Ahojte, tak sme nazad, odklad zatiaľ do minimálne ďalšej poradne, t.j. 14.4. jupi, dovtedy snáď niečo vymyslím, alebo zmenia zákon 🙂. Nie všetci dr. su v jednom vreci, mne naša povedala, že ma chápe, hlavne pri tom, aká je Miška strašne plačlivá a senzitívna aj za normálnych okolností... A s tým prevenarom je to pekná prasačina, keď sme dnes prišli, povedala mi, že či sme prišli na očkovanie a ja že nie, že sa s ňou chcem práve o tom dohodnúť, tak povedala, že nie je problém to ešte posunúť, ale že musí byť Prevenar pichnutý spolu s Infanrix Hexa, aby to poisťovňa preplatila a keďže ja odmietam dať to spolu, tak v budúcnosti keby som ho chcela, plne si ho musím hradiť, ale že ako na mňa pozerá, že isto ho chcieť nebudem však 😀. Tak som sa len zasmiala a ona mi vraví, že "s vami bude ešte veselo, však"? A ja vravím, že vie čítať myšlienky... Inak našej malej už dávkujem povinne C od víkendu, chúďa, ten Cebion je teda riadne kyslý, tvári sa pri tom náramne zaujímavo 🙂. Začala som s dvojnásobnou dávkou a zvyšujem, čo ty na to petot?
Denduska, tvoj manžel je kardiológ operatér v našej nemocke?
Denisocka, každý chceme pre dieťa to najlepšie, robila si podľa najlepšieho vedomia a svedomia, teraz by si možno urobila inak, možno nie. Ber to tak, že vám to isto pomôže na choroby drobčeka

martina46
9. mar 2009

petot, dakujem za odpoved 🙂

a ako je to s odmietnutim ockovania na SK? vcera som zacala citat od zac. tuto temu, ale je toho moc 😒 ale kvoli dalsiemu babu, ak odmietnem, co sa stane? prakticky je to mozne?

lubicanoemi
9. mar 2009

ahojte, chcela som sa opýtať...nemáte prosím vytipované nejaké "naj" články o očkovaní? cca 5 najlepších... dohodla som sa s mudr, že jej prinesiem nejaké čtivo, a dám zaočkovať až keď mi to uspokojivo vysvetlí. tak by som rada, aby to bolo niečo pádne a kóšer. hľadám, ale ak máte konkrétny tip, prosím sem s ním. neviem nakoľko sleduje situáciu, je už postaršia a nerobím si veľké nádeje, ale ak o tom moc nevie, osveta sa zíde...

blovitc120
9. mar 2009

www.ockovanie.org
www.rizikaockovania.sk
tu máš kopu článkov 🙂

lenki33
9. mar 2009

lubica podla toho proti comu nechces ockovat, tak si pozri clanky na www.ockovanie.org alebo www.rizikaockovania.sk
aj ked nepredpokladam ze lekarka by tieto informacie pokladala za relevantne 😒 pretoze ziadne vedecke lekarske kapacity zatial nepriznali oficialne napr spojitost medzi MMR a autizmom, alebo inymi vakcinami a diabetes....
ked sme pritom MMR hovori sa ze syn myslim Tonyho Blaira ostal autisticky po podani vakciny, ale Blairovci nikdy oficialne nepovedali ci ho ockovat dali alebo nie, zaujimave vsak??

petot
9. mar 2009

lubicanoemi: Ked je postarsia, tak si mozno este pamata deti ktore nechoreli na pneumokoky, lebo sa este neockovalo proti HIB. Mozno by ju zaujalo:
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Pneumoko...

Moje oblubene su este
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regr...

Aj na ockovanie.org su dobre clanky. Mozno o tej tuberkuloze, to asi nevie, ze ta vakcina je neucinna, a urcite spozorovala, ze nova vakcina SSI je omnoho reaktivnejsia, nez boli tie starsie.
http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html

Pozri si obidve stranky, ktore napisala blovitc120 a skus instinktivne vybrat, co by ju mohlo zaujat. Alebo este mozno toto, zrejme si stihla vsimnut, ze alergie prudko narastli:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

petot
9. mar 2009

A este klasika, ale to ju mozno rozculi (alebo jej to pripomenie skusenosti s pertussis vakcinou):
http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/DPT_pent...

petot
9. mar 2009

blovitc120: Gratulujem aspon ku chapavej pediatricke! 😎

To hej, Cebion je kysliak kysly. Aj nas drobec (5m) sa kadejako tvaril, a to jeho Blee na zaver bolo roztomile, aj ked som mu to riedil vodou 😀 Musel som si ho udobrovat na rukach 😀

Normalne sa spoliehame na materske mliecko, ale minule zacal mat sopliky, aj sme vtedy chodili medzi ludi, tak sme mu radsej dali C, aby sa to nezvrhlo a nemuseli sme davat antibiotika. U malych deti sa vitamin C velmi rychlo vycerpa, a potom nevladzu bojovat s infekciou. Este lekarka vahala a predpisala Pamycon, ale pockali sme do rana a sopliky sa vytratili aj bez antibiotik, to bol pre nas historicky uspech 🙂

Inac, neviem, co su v tom Cebione za prisady, moj najstarsi mal po prvej davke cervene lica. Kyselina askorbova nezvykne mat reakcie, ani po tabletkach ziadne nemal. Kazdopadne, rozdelit davky, postupne dvihat, sledovat, pit...

denisocka
9. mar 2009

ja som už davno vypozorovala,že nam kys.askorbova aj v potravinach sposobuje červene lička

inač baby a chlap,ja už tu medzi týmito roadkymi začínam tápať..... už sa asi nidky nedozviem,čo som urobila zle....či ten sprosty prevenar nas pred niečim uchráni, a čo ma trapy najviac je,že krvopotone kojim a imunita NULOVA 😖

petot
9. mar 2009

denisocka: Ako uz Ti pisali, kazdy robime to, co sa nam zda najlepsie pre nase deti. Ucime sa cely zivot, nemozes vediet vsetko. Odpustit sebe je najtazsie, ale je to nevyhnutne.

V podstate sme obetami systemu, pretoze o neziaducich ucinkoch sme mali byt vsetci dokladne pouceni, ale vieme, aka je realita. Ludia doveruju autoritam, aj ja som doveroval, koho by napadlo riesit ockovanie, taku samozrejmu vec? Na to su tu odbornici. Zvycajne otazky zacnu az potom, ked sa nieco stalo. A potom sa odbornici tvaria, ze je to prvy pripad v historii a cisto nahodna suvislost.

denisocka
9. mar 2009

😔 smutne

ale čo teraz možem robiť? nedať druhy prevenar? odmietnuť MMR? ako zvyšim imunitu...čo teraz 😅

a kolko toho Cečka možem davať?mne sa zda Cebion len take "na oko" a nevidim v tom nejak naramne vela itaminu....Citrusy nemožme...tak neviem,obyčko celaskon? 50mg/kg/den

lenki33
9. mar 2009

vitamin C z nasich plodin 😉
http://www.bio-obchod.sk/bioprodukt.php?cPath=1...

ja mam voci umelym vitamin celkovo nedoveru, myslim ze prave pridavne latky mozu vyvolat skor alergie ako prave napr samotny vit C

valka
9. mar 2009
petot
9. mar 2009

Denisocka: Ak kojis, tak zacni od seba 🙂 Skus si doplnit aspon svoju hladinu, oficialne su davky do 2000mg denne bezpecne takmer pre kazdeho (vynimkou mozu byt ludia s vaznou hyperoxaluriou a nachylnostou na oblickove kamene, hemochromatozou a s tazkym deficitom G6PD). Zdravi mozu prijimat podla potreby aj viac. Zvysuj postupne, rozdel pocas dna, s jedlom, vela pi. Ked budes mat dostatok Ty, tak aj do mliecka sa dostane viac.

Najlepsie su urcite prirodne vitaminy, ale co-to stoja. V lekarnach dostat aj ciastocne prirodne, ktore su zase cenovo dostupnejsie.

Ockovat alebo neockovat, to je otazka. To si musis vyriesit sama. Nikto Ti nemoze dost dobre poradit. Rozhodni sa tak, aby aj rozum aj srdce boli zajedno.

denduska
9. mar 2009

blovitc, gratulujem, vidis aku super dr. mate! my chodime do teplic, takze to asi nemame tu istu, aj ked nasa vyzera celkom v pohode (aj ked som este nezacala debatovat o ockovani 😅 ) Hej, manzel robi na internej, invazivnu kardiologiu 🙂

denisocka ja som brala celaskon ako mala, a fakt je, ze nikdy som nebola velmi chora....ako 3.rocna cely rok a potom uz takmer nikdy...raz za cas som mavala anginu ako decko na zakladnej, ale potom uz nic, obcas nadcha...klop klop klop....na vysvedceni stale vymeskane hodiny 0 😅 🙄 😀 Takze myslim ze to moze pomoct.