Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

olifcek
27. feb 2011

ja si nevladzem pozriet tie videa... Milenka bola tak krasne babo

bubinko83
27. feb 2011

@desszi ,nekukaj to a nečitaj nič take !!!

lenka3007
27. feb 2011

Ahojte baby, som začala čitať vašu diskusiu, najprv len zo zvedavosti ale potom ma napadlo, že moj maly bude mať 6 rokov a čaka ho očkovanie. momentálne žijeme v Norsku, ale lekarku mame stale na slovensku, takže neviem či sa tomu vyhneme. Ked sa maly narodil, bola som v týchto veciach neskusena, vedela som, že mňa očkovali ked som bola mala, tak som to brala, ako normalnu vec. Prve očkovanie v porodnici do ramienka dopadlo divne, lebo podla všetkých, mu mal vpich vyhnisať, lenže jemu už po dvoch dnoch nebolo vidno ani miesto vpichu, tak nas poslali znovu na preočkovanie, a zasa nič, potom znova po mesiaci, a zase nič, všetci krutili hlavami že take dieťa ešte nemali, ale mne to smiešne nebolo, potom ked nas chcela pani doktorka zas poslať na preočkovanie, som jej povedala, že už nechcem, podla zakona zaočkovani bol, že v karte to napisane ma a koniec. Ostatne očkovania znašal dobre, ale keby som mala viac informacii, určite by som rozmyslala...
no a chcela by som sa vás spýtať co to vlastne je Diftéria, pertussis (acelulárna) ? Ďakujem za odpoved 🙂

oscarka3
27. feb 2011

@lenka3007 diftéria-záškrt, pertussis-čierny kašeľ

lenka3007
27. feb 2011

@oscarka3 dakujem a vedela by si mi prosim ťa aj poradiť ake su rizika? myslim že naša pani doktorka je sice velmi dobra, ale som si všimla, že kolko krát jej proti srsti robiť to, čo je zakonom dane a asi sa aj trochu boji, takže by mi tie rizika nepovedala.. ona je skvela, aj ked mal maly ovčie kiahne, tak mi povedala, že im zakázali predpisovať tekutý púder, že to už nie je "moderne" ale sama zavolala do lekarne, aby mi ho dali aj bez receptu, no nemohla som to ale nikde povedať aby nemala problemy...

oscarka3
27. feb 2011

@lenka3007 ,riziká choroby alebo očkovania proti týmto chorobám? ak vieš názov vakcíny, tak si vieš niečo o vakcíne pozrieť tu: http://adcc.sk/ alebo na : http://www.slobodavockovani.sk/news/prehlad-ock...
o čiernom kašli: http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

lenka3007
27. feb 2011

@oscarka3 dakujem, neviem nazov vakciny, lebo ako som pisala, žijeme v norsku, ešte mi slovenska lekarka nedala vedieť o očkovani, ale automaticky ako 6 ročný určite ma...skor riziko očkovania proti tým chorobám...

denduska
27. feb 2011

@lenka3007 Infanrix Polio 😉

tabi10
27. feb 2011

@sofhia tak to je divné,že sa tak vyhádzal, to bude atop. ekzém, a nezjedla si niečo ty, napr. arašidy, ryby...
A maličký bol proti niečomu očkovaný?

lenka3007
27. feb 2011

@denduska dakujem 🙂 🙂

sofhia
27. feb 2011

@tabi10 TBC, mozno som aj nieco zjedla... ale bolo to az po dlhsom case, a to som uz tak nestriehla co jem... ale to uz je jedno, to uz ma vyliecene, resp. zmizlo - pouzivame len kojenecky krem a olej nechtikovy Weleda...

tabi10
27. feb 2011

@sofhia tak je to super, že to zmizlo.

oscarka3
27. feb 2011

@lenka3007 , infanrix polio obsahuje aj. hliník, a je kultivovaný na opičích bunkách .
http://www.slobodavockovani.sk/news/cukrovka-z-...

lias
27. feb 2011

Ahojte,zaujímalo by ma ako je to s odmietnutím očkovania u dospelých. Za cca rok by som mala byť očkovaná proti tetanu, ale keďže moja nedôvera v očkovanie prudko stúpa, nechcem očkovať svoje deti, tak prečo seba.
Tiež mi hrozí nejaka pokuta?
Ak zašlem list na úrad verejného zravotníctva že odmietam očkovanie svojich detí, mám tam šupnúť aj seba a muža alebo ako?

susisus
27. feb 2011

@lias ja som odmietla a doktorka mi s usmevom povedala "ako chces, tu do karty mi podpis ze odmietas" a nic viac 🙂

roo
27. feb 2011

@sofhia To s tou Luckou nechapem, pocujem prvy raz... 😅

roo
27. feb 2011

@shakti9 Pri prijme na porod sa vypisuju kadejake tlaciva a podpisuje sa informovany suhlas. Mozes to tam este zduplovat - napises tam poznamku (do inf. suhlasu k starostlivosti o dieta), dost vyrazne, ze si nezelas, aby Tvoje dieta bolo kalmetizovane (resp. ockovane BCG vakcinou) v porodnici, ze si to zabezpecis sama v zakonnom termine do 6 tyzdnov veku dietata. A len takto to podpises. Potom sa urcite pri Tebe zastavi detsky lekar, bude sa pytat preco, povies, ze chces, aby babatko trochu zmocnelo, zosilnelo, ze aj tak prvych sest tyzdnov nechodite nikam ani nikto k vam, cize mu nijaka nakaza do zaockovania nehrozi. Takto si hadam usetris nervy z natlaku zdravotnikov v porodnici. Este si aj vypytaj telefonne cislo a ordinacne hodiny kalmetizacneho strediska, kde potom akoze pojdes 😀 V porodnici sa mas predsa venovat zotaveniu, dojceniu, nie si robit stresy z hadok s lekarmi.
Samozrejme plati to, co pisala Samiana - nespustit dietatko z oci.
Vela stastia.

tobinko10
27. feb 2011

@roo , mamičky, ja by som sa tak neplašila a nerušila úplne všetky očkovania, treba si pozisťovať za a proti, čoho je viac....
Treba sa pozrieť aj do mimulosti, keď tu ľudia húfne zomierali na TBC.....
Pozrela som si to video s tou p. Petak, ale ona len propagovala homeopatiu (mne teda doteraz nikdy nepomohla 😖 ), aj mnohí lekári to už priznávajú, ktorí tomu verili, sú to vyhodené peniaze, a tiež stále opakovala silu farmaceutického priemyslu. To je pravda, sú to nehorázne peniaze, ale len z očkovacích látok? Nie sú tam aj iné lieky?
A ona, pozrime sa, zomrela veľmi mladá, je jej veľká škoda, ale zas tiež, homeopatia jej nepomohla? ani očkovaná nebola...
a dostala nejakú hroznú chorobu...... myslíte, že odmietla chemickú liečbu, len, aby sa na nej niekto nenabalil?neviem, ťažko povedať......
Ja si myslím, že svet nie je len čierny, alebo biely... nič sa nemá preháňať.....ani očkovanie, ale ani odmietanie.
Ja, keď som mala deti malé, ani ma nenapadlo, nedať ich očkovať, to čo bolo povinné, teraz, už by som sa nad tým zamýšľala, pýtala sa lekárov, to je pravda, a rozhodla by som sa na základe toho, čo by mi povedali. Ja sa lekárky, vždy opýtam, a vy by ste robila čo, na mojom mieste? A ona mi vždy všetko vysvetlí, výhody a nevýhody.
Prosím Vás, je to iba môj názor, nemusíte sa mi vysmievať, alebo mi vypisovať, že som taká, alebo inaká... len som napísala svoj názor. ďakujem

ercika
27. feb 2011

Neviem či to tu niekto spomenul,akosi nestíham čítať.. Včera na Rádiu slovensko -relácia -http://www.slovakradio.sk/radio-slovensko/archi... počúvajte od 22.20 minúty.Stojí to za to popočúvať. Spomenutý je aj Dr. Wakefield, vakcína MMR, vedľajšie účinky vakcín,..okrem iného.

ercika
27. feb 2011

Ako sa sem pridáva link?

roo
27. feb 2011

@tobinko10 TU sa Ti nikto nebude vysmievat. Sem praveze pisu ludia, ktori respektuju nazory inych. Len poukazuju na fakty o ockovani. Skoda, ze si si najprv neprecitala aspon par stran dozadu, aby si mala obraz o tom, co sa v tejto diksutuje. Tak len k tomu, co pises o lekarke - radis sa s nou, doverujes jej. Ale niekedy treba aj preverovat. Mozno by stalo za to vyskusat lekarku, ci ovlada, co sa pise v pribalovom letaku ku nejakemu lieku alebo vakcine o kontraindikaciach a o neziaducich ucinkoch. Lekari su taki aj onaki. Niektori sa fakt zaujimaju o vec aj z ineho pohladu, ale niektori si budu tvrdosijne stat za svojim a nesnazia sa ani zamysliet.
A druha vec - ja som reagovala na ockovanie proti TBC. Ak by si mala zaujem, tu sa mozes dozvediet, preco prave toto ockovanie je jednoznacne nedoveryhodne a skodlive a tiez, preco argument o hufnom umierani ludi na TBC vobec neobstohi. Vsetko dobre prajem 🙂

roo
27. feb 2011

@ercika normalne ako si ho dala, len medzi pomlckou a "http..." musis mat medzeru 😉

bambi2
27. feb 2011

@tobinko10 ja mam sestru, ani neviem presne co jej je, ta sa stale napchava nejakymi tabletkami a nezaberaju a nezaberaju a stale je chora, posledne 3 roky nebol tyzden, keby jej nic nebolo... takze tolko o liekoch... 😖 preco ich tak propaguju ked nezaberaju??? preco ich predpisuju lekari ked nezaberaju???
ja by som mojej dcere nedala ani len stvrtku paralenu alebo hocijakej "neskodnej" tablety... ak ti mam pravdu povedat, nemam doma nic ani len obycajny panadol. nepotrebujem to a moze mi aj panboh tvrdit, ze je ucinny...

ak u teba nezabrala homeopatia, neznamena ze neni ucinna... podla mna si nezvolila ten spravny homeop. liek, pretoze u mna vzdy zabera... 🙂

bambi2
27. feb 2011

@tobinko10 keby si o nej trosku viac vedela tak by si taku sprostost o Anite urcite netrepla... 😖

ercika
27. feb 2011

@roo dakujem 🙂

lenka3007
27. feb 2011

@oscarka3 hliník? to som tam v tých info o lieku nenašla... ved nam už od malička tlačia do hlavy, aby sme nejedli hlinikovím príborom a oni ho daju do lieku...
@lias Neviem ako je to teraz, ale napriklad moj Tato nebol u lekárky, od kedy prišiel z vojny čiže nejakých 26 rokov, pamatám sa, že ked mal isť na povinne očkovanie, posielali mu karty, vyvolávala k nam doktorka, nakoniec to vyvrcholilo tým, že nám poslali kartu s tým, že ked nepride, daju si ho doniesť policajtami a vieš čo sa stalo? No nič, nešiel nikam, čiže 26 rokov neberie lieky, nechodi k doktorke, a neni proti ničomu zaočkovany a to ho od vtedy pohrýzol pes až mu vykusol kus masa, ani vtedy nešiel, čistil si to a prevazoval doma, zohnal nejake byliny a krásne sa mu to zahojilo....a nikto ho nepokutoval ani neudal že nie je očkovaný....

evina34
27. feb 2011

@desszi dik za reakciu...Ja som sa nad ockovanim doteraz nejako nezamyslala...primela ma k tomu relacia Reflex minuly tyzden, kde bola aj Veronika {tak sa vola aj moja dcera}, ktora po ockovani oslepla {mala take nadherne ocka, ako aj moja}...Vlastne vsetky pribehy boli velmi silne...Precitala som si aj pribeh Milenky a pozrela si jej videa na youtube. {este teraz mam opuchnute oci} Tu je vsetok komentar zbytocny ...
Nechcem dat svoju dcerku viacej ockovat {ma v sebe bcg vakcinu a 2x hexa} , ale skutocne neviem, co ma na tomto povinnom Slovensku caka. Bude to zrejeme boj s veternymi mlynmi ...V Reflexe bola aj zmienka, ze take dieta nezoberu do skolky...
Vy ste na tom ako s ockovaniami? MMR ste mali? A vasa detoxikacia je zalozena na homeopatikach? Vies poradit nejakeho dobreho homeopata? Pripadne existuje nejaky zoznam?

bambi2
27. feb 2011

@evina34 tu je nejaky zoznam homeopatov
http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...

ani ja som sa volakedy nad tym nezamyslala lebo som nemala ani potuchy, ze ockovanie moze byt skodlive... neni som z tych, co musia na vlastnej kozi zazit aby uverili... stacia mi pripady inych deti,myslim, ze je to dostatocny dokaz...

oscarka3
27. feb 2011

@lenka3007 , áno , je tam hydroxid hlinitý

evina34
27. feb 2011

@bambi2 dakujem