Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
4. apr 2011

@ivv Z tej reklamy na Priorix Tetra ma skoro vystrelo. Hneď som ju vyblokoval, aby som ju už nikdy viac nevidel.

maggie2
4. apr 2011

@ivv a ešte ochechula jak začala narážať na to, že snáď Tvoji rodičia neboli komunistickí diplomati. No nakopať ju do prdele vakcinacistku 🙂

manof
4. apr 2011

@desszi
No prvý zásadný problém je, že ona si ani len po sebe neprečíta, čo napíše, hoci jej musí byť jasné, že jej výstupy budú čítať stovky, či skôr tisíce (prevažne) mamičiek. To považujem za vyslovenú mediálnu neokrôchanosť.

No a niektoré preklepy ma nesmierne pobavili:
"dochádza k ochoreniam aj okovaných ľudí"

Okovaní ľudia, to je kto? Napr. manželka s pásom cudnosti pri manželovom trojmesačnom bojovom ťažení?

Navyše je Dr. Špániková tak vysoko vzdelaná, že asi v živote nepočula o poklese obranyschopnosti proti osýpkam, mumpsu a ružienke pár rokov po MMR očkovaní. Trapas... Ale aj Dr. Šimurka v Trenčíne tvrdil, že živé vakcíny poskytujú ochranu na doživotie. Nechápem ako by vôbec mohli... Však bez kontaktu s danou chorobou najprv zmiznú protilátky z krvi a následne sa po čase odporúčajú aj pamäťové bunky, a potom už ozaj nemá čo poskytnúť imunitu (ledaže by sa choroba zneškodnila ešte skôr, než by bolo načim použiť (neexistujúce) protilátky.

Inak je tam paradox - Špániková neštuduje štatistiky, ale napriek tomu vie, že dieťa narodené 1974 a neskôr nemohlo mať osýpky. Ako to môže vedieť, keď neštuduje štatistiky???

manof
4. apr 2011

@baruskaaa
Špániková sa extrémne vytáča, keď nevie rozumne odpovedať, viď napr. tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-marta-...

Potom používa ako argumenty, že "neviete nič o očkovaní", "nemáte štátnicu z virológie", "neabsolvovali ste lekársku fakultu" a podobné chuťovky. Ako keby toto bol argument, hehehe...

maggie2
5. apr 2011

@manof hihihi že : nevedia nič o "čokvaní" navrhujem Špánikovú nazývať Čokvaňová 😀

denduska
5. apr 2011

@ivv to si bola ty?? ja som to uz citala predtym a som si vravela aka opovazliva mamina 😀 ja neviem, oni tomu fakt tak veria ci su totalne zadubeni alebo neviem....

@andreajakubska " Vraj je tam nejaka latka, ktora sa da zakupit, aby nemal kiahne.. " panabeka tak toto je uz sila sorry 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inac ma napadlo, ako sme boli so starsou dcerou v poradni ked mala este len nejakych 8 mesiacov ci kolko a si pamatam ze sestricka mi povedala - Inac mozete dat ockovat aj proti ovcim kiahnam ak mate zaujem, to len aby ste vedeli, musim vas informovat. Ze musiii??? a preco musi??? a o neziaducich ucinkoch nemusi?? 😠

ivv
5. apr 2011

ahojte, no ja som hadam naivne dufala ze mi v prvej odpovedi napise zretelne na moje jasne otazky, kedze sa tak nestalo, tak som uz napisala rypave dalsie.. 😉 svojou neprofesionalnou odpovedou sa sama zhodila a myslim ze v tej poradni nema co hladat.. a presne, cita to vela mamiciek, tak si urobia obraz.. snad.. inak pani studovana v poradni pustila vela periel..
inak ma pravdu, ze o virologii, imunizacii toho viem pramalo, ale ako matku dietata ma zaujima, ako aj rastuci pocet dalsich, ako to s vakcinami a ich nasledkami vlastne je.. je strasne smutne, ze ti co ho tak obhajuju, maju tolko bohorovnosti..:-/ coho sa boja? priznat omylnost? skody? toho ze pridu o cast prijmu?
nase ockovanie sa blizi.. tak som zvedava, coho sa v ambulancii dockame..

b_petra
5. apr 2011

@denduska
Ahoj, chcem ťa a aj ostatných poprosiť o radu. Mala mi zareagovala na prvé očkovanie hexou (pneumokoky som nedala 🙂 ) dýchavičnosťou,akútnou žihlavkou,ktorá trvala asi mesiac, boli sme pod fenistilom. Máme dostať druhú hexu a kedže MUDr. na krmároch nezohnala monovakcíny chcú nám to šupnuť pod dohlľadom ...hospitalizovať nás. Mám veľmi dobrú pediatričku a zatiaľ sme sa dohodli, že skúsim pozháňať monovakcíny sama. Chcem vás poprosiť či vôbec dať očkovať a ak áno tak aké vakcíny-monovakcíny použiť a prípadne kde sa dajú zohnať. Ďakujem googlu, že mi našiel vašu diskusiu a trošku otvoril oči....

denduska
5. apr 2011

@b_petra
ahoj 🙂 , no co popisujes vyzera na alergicku reakciu a ja by som urcite uz nic ockovat nedala.Lebo to bude uz len horsie 😕 naozaj si nemyslim ze to za to stoji - mali by ju otestovat na alergiu na zlozky vakciny, popravde neviem ako sa to robi, aky odber a kolko atd...no urcite by som kvoli ockovaniu taku torturu nepodstupovala
😅

Da sa to rozlozit max.na 4 casti - ja som sa na ne pytala v lekarni ale uz pred vyse rokom pomaly, vtedy mi povedali ze ich nemaju ale vedia objednat aj do druheho dna, samozrejme treba na to recept. Ale ked pises ze dokina z Kramarov nezohnala... 😕 Ide o vakciny Infanrix, Imovax polio, Act-HIB a Engerix B a ja jednoducho neverim ze sa "nedaju zohnat". Chcu sa z toho vyvliect aby nemali papierovacky alebo neviem 🙄 Keby ste velmi chceli ockovat, tak nech to skonzultuju s Prahou - s ockovacim centrom v Motole a tam tie vakciny 100% maju, tak nech vam ich objednaju. Rozhodne to nie je tvoja starost a ze odmietas Infanrix hexa je asi jasne, neviem co riesia 😝

Tiez clovek alergicky na penicilin ho asi nebude brat, ale to je normalne. ale ked ide o vakcinu, za kazdu cenu, doslova aj cez mrtvoly sa pojde 🙄 🙄 🙄

blovitc120
5. apr 2011

@denduska presne toto aj ja stále hovorím, keď má niekto alergiu na penicilín a iné lieky, má to veľkými červenými písmenami na karte napísané a NIKTO sa to neodváži viackrát podať, hľadá sa alternatívny liek. Ale na megabezpečné vakcíny reakcie neexistujú a očkuje sa aj cez mŕtvoly, hoci je reakcia zjavná 😠 😝 🙄.

@b_petra ja by som už tiež očkovať nedala, čo akože ten dohľad v nemocnici vyrieši 😕? U nás po zjavnej reakcii na pertussis zložku pôvodne neurologička tiež povedala, že doočkovať pod dohľadom v nemocnici, že bez pertussis vakcínu nemajú, čo som ja odmietla, nenechám decku poškodiť mozog pod dohľadom, nevidím v tom žiadny rozdiel, či v ordinácii alebo hospitalizovaná, účinok vakcíny ostane rovnaký. Ako by mi asi zabezpečili, že po ďalšej pertussis nebude dieťa neutíšiteľne vrieskať 6 a viac hodín? Jedine tak, že mi ho nadopujú nejakým utlmujúcim svinstvom, po ktorom upadne do polokómy, aby mohli zapísať, že reakcia nebola 😠

denduska
5. apr 2011

@blovitc120 tak toto "nenechám decku poškodiť mozog pod dohľadom" je super 😅 😅

maggie2
5. apr 2011

@b_petra súhlasím s týym, čo Ti napísala @blovitc120: ono naozaj pramálo je užitočné nechať si očkovaním zmrzačiť a dokaličiť (možno nezvratne) dieťa pod dohĺadom v nemocnici, než tak učiniť bez hospitalizácie. To, že maloTvoje dieťa takú reakciu, môže to byť s istou reálne hroziacou pravdepodobnosťou znakom, že na nejakú zložku obsiahnutú vo vakcíne je alergické, a v tom prípade ad 1) lekári sú povinní to skúmať a hľadať príčinu (nie očkovať v nemocnici pod dohľadom) a ad 2) ak sa táto neznášanlivosť, alebo čokoľvek iné zistí čo je lekárskou kontraindikáciou, tak sú lekári povinní zaznačiť to do dokumentácie a nevykonať očkovanie z dôvodu kontraindikácii. Ak toto NEBUDE ten postup, riskuješ, že Ti poškodia dieťa, nik si to nevezme na zodpovednosť, a zodpovednosť budeš niesť sama, tým pádom logicky sa ani nikdy nedomôžeš náhrady škody na súde a podobne pretože ich argument bude, že si veď svojim konaním s hospitalizáciou aj s aplikáciou vakcíny súhlasila a že si bola poučená o možných rizikách.

sjuzocka
5. apr 2011

@b_petra joj akoze neblazni, ziadnu vakcinu mono duo to je fuk, ocividne to tvoja mala neznasa dobre (necudo!) a je uuuplne jedno kde jej ju podaju, lekari pokial sa nieco pototo ti maximalne myknu plecom a povedia prepacte, je nam to luto... nedala by som v ziadnom pripade ju ockovat NICIM

sisi08
5. apr 2011

blovitc 120, manof, link na prípravok proti kliešťom som dostala na mail už dávnejšie a nevymazala som ho, tak som ho sem dala. Kôli informácii. Nemám odskúšané. Možno ľudia alergickí na jód by s tým mohli mať problém

blovitc120
5. apr 2011

@sisi08 dobre, ze si ten link dala. Myslim si, ze povrchovy pripravok na dezinfekciu po vpichu kliesta je isto menej nebezpecny, ako vakcina proti kliestovke...

b_petra
5. apr 2011

@blovitc120
@denduska
@sjuzocka
Baby ďakujem za reakcie. No to s hospitalizáciou ani ja neakceptujem , však hlavne že nezomrie na anafylaktický šok a daju jej nejaký kortikoid do žily a šup domov....
Pani MUDr. na kramároch to zháňla až jeden týždeň a je to kožná čo sa tomu venuje a to sme hlavné mesto. Motol v Prahe má na to centrum....
Mám super pediatričku je ochotná a mám si rozmyslieť čo ďalej. Prebrala so mnou dnes aj tie monovakcíny aj ochorenia proti čomu sú a jediné čo by dala je DMO (detská mozgová obrna).... Tak neviem čo teraz..... O pneumokokoch sme sa dohodli dávno, že ho nedáme vôbec.
Čo potom s MMR, čo na hovoríte na toto očkovanie...
ďakujem

lias
5. apr 2011

Ahojte, viem že očkovanie proti TBC u bábätiek je nič moc 😝 , ale viete mi povedať ako je to s preočkovaním TBC u 13 ročných??? Aj tam sa vyskytujú také komplikácie a nežiadúce účinky ? Ak máte k tomu aj nejaký link, budem vám povďačná. 😉

tin007
5. apr 2011

@b_petra proti DMO sa neockuje, asi myslis detsku obrnu. ta sa v SR nevyskytla tak 60 rokov (min. 50 rokov). pokial neplanujes cestovat a zit v krajinach ako je india, pakistan, afganistan, nigeria a este dalsich par krajin 3.sveta, tak sa obrny nemusis realne bat
z pristupu lekarov, ze budeme ockovat v nemocnici, ved ked pojde o zivot, mame tu pristroje, adrenalin, kortikoidy atd je mi na grcanie 😝 a tiez by som dalej neockovala (my ani neockujeme, ale pre ine dovody)

tin007
5. apr 2011

Chcete niekto odpisat? Na tuto otazku: ahojte prosim vas poradte mi uz mali ma 4 mesiace a 1tyzden a este ho stale neockovali len v nemocnici razz,,,dneska sme boli u doktorky a ze asi v piatok a to preto ze mal zelenu stolicu zobrali mu vyter je na UM nevadi ze ho budu tak pozde ockovaaat?????A ze este mam aj platit 12eur idem zmenit doktorku a ze mam davat nutrilon 2 akoze ved ma len 4mesiace ah som na nerviiiii bojim sa nie ze sa mu stane daco ked ho tak pozde zaockuju napiste mi internu postu
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ktore-ockovania-sa-mozu-spravit-naraz/

sorciera24
5. apr 2011

@tin007 uz som jej pisala IP...lebo ma to dostalo....

sasulec
5. apr 2011

ahojte,chcela by som sa spytat otazku,kt. tu mozno uz padla,ale nemam sancu precitat 714 stran,sorry, 😔
Ked bola moja Saska malinka,este toto vsetko az tak nefrcalo,takze som nebola informovana o tom,ze ockovanie je take rizikove,preto je mala zaockovana tymi zakladnymi vakcinami,teraz ked mam na to uz iny nazor,som rozmyslala,ze by som ju v 3 rockoch nedala,neviem vsak,ci by to nebolo viac na skodu,teda ci by jej to nemohlo nejak uskodit,kedze to prve ockovanie uz mala,tak sa na vas obraciam s otazkou,ci tu je niekto taky v situacii v akej sme my,ZA KAZDU ODPOVED VOPRED DAKUJEM 😵

bambi2
5. apr 2011

@sasulec aj ja som sa zacala neskoro zaujimat o tuto temu, mala nieco ma ale nedokoncili sme vsetko.. nebudeme uz nikdy nic ockovat!!! podla mna sa nic nestane, cim menej tym lepsie... oni vsetci iba strasia... este pockaj co ti napisu ostatni... 😉

sasulec
5. apr 2011

@bambi2 😔 Dakujem

blovitc120
5. apr 2011

@sasulec v troch rokoch sa už neočkuje, až v šiestom roku života

bambi2
5. apr 2011

@sasulec neni zac... dobre si sa rozhodla... 🙂 dost chemie je v potravinach, nie to si ich dat este napichat rovno do krvy... 😖

manof
5. apr 2011

@sjuzocka
Keď už tu máme niekoho zo Stupavy - beseda o očkovaní by sa v Stupave neuživila? Ešte mám voľné 3 termíny:
1. streda 4.V.2011 dopoludnia
2. streda 4.V.2011 popoludní
3. štvrtok 5.V.2011 dopoludnia

Neskúsiš usporiadať?

manof
5. apr 2011

@lias Myslela si preočkovanie 11-ročných proti TBC, nie? To ale bolo zrušené od 1.VII.2010.

manof
5. apr 2011

@sasulec
už pár rokov sa v 3 rokoch neočkuje, takže keď tak sa ozvi za 3 roky, lebo v 6. roku života sa očkuje (mometálne) proti záškrtu, čiernemu kašľu, tetanu a detskej obrne.

lias
5. apr 2011

@manof nie naozaj som myslela 13-ročných. Mám kolegyňu, ktorej prišlo predvolanie od lekára, aby prišla s 13 ročným synom na očkovanie proti TBC (osobne som to predvolanie videla).
Teraz som si googlila očkovací kalendár a to očkovanie som tam ani nenašla, zrejme to bude nejaký aktívny lekár. 😖