Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

slady
18. sep 2012

a zabudla som na mojich oblubenych - tych co ockuju ked je to rodicovi jedno a ak sa rodic prieci potisku mu daju za pravdu a nechaju ho napokoji.

syla
18. sep 2012

@ewisam mrkni sa ešte na túto "prevenciu", ale zrejme ani toto s tebou nezamáva
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/

lilina22
18. sep 2012

@ewisam sodoma gomora 😖 😖 😖 😖 tak ja som ti odpovedala FUNDOVANE 😀 ked moje dieta ochorie na niektoru z chorob ktore sa ockuju, budeme ho LIECIT. Bodka. Len mi prosim ta vysvetli, ked pises, ze ta zaujimaju konkretni LUDIA a nie statistiky, ze preco ta TRAPIA nase nezaockovane deti a netrapi ta mrtve dieta po ockovani z VASEJ RODINY.

petah82
18. sep 2012

@ewisam ak sa chces prestat bat beznych detskych chorob, tak studuj. najdes popis chorob proti ktorym sa NEOCKUJE aj proti ktorym sa ockuje. spadne z teba strach a budes kludnejsia, ze sa budes vediet o dieta postarat a dieta ti neumrie, ak ho hned prvy den nenapchas antibiotikami a antipyretikami. ved ockujeme iba proti par chorobam, dieta ti moze chytit 100 dalsich chorob, ked sa tak stane, budeme liecit... tie choroby, ktore sa ockuju, nie su nevyliecitelne, len niekto proti nim vymyslel vakcinu, tak sa ockuje. najma osypky, mumps, rubeola, to je ukazka chorob, ktore sa daju dobre liecit a aj tak je proti nim najdiskutovanejsia vakcina stale pouzivana... http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

miska212
18. sep 2012

Ahojte! Tiež patrím medzi rodičov, ktorí nesúhlasia s povinným očkovaním (Škoda, že som nad tým začala rozmýšlať až po nežiadúcich účinkoch vakcíny proti TBC). Syn už má 2,5 roka. Do teraz sa mi u dr.darilo "odkladať" očkovanie na neskôr kvôli tomu, že mal drobec vždy nejaké zdravot.problémy. Ešte som dr.nepovedala, že nechcem očkovať vôbec. Stále sa tvárim, že to len odkladám, aby ma neotravovala podpismi do karty a pod. Lenže už asi prišlo aj na mňa a keď som bola naposledy u nej, tak som mala 20 min.prednášku o čiernom kašli, o tom, že je na Slovensku vela "farebných", ktorý donášajú choroby a podobné bububu... plus chcela podpis do karty, že s očkovaním nesúhlasím. Zatial som jej nič nepodpísala, no dosť na mňa tlačí... chcem sa ale spýtať- je nejaká horná hranica podávania očkovacích látok? Syna nedám zaočkovať ,ale tak teoreticky- keď som sa tomu vyhýbala do teraz, nebolo by na očkovanie aj tak už neskoro?
A bude zlé, ak jej v karte podpíšem, že očkovanie posúvam na neskoršie obdobie? Uvažujem nad jej zmenou, no snažím sa nájsť takého dr., ktorý by chápal, že nechcem očkovať, no to mi nejaký čas ešte potrvá....

majusqwa
18. sep 2012

@alikaa "No a ved som sa pytala, preco v Rakusku, Nemecku, Anglicku a aj vinych krajinach je ockovanie len odporucane? V com je ine Slovensko od tychto statov, ze tu to musi byt povinne? "
minule som to kdesi citala - lebo v statoch byvaleho komunistickeho bloku sa vraj s ludmi lahsie manipuluje. ockovanie sa tu pretlaca od neviem kedy a vidis, funguje to. najhorsie je, ze vacsina ludi odmieta aj uplne jasne dokazy, az kym im to dieta nezomrie. potom zrazu obvinuju vsetkych okolo, ze ich mali varovat. ale ako sa vravi - hlupy sa pouci z vlastnych chyb, mudry z chyb inych...

alikaa
18. sep 2012

@majusqwa hej, tento argument som uz citala, zaujimala ma odpoved ewisam. Inak ja mam par ludi v mojom okoli, ktori maju deti ocividne poskodene ockovanim, ale neveria, ze to spolu moze suvisiet, ani ked som ukazala letak, kde je to cierne na bielom. Takze nie vsetci sa spamataju, vela ludi proste nechce vidiet.

majusqwa
18. sep 2012

@manof "ak som to spravne pochopila, ty mi chces naozaj tvrdit, ze v dnesnej dobe ak ma decko teplotu 39 C ty mu naordinujes salviovy caj a vitamin C a nechas ho tri dni napospas osudu, sak ho ta horucka po troch dnoch prejde?
Ak je to tak, tak to povazujem za hazard, pretoze si pravdepodobne taku teplotu nikdy nemal mozno aj vdaka ockovaniu...." (ewisam) :D no tak toto je dobre. vraj tri roky bojujes proti ockovaniu a prd! ty tu vyrabas dalsie vakciny! vakcina proti teplote nad 39 °C. hmm, zaujimave... aj funguje? no, som zvedava, s akou dalsou dojdes :P

majusqwa
18. sep 2012

@alikaa a ja tomu verim a radsej nedam ockovat vobec.
na prednaske u jedneho z naj molekularnych biologov na SVK som mala moznot vidiet osekvenovanu DNA ockovaneho dietata v 2., 4., 6., 8., 10., 12. a 14. mesiaci. pri porovnani prvej a poslednej pyrosekvencie som zazila mierny sok - tych nespravnych parovani baz, zlomov, sluciek, tyminovych kruhov... a teraz polopatisticky - tych "defektov" z 12. mesiaca co tam bolo oproti sekvencii v 2. mesiaci... genetici by na tom robili pol roka, kym by to takto doriadili a asi 10 rokov, kym by to dali aspon z casti spat. takze tolko odborne veci z mojej strany. najhorsie je, ze chyby v DNA nie je vo vacsine vidno volnym okom (okrem trvalych poskodeni zivotne dolezitych sekvencii), prejavia sa az vekom. a zriedkakedy vobec (stastni ludia), ale su tam a dedia sa...

eaka
18. sep 2012

@ewisam to čo píšeš... to sú také propagandistické kecy.. čo je prijateľnejšie, prevencia či následok choroby.. ale nešpecifikuješ bližšie, len porovnávaš dve slová.. ale my používame prevenciu, ale takú, s ktorou sme ztotožnení a ktorá nám neintoxikuje deti! snažíme sa žiť čo najzdravšie, hýbať sa, jesť vitamíny, najlepšou prevenciou je silný imunitný systém, tak sa tu nenaťahuj o slovíčka, keď hneď na to povieš, že Ťa nezaujíma štatistika, ako Ťa môže nezaujímať, keď chceš porovnávať štatisticky veľmi často sa vyskytujúce NÚ so štatisticky zanedbateľným výskytom choroby, proti ktorej prevenciu tak pretláčaš?? Preto Ti tu každý hovoríme, že z nášho pohľadu je tá prevencia, ktorá Ti môže dieťa zabiť, horšia, pretože je zbytočná, pretože je prevenciou proti chorobe, ktorá sa nevyskytuje a pretože jej účinnosť je tiež otázna..tak preto je pre nás riziko tejto PREVENCIE neprijateľné! A pri niektorých chorobách by bolo pre nás dokonca žiadúce, aby sa dieťa chorobou nakazilo, pretože jeho neočkovaný imunitný systém má obrovskú šancu nákazu ľavou zadnou zvládnuť a vytvoriť si sám vlastnú dlhodobú imunitu, ktorá ho ochráni lepšie ako tie chemické sajrajty.
Tak to prosím Ťa rešpektuj a zamysli sa nad svojim ďalším pôsobením v tejto téme, lebo mne to tak príde, že si len ďalší troll...

nae
18. sep 2012

@merja Ja som to vyčítala z knižky Varovné signály očkování a myslím, že to je aj niekde na stránkach slobodavockovani.sk . Doporučuje sa začať týždeň pred očkovaním. A dokedy - ťažko povedať, asi by som pokračovala ešte tak 2-3 týždne po. Aj keď vitamínom C nemožeš pokaziť nič, vit. D3 sa v zimných mesiacoch dáva vo zvýšenej dávke štandardne, omega3 mastné kyseliny tiež nie sú negatívom.

nae
18. sep 2012

"Pretoze neziaduce ucinky sa prejavia u maleho percenta, uz aj tak chorych deti, ktore nezodpovedni lekari zaockuju... skuste nahanat ich."

Nezodpovední sú akurát rodičia, ktorí aj napriek tomu, že v ich okolí je veľa detí s problémom po očkovaní, či dokonca im niekto na následky očkovania umrel, a oni stále veria, že očkovanie spasí celý svet.

Pokiaľ tak strašne fandíš očkovaniu a máš pocit, aký je to benefit, mám pre teba doporučenie:
prepočítaj si na svoju hmotnosť množstvá očkovacej látky a daj sa očkovať podľa detského očkovacieho kalendára, poldeci vakcíny do jedného stehna, poldeci do druhého, o mesiac repete a tak ďalej - a potom napíš, ako si sa cítila a ako ti je fajne. Sponzora určite ľahko nájdeš a budeš šťastná, že si očkovaná. Pretože pokiaľ máš okolo 30 rokov a neprekonala si tradičné detské choroby, si super adept na prenášača a tým vlastne ohrozuješ svoje okolie a narúšaš svatú kolektívnu imunitu.

sorciera24
18. sep 2012

@ewisam ale to nie je 1 z 3mil deti....len tu v skupine je nas vyse 100, co ich deti mali nez. ucinky po ockovani.......teraz nebeirem zaidnu oficialnu statistiku, ale podla mojich skusenoati je momentalne viac poskodenych deti ockvoanim, nez chorobami proti ktorym sa ockuje.....cize u mna prevazuje roziko nez. ucinkov......a moje dieta bolo pred ockvoanim zdrave a po ockovani mu v tele kolovali tazke kovy este rok a pol (co sa prejavilo dlhodobou teplotou)....az kym som sa nezacala o to zaujimat skor a neriesila to.....inak drviva vacsina z nas, co tu neockuju neckoju prave preto, ze mali sami neg. sksuensot po ockvoani (alebo niekto z blizkych)....nielen tak, ze si hala bala nacitame nieco na nete a frajerime 😖 to niekolkorocne, ci mesacne studium vacsinou (bohuzial) nasledovalo uz neskoro......ale aspon viem, coho sa mozem do buducna vyvarovat a stale zvazovat pre aproti.....ale teraz mi vychadza naozaj proti....

kaja73
18. sep 2012

@ewisam stale tu opreujes tym ze ockovanie je urcite fajn-lebo je povinne-toto ti staci na to aby si to takto brala 😕
.Ale co potom hovoris na to, ze povinne nie je vo vacsine vyspelych krajin-rakusko,nemecko........a mnoho krajin ma len zlomok z nasich povinnych vakcin-napr francuzko ma len DI-TE PER ku-teda zaskrt,tetanus a cierny kasel-ostatne je dobrovolne.
V tychto krajinach je aj vacsia migracia,zije tu viac obyvatelov,miesa sa to tam sprava zlava roznymi rasami-preco tam nie su povinne vakciny?
Kto ma pravdu nas stat ci tieto staty?
A kedysi -ked to este nebolo o boji farma firiem sa ockovali tak akurat prave kiahne,ci tetanus.
Len medzi mojimi dvomi synmi-vekovo su 11 rokov od seba- je velky rodiel v tom co dostal jeden povinne a co druhy-vela toho pribudlo len za 11 rokov-st.syn dostal v jednej davke napr DI-TE PER ku a mladsi v jeden den-hexu a prevenar-teda 6 chorob v jednej vakcine a 13 kmenov pneumokokov v druhej -to je 19 moznych ochoreni-verzus tie 3 choroby za cias st.syna-proste idealne pre 3m babo.
kde je hranica toho,co babo znesie,kolko mu toho napichame-kde to cele ma koniec,kedy ho dosiahneme-ked ho zaockujeme aj proti zlej nalade???-aby menej plakalo,nechalo rodicov spat-myslim ze aj na to by rodicia dali ockovat ak by bola tato moznost 🙄
Zijeme proste v instantnej dobe a milujeme instantne riesenia-hlavne rychlo a bezbolestene -ak to slubi lekar,stat-tak to zerieme ako o zivot.
Ved je to tak pohodlne a zbavujuce zodpovednosti. 😖

shakti9
18. sep 2012

@ewisam citujem ta:"...ked je dieta donosene a v poriadku, preco by sa nemalo ockovat?..." ?!?!?! no predsa, aby v poriadku aj ostalo... len tolko, ostatne sa pripajam k predoslym odpovediam adresovanym tebe.

manof
18. sep 2012

@leishmania
na vitamín C je asi príliš nízka marža. A v konkurencii DM drogérie asi žiadna lekáreň neobstojí. Na druhú stranu sa divím, že Ti aspoň Celaskon nechcel streliť. Nejaký slabý podnikateľ.

manof
18. sep 2012

@kaja73 Francúzsko má povinné DT-polio, nie DTP. Inak ale pekný príspevok.

kaja73
18. sep 2012

@manof zas som sa daco naucila,diky 😉

leishmania
18. sep 2012

@manof ani neviem ake cecka sa tu predavaju, ked nastudujem budem si vediet presne vypytat, ale teraz mam dm-kove v zasobe zo sk

luciaa86
18. sep 2012

@koralinka ahoj tak ako si dopadla v NR?my sme tiez odmietli,tak som zvedava.co ti tam hovorili?aj si platila pokutu?

koralinka
18. sep 2012

@luciaa86 ale ved my sme ešte neboli 😅 teraz koncom septembra/začiatkom októbra ideme lekárovi kde odmietneme a potom budeme čakať 😖 zatial tiež zbieram len info

luciaa86
18. sep 2012

@koralinka ahaaaa,tak to ti potom budem davat vediet ako prvaaaa 😀 to som straaasne zvedava ako to bude.som zvedava kedy nam pride lest s uradu 🙂

manof
18. sep 2012

@nae pri 50 kg žene oproti 5 kg bábätku by to nemalo byť poldeci vakcíny ale 5 ml, čo je 10x menej. Inak ale súhlasím s Tvojou výzvou.

koralinka
18. sep 2012

@luciaa86 tak daj sem potom vedieť ale ja už čo som naštudovala materiálov a názorov sa nebojím ani samotného diabla keby tam sedel 😵

luciaa86
18. sep 2012

@koralinka ja este len studujem 😀 tak sa budem snazit argumentovat ako sa da.skoda,ze som o tom nevedela uz viac predtym.syn ma neuro problemy od malicka.ktovie ci to nema aj s toho.nikto mi nikdy nic otom nevravel ☹ aj mas nejake dobre linky?nech studujem po veceroch 😀

manof
18. sep 2012

@kaja73 tu je tabulka povinných očkovaní v EÚ + pár ďalších krajinách:
http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-...

manof
18. sep 2012

@majusqwa bolo by zaujímavé porovnať DNA úplne neočkovaného dieťaťa v 2 mesiacoch a 15 mesiacoch. Nevedela by si na to nejakého odborníka nahovoriť

monuska342
18. sep 2012

ahojte chystam sa teraz odmietnut ockovanie prevenar a hexa ale bojim sa pneumokokov aby ich nedostal pretoze niektore su smrtelne...co robite aby boli deticky odolne?

oscarka3
18. sep 2012

@miska212 napíš otázku @petot -ovi alebo @manof -ovi