Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

babi1
25. okt 2012

V Nemecku sťahujú vakcíny proti chrípke :
http://de.nachrichten.yahoo.com/novartis-grippe...

zaockujteajslnko
25. okt 2012

pre naivnych a nepoucenych

vysvetlovanie zakonov Uradom verejneho zdravotnictva

citujem
"platny zakon c.355/2007 Z. z., ktory bol harmonizovany s pravom EU a ani Vami
citovany Dohovor o biomedicine Vam nedva pravo dobrovolne rozhodovat'
o povinnom ockovani ako takom."

pripravte sa na ciste klamstva, manipulacie a podvody, porusovania zakladnych ludskych prav........ vitajte vo svete povinneho ockovania v Slovenskej republike......

jarabica123
25. okt 2012

@babi1 Presne tak, ale myslim, ze niektorych rodicov by to nezmenilo, veria slepo svojim pediatrom, co je smutne:((

prevenar
25. okt 2012

@jarabica123 je to v podstate prirodzene ludom ako takym. "verit" je daleko jednoduchsie ako samostatne rozmyslat a nedaj boh zobrat aj zodpovednost za svoje zivoty a zivoty vlastnych deti do vlastnych ruk. ..to uz znie riadne extremne ^^ myslenie, studovanie , patranie proste boli, je neprijemne a cloveka vystavuje neprijemnej pravde. zacne to drhnut s okolotecucim "prudom" ..na co , radsej sa zaradit do stada, blacat, prezuvat travu , kakat , byt stastny a bezstarostny ..a kracat pomalicky na bitunok . ^^

katus193
25. okt 2012

Ahojte, rada by so sa aj tu chcela poradit, kedze s mm nevieme co robit.Zijeme v Rakusku, kde je ockovanie nepovinne.Takze sme boli rozhodnutí nedat ockovat ale stale mame obaja obavu ci naozaj sa nemoze nic stat ked maly nebude vobec ockovaní, hlavne sa obavame hepatitídy a mozg.obrny.A dnes sme boli u dr, ten nam uz chcel dat hexu ale sme odmietli.Nepresviedcal nas, len povedal ze minuly rok mal 6 detí ktore skoncili v nemocnici s ciernym kaslom a jedno dokonca v dost vaznom stave na intenzívke, tieto deti neboli vobec ockovane.Ked som si precítala o ciernom kasli tak ma az striaslo, keby to maly dostal do jedneho roka tak mohol by aj zomrietJa uz neviem co si mysliet, clovek da zaockovat, dieta ochorie, neda zaockovat tiez ochorie ☹ Vobec nevieme co mame robit

kalo
25. okt 2012

@katus193 Tak nechte místo hexy nějakou šetrnější variantu (např. vakcínu Infanrix - 3 nemoci- tetanus, záškrt, č.kašel)- podle mě základ, který stačí, když máte obavu nechat dítě úplně bez očkování. Nechte nejdříve po 1 roce života, až je děťátko trošku odolné a má silnější imunitu. Pak zvolte nějaká homeopatika (pro očistu organismu). My to takto udělali a do toho roka jsme s dítětem nechodili nikam mezi lidi - jako obchody, autobusy atd.
Je fakt, že se tyto nemoci - jako č.kašel se vrací (ale může ho mít i člověk očkovaný). Zrovna ta obrna je tuším nemoc vymýcená přes 50 let (pozor, obrna není mozková obrna, jak píšeš,- to je nemoc vrozená...)
Je to pouze typ, předpokládám, že tady poradí každý něco jiného 🙂
Přeji šťastnou volbu!

simcab
25. okt 2012

ahojte.. mám 5-mesačnú dcérku, ktorá bola v 10 týždňoch očkovaná proti pneumokokom, a tiež hexou.. po 6 týždňoch sme boli na preočkovaní proti pneumokokom, no hexa sa odložila kvôli zdrav. problémom.. teraz uvažujem o tom, že ju už nedám zaočkovať.. chcem sa spýtať, či má niekto podobnú skúsenosť, že dieťatko prvú dávku dostalo, a potom sa už neočkovalo..

katus193
25. okt 2012

@kalo jeej dakuem krasne za radu, to ma ani nenapadlo to takto urobit 😉 To s tou obrnou som tiez nevedela, musim si to viac prestudovat 😉 Este raz dakujem

prevenar
25. okt 2012

@katus193 ahoj 🙂

" Zijeme v Rakusku, kde je ockovanie nepovinne." .. kurnik, niekto sa ma lol ..ty by som rovno skoncil a bolo by to pre mna vybavene 🙂

- ano stale sa moze nieco stat, na tejto planete existuju choroby a ktokolvek sa moze nakazit. znie so sialene , ale je to tak 🙂
- polio sa navyskytlo na nasom uzemi zhruba od druhej svetovej vojny . verim,ze v rakusku je to rovnake.
- cierny kasel dostane kludne aj ockovane dieta ..ved opytaj sa ho kolko z tych 8 deti boli ockovane. ziadne ? to asi tazko. + kto boli tie deti ? cerstvy pristahovalci z pakistanu ? (lebo uz aj take tu bolo 🙂 ) radsej sa nauc ako ciernemu kaslu predchadzat a ako ho liecit.

dalo by sa pisat do nekonecna ..ale tuto stranu dozadu som pisal niekomu radu , kto by si bol pomyslel,ze uplne rovnaka rada sa bude hodit tak rychlo znovu 🙂 takze - copy/paste

to je jednoduche , studovat, studovat, studovat ...neistota vznika z nedostatocnej vedomosti a tu vies odstranit velmi jednoducho a to studovanim 🙂
1) na zaciatok si pozri vsetky videa z tejto stranky - http://vakcina.szm.com/
2) potom si pozri odkazy na clanky z danej stranky
3) no a na koniec si precitaj tuto diskusiu , alebo aspon poslednych 500 stran

- ver mi,ze budes rozmyslat uplne inak ako dnes . tvoja teza vychadza z predpokladu, ze vakcina tvoje dieta skutocne pred niecim chrani ..to ale nie je pravda a tym padom pada cela ta rovnica.

vela zdaru 🙂
ani nevies, ake mas stastie ,ze zijes v rakusku, co by som za to dal , nemusiet sa otravovat s tymito prasivymi zmrdmi tu na slovensku LOL

baskaj
25. okt 2012

@prevenar ako sa dá ČK predchádzať?

prevenar
25. okt 2012

@katus193
@kalo

jooo a "setrnejsiu" verziu nech si lekari pichaju svojim deckam.

tetanus - tato choroba ani neexistuje, kazdych 10 rokov zhruba 2 pripady vzdy ludia nad 70 rokov.
záškrt - toto si uz nepamatam, ale tiez mam pocit, ze sa nevyskytuje uz cele desatrocia. opravte ma ak sa mylim 😀
c.kašel - nebezpecny pre dieta do 6 mesiacov , stale velmi zriedkave a liecitelne ochorenie .

prevenar
25. okt 2012

@baskaj nenosit novorodenca na miesta kde sa nachadza miliarda ludi - stanice , nakupne centra , letiska atd.. + dodavat mu denne Cvitamin v caji.

katus193
25. okt 2012

@prevenar no dobre ale kludne sa moze stat ze budem v ordinacii kde bolo dieta s ciernym kaslom a chyti to hned 😒 kedze ten lekar mal tych 6 pacientov s ciernym kaslom.A caj mu nedavam kedze ho len kojim, takze cecko mu dam tazko

prevenar
25. okt 2012

@katus193 ..to sa stat predsa nemoze , ved su VSETKY ockovane prosti ciernemu kaslu nie ? 🙂

katus193
25. okt 2012

@prevenar ale tie co skoncili v nemocnici neboli ockovane

prevenar
25. okt 2012

@katus193 urcite ? videla si ich zdravotne karty ?

manof
25. okt 2012

Ozvalo sa mi ešte niekoľko ľudí, čo by chceli kvapky vitamín D3 v olivovom oleji od Swansonu, hoci aktuálnu objednávku 50 ks už mám plne vybookovanú, tak ak sa nazbierate toľkí, že to dokopy bude aspoň 40 ks vitD, objednal by som znovu.

Ide o tento výrobok:
http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

Koncová cena bude 10 € za kus + vnútro-slovenské poštovné 1,50 € za zásielku (pri objednávke 1 až 5 ks)

V prípade záujmu mi napíšte na mfillo@gmail.com
1. počet ks,
2. poštovú adresu a
3. prezývku, čo máte tu na MK

Dodacia lehota: cca 3-4 týždne od odoslania objednávky, tzn. odkedy sa vás nazbiera na tých 40 ks.

manof
25. okt 2012

@baskaj
vitamínom C

petot
26. okt 2012

@katus193 Ak je pravda, že Tvoj malý už má 4 mesiace, tak vakcínu proti čiernemu kašľu by som už vôbec neriešil. Najväčšiu úmrtnosť má ČK v prvých 3 mesiacoch, to je už za vami. Trvá skoro mesiac, než sa začnú tvoriť protilátky. Ak by si hneď ráno bežala ho očkovať, tak kým vakcína začne účinkovať, už bude mať takmer za sebou aj druhé rizikové obdobie (do pol roka). Tá vakcína patrí medzi najnebezpečnejšie vôbec. Vakcína nechráni pred ochorením, iba pred niektorými ťažkými komplikáciami, a tým (ako aj iným) sa dá predísť vitamínom C v účinných dávkach, ak sú nasadené včas už pri príznakoch akéhokoľvek ochorenia, aj keď ešte nevyzerá ako čierny kašeľ.

V Európe sa polio nevyskytlo už cca 20 rokov, v strednej Európe 50 rokov. Pravdepodobnosť vážneho nežiaduceho účinku vakcíny je vyššia, než pravdepodobnosť ťažkého priebehu polio.

Prečítaj si http://ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis.html a pozri kapitolu o čiernom kašli, aby si vedela, o čom hovorím: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

dommonvoj
26. okt 2012

@prevenar Tetanus je mezinárodní zdravotní problém, neboť spory C. tetani jsou všudypřítomné. Onemocnění postihuje takřka výhradně osoby, které nebyly vůbec nebo dostatečně očkovány.[8] Tetanus se vyskytuje celosvětově, ale častější je v oblastech s horkým a vlhkým klimatem a s půdou bohatou na organický materiál. To se zejména týká půd, které jsou hnojené chlévským hnojem, neboť tetanové spory se ve velkém množství vyskytují ve střevech a výkalech domácích a hospodářských zvířat, jako jsou koně, ovce, skot, psi, kočky, morčata či drůbež. Spory se do těla dostanou skrze řezné rány. V zemědělských oblastech může být významné procento dospělých osob přenašečem těchto bakterií. Spory lze také nalézt na povrchu pokožky a v kontaminovaném heroinu.[1] Uživatelé heroinu a zejména ti, kteří si jej aplikují do žíly, podstupují značné riziko.

Co dodat?Klidně tuto nemoc,může dítě dostat i na pískovišti a už v žádném případě bych neriskovala,že mi dítě umře.Neočkovat děti je snad největší nezodpovědnost,ty nemoci v žádném případě nejsou na ústupu,v naší zemi je čím dál tím více emigrantů ze zemích,kde očkování vůbec není.

lilina22
26. okt 2012

@dommonvoj Sodoma Gomora, uplne som sa teraz zhrozila, to hadam nemyslis VAZNE 😲 😲 😲 😲 😲 spory lze nalezt uz aj v KONTAMINOVANOM HEROINE?????? A na com budeme teraz s malou ficat?????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

katrenka111
26. okt 2012

Tiež by som mala záujem o Vitamin D len sa chcem opýtat to je cisto prírodný produkt??? a može to aj 7mesacne dieta??? a este by som aj Vitamin C asi chcela...lebo som pocula že je dobre doplnat aj ten detickam....

katrenka111
26. okt 2012

no ludia stale stale studujem a tiež sa rozhodnem asi proti ockovaniu.... pretože to je ako z hororu, do placu normalne co sa robi....
len sa bojim toho ako s lekarkou a tak,ake problemy možeme mat, MMR vakcinu urcite nedam.... len este je otazne co ak mi dieta ochorie na osypky, ružienku, mumps??? da sa to v dnesnej dobe uspesne liecit???

netrep21
26. okt 2012

@katrenka111 Ved na to sa opytaj svojej lekarky, hlaVNE ABY VOBEC ROZPOZNALA AK pride do kontaktu s jednym z tych ochoreni, kedze sa vyskytuju velmi vzacne. Ale ruzienku liecit v podstate netreba, staci klud v posteli a vela vitaminu C, mumps detto len pri osypkach treba dat pozor na zvyseny prisun vitaminu A a C a nezrazat vysoke teploty liekmi.

netrep21
26. okt 2012

@katus193 odstriekaj si mlieko a do toho daj Ccko, no problem 🙂

xlucia
26. okt 2012

@manof mam na teba otazku. chcem ten D vit. ale neviem odhadnut, ak ho budem davat sebe a dvom synom, tak kolko treba davat, by si odporucal a a kolko pri takomto davkovani vydrzi jedna flaska.
vobec neviem kolko mam vziat. co by si odporucil??

xlucia
26. okt 2012

@dommonvoj a ti cudzinci si vozia so sebou ten hnoj, alebo pichaju tvojmu dietatu vnutrozilo drogy, ci ako ti ho nakazia tym tetanom???

nae
26. okt 2012

@baskaj Pozri, vždy sa budeš báť o svoje dieťa, a to sa netýka len čierneho kašľa. Ja by som svojim deťom "nepriala" ani spálu (šarlach) či akékoľvek vírusové enteritídy, proti ktorým sa neočkuje a stále sú (momentálne u nás v školke tá spála, už 3 deti ko).
Všeobecne dodržujem to, že bývame čo najviac vonku (otužovanie), zvýšili sme dávky vitC a D, snažíme sa mať doma príjemné láskyplné prostredie (čo je síce náročné pri intenzívnom a nekonečnom období vzdoru nášho juniora 😀 ). Vyhýbam sa podivným indivíduám, MHD jazdím, len keď je to nutné, umývame si ruky vždy pri príchode zvonku. A beriem to tak - čo sa má stať, to sa stane. Keby som mala myslieť na všetky ohrozenia detí vrátane infekčných chorob, tak by ma asi dávno kleplo alebo by som začala s tým heroínom (ale ten može byť kontaminovaný, ako som sa tu dočítala, tak ten už radšej vyradím z must-have zoznamu pre prežitie 😉

nae
26. okt 2012

@katus193 Na lyžičku so odstriekaš mlieko, pridáš práškový vitamín C so sódou z lekárne v pomere 3:1, zašumí to, možeš to dať bábu. Má to neutrálnu chuť. Keby si dávala sebe magadávky Cčka s tým, že to prejde do mliečka,. je tá šanca malá - pretože vačšinu spotrebuješ ty hlavne v tomto chladnom období.

manof
26. okt 2012

@xlucia aké veľké máš deti? A dojčíš alebo si tehotná?