Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miriem
18. júl 2012

@hajanka Klasice poradne su podla mna dane. Je na to kalendar: v prvom roku je to v prvom, druhom, tretom, 4,5, siestom, osmom, desiatom a dvanastom mesiaci. A potom v 2.roku, 3.roku, predskolska v 5,5-6.roku, 1.skolska v 6.roku, v 4-5.triede, 7 triede, 15.roku, 17. roku, 18.roku. Ci si nejake ine poradne myslela?

heimdalls
18. júl 2012

@luna13 - Dá sa veriť zdravotníctvu? pozri čo sa tam denno denne deje, ľuďom v ňom pracujúcim ide doslova o hmotnú existenciu. Poväčšina zariadení patrí Pente a keby som sa tu rozpísal o veciach ako sa v takomto zariadní schvaľujú peniaze na operačný zákrok neverila by si vlastným ušiam. Česť vínimkám, poväčšine sa z neho stal biznis začínajúci mastnými úplatkami končiaci sa vypýtaním si 1-3 € za potvrdenie návštevy u lekára do práce na konkrétny deň - (pre mňa aspoň maximálny non-sens, platiť za to, ze idem akútne k zubárovi a logicky nemôžem byť aj v práci v rovnakom čase).
Na planéte je 7 miliar ľudí, optimum je 1 miliarda, ktorá tu bola v rokoch 1900 (za 100 rokov pribudlo 6 miliárd 😲)........teórii, že je môj, alebo tvoj potomok a jeho zdravie ich prioritou neuverí ani analfabet a negramotný človek. KAŠLÚ na nás, svet okolo nás je jeden veľky krutý bezcitný biznis...preto si @luna13 počas dnešných dní konkrétne na tomto fóre tak aktívna, všemožne sa snažíš presvedčiť samú seba, že si včerajším očkovaním svojho dieťatka urobila dobre, zhrýza ťa myšlienka vedĺajších účinkou kombinácie hexa-prevenar a predsudky s možných následkou, ak by bola reakcia organizmu razantnejšia.
Na záver....predstav si MMR (čaká Vás čoskoro) osýpky, mumps, rubeola....3 živé oslabené vírusy týchto troch chorôb, kultivované na embriách ľudského plodu s jeho vlastnou DNA.....čo to urobí v budúcnosti s genetikou potomkov zaočkovaného dieťatka dnes nevie nikto, takže pochybností je až až.

hajanka
18. júl 2012

@miriem aha, dakujem, takze poradna v 16. mesiacoch bude asi LEN kvoli ockovaniu vsak???? 😠 😠 😠
tak ... jasne ze nepovedia, pozyvame Vas na ockovanie, ale pridte na "poradnu" 😖

prevenar
18. júl 2012

@bobocka

😀 ok .. nie neboli , zaraba na tom MILIARDY. je to psychopat ..on, aj jemu podobni a tych je nemalo. toto su presne ti ludia kt. zverujeme zivoty nasich deti.. teda mali by sme ..ale na stastie pravda sa neda skryt a vela ludi cuvlo. preto tak urady zuria a snazia sa ludi prinutit financne a myslim,ze dalsie stupnovanie prinucovania nie je je daleko.

hajanka
18. júl 2012

@heimdalls a virusu pomnozeneho na kuracich embryach 😉

mandarinka85
18. júl 2012

Baby my sme odmietli v roku ockovanie a v 15mes ..maly mal z predoslych problem s kozou..nova lekarka nam povedlaa ze to je z ockovania....skoda ze som sa s tym zacala zaoberat az ked je zle..keby mi to niekto povedal jak som bola tehotna nikdy neockujem banalne choroby ...

ajja21
18. júl 2012

@hajanka Áno, my sme boli teraz v 15-tich mesiacoch posledný krát, potom vraj máme prísť až keď bude mať 3 roky.

bobocka
18. júl 2012

@prevenar podstatne je to,ze on hovori o niecom pre ludstvo prospesnom a do toho zahrnie sikovne nieco,co ludstvu uskodi,aby sa to prve poriesilo. a ludia to mozno i prepocuju,vidia len "big picture" a este mu i zatlieskaju 🙄

hajanka
18. júl 2012

@ajja21 hm.. myslela som si

mimi
18. júl 2012

@sissmiss o tej detoxikacii som pocula aj ja od jednej lekarky, este sme to neskusali, ale tiez ma to zaujima 🙂

luna13
18. júl 2012

@bobocka ja neberiem nic len sa nestiham divit ako rychlo mnohe zeny dokazu ohodnotit cloveka bez toho aby ho poznali osobne narazky ze potrebujem sex a podobne to je co ?to napise inteligentna zena?no neviem a to ze niekto skopiruje vlozi sem co pisem to je v poriadku ked to tak citi nech to aj tak urobi je mi to fuk to ze som si zapalila ked som bola tehotna to neznamena ze som bola zabijakom deti preco nedokazu mnoe pochopit urcite veci spravne tak ako su myslene?preco kazda hlada iba zosmiesnenie druheho a hned ho posudit ako najhorsieho cloveka lebo ta prava tu nieco pise ta co si zapalila ked bola tehotna a pritom vie o niekom velke F neviem ale toto u mna nieje forum a vobec to nieje normalna rozprava hadam necakas ze im budem odpisovat akoludom co maju snahu si pisat normalne takych je tu strasne malo nikdy sa ma nic nedotkne ale jednu vec si vyprosim aby ma niekto sudil bez toho aby ma poznal a uz vobec ma vinil z toho ze som takou alebo takou matkou svoje deti milujem a pre zdravie ich by som dala aj svoje tak ako som pre ine darovala oblicku 🙂akym pravom ma ide oznacit urcita osoba ?no nemyslim ze toto je spravne chovanie 🙂a ako tu pise jedna ano vychutnavam si chovanie mnohych tu🙂

miriem
18. júl 2012

@hajanka Ja som tie kontroly odpisala zo zdravotneho preukazu, co mame, tak neviem, ci su este nejake medzi tym...

luna13
18. júl 2012

@heimdalls zdravotnictvu neverim a viem co obnasa ale podotikam nemozem vsetko hdzat do jedneho vreca a nikdy som to ani netrvrdila🙂

mandarinka85
18. júl 2012

@sissmiss Ahoj a problem ma z ockovania??my chodime homeopatke..nasadila nam liecbu na detox kovov..z vakcin

bobocka
18. júl 2012

@mimi homeo detox si presiel i moj muz.ale je logicke,ze pre dospeleho je to o niecom inom ako pre dieta a homeopat "usije" cloveku detox na mieru.teda sa najprv informuje veci ohladom daneho cloveka,jeho zdravia i tazkosti a podla toho dava liecbu.teda vseobecne info nie je.treba sa kontaktovat na homeopata a priamo s nim to riesit.ale pomoze pocut skusenost daneho rodica-ci jeho dietatu to pomohlo ,ci nie, ci ako 😉

sissmiss
18. júl 2012

@mimi ked budem mat nieco co zabralo dam vediet 😉

mimi
18. júl 2012

@bobocka to mi je jasne, len som tiez chcela pocut skusenosti inych 🙂

luna13
18. júl 2012

@heimdalls este jedna vec mna nezhryza vsemocne nic pretoez keby nechcem malu nedam ockovat lebo je slobodna volba to myslim viete odpisem jednoducho odmietnutie a hotovo ja som skor rozmyslala co ak nedam co sa stane?je to jedno chapes ma?

alenka600
18. júl 2012

@pran
@miriem
Tak tak, ked lune nebude nikto odpisovat, prestane ju bavit sa sama so sebou a bude. Neriesme ju

mimi
18. júl 2012

@bobocka ja som si davnejsie kupila knizku o detoxikacii, len sa mi vzdy vyskytli situacie, kedy som to nemohla praktizovat, ked prestanem malu dojcit, idem na to 😅

lilla244
18. júl 2012

mna zaraza to,ako sa mamicky,kt sa rozhodnu neockovat neustale riesa..
dnes ma moja velmi dobra kamaratka,kt poznam vyse 20rokov pocastovala "ochkanim" nad mojim nesuhlasom k MMR ockovaniu
vraj "si trufam"
ona dala svoju malicku po mesiaci horuciek a ekzeme(stale nevyriesenom) zaockovat MMR a presne o dva tyzdne ! si ide malicka po dalsiu "vcielku" (hepatitida A)
ja som si k tomuto jej "cinu" nedovolila povedat ani slovo.. je to jej rozhodnutie, nenalezi mi jej ho kritizovat
preco som vsak kritizovana ja?

bobocka
18. júl 2012

@luna13 ano ja to beriem.ja pravda,ze niektore baby si mohli radsej po prstoch klepnut ako iste veci pisat,no ani ty si si nedavala vreckovku pred usta.fakt,treba sa nad to cele povzniest a obe strany by mohli zacat odznova.a kedze ty si ta,ktora sem prisla do zabehnutej debaty a v podstate si tuto osocovaciu debatu medzi tebou a inymi zacala (nepaci sa ti to,ja viem,no je to tak),tak by si mala prestat reagovat na to co kto tebe nepekne napisal a radsej naozaj zacat debatu o ockovani.proste sa zacni pytat:
preco ste prestali ockovat? odmietli ste vsetky ockovania,ci len niektore po zlej skusenosti? ake neziaduce ucinky vakcin mali vase deti? boli to trvale poskodenia,ci kratkodobe? ... pokial bude tvoja chut sa nieco nove dozvediet ozajstna,tak podla na odpovede dostanes.vsetko je o vzajomnej komunikacii. 😉

bobocka
18. júl 2012

@mimi sama neries nic.homeo je sice setrne,ale fakt by som ho nasadila az po debate s homeopatom.tych je dost.poradit sa mozes i cez homeonitra ci cez boiron.ochotne radi poradia 😉

prevenar
18. júl 2012

@luna13 ..prosim ta, hladas tu nieco konkretne ? alebo ... ??? totizto , ako sama pises , informacie o ockovani ta nezaujimaju .. cize mi trochu unika zmysel, tvojich prispevkov. na riesenie tvojho vnutra , aka si a nie si ..a co si myslela a nemyslela nie je toto forum urcene. +neverim ,ze to vobec niekoho zaujima. informacna hodnota tvojich prispevkov z hladiska vakcinacie je uplne nulova. cize opat sa mozne vratit na zaciatok.. netusim co tu hladas, ale zrejme sisi pomylila forum ..a mozno aj stranku ako taku. skus napriklad www.nanicmama.sk myslim,ze to je to co hladas. rychlo tam nadabis na krdel sliepok, ktore sa od rana do vecera hadaju o tom kto je aky a kto si co mysli a nemysli ..verim, ze sa tam budes citit ako doma a kazdy z toho len vytazi ..aj ty, aj my . 😕 😕

toto forum je zamerane na fakty, studium a preklady odbornych clankov z celeho sveta ohladom vakcinacie a jej nasledkov, nezakonnych pokusoch na nic netusiacich detoch z ktorych par desiatok vzdy zomrie o sudnych procesoch so svetovymi vyrobcami vakcin ktori su casto odsudeni za falsovanie vysledkov testov na miliardy eur. vymena informacii v boji proti bezpraviu rodicov ktori maju zdravotne poskodene deti po vakcinacii.. a ano, niektore aj mrtve. cize ..... 😕 😕 😕 😕

prevenar
18. júl 2012

@bobocka no, nie je to krasne ? 🙂 ..do oci im povie, ze jeho cielom je ich vlastne vsetkych pozabijat a ludia zatlieskaju. ...ako ovce ..a to som zrejme urazil ovce. ved nemusime daleko chodit, ze 🤐

bobocka
18. júl 2012

@lilla244 coze???? moja pediatricka (ted nie moja,mojho syna 😀 ) mi razne povedala,ze min mesiac pred a mesiac po MMR sa nesmie nic ine ockovat.ze ak hepu chcem,tak najskor mesiac po.nedala som samozrejme,ale ide o to info.zvlast pri MMR by mali byt rodicia velmi opatrni.ja som bola vtedy plne proockovacia(rok a pol dozadu) a aj tak som si povedala,ze skor sko polroka po MMR nic nedam.nedala som absolutne nic ine po a ani neplanujem ,ale stale ma udivuje pristup niektorych lekarov k ockovaniu,fakt sila 🙄

mimi
18. júl 2012

@bobocka homeopatika by som si urcite nenasadila sama, ale su aj take detoxikacne kury na ocistu pecene, to nie su tie homeopaticke. Zatial to nejdem riesit, este aj tak nie je na to vhodny cas 🙂

alenka600
18. júl 2012

@lilla244 No u nas to zacalo tak, ze este ked sme sa s manzelom len "frajerili" tak povedal, ze ak budeme mat deti, tak ziadne ockovanie. Ja som ho poslala niekam, ze jeho konspiracne teorie ma nezaujimaju. Ja nemam rada nadsencov - ani pro ani kontra, nech uz ide o hociaku temu, nebavilo ma pozerat tie zapaliste videa o tom ake je to strasne skodlive blabla. Vsak dnes je na youtube kazdy hnup, no nie 🙂? Ale ked sa clovek chcene, alebo nechcene co i len obtrie o temu ockovanie, ma otvorenu mysel a kriticke myslenie (tj neprijimanie dogiem a priori), zisti, ze tu nieco pachne a nie je vsetko ok. Takze dala som si dve a dve dokopy, mojim rodicom som oznamila, ze ockovat sa nebude, miluju ma, tak to prijali bez komentu, ale maju zakaz to hovorit mojej sestre - presne ako Ty pises, ja som totiz ta divna, co hazarduje. Ale sestra ma ockovane deti, co su chore ako je rok dlhy. Ale ja musim tutlat neockovanie pre klud v rodine

bobocka
18. júl 2012

@prevenar ved to.ja som to normalne viac krat pocuvala,ze ci skutocne hovori to ,co pocujem 😅 ale pokial sa clovek na to nesustredi a prisiel na prednasku o zivotnom prostredi a sustredi sa len na to,tak tie skryte info o tom,ako sa k zlepseniu dostat,to uz proste nejak nevnima.no nie je sprosty,akurat,ze nie kazdy mu na to skocil 😝

luna13
18. júl 2012

@bobocka precitaj si moju prvu spravu a potom dalsie urazala som niekoho takymto sposobom iba som napisala svoj nazor ale tak dievcata necham vas tak tuto temu opustam a budem sa venovat len nakupom ako po cely rok bola om blazon ked som sa nechala regnut no myslela som ze to je o inom a priznavam si svoje ale nedovolim si nikdy takto primitivne utocit🙂preco ta dotycna neskopirovala temu kojenie ale hned temu fajcenie aj tam to bolo na takejto debate lebo som si zapalila tak ma treba utratit obrazne myslene aby to pochopili aj ostatne lebo vidim ze ty chapes dost 🙂nebudem sa ani obhajovat ani tu ani nikde inde sama viem aka som a nikdy nesudim cloveka ked neviem aky je ked spoznam uvidim