Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

artuse
3. jún 2010

ahoj,

chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s homeopatickým přípravkem MMR-Impstoff od rakouské firmy Remedia (http://www.remedia-homeopathy.com/homeopathy/MM... ), který se používá na odstranění nežádoucích účinků MMR očkování - tj. vakcíny Priorix? Podle této autorky: http://zdenka.psenickova.sweb.cz/maminky2.htm#o... se užívá před očkováním a po očkování a měl by právě odstínit negativa MMR. Možná, že i jiná firma vyrábí něco podobného - např. Boiron? nevím, právě bych chtěla vědět, zda s tímto nemáte zkušenost a zda nevíte, jestli je tento homeopatický přípravek k sehnání v ČR?

tean
3. jún 2010

@divoska
Pekne si to napisala. Patrim k rodicom, ktori sa to dozvedeli skorej nez dali dieta zaockovat. Prisiel som k tomu uplnou nahodou, a kedze sa jednalo o moje dieta potreboval som si vsetky informacie 100x preverit. Vela som cital a z viacerych zdrojov. Bolo to tazke rozhodnutie, ktore sme vela krat preberali s manzelkou. Preberali sme to zhora dole a naspat, aby sme poskladali mozaiku. Rozhodnut sa neockovat aj napriek tomu, ze cely svoj zivot som slepo veril ockovaniu, nebolo jednoduche. Ale pod tarchou dokazov, studii, statistik a clankov sme sa rozhodli neockovat. Stale hladam info ci moje rozhodnutie bolo spravne, ale stale nachadzam na roznych weboch informacie, ktore potvrdzuju nase rozhodnutie.
Ked sme zistili akym sposobom su robene studie, akym sposobom a za akych podmienok su financovane, a ked citam o korupcnych skandaloch pri testovani liekov, tak to vsetko do seba zapada a nevidime dovod na ockovanie.
Ak by existovali bezpecne a ucinne vakciny, urcite by sme nase dieta dali zaockovat.

ivka144
3. jún 2010

@veronika81 Pokial viem, legislativne nie je dana horna hranica, aj ked to teraz v lete chceli dat, ci nie? Je tam tych 18mesiacov, ale to je pre speci pripady, ak ako mimi bolo ockovane, to ti mozno niekto podrobnejsie napise, ale co viem, horna hranica oficialne nie je. Osobne a celkom laicky si myslim, ze cim neskor, tym lepsie, teda aspon v tomto nizkom veku a ak sa tieto choroby podobne ako osypky najlepsie znasaju vo veku 5-20r, prislo by mi logicke, keby sa aj vakcina lepsie znasala vtedy, aspon ta jej "ucinna zlozka". A co sa tyka chemie okolo, tak vo vyssom veku je aspon jednotka skodliviny na 1kg mensia, kedze dieta viac vazi. Je otazne, ci nie je nejaka hranica, ked by z dieta alebo dospely bol prilis velky (mal napr. vela KG) a mnozstvo ucinnej latky by bolo nepostacujuce, ale o tom som sa nedocitala inac...
@artuse Ja o tom lieku neviem nic, velmi by som pochybovala, ze v CR to mate, teda na SR iste nie je. Viem ale, ze homeopati vedia lieky pripravovat, taki ti najlepsi, tradicni a aj u nas som pocula, ze jedna vyraba z MMRky homeopaticky pripravok. Predpokladam, ze to je nieco take, ale v komernej podobe uz. Existuju vselijake detoxikacie po ockovani, ale napr. ta jedna tradicna homeopatka hovori, ze na MMR prakticky nepomoze nic, len homeo z MMR, takze ak mas moznost sa k takemu lieku dostat, asi by som sla do toho.

divoska
3. jún 2010

ivka tvoj nazor cim neskor tym lepsie myslim celkom pekne potvrdzuje kniha od hirteho - ockovanie pre a proti. aj ked u niektorych to uz potom je udajne bezpredmetne, ale to tusim len u jedneho ci dvoch konkretnych. myslim ze ked uz dat, tak stoji za to to aspon posunut ako ty hovoris.

cora73
3. jún 2010

divoska,tean,napisali ste to uplne presne,takto to citim aj ja...nastastie som sa uz dostala z fazy nocneho nespania kvoli tomu,ako ublizim svojmu dietatu,ak nebudem dalej ockovat,co mi trvalo cca 4 mesiace,ale nie je den,kedy by som sa tym nezaoberala,takisto si zhanam dostupnu literaturu,studujem linky...jedno je vsak pravda,bez vetra sa ani listok nepohne..a ak zastancom ockovania,ktori uplne popieraju vsetky negativne ucinky ockovania nestacia ani neziaduce ucinky popisovane samotnym vyrobcom,tak nemam co dodat...a takisto som patrila k tym,ktori sa nad ockovanim vobec nezamyslali,dosiel termin na ockovanie a islo sa..a teraz neviem obidve deti dat do poriadku..o jednom sa lekari vyjadrili,ze je podla ich laboratornych vysetreni uplne zdravy,a s druhym uz po klasickych lekaroch prestavam chodit,posledna kvapka bolo vysetrenie na Kramaroch,kde na mna lekarka doslova navrieskala,ze malemu nemazem chlieb s Perlou,alebo s Vetom...
cize mi ostala uz len "alternativna medicina"...

divoska
3. jún 2010

....cize to najlepsie co moze byt 😀
jo lidi sak ja viem, 3-4 roky s tymto bojujem, a viem ze dlho este budem ak raz aj nie vnutorne tak celkovo. neexist sa s niekym pustit do debaty /aj ked vacsina z tych ludi tej problematike nevenovala ani hodinu ale budu cloveka vyhlasovat za vraha uz "preventivne" ;).../ uz asi aj prestavam pomaly lebo zistujem ze to nema vyznam, a ja si zase so sebou nikdy nenosim stoh argumentov len aby som vyhrala "hadku" a nikdy mi to ani neslo sa ohanat niecim za kazdu cenu, takze si tak len uz myslim radsej svoje. ja tym ludom len uprimne zelam aby na to raz potom nedosli sami, a mrzi ma ze si nedaju pomoct. ja s nikym hadky vyhravat nepotrebujem ale ked to clovek s nimi mysli dobre... holt pravda sa obcas nedobre pocuva, ci o vztahoch, vyzore alebo medicine 🙂 sem konkretne ma tiez nikdy nebavilo chodit lebo to tu bolo len o hadani sa, co to komu pomoze... ale za jedno som rada ze v tom nie sme uz uplne sami, je dobre vediet o tych druhych a pomahat si, to uz ani nehovorim o tych mimoriadne aktivnych 🙂

hely79
3. jún 2010

@cora73 mala si sa opytat na akej fakulte studovala medicinu??? ci vo Vrabloch 😉

petot
3. jún 2010

ivamera: Principiálne, slovo "reklama" by sa latinsko-slovensky mohlo voľne interpretovať ako "opakované klamstvo" 😉

Vážne, povedz mi, čo už môže byť objektívne na článku, ktorým firma propaguje svoj výrobok? Alebo články/stránky, ktoré zaplatila firma, aby propagovali jej výrobok? Ja som si tiež dlho myslel, že tak zlé to nemôže byť, ale postupne prídeš na to, že je to ešte horšie. Ak chceš prísť o ilúzie o dobročinných firmách vyrábajúcich lieky, prečítaj si The true story of pertussis vaccination - sordid legacy. Nie je to žiadny samizdat, vyšlo to v publikácii seriózneho magazínu vydavateľstva Oxfordskej univerzity. http://www.mercurypoisoned.com/research/pertuss...

petot
3. jún 2010

@ivamera: Wikipedia je dobre podchytená platenými editormi Bigfarmy. Sú to ľudia, ktorí vystupujú z pozície odborníkov a získavajú tak rozsiahle právomoci. Z tejto moci potom upravujú stránky v záujme svojich zamestnávateľov, ale brzdia aj zverejňovanie alternatívnych informácií. Ja som sa s tým tiež okrajovo stretol a videl som záznamy z väčších sporov ohľadom vymazávania obsahu. Počet pridaných stránok na Wikipedii v posledných rokoch povážlivo klesá, jedným z udávaných dôvodov je, že autori sú znechutení bojom s "odborníkmi".

Faktom je, že o tie úbohé choré deti nemal a ani nemá nikto záujem. Nikto za 20 rokov nenašiel účinný liek, nikto za 20 rokov nedal odpoveď na otázku príčiny. Nikto nezisťuje možné mechanizmy, akými MMR vakcína celkom zjavne (podľa tisícov preukázaných prípadov a súdnych rozsudkov) spôsobuje u časti detí autistickú enterokolitídu. To je všetko zrejme "plne etické".

Ale keď Wakefield hľadal spôsob, ako im pomôcť, tak ho profesionálne zlikvidovali. Vraj vyšetrenia boli "proti záujmu pacientov". A byť ignorovaní, to je v záujme pacientov?

Na stránke Cryshame sú záznamy z jednotlivých pojednávaní procesu. Niekoľko pojednávaní som si prečítal a je tam pekne vysvetlené, ako v skutočnosti vyzerali tie "hrozné pochybenia", z pohľadu lekárov aj pacientov. Sú tam svedecké výpovede od samotných pacientov, ktorých mal Wakefield akože "neeticky zneužiť", a oni mu vyjadrili plnú podporu.

petot
3. jún 2010

@divoska: Pekne zhrnuté. Ja som tiež prišiel o mesiace času, kedy som musel riešiť otázky, ktoré by vôbec neexistovali, keby si jedna skupina ľudí robila svoju prácu a druhá skupina aspoň trochu uprednostňovala zdravie pred ziskom. Ja, slušný občan, som sa musel vyrovnať s myšlienkou, že sa zo mňa stáva "vyvrheľ". Ale akú mám inú možnosť? Som morálne aj zákonne povinný, dbať na najlepšie záujmy svojich detí. Po tom, aké následky som osobne videl, a aké informácie som si vyhľadal a naštudoval, nemohol by som s čistým svedomím nechať do detí pichať tie ... žiadne pekné slovo ma nenapadá.

veronika81
3. jún 2010

@molka @divoska ďakujem za odpoveď. MMR nám doktorka naplánovala na august, to bude mať malý 17 mesiacov. Prečítala som pár článkov o tejto vakcíne a nejaký vnútorný pocit mi hovorí, že nedať.. Neviem! Musím to ešte prelúskať, utvrdiť sa v názore, ale budem mať na to čas až v júli, nakoľko mám teraz iné starosti (štátnice). Takže zatiaľ určite si vydupať aspoň posunutie očkovania a uvidím potom, nakoľko neverím, že sa o tak závažnom kroku rozhodnem za mesiac.. Určite si sem ešte prídem po názory 😉

zelmirka1
3. jún 2010

viete co je zaujimave ze vzdy ked niekto velmi odsudzuje ludi ktori sa rozhodnu neockovat tak mu vobec nenapadne ze take rozhodnutie je velmi tazke a stoji rodica hodiny, dni, mesiace studovania, hladania informacii, radenia s lekarmi, znamymi, rodicmi ktori maju rozne skusenosti a ze je to fakt jedno z najtasich rozhodnuti, pricom vacsina ludi ktori propaguju ockovanie sa nad tym vobec nezamyslala a nic neriesila a ohanaju sa zodpovednostou pricom oni doveruju jednemu pediatrovi ktory jednak musi zaockovat a jednak povie ze je to spravne lebo nechce mat problemy.Nie je to tak trochu lahkovazne ked ide o zdravie nasich deti ? Kazdy kto tym presiel vie o co ide a kazdy bol na zaciatku skalopevne presvedceny ze ockovanie je jedna z najlepsich veci na svete.

divoska
3. jún 2010

@veronika drzim palce, detto statnicujem ale zrovna sa to tu tak pekne rozbehlo.. tak cloveku neda sem dojst mrknut. a ako matka ver tomu co ti hovori instinkt, takze budes mat potom cas tak studuj o 106, radsej nez kukat nejake serialy 🙂. nemusis zo zdrojov odtialto, hladaj si aj vlastne. tiez som sa tym kedysi zaoberala uz popredu radsej, potom som na urcite obdobie nemala cas a len si ukladala linky a teraz sa vraciam k snoreniu pretoze to potrebujem bleskovo dobehnut 🙂 jo a hlavne to prekonzultujte doma, pretoze toto je fakt seriozny zaberak na psychiku a je naozaj idealne ak budete zajedno. pripadne to potom mozete zosekat na to ktore date a nedate. tu kniha co som ti spominala je nabuchana faktami, na zaklade tej by sa dalo rozhodnut ze ktore naozaj "treba" a ktore zase az tak nie. ku kazdej chorobe rozpisana zavaznost aj vyskyt aj ci po ockovani byvaju lahke vedlajsie alebo tazsie. ta by ti mohla byt velmi uzitocna.
@petot sak to, btw viem si predstavit, sledovala som ta tu po ocku /je fakt ze som velmi necitala/, ale myslim ze pre tuto temu si obrovskym prinosom, ja sama tie ceckove /a ine/ knihy napriklad mam, ale prakticke skusenosti zatial ziadne, takze mame sa hodne este od teba co ucit. a obcas ta obdivujem ze si sa sem do tohto boja pustil, za tu trpezlivost aj vysvetlovanie, rovnako za @manofa sa nesmierne tesim, a detto @tean. uzasne ze zrovna tu mame zodpovednych chlapov ktorym sa chce sa tu s veternymi mlynmi v babskom prevedeni to no.. dotahovat 🙂)) /hadam sa zeny teraz neurazia 🙂/ ale aj celkovo, ze ste to u vas v rodine zobrali na seba evidentne 🙂 to by som brala aj ja 😀 tiez ma nebavi byt furt len ta divna, aj ked je pravda ze podporu mam to bez debaty 🙂

livo46
3. jún 2010

@divoska velmi pekne si to napisala, aj ja prejavujem vdaku "trom musketierom"! 🙂

divoska
3. jún 2010

@zelmirka trefa do cierneho, presne to som myslela, ze nielen ze si myslia ze sme barbari alebo co, ale nam budu este vyhadzovat na oci vsetko mozne a jak sme mimo a to fakt nezachadzam do extremu ked poviem ze su aj taki co tvrdia ze ci si chceme zabit deti, a ci si to vezmeme na svedomie, ja by som take v zivote nikomu nepovedala, sak nech si donho davaju co chcu a zaklincuju to narodeninovou oslavou v mekaci /teda ne ze by som mekaca nelubila.... 😀 /. jak keby sme to sami nemali tazke aj bez toho... a to ani nehovorim o tych ktori sa doma uz na nejaky ten "vysledok" tej masinerie maju a snazit sa zachranit co sa da.... ☹ tak tym to teda paradne musi prospievat na dusi.

inak este taky cerstvy pripad zo zivota. kolegynin manzel ze bol velmi proti rotavirusovym ockovaniam ze tu su v tom nejake sracky a tak /podla toho co som postrehla z kampane donedavna sa ani nevedelo ze take existuje ale najnovsie to hrozi absolutne kazdemu dietatu ktore sa dostane nachvilu do nemocnice..../. a ze ked to maly dostal tak skoro umreli od strachu. a ze odvtedy je za kazde ockovanie. ja by som si zostala pri svojom napriklad. najma pri takomto ochoreni. ale holt na to naozaj treba mat nacitane a mat to v hlave prekopane z kazdej strany. aj ich chapem.

hely79
3. jún 2010

@livo46 pridavam sa... 🙂

zelmirka1
3. jún 2010

@divoska rotavirusy sme tiez chceli dat, nastastie ani sama doktorka to neodporucila, ano moze to byt nebezpecne pre par tyzdnove babo, ale uz neskor to dokaze v podstate kazde prekonat a v detskom veku aj prekona, tak ako vsetci niekedy prekoname chripku.
Inak cerstvy pripad je moja svagrina ktora ockuje vsetko co je dostupne, maly ma narusenu imuitu, stale je chory a neda si povedat aby bola opatrnejsia, pred par dnami dala ockovat kiahne a maly ich ihned dostal v takej forme ze skoncili v nemocnici a skoro cievkovali lebo mal chudacik takeho pipika vyhadzaneho ze nemohol od bolesti cikat. Je mi ho velmi luto a ona si hudie svoje ze ho chcela chranit a je sice divne ze ich dostal po ockovani ale veri ze by ich dostal aj tak /v tom pripade nechapem naco ho ockovala/ a mozno priebeh bol horsi, no neviem lebo mne sa dzal zly dost.

hely79
3. jún 2010

@zelmirka1 tvoja svagrina si to nechce pripustit, ze to ma z vakciny.. asi sa citi byt vinna... nemusel to dostat keby nebol ockovany, ale ked si povie, ze by ich dostal aj keby ockovany nebol, tak ju to aspon ukludni.... 😒

cora73
3. jún 2010

tak ja som mozno divna,ale ja som za to,aby moje dieta vo vhodnom obdobi detske choroby prirodzenou cestou prekonalo,ako sme ich napriek ockovaniu dostali my a aj moj starsi syn a nikto z toho nerobil ani komediu,ani tragediu...par desatroci dozadu sa s tymto umyslom davali deti do predskolskych zariadeni,aby to tam navzajom medzi sebou pochytali a mali pokoj do konca zivota..

cora73
3. jún 2010

hely,preco vo Vrabloch,tam je nejaka "speci" fakulta? (pre odbornikov na "zdravu" vyzivu? ) 😀 hura Veto,hura Perla,hura Rama a zaklincovat Mekáčom... 😀

tean
3. jún 2010

uz ked sa tu rozbehli historky, pridam aj ja jednu.
Pred tyzdnom nas prisla navstivit moja dlhorocna kamaratka, zijuca uz niekolko rokov v nemocnici. Prisla aj s jej 5 rocnou dcerkou, ktoru porodila v Nemecku. Viem, ze v Nemecku funguje ockovacia osveta v plnom prude, preto moja otazka bola, ci je jej dcera ockovana. Dozvedel som sa zaujimavu story o jej porode:
Par hodin po porode k nej prisla zdravotna sestra a povedala jej, nech dceru neockuje. Nevenovala tomu pozornost. O den neskor za nou prisla lekarka a ta jej povedala to iste a dala jej do ruk nejaky letak s odkazom na odbornu literaturu, ze nech si to precita a nech sa rozhodne. Kedze ta moja kamoska je vystudovana zdravotna sestra, dost ju to sokovalo ale jej zvedavost bola silnejsia. Nastudovala vsetko co potrebovala a rozhodla sa neockovat svoju dceru vobec. Este mi potvrdila, ze v Nemecku je velmi vela lekarov a profesorov zaoberajucich sa touto tematikou, maju velmi vela dostupnej literatury, odbornych casopisov a neviem coho. Mnoho tychto vyskumov poukazuje na rizika a zbytocnost ockovania. Povedala, ze tam je toho mrte.
Takze taka je situacia v Nemecku.
Kamoska proste mala stastie, ze natrafila na spravnych ludi. Este sme si vymenili info co kto vie, a zistili sme, ze mame obaja tie iste informacie. Tak ma potesilo, ze existuje krajina, kde pred tym nezatvaraju oci.

tean
3. jún 2010

oprava - uz niekolko rokov zijuca v Nemecku -
🙂

petot
3. jún 2010

Takéto slová potešia, ale musím povedať, že na tomto fóre sa objavuje veľa zaujímavých informácií od mnohých prispievateľov, a aj keď sa téme venujem dlho a dôkladne, stále sa dozvedám veci, ktoré prekvapia, a súvislosti, o ktorých som nevedel. Téma je veľmi rozsiahla a je nemožné, aby ju jeden človek stíhal usledovať.

Moja vďaka preto patrí všetkým, ktorí sem prinášajú svoje skúsenosti, seriózne informácie, alebo aspoň slušne a neútočne predložené názory. 🙂

erikasadek
3. jún 2010

@tean som rada , aj ja som mala stastie na takychto lekarov profesorov .. tu v fr ktori otvorene o tom hovoria ...
rovno ti povedia , nedavajte ockovat.....
alebo teraz nie treba pockat.. 😉

teodorka
3. jún 2010

ja idem rano na hygienu tak drzte palce

hely79
3. jún 2010

@cora73 vo Vrabloch nie je ziadna fakulta... 😀 😀 😀 ale mozno tam chodila na strednu mliekarensku ked o tom masle tak vela toho vie😀

hely79
3. jún 2010

@teodorka teodorka, ja by som najradsej isla s tebou!! mas uz prichystane co im povies??

aleachim
3. jún 2010

ahoj holky, nechce se mi to tu přočítat, tak se omlouvám, že se asi ptám na něco, co už jste řešily. Přemýšlím o tom neočkovat dceru MMR. Mohly byste mi poradit, jak na to, abych nebyla nějak sankciována ze strany našich úřadů. Je to přeci jen předepsané očkování, tak nevím, zda to nemůže být považováno za zanedbání povinné péče nebo tak něco. Díky moc.

teodorka
3. jún 2010

hely nie nemam prichystane nic ,a nejako to ani neriesim vsak oni aj tak nechcu pocuvat nase odovodnenia

hely79
3. jún 2010

@teodorka tak o co im potom ide?? o ten natlak co budu oni na teba robit??