Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

ariela22
26. máj 2012

@prevenar hmm no prečo túto možnosť nevyužiť ak by to mohlo pomôcť ?
ak by som podpísala papier o neočkovaní čo sa nechystám , určite by to rovno smerovalo na RUVZ ...ak nemusím tak nepodpíšem......
Takže ak do karty napíše "ockovanie vakcinov X sarza ABC sa nevykonalo , diagnoza Z28.2 . rodic odmietol VAKCINU X (nie ockovanie) z dovodu moznych neziaducich ucinkov, ktore su uvedene v pribalovom letaku danej vakciny " tak z toho dr. nemôže mať nič a ani ja to nemusím podpísať .... a potom len čakať či príde predvolanie na RUVZ alebo nie ...... to je všetko?

Už teraz sa bojím - dosť kričí a ja som taká zvláštna povaha 😒

luba41
26. máj 2012

@monikamajova tie lekárske postupy tvojej dr.-homeopatky sú teda dobre padnuté na hlavu. To akoby sa chcela sama sebe ospravedlniť, že zhrešila. 😒 Ja som myslela skôr na toho chudáka psíka s tými potenc. vakcínami. A veterinár - homeopat by mohol tiež existovať?

kbeata
26. máj 2012

@jezibosorka inac aj mne sa budil pravidelne medzi 8-12 mesiacom,bol to hlad,ked nepomool caj al.voda,a zas sa zobudil,tak som dala mlieko,pije kravske,pohankove,ale boli to aj zuby,teraz ma chvalabohu uz aj ocne prerezane, 🙂
musim zaklopat,ze teraz fajn,akurat ked sa zacne v noci prevalovat,tak ho akurat prebalim,obcas mu dam napit,inac spi,aj ked mu menim plienku 😉

ivka144
26. máj 2012

@kajulka1
@jezibosorka
Prepacte, predoslu odpoved som mala napisat kajulke, nie bosorecke...

prevenar
26. máj 2012

@ariela22 ..ale je netvrdim,ze by si to nemala vyuzit. ja len tvrdim,ze som si nie isty vysledkom kt. sa s tym da dosiahnut, co ale nic neznamena. zaroven pisem,ze je sanca ze s tym nieco mozes dosiahnut , takze je to uplne na tebe 🙂

zvysok je presne tak ako pises ..ked ti pride predvolanie je temer iste ,ze lekarka porusila zakon o ochrane osobnych udajov co mozes dat presetrit prokuraturou a UOOU co ti moze tiez pomoct v konani. + mala by si sa mentalne pripravit na to,ze lekarka s tebou nebude spolupracovat, nebude tusit co je to z28.2 a nebude chciet spravit nic co chces ty , lebo bude mat svoje "odborne" postupy 🙂 je dobre ju upozornit ,ze ked sa tvoje udaje dostanu mimo kancelariu budes to riesit presne takymto sposobom. nezaskodi spomenut ,ze za take nieco je max pokuta do 300 000e ^^

bohuzial , ako som uz vela krat pisal v prostredi kde statne urady kludne ignoruju zakony krajiny je tazke garantovat cokolvek ^^ resp. nikto ti nemoze garantovat vobec nic. 😕 asi najlepsi postup je pripravit sa na to najhorsie a dufat v to najlepsie 🙂

ja sa zas bojim,ze jedneho dna niekomu chytim hlavu odzadu a zoderiem mu xicht o stenu ^^ 😅

prevenar
27. máj 2012

@monky978 ..aj by mi bolo do smiechu , keby to bolo aspon trochu smiesne, takto ostava uz len plac, SKODA,ZE ina WHO studia tvrdi ,ze zdrojom polia je hlavne VAKCINA. (v Pakistane bolo 78% pripadov sposobenych vakcinaciou)

http://naturalsociety.com/pakistan-to-punish-fa...

volny preklad

-napriek tomu, ze dokazy vravia o tom,ze 78% pripadov polia v Pakistane su sposobene priamo vakcinou, Pakistan pristupil k tvrdym opatreniam voci rodicom, ktori odmietaju dat zmrzacit vlastne deti. na tychto rodicov su uvalene financne sankcie a zakaz vstupu pre taketo deti do skoly. polio je prepuklo v ockovanej komunite deti a epidemia je bez akejkolvek kontroly. podla "National Institute of Health" zo 136 pripadov polia 107 detom bola podana vakcina vo forme kvapiek. pripady s spojene so sirenim polia z oralnej vakciny boli tak zavazne, ze "Advisory Committee on Immunization Practices (ACIP)" doporucila absolutny zakaz pouzivat tuto vakcinu. napriek tomu je tato forma siroko pouzivana nadalej v ramci celeho sveta napriek znamemu vysokemu riziku pre zdravie. najsokujucejsie je ze samotna sprava z "Centers for Disease Control (CDC)" tvrdi ,ze je "mozne" ze u tychto deti bolo polio sposobene samotnou vakcinou.

podla mna tito "ludia" z WHO zamerne infikuju deti a ludi aby stupla chorobnost a aby mohli predavat dalie vakciny. ked si niekto mysli ,ze ludia ako fasisticky lekar Mengele prestali existovat po druhej svetovej vojne velmi sa mily. vsetci jemu podobni sa nastahovali do "vakcinacneho" vyvoja, testovania a politiky. ..tomu zodpovedaju aj "vysledky" nuz, neviem , kto to stale nevidi musi byt seriozne slepy. ^^

monky978
27. máj 2012

@prevenar to máš pravdu... myslím si, že takýchto článkov bude stále viac a viac v pomere so zväčšujúcim sa počtom neočkujúcich sa detí...

prevenar
27. máj 2012

@monky978 presne, to su tie "EPIDEEEEEMIEEEEE!!!" o pocte 8 ludi kde sa ukaze ,ze prave prisli z afriky niekde do europy. + nasledne sa ukaze ,ze v tej afrike do dostali z vakciny. 😲 😲 😲 keby sa na to niekto fakt seriozne pozrel. hlavne, aby toho boli plne spravy od rana do vecera , nic ine nie je podstatne. totalne ako spravy z filmu V-for vendetta 😠 tam to robili presna tak isto 😒

keziah
27. máj 2012

@prevenar nechcem polemizovat, len mozno doplnit (?), obrnu moze vyvolat iba vakcina so zivymi virusmi, nie? ta sa, pokial viem, uz nepouziva, prinajmensom u nas.

llenkapettko
27. máj 2012

@prevenar
Dobrý deň,
v utorok nás čaká poradňa a s ňou spojené očkovanie MMR, ktoré plánujem odmietnuť. Niekde v správach som zachytila, že od 1.mája sú lekári povinní nahlásiť údaje o rodičoch, ktorí odmietli očkovať dieťa. Je mi jasné, že z ordinácie neodídem bez podpísania odmietnutia (nakoľko dr. chce byť krytá), tak ma zaujíma aký je postup.
Rovno mi príde pokuta, alebo nejaké predvolanie??
ďakujem za odpoveď. Lenka

monikamajova
27. máj 2012

@luba41 no to ja neviem,mne sa zdá celkovo čudná..chce byť iná ale aj tak nebude,pretože ostatné "kolegyne" homeo neuznávajú a ak ona chce mať pacientov,musí ponúkať niečo viac..
ja len zbieram info a kedže je homeopatka tak aby som s ňou mala o čom-tak musím byť trošku vpred a preto som rozmýšľala že sa jej to spýtam,ale teraz sa nedalo, teraz sa hnevala pre ten podpis ..
tak čo radíš
1) ísť za ňou,a vypýtať si od nej "recept do lekárne na homeo ale pre psa " a porozprávať jej o nášom psovi a urobiť bengál že ma neinformovala aj o takejto možnosti pre deti čo sa týka očkovania a poslať jej tie linky od teba
2 ) alebo sa na ňu vykašľať,len jej poslať mail a ísť za našou tetou čo robí magistru v lekárni nech sa spýta kolegyni čo má homeo tie homeopatiká po očkovaní,že je s ním zle či mi nevie nejako pomôcť
teraz leží vonku na tráve a je totálny flegmatik

monikamajova
27. máj 2012

@prevenar diky,takže nič sa nestalo ? a ešte 1 otázka-nie si ty náhodou chlap?ved ja dobre hovorím že nepodpisovať,len vtedy sa mi si funkcia obnovila 🙂 a prečo kladivo? ved ja nie som bosorka.. 😀

monikamajova
27. máj 2012

@llenkapettko leni,už to nerob ako ja .lebo sa zamotáš..kebyže si sama,lepšie sa rozmýšľa ale ked si aj s dieťaťom a sú tam ne teba 2-myslím doktorka aj sestra a nemáš svedka,napr.manžela alebo niekoho,tak si dovolia viac a si v keli..bud tam chod a povedz,že si to ešte premyslíš ale NEPODPISUJ alebo jej zavolaj,že nemôžeš a povedz,že podpis je právny úkon ,že ti právnik poradil,že ty nie si nič povinná podpisovať a to nie je tvoj problém a zlož telefon.

peha81
27. máj 2012

@llenkapettko precitaj si aspon poslednýcj 20 strán a doszvies sa 😉

miskakyska
27. máj 2012

@monikamajova to si až teraz zistila,že
@prevenar je chlap?? :o))

monikamajova
27. máj 2012

@miskakyska 😀 čo myslíš? jasné,že viem,aj ked v skutočnosti som ho ešte nevidela 🙂 ale to technické "zameranie " by ho aj tak prezradilo 🙂

prevenar
27. máj 2012

@keziah preco , ved kludne aj polemizuj 🙂 stopercentnu odpoved neviem. viem ,ze zo zivej vakciny mozes dostat polio uplne "v pohode" , zivou vakcinou dodnes "ockuju" ludi v pakistane, afganistane a pod. urcite aj v afrike a zrejme aj v indii. viem ,ze sa dlho pouzivala aj u nas . kolko a do kedy sa urcite da najst na nete. osobne ma to nejak extremne nezaujima, lebo my proste neockujeme a nebudeme ockovat vobec nic, cize mi je v podstate jedno co obsahuju a coho su schopne, alebo neschopne vakciny, kedze nasej rodiny sa to nijako netyka.

je celkom mozne ,ze z "nezivej" vakciny sa polio dostat neda, ale zas nedal by som ruku do ohna za to. totizto velmi tazko sa da vylucit faktor, ze sa stanes (stanete) sucastou nejakeho ich pokusu , co robia pomerne bezne , ze si na nejakom state nieco "vyskusaju" ..urcite aj o tomto sa da vsetko zistit na nete, ale tiez sa mi nechce 🙂

prevenar
27. máj 2012

@llenkapettko ahojky ,, mas v tom par dost podstatnych nepresnosti . osobne ti skutocne odporucam precitat si aspon poslednych 50 stran, najdes to podrobne vysvetlene - niekolko krat.

1) - nie je to pravda, lekar moze poskytnut tvoje / vase osobne udaje JEDINE v pripade,ze je voci tebe zacate priestupkove konanie. ak to spravy lekar este pred zacatim takehoto konania , tak sa dopusti trestneho cinu ktory je presetritelny prokuraturou a UOOU -je za to SKAREDA pokuta pre lekara max vyska 300 000e dobre je ju upozornit,ze budes takto postupovat ..aby sa zobudila zo sna.

2) to je tiez velky omyl ty nenesies ziadnu "zodpovednost" za "zabezpecovanie" sa lekarky . ak ti mam poradit zabezpecuj hlavne seba a na lekarku sa uprimne vykasli. - povedz jej nech zapise do karty toto " ockovanie vakcinou X sarza XYZ sa nevykonalo , diagnoza Z28.2" to staci .. NIC, NIC a NIC nepodpisuj , ani na papier ani do karty proste NIKDE. je to diagnoza lekarky, nemas tam co podpisovat, povedz ,ze ti pravnik zakazal.

3) vsetky papiere , odmietnutia a neviem co su protizakonne triky kt. ak podpises budu obratom pouzite voci tebe. nic z toho nema ziadnu oporu v zakonoch.

4) predvolanie na RUVZ dostanes iba ak ta lekarka protizakonne nahlasi . co ak urobi pouzijes proti nej a proti konaniu samotnemu. inak max pokuta je 320e.

a teraz chod studovat o com sa tu uz pisalo. 🙂

prevenar
27. máj 2012

@monikamajova chlap som uz dlhsiu dobu 😲 😎 🙂 ..ehh.. ja som si to zle precital 🙂 myslel som ,ze to lekarka opakovala to svoje ako pokazene CD ..cize , nebolo to na teba 🙂 sorry 🙂

monikamajova
27. máj 2012

@prevenar aha,ja som myslela že chlap si od narodenia 😀 ale ty budeš dobrý chlap ked si sa mi tak pekne ospravedlnil -ale aspoň že máme zmysel pre humor a neočkujeme 😵
a prosím ťa,vysvetli mi,čo je to LOL-vieš,ja som žena 🙂 takže niektoré detaily mi občas ujdú 😉

peha81
27. máj 2012

@monikamajova LOL 😀 😀 😀 😀 velký smiech 😀 😀 😀 😀

prevenar
27. máj 2012

@monikamajova 😵 😀 😝

-niekedy je toho vela a musim rychlo citat , no potom lahko moze zapracovat nepozornost 🙂

-uplne vsetko najdes na nete lol 🙂 http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zkratek_v_o...

LOL Laughing Out Loud/Lot Of Laughing hlasitě se směju/hodně se směju (často myšleno ironicky) ((casto aj nie)) ((ja to pouzivam aj ako "udiv")) -vyznam treba nejak vycitit z kontextu 🙂

(bohuzial , konik nedokaze pracovat s takymto linkom kde su znaky % ) - musis si to vygooglit sama 🙂

peha81
27. máj 2012

myslíte si ze to bude velmi drzé, ked sa ich v mojom písomnom stanovisku zároven spýtam, ze ako došli k navrhovanej pokute 188e?? 😀 ze čo vôbec zohladnili,,,či len podla toho ako sa vyspali 😀

prevenar
27. máj 2012

@peha81 podla mna s tymto by si sa nemala "pytat" ale rovno s tym ist za pravnikom a potom dat aspon podnet na presetrenie na prokuraturu,ze ako je mozne ,ze ti stanovili pokutu pred jednanim. mozno by som po porarade s pravnikom zasiel aj do markizy napriklad. ^^

nenechaj to len tak , tohto sa podla mna mozes poriadne chytit a vyuzit to . chod za pravnikom .

supocka
27. máj 2012

Ahojte,vedel by mi niekto vysvetlit toto?
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

dakujem

mgrartdrzka
27. máj 2012

@supocka to je snad sen ... nonsens...tu sa hodi pouzit LOL 😀

prevenar
27. máj 2012

@supocka ...a comu nerozumies ?

-v kratkosti : cele je to farmaceutickymi firmami zaplatena chudacka blbost . nic viac nic menej. ^^

prevenar
27. máj 2012
supocka
27. máj 2012

Napriklad tato veta:Závery: Rozsiahle štúdie vo viacerých krajinách nezávisle potvrdili, že neexistuje príčinná súvislosť medzi očkovaním a autizmom, očkovaním a vznikom diabetes mellitus, očkovaním a poruchami imunitného systému. Rovnako štúdie vyvrátili tvrdenia o škodlivosti thiomerzalu a iných prídavných látok vo vakcínach.