Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

miriem
28. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko Haha, tak na RUVZ si zoberiem manzelovho Glock-a a mozno sa to zaobide bez pokuty 😀 len zartujem, ale je to strasne, ze ak chce clovek svoje dieta chranit, musi podstupovat taketo martyrium... ☹

prevenar
28. mar 2012

@jankavivien nie som sice tak kvalitny , ako slnko 🙂 ..ale predsa skusim ..

1) negativne ucinku sa nevytvaraju podla poradia vakciny a pod. kazda jedna vakcina obsahuje +/- to iste (hlinik, ortut, formaldehyd, squalen , casti mrtvych virov / zive, + obcas nieco testuju ^^ o com nevies ) dieta dostava tieto latky a vydrzi pokial vydrzi , kedy dojde k "zlomu" to je individualne a nikto nevie kedy to pride. u nas to bola napriklad hned prva vakcina ^^ ..u niekoho je to stvrta . takze ..

2) ci das malu ockovat , alebo nie je len a len vase rozhodnutie ..vela ludi z fora neockuje vobec nic koli extremnej nebezpecnosti vakcin a vacsinou velmi negativnych skusenosti s nimi .

3) to ze je zdrava sa moze po vakcinacii zmenit ako svihnutim bica ..skutocne. o 2-3 dni mozes mat doma "cukrovkara" "celiakia" atd ... vyber je nahodny ^^ pozname vela pripadov , ze dietatko zmeni spravanie po ockovani a "preklopi" sa skor k autistickemu chovaniu ..alebo na den dva prestane chodit a pod.

-investoval by som cas do precitania aspon 200 poslednych stran na tvojom mieste.

vela stastia

heimdalls
28. mar 2012

@juliam - nám modrá indulóna poškodila, nejednalo sa síce o atopický ekzém, ale po indulone došlo začervenaniu vyrážok na líčku, hneď sme ju vysadili. Skúsil by som na tvojom mieste to aloe vera.

juliam
28. mar 2012

@heimdalls prevenar mi indulonu neodporúčal, ja som len čítala od viacerých mamičiek, že im pomáha. problém s červenými líčkami a dokonca aj červeným krkom máme tiež aj my ☹ chcem použiť radšej nejaké prírodné prostriedky, aby čo najmenej chémie dostal malý cez kožu do seba.

strociatka
28. mar 2012

zacina uz prihorievat pod zadkom aj u nas, onedlho pojdeme na polrocnu poradnu, ale uz mi slubil iny lekar, ze nas vezme, len este nevie, ze nebudeme ockovat 😀

v tomto verim vsetkym dobrym ludom tu (manof, tin007), ze mi odporucili prave toho, co ma nepozenie do horucich pekiel a pri nasom preizvisku sa nebude tri krat prezehnavat 😉

prevenar
28. mar 2012

@heimdalls huh.. ked to takto reaguje na krem tak to ma dobru sancu, ze je to exemoidne ..prva faza. aj nam to zacalo "vyrazkami" a neskor sa pridali "fliacky"

-lekarka nevie co jej je ...predpokladam ,ze jej nerobila ZIADNE testy ..je zaujima,ze presne vie ake lieky potrebuje ^^ my sme nasich lekarov do tych testov museli doslova nutit .
-ak vam je zivot mily tak zyrtek a kortikoidy hodte do kosa ..skoncite o 2-3 roky s astmou . ono samozrejme "pomaha" na par tyzdnov-mesiacov , ale je to medvedia sluzba, to mi mozes verit . prinesie to dalsie problemy neskor a neodstrani ten povodny
- je to ako keby si vlhla stena na dome a robila sa ti pliesen a ty by si to "riesil" tak ,ze to kazdy mesiac premalujes ^^ nic moc ,ze ? presne tak sa teraz "riesi" tvoje dieta.
-hovorim , treba zistit, co ho drazdi , skusat, testovat ..a najst to , odstranit to atd. citaj fora na tuto temu a vytvor si svoj nazor (ako na ockovanie) nespoliehaj sa na lekara - tvoje dieta maju na haku co s nim bude . ved "liek" maju na kazdu fazu a vzdy si poriadne zarobia ..takze.
-ale kedze NIE SOM lekar a nemam 20 atestacii moj nazor mozes kludne ignorovat 🙂

heimdalls
28. mar 2012

@juliam - skúsili sme všetko čo dávalo zmysel, indulona, modrá, červená, imazol, bórovú masť, harmančekovým odvarom sme jej to potierali.....všeto zbytočne, akurát sme to rozdráždili a nakonies navštívili pediatričku, dalá nám nivea SOS na bežné prechádzky a hydratovanie kože, zyrtec kvapky 8 kvapiek 1x denne a tú kortizonovú mastičku locoid a vyrážky ustupujú, začervenanie ustúpilo úplne.

prevenar
28. mar 2012

@juliam no.. ako sa to vezme .. lepsie ako ked nas "liecil" ten homeopat ..ale horsie ako ked sme k nemu sli ..takze. ..aj ked mam pocit,ze sa to trosku pomalicky zlepsuje casom . testami sa zistilo, ze ma zvysenu citlivost na kravske mlieko tak po vynechani ustupili vyrazky , flaky sa zmensili , ale nejake este ostali.

pocul som este o "nimbovom" oleji .. ma to byt velmi dobre na taketo veci ..idem ho objednat tak uvidime. dam vediet 🙂

urcite sa netreba vzdavat 🙂 ..v kazdom pripade kazdy krem/olej len zmiernuje vonkajsie priznaky, ale neodstranuje pricinu , treba najst zdroj /zdroje drazdenia a treba ich odstranit. + zlepsovat imunitu ..napriklad bio kolostrum. atd.

strociatka
28. mar 2012

@prevenar jejda, my s tym tiez bojujeme, asi prva faza u starsej - vyrazticky ako krupicka po oboch licach, obcas to poriadne scervenie. Nenastivili sme doteraz s tym lekarku (to uz ma 4 roky) lebo som sa presne obavala tych kortikoidov. Vsimla som si, ze obcas sa to zhorsi, obcas je to lepsie, ale neviem stale prist na to, preco sa to zlepsilo a naopak. Ake testy vam urobili?

didulka85
28. mar 2012

@heimdalls akonahle prestanes pouzivat kortikoidy, budes mat spat vsetky problemy a po par rokov pouzivania budes vdaka tomu behat po inych lekaroch. Budes si buchat hlavu o stenu. Tak isto ako pri pouzivani parabenov(narazam na ten nivea krem). Mozno sa ti zda, ze je to lepsie, ale v konecnom dosledku to kozu len oslabuje a vysusuje.
My sme mali locoid crelo s ichtiolom, oilatum mydlo, fenistil a kopec dalsieho predpisaneho a vsetko to islo do kosa. A mam pokoj.

prevenar
28. mar 2012

@heimdalls @juliam

ako som povedal .. co je na kozi je len vonkajsi prejav, toho co sa deje vnutri .. ziadnou mastickou - vonkajsim pripravkom sa neda opravit imunita ..a ekzem je imunitna porucha. chapete ? da sa to zmiernit , ale nie vyliecit.

na vyliecenie treba hlbsie studium - detoxikovat, posilnovat imunitu, odstranit zdroje drazdenia (co sa da len ak ich testami a skusanim zistite) ..atd. tak ako sa venujete ockovaniu sa treba venovat aj tomuto.

heimdalls
28. mar 2012

@strociatka - ako ste na tom z konzumovaním kravského mlieka? Myslím že tu niekde môže byť potencionálny problém, aj keď na druhej strane, kravské mlieko naša malá pije už 4-5 mesiacov a doteraz problém s alergickou reakciou nemala.

@prevenar - dík za názor, kortikoidná masť zajtra ráno aj tak končí, kázala nám maximálne týždeň používať ju, tiež som sa s ním veľmi nestotožnil, aj keď o jeho nepriaznivých účinkoch sa toho veľa nepíše, ten zyrtec ešte ponecháme do piatku. Ekzém to nie je.

strociatka
28. mar 2012

@heimdalls mala ma intoleranciu laktozy, takze bez mlieka

prevenar
28. mar 2012

@juliam krem vacsinou ma tendenciu drazdit .. skus par dni aloe vera ..a kremik , len ako to bude suche , trosku 1x denne a uvidis.

prevenar
28. mar 2012

@heimdalls kortikoidy = astma . je to pomerne jednoducha rovnica.

didulka85
28. mar 2012

@prevenar presne ako pises... Koza a pecen je parovy organ. Posilnis pecen, zlepsi sa koza. Akekolvek zatlacanie a potlacanie koznych problemov je len potlacanie problemu dovnutra tela.
Vzdy pri ekzeme a akomkolvek koznom probleme treba upravit stravu, plus treba prezriet prostredie s ktorym prichadza do kontaktu. Chemikalie, latky, atd atd.
A hlavne zbytocne sa da clovek do boja s ekzemom, ak nevynecha uplne mliecne vyrobky a mlieko. Mojej dcere staci maly keksik s maslom a hned sa vyhadze.

prevenar
28. mar 2012

nic ludia , musim utekat ..pekny den kazdemu , budem tu vecer, ak ma neprejde auto niekde ..alebo nedostanem polio, kedze "ochranny" ucinok mi vyprchal pred asi 100 rokmi 🙂

juliam
28. mar 2012

@prevenar tie testy sú zrejme krvné, že? určite daj vedieť, ako vám pomohol ten olej. vy máte ako veľké bábätko, ak smiem vedieť? 😵

juliam
28. mar 2012

@didulka85 ja som mliečny maniak, každý deň "musím" vypiť kakao 😀 tak možno aj to malému vadí, keďže pije zatiaľ len moje mliečko... ako náhradu by som mohla mať trebárs gravimilk alebo sójové mlieko?

luba41
28. mar 2012

@juliam
@prevenar
@heimdalls nakukli ste už tuto do tém deti s atopickým exémom? radí tam holka @luthien.k a je moc namakaná v tejto oblasti. Nemám síce dieťa s AE, ale som sa tam náhodou dostala...

tinki
28. mar 2012

@juliam ahoj, ja mám dcéru s alergiou na mlieko. Ak tvojmu malému vadí mlieko, tak musíš vynechať úplne. Môžeš ho nahradiť ryžovým alebo ovseným mliekom. Teoreticky môžeš aj sójové, ale neoporúča sa, nakoľko hrozí riziko zkríženia alergia, ak by tam náhodou bola a zbytočne ďalšie komplikácie. Z alergie na mlieko deti zvyknú vyrásť, ale dôležité je, čím skôr vynechať zo stravy všetko s obsahom mlieka, srvátky, sušiny. Pretože len tak sa môže telo očistiť a "zabudnúť na alergén". Dôležitá je ale dlhodobá diéta, aspoň pol roka.

juliam
28. mar 2012

@tinki ďakujem krásne za rady 🙂

martinka1981
28. mar 2012

Ja vam tiež všetkym čo mate problem s kožou detičiek radim pozrieť do temy Atopicky exem u deti.
Luthien.k poradi ,vie velmi vela ,viac než lekari!!!
Aj naša mladšia dcerka ma AE a Luth nam velmi pomohla.Locoid sme použili len raz aj to nie tak ako radila lekarka ale ovela kratšie.To bolo pred rokom.Odvtedy sme sa kortikoidov ani nedotkli 😉
Presne ako piše @prevenar pričinu treba hladať vnutri.

Ak ma vaše dieťatko červene flaky NIKDY nedavajte na to mastne kremy!!! To je obrovska chyba!
Treba to natrieť niečim hydratačnym (Bioderma Atoderm PP,A derma Exomega ... ) a na to stači dať vrstvu Sudocremu. Zinok v nom pomaha pri zapale a ked pominie začervenanie a koža je ružova ale sucha može sa použiť niečo mastnejšie,napr.Bepanthen 😉

Ale radšej mrknite do temy nech nas/vas admini zas nevymažu 😝

tin007
28. mar 2012

@juliam ja som dlhe roky psoriatik, ale kordikoidy (co lokoid je) vobec neuzivam, ma to presne taky efekt, ako pise prvenar; na chvilku dojde k potlaceniu prejavov (cervena supinata koza v mojom priapade) a po tyzdni, ci vysadim, alebo nie, zrazu prudke zhorsenie, zvacsenie loziska atd. a samozrejme zhorsene pecenove testy, kedze kortikoidy posobia zle na pecen

shakti9
28. mar 2012

@prevenar nimbovy olej je fajn, ale on je v prvom rade antibakterialny, antivirovy a antimykoticky, cize ho mozes pouzit na ranky a kozne infekcie... ale na ekzem by som vybrala hlavne KONOPNY olej, a to aj na vnutorne uzivanie, ak ti mozem poradit ako aromaterapeut.

shakti9
28. mar 2012

@martinka1981 ano, ono tie "mastne kremy" su robene na baze ropnych produktov - parafin, vazelina.. a tie upchavaju pory, koza nedycha, neregeneruje sa, ani pre zdravu kozu nie su vhodne, nie to este pre problematicku.

heimdalls
28. mar 2012

V prvom rade si myslím, že sa netreba nijak unáhľovať v diagnózach, nie je predsa každá reakcia na pokožke atopickým ekzémom, nie? Atopický ekzém sa totižto neprejavuje len na tvári, ale povčšine medzi záhybmi kože v oblasti lakťou, medzi prstami atď. kožná reakcia na tvári môže a poväčšine aj je prejavom nejakého druhu alergie, koprivky a môže mať 1000 dvôvodov.
Ešte ku kortikoidom, ako môže spôsobiť astmu niečo čo použije rodič tak týždeň dokopy v podobe krému, nehnevajte sa, ale toto tvrdenie sa mi zdá ako pritiahnuté za vlasy.
Lekár, je de facto človek s vysokoškolským diplomom z medicíny a praxou. Ja som geodet a o medicíne môžem polemizovať, len ako laik a teoretik, priečiť sa s lekárkou o liečebných postupoch s praxou v oblasti pediatrie cc 30 - 35 rokov nie je celkom na mieste. Poďme teda aj akútny apendix liečiť bilinami a homeopatiou, pretože rezať do tela nie je prirodzené, o vedľajších účinkoch narkózy ani nehovoriac.

martinka1981
28. mar 2012

@heimdalls nikto netvrdi že tvoje dieťa ma AE.
treba sa o problematiku začať zaujimať presne ako si začal o očkovanie.
Ja lekarom neverim.Lebo všade kam sme prišli nas chceli "liečiť" len kortikoidmi a to si myslim že pre tak male dieťa ako bola moja dcerka nieje nič moc.Po tyždni použivania sa to zase vrati a zas k lekarovi a zas iny kortikoid.A takto stale dokola.
Každy mame svoj nazor na použivanie toho či onoho lieku atd.
Chceli sme len poradiť a je na zvaženi každeho rodiča čo da alebo neda svojmu diaťaťu 😉

Takže vela zdaru v liečeni 😉

didulka85
28. mar 2012

@juliam ja som bola tiez mliecny maniak. Denne som vypila pol litra ku kave. Nahradila som ho ryzovym, obcas striedam s ovsenym. Sojove mi nechuti. A kavu som nahradila spaldovou. 🙂

kbeata
28. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko preto vratit peniaze za pokutu,lebo v auguste idem znova,odmietnem trojkombinaciu,pokutuju ma,ale napr.o rok ci dva ho dam zaockovat niecim,ciastocne,tak som si povinnost splnila,ci by mi vratili tie eura? 😉