Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

luba41
15. máj 2012

@strociatka a to každýkrát ste mali potvrdenú nákazu rotavírusom? a v nemocnici aj nejaký kmeň potvrdili? teda ja mám 3 deti a o nejakých rotavírusoch som prvýkrát počula možno pred 3 rokmi. A to snád rotavírusy existujú už dlho. Deti chodia do školy, chodili do škôlky a nič také nemali. Skôr mi to pripadá, že lekári tvrdia -ak nezaočkuješ - určite tá infekcia je kvôli tomu, ak zaočkuješ- tak to bolo z niečoho iného.

strociatka
15. máj 2012

@luba41 nie, niektore sme prekonavali doma. V nemocnici sme boli 1x rotaviry, 1x noroviry, 1x campylobakter, 1x neviem co, dodnes nemam vysledky 😠

Po tolkych skusenostiach uz pomaly aj sama viem, kedy ide "iba" o virus a ostavame doma, kym je to take, ze to zvladneme aj bez infuzky, do nemocnice sa nehrabeme. Teda aj ked nam je to hodne casto doporucovane, keby nieco. Ale z tych pobytov tak spatne konstatujem, ze opodstatneny bol len jeden, toho campylobaktera by sme doma nezvladli, tie hnacky boli hodne krvave, to by som sa bala..

denduska
15. máj 2012

@strociatka ešte k tvojej otázke - áno, my budeme očkovať určite proti záškrtu a tetanu. Blbé je, že k tomu budeme najskôr mať aj čierny kašeľ, keďže inak sa nedá 😠 Manžel hlasuje aj za polio, čo som najprv odsúvala, že sa dá dať kedykoľvek neskôr samostatne, ale tá monovakcína má také zloženie, že konec 😝 A ja stále uvažujem nad meningokokmi. Toť vsjo. Čo som si absolútne na 100% istá že očkovať nikdy nebudem je hepatitída A, chrípka a kliešťová encefalitída. A ovčie kiahne, ale tie sme už mali, ale aj keby nie, tak by som nad tým ani neuvažovala.

vejula
15. máj 2012

@denduska vdaka za odpoved 🙂

petot
15. máj 2012

@monikamajova Cčko deťom dám, lebo ho nemajú ako inak získať v dostatočnom množstve. Do údenín sa askorbáty pridávajú ako antioxidanty a je to zrejme najzdravšia zložka celého výrobku 🙂

monikamajova
15. máj 2012

@petot Z rostlinných zdrojů je na vitamín C velmi bohatý šípek, rakytník, dále např. citrusy (limetka, citrón, pomeranč, grapefruit), brambory nebo rajčata, papája, brokolice, černý rybíz, jahody, květák, špenát, kiwi, brusinky.

Následující tabulka obsahuje výběr ovoce a zeleniny a jejich obsah vitamínu C (v mg na 100 g plodu).
Rostlinný plod Obsah (mg/100 g) Rostlinný plod Obsah (mg/100 g)
Šípek 2000 Květák 40
Černý rybíz 200 Citrón 40
Růžičková kapusta 115 Mrkev 35
Kiwi 90 Česnek 17
Brokolice 90 Ředkvička 17
Červený rybíz 80 Rané brambory 16
Papája 60 Celer 8
Pomeranč 50 Cibule 5
Zelí 49 Okurka 2

ja dávam sebe aj deťom okrem jačmeňa a chlorely hlavne surovú ovocie a zeleninu-podotýkam domáce jablká denne,lebo "jablko denne zaháňa doktora" 🙂 toto povedala moja malá doktorke..ak chceš,pošlem ti na jeseň🙂 aj domácu kapustu kyslú-to je lepšie ako očkovanie proti chrípke 😀 ked si vezmeš staré babské recepty-to by si sa divil..ináč veľmi dobrá kniha je J.Cingroš-Sám sebe doktorom -tam je aj o C-čku a očkovaní r.1994 - odvážne bolo napísať aj kapitolu o imunite,kde sa píše o očkovaní. že nie je účinné..a ja som sa divila,prečo som tú knihu nemohla nikde kúpiť 😒 a vieš kto ju vydal?J.Cingroš v spolupráci s lekármi 😀

didulka85
15. máj 2012

@monikamajova len uz ani ta zelenina nie je co byvala. 😒

monikamajova
15. máj 2012

@didulka85 veru veru-pravdu máš-ja to vidím napr.na cibuli a cesnaku ktorú si sama pestujem..tak tú by si jedla zo slzami v očiach a z cesnaku by ti ústa vykrútilo..kúpila som si bio cesnak a zrazu ho nebolo-všetci sme ho zjedli 🙂
ale vieš,vidí sa mi nesprávne podporovať farmaceutické firmy aj ked vyrábajú c-čko...Ja som bola na tom niekedy zle a vyskúšala som veľa všeliakých "doplnkov výživy" a neverila by si ako to funguje-ideš na záchod a všetko vycikáš a aj ten moč máš taký čudný..ked som to povedala mojej sestrenici,ona má vyštudovanú biologiu a potravinársku chémiu,tak mi povedala- v živote nikdy si to ... nedávaj...ešte aj to čo máš v tele ti naťahá na seba a vylúči ako napr.železo..čím viac ho berieš tým ti ide z tela von..povysvetlovala mi tam nejaké vzorce..ale hlavne že som pochopila podstatu 🙂

petot
15. máj 2012

@monikamajova Len niektoré druhy šípok majú 2000mg/100g, bežných je okolo 600mg/100g. Z toho si sušenie a skladovanie odhryznú aspoň polovicu. Aj ostatné ovocie/zelenina rýchlo strácajú, a priemyselne pestované a striekané ani v čase zberu nemali zďaleka taký obsah ako sa uvádza v tabuľkách pre ovocie na slnku dozreté. Pripočítaj 2-3 mesiace pobytu v sklade a supermarkete.

A teraz mi povedz, ako získať 3-10g denne a neužívať doplnky. Jesť 1-3 kilá šípok? A ako získať 150g v prípade chrípky?

miskakyska
15. máj 2012

@monikamajova ja som čítala,že pažítka aj petržlenova vňať obsahujú viac vit.C ako citrusy..

monikamajova
15. máj 2012

@petot
@miskakyska aj pažítka,žerucha,všetko zelené...jesť môžete aj prvosienky,kvety,púpavu,žihlavu..všetky byliny a trávy liečivé..moja kmotra ti o tom urobí prednášku.mala rakovinu a žila tak 2 roky...ale ak si dáš aj lyžičku kyslej kapusty domácej denne + to domáce jablko-ako niekedy a k tomu ten čaj 🙂 ..tak to by si mal mať dennú dávku...no a citrusy len bio v bille z holandska-tam nepostrekujú..tam majú svojich občanov radi 🙂 a dobrá je aj goji -kustovnica v zdravej výžive majú takéto srandy-slnečnica,tekvica,semená,orechy..no ja si tiež nedám hocijaké seno (jačmeň) ani hociakú tabletku(so zeleným umelým farbivom a nejakým extraktom 3.triedy čo sa používa ako hnojivo) ale radšej kvalitnú chlorelu čo žujú Japonci-týmto vás samozrejme nenavádzam,že to musíte aj vy,aby ste si nemysleli že robím reklamu..lebo napr.tiež nie je macca ako macca..
podľa mňa ak chceme vypáliť rybník,aj malé rybky treba ničiť aby tie veľké nemali čo žrať-myslím tým farmabiznis,lieky,chemické doplnky a očkovanie...ale to je len môj osobný názor...preto E-čka,a podobné sorbáty a acidy si vždy guglim 😉
a ked sa dá robím si doma kombuchu zo šípkového čaju alebo domáci jogurt biely...teraz máme malé kozliatka tak sa teším na kozacie mlieko ked bude-to je výborné na alergie a ekzémy a čo je najdôležitejšie -zozásadňuje organizmus..prevencia nadovšetko,len treba hľadať,ja to vždy tvrdím doktorke-homeopatke..ked som jej povedala že a streptococcinum je na čo,či nie je lepšie proti očkovaniu,tak vygulila oči na mňa...fakt všade platí-hľadať info,všetky choroby sa dajú liečiť 🙂 len niektoré info sa taja ☹

molka
15. máj 2012

@monikamajova určite je lepšie užívať zneutralizované céčko, ako celý život silné lieky. Ja nedám na céčko dopustiť, pretože vďaka megadávkam už nie som na kortikoidoch a silných liekoch od bolesti. Skúšala som kadečo, dokonca aj homeopatiu, ale ani tá mi nepomohla, aj keď ju všetci ospevujú. Zabralo mi až obyčajné céčko vo vysokých dávkach. Koľko by som musela pojesť šípok a iných zelených bylín, aby som prijala denne 8-10gramov? Píšeš, že nepodporujme farma firmy, ale pritom doporučuješ žuť kvalitnú chlorelu - ale tú si tiež musím kúpiť. Nesúhlasím ani s tým, že céčko na seba všetko naťahá a potom vylúči z tela von - ja som mala celé roky anémiu a teraz som konečne v norme, chodím pravidelne na krv, takže to viem naisto. Ja ti píšem info z vlastnej skúsenosti a nie, čo mi kto kedy povedal. Ono ani céčko nie je rovnaké, nikdy by som neužívala vysoké dávky napr. celaskonu alebo nejakých multivitamínov, ale askorbát sodný je na megaliečbu úplne v pohode.

monikamajova
15. máj 2012

@strociatka to môže byť aj z jedla..ťažko povedať a môže sa to objaviť ešte párkrát a potom to môže zmiznúť...mojej sestrernici na to dali ditiaden a vieš si predstaviť aká bola z neho zblbnutá..ale každopádne si to daj vyšetriť u kožného či to je ekzém a ak je-máš argument,že prečo neočkovať 🙂 ale na tvojom mieste ak kojíš tak koj dokiaľ sa ti dá a hlavne veľa čistej vody,tým sa nedá ublížiť ako 0,5 litra na 10kg váhy postupne..a potom uvidíš

monikamajova
15. máj 2012

@molka áno,aj ja píšem o vlastnej skúsenosti-prečítaj si môj článok..ale preto tam píšem že nie je chlorela ako chlorela..vieš,tá moja kmotra o ktorej som písala brala c-čko od firmy Klas..ale len chvíľu..ona je zdravoťáčka a tvrdí,že na chémiu si telo rýchlo zvykne a to je potom ako absťák...ale ja som to myslela ako prevenciu...aspoň vidíš,aká si bola nutrične podvyživená..som rada že si ok...
Ja som tiež skúšala všetko možné,a preto niet nad vlastnú skúsenosť a každý nech si vyberie čo mu pasuje..
Teraz som dočítala knihu od 1 kamošky čo robí Herbalife-Mudr,Mária Paľová-Vlastná skúsenosť..ináč je to mama speváčky Mishy..tam píše veľmi dobré veci a hlavne o tom,ako funguje ľudské telo...aká bola tučná,čo všetko mala a ako jej vakcinácia nepomáhala...Zaujímavé čítanie..konečne doktorka,ktorá sa aspoň trošku odvážila niečo vypustiť...písala ako škodí všetko čo je umelo synteticky vyrobené,čo robia lieky s obličkami a pečeňou ale o 2 strany dalej 4x prizvukované,že lieky "musí" pacient užívať...podľa mňa tí doktori sa boja a veľmi-že im zoberú licenciu..preto ten cirkus s očkovaním a so všetkým..to je obyčajný strach a oni navyše očkovaniu veria tak ako my kedysi..no,ktovie ako táto p.doktorka ked je detská lekárka,rada by som sa jej spýtala či očkuje...ale propagovala knihu..Vedľajší účinok smrť
Naša detská doktorka je homeopatka a ked som jej našla na internete iné homeopatiká,tak nechcela si to ani preštudovať...ja jej hovorím.že podľa mňa sú lepšie,lebo neobsahujú laktozu a to je alergén...povedala,že sú bez chuti a to by jej deti nejedli...no podľa najlepšieho vedomia a svedomia nech si každý robí..

strociatka
15. máj 2012

@monikamajova ano, plne kojim a uz by som velmi rada presla na prikrmy, zial mala totalne odmieta co i len lyzicku odstirekaneho mlieka dat do ust 😖

monikamajova
15. máj 2012

@strociatka tak koj..rob podľa seba...ja som ešte v 9.mesiacoch kojila a malá bola iba na materskom mlieku,ak by si chcela bližšie tak cez IP

monikamajova
15. máj 2012

@petot E 302 (Askorbát vápenatý)

Působí proti oxidaci potravin, například předchází kažení u ovoce a masa. Jedná se o zdroj vitamínu C. V běžných dávkách nemá negativní účinky, ve vyšší koncentraci může způsobovat tvorbu močových kamenů.

Skupina: antioxidanty

Nebezpečnost: ještě přijatelná
myslel si toto?? ktoré ty berieš?len chcem vedieť pre info

strociatka
15. máj 2012

@monikamajova budem rada 🙂

vejula
15. máj 2012

@denduska ak ťa môžem ešte pootravovať. Ako je to s protilatkami v tele počas života. Po očkovaní, alebo po prekonaní choroby. Postupne ta hodnota IgG klesa, či sa môže stať, že raz je vyššia raz je nižšia. LEbo mne sa zda že pri prvom som mala to IgG negativne(ale možno to bolo len pod určitou hranicou) aLE Už SI PRESNE NEPAMATAM , a teraz mam to IgG tych 1,737. Že čim to môže byť... Ešte sa chcem spytať počula si niečo o tom že by mohlu rubeolu sprevadzať prave vaskulitida. ked som si dala do googlu, tak mi tam ukazalo že vaskulitida je skôr často dôsledok očkovania. Ale ja som očkovana nebola už dlho. Po nasadení ATB mi ta vaskulitida do par dni prešla. Horučky v podstate hned.

denduska
15. máj 2012

@vejula jj, hladina klesá, pokiaľ sa znova nepreočkuješ, alebo nestretneš s danou infekciou...potom zas stúpne a zas klesá - u niektorých chorôb rýchlo, u niektorých pomaly. Možno si sa s tým stretla niekedy medzi tehotenstvami, keďže to IgM máš negat, tak to bolo už dávnejšie. A ešte druhá možnosť, niekedy to môže byť falošne pozitívne, napr. pri niektorých autoimunitných ochoreniach sú falošne pozitívne protilátky na syfilis, boréliu a iné. To len tak uvažujem, lebo vaskulitída je vlastne autoimunitné ochorenie, tak je možné aj to, že sa do toho výsledku premietli vlastne autoprotilátky vytvorené počas vaskulitídy - a s rubeolou ako takou nemajú nič spoločné.

zdeniii
15. máj 2012

@nae děkuji!!

nae
15. máj 2012

@eaka Na infekcnom oddeleni Detskej nemocnice tu v Brne rodicia nemohli byt s detmi cez noc, je to tak...

bobocka
15. máj 2012

@nae hadam vsade v nemocnici to tak je.do roka ma dojciaca matka pravo ostat aj na noc s dietatom a vec vybavena.akoby po roku uz ziadna nedojcila 😠 ale ak rodic nepovoli a chce ostat s dietatomaj na noc,tak policiu ozaj na neho nevolaju 😉 vlastna skusenost 😉

kbeata
15. máj 2012

@strociatka AE by nemala mat,to by sa jej prejavilo uz uplne odmalicka,a co strava?skriabe sa?
moj maly nedavno mal iritacny kontaktny ekzem,trval vyse 5 tyzdnov ☹ zaberala ichtyolka,po nej nebol taky zapaleny a prestal sa skriabat,uz som z toho bola na nervy,fakt,nevedela som co dalej a tak,ale zmizlo mu to same z dna na den 😒
no ale odvtedy pouzivam oilatum mydlo z lekarne a premastujem obcas lipobasou,vlastne pouzivam to co sa dava detom s AE
maly ma len 😒 bcg vakcinu,no v rodine je psoriaza,tak dispozicia by bola,nechcem si ani predstavit keby mu ocko.mohlo spustit alebo zhorsit kvalitu koze,ak ajuvazujem o ocko.tak mozno vakcinou DTP,ale este sa mi to zda skoro,uvidim jak sa hovori 😉

petot
15. máj 2012

@monikamajova To je zábavné, "nebezpečnost: ještě přijatelná" 🙂 Kamene z Cčka u zdravých ľudí nikto nikdy nedokázal, a jediným nežiaducim účinkom, ktorý bol kedy plošne preukázaný, bola mierna osmotická hnačka, ktorá najcitlivejších zastihne pri dávkach nad 3g, ale závisí len od aktuálnej spotreby toho-ktorého človeka, lebo keď telo vstrebe všetko Cčko z čriev, tak hnačka nenastáva ani pri dávkach 150g denne. Nevoľnosť kvôli podráždeniu žalúdka sa dá aj pri vysokých dávkach znížiť trochou stravy, a zriedkavo sa ešte objavia vyrážky. Toť vsjo.

FDA na základe týchto dôkazov zaradila vitamín C na listinu GRAS - vo všeobecnosti bezpečných látok. Sú niektoré skupiny ľudí, ktorí musia byť opatrní, najmä obličkoví pacienti s oxalátovými kameňmi, ľudia s poruchami metabolizmu železa/medi a s deficienciou G6PD. Ale celkovo patrí Cčko medzi najbezpečnejšie látky na svete.

Ak chceš na túto tému ďalej diskutovať, mali by sme sa presunúť do príslušného fóra: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

Mnohé z Tvojich pripomienok tam už boli rozdiskutované...

eaka
15. máj 2012

@nae Som z toho úprimne šokovaná, bola som v tom, že do troch rokov môžu byť rodičia hospitalizovaní s deťmi, ale viem jedno, nikto by ma od nej nedostal, aj keby mala 10 😉

Len prosím, neber moje príspevky ako kritiku Teba nebodaj, to ja na systém .. ok? 🙂

bobocka
15. máj 2012

@eaka rodicia mozu byt hospitalizovani s detmi,no niekde za priplatok za lozko a aj to na noc maju rodicia vlastne izby (casto na inom poschodi ako su deti) a nie su s detmi na izbach 😠 cele zle.od mojho syna som vsak nebola ochotna odist nikam,ked som sa uz dostala na oddelenie,tak mali sakra tazke ma odtial dostat prec a nakoniec som vyhrala 🙂

eaka
15. máj 2012

@bobocka No veď nejak tak by dopadli so mnou 🙂 To je fakt úroveň, ako by dieťa nemalo dosť traumu z úrazu alebo choroby a lek.zásahov a bolesti, ešte ho oddelia od rodičov...

bobocka
15. máj 2012

@eaka a najhorsie je,ze ja som teda ostala a videla co dokazu harpie dorobit s tymi chorymi detmi 😠 po tom zazitku by som tam nenechala nastrocneho pubertaka na noc a nie to este male dieta 😠

eaka
15. máj 2012

@bobocka ja mám teda so sestričkami z detského dobré skúsenosti, ak sa to tak dá nazvať, poznám veľa osobne a sú to dobré duše, ale na mojom názore na dieťa samé v noci v nemocnici to nič nemení..