Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

mikymiky
19. jún 2012

@prevenar skoro som spadla z gauca, ako som sa smiala na tvojej odpovedi🙂)).

miskakyska
19. jún 2012

@kbeata hm,sa mi zdá,že na 1,5ročné dieťa bol chorý až-až..

kbeata
19. jún 2012

@miskakyska a to co malo znamenat?

bobocka
19. jún 2012

@miskakyska praveze az na ten zapal priedusiek je podla mna to dietatko uplne v pohode.sem ta, soplik nie je nic zvlastne -obzvlast ked sopliky sa pustaju nie len koli chorobe,ale aj ked sa zubky prerezavaju.mna dr na orl hned upozornila,ze ked sa budu drat zubky,moze maly aj soplit,ze treba sledovat konzistenciu a dalsie sprievodne javy.takze to kbeatino takmer neockovane dietatko podla mna vobec nejaku extra velku chorobnost nema.

prevenar
19. jún 2012

@mikymiky ..mrzelo by ma , keby si niekto ublizil pri citani mojich prispevkov 🙂 ..ako vidis, len som sa snazil byt priatelsky a ustretovy ..aj k "zastancom" ..aby ma zas niekto neobvinoval, ze k niekomu som viac mily, ako k niekomu inemu.

manof
20. jún 2012

@kkomtesa
Opakujem moju odpoveď:

S čiernym kašľom nemám najmenší problém a pohrýzť by som sa len tak nenechal, ani keby som bol 300x zaočkovaný proti besnote a ani keby ten pes bol dokonale sterilný. Uhryznutie je vážnym narušením telesnej integrity a to by na sebe dobrovoľne dopustil asi len nejaký sado-maso (ako jeden môj bývalý spolužiak hovorí: sadlo-maslo)

manof
20. jún 2012

Olympiáda ako prostriedok na zvýšenie obratu z vakcín:
http://www.slobodavockovani.sk/news/olympijske-...

miskakyska
20. jún 2012

@kbeata juuuj babky nič v zlom,to som si len tak pre seba..lebo my sme začali s chorobami až s nástupom do škôlky a to dobehol aj všetky roky predtým

prevenar
20. jún 2012

@bobocka ...ono, este najvacsim paradoxom je, ze vyska protilatok nesuvisi s tym, ci na danu chorobu ochories, alebo nie. vyska protilatok nema ziadnu vypovednu hodnotu. znie to sice nelogicky, ale je to fakt. ..aj clovek s vela protilatkami kludne ochorie na chorobu voci kt. ma tonu protilatok. @manof @petot by to snad vedeli vysvetlit podrobnejsie.

bobocka
20. jún 2012

@prevenar no pekne.ja som citala jednu studiu,ze clovek si uz v genetickom zaklade nesie odkaz toho, ako sa v buducnosti bude vediet vysporiadat s pripadnou chorobou. 😕 vecer pohladam ten clanok,teraz sa mi moc neda...
mna fakt strasne zaujalo to,ze ockuje sa tetanus,cierny kasel, mumps,osypky,detska obrna...ale taky sarlach nik neockuje,ale klesajuca tendencia bola stale,tak ako u ockovanych chorob,kde klesajuca tendencia bola uz aj pred zavedenim celoplosneho ockovania.

kbeata
20. jún 2012

@miskakyska vies,ide mi aj o maleho fyzicke zdravie,ale ja som skor akoby zamerana na jeho psychicku pohodu
po skusenosti so starsim je to jedna ku sto,prvy bol max.hyperaktivny,neobsedel,co sa s nim tahalo az do puberty,nema ani poriadnu skolu,mozem byt rada ze tohto casu sa z neho stal riadny dospelak 🙂
tento druhy mi dokaze sediet pri knizke,vnima,je rozumny,nema ziadne nervy ze by sa nedal dlho ukludnit,da sa s nim spolupracovat atd.,je toho dost na akoze porovnavanie 😒

kbeata
20. jún 2012

@bobocka nieco take som pozerala na yutoobe Poltergeist,v slovenskom preklade/tusim som to zle napisala/ 😀
na zaciatku sa hovorilo o genetike a prenatalnom vyvoji,dobry dokument,asi uz tretia cast to bola

kbeata
20. jún 2012

@bobocka no jasne ze som to zle napisala 😀 ,to sa vola Zeitgeist,ten polter...je nejaky horor ci co 😀

heimdalls
20. jún 2012

@kbeata - konrétne máte na mysli asi toto: http://www.csfd.cz/film/249470-zeitgeist-addendum/

prevenar
20. jún 2012

@bobocka vidis, ked sa nad tym logicky zamyslis, moze ti vyjst len jedna jedina vec ..a to,ze je to cele PODVOD a VYKRADANIE verejnych financii .. to je vsetko o co ide, nic viac, nic menej. je to dobre vymyslene, pracovalo na tom urcite vela psychologov , ktory dobre vedia ako reaguju masy na iste informacie. takto to je podane a ludia sa sami hrnu pod ihly v hufoch , slepy k comukolvek inemu.

je to ako v tom vtipe..

cestuju dvaja vo vlaku a jeden vravy tomu druhemu, pane ..predavam zarucne ucinny prasok proti levom ! nekupite ? maly by ste ! ...ale pane, ved tu ziadne levy nie su ... NO VIDITE !!?? aky je ucinny !

staci vymenit "prasok" za ockovanie a "levy" za choroby ... a je to . ..ake jednoduche. 😕

prevenar
20. jún 2012

@meg_junova ..kolko nevinnych deticiek daju este dobrovolne rodicia zavrazdit tymto psychopatom ? ☹

meg_junova
20. jún 2012

Tolko, kolko namesacnych oviec bude behat po uzemi SR.. No comment.
Nechapem, preco este neexistuje register slovenskych deticiek, ktore trpia nasledkami z ockovania, pripadne zomreli. Vsetci vieme, ze vakciny su viac-menej tichym zabijakom a toto odargumentovat lekarom nie je pre nas laikov prave lahke, ohanajuc sa nejakou statistikou z netu. Velmi by pomohlo, keby sa na nejakej stranke zacali konecne podpisovat rodicia, kt. svoje deti dali zaockovat a zaroven mali po vakcinacii zdravotne tazkosti. Jedine peticiou sa da nieco podniknut..

manof
20. jún 2012

@bobocka
@prevenar no, niežeby hladina protilátok nebola nijak smerodajná, ale rozhodne nie je až tak dôležitá, ako sa vakcinacisti tvária. Tiež sú rozdiely choroba od choroby. Podstatný problém však spočíva v tom, že očkovanie nijak pozitívne neovplyvňuje tú druhú - všeobecnú/bunkovú - imunitu, ale len imunitu špecifickú/protilátkovú, čím však (neúmyselne ale predsa) tú prvú potláča. Ony však fungujú ako hojdačka - buď je hore jedna alebo druhá, nikdy nie obe naraz. Preklopením na intenzívnu tvorbu protilátok (vyvolanú očkovaním) teda odstavujeme tú dôležitejšiu zložku imunity a stávame sa náchylnejšími na všetky bežné infekcie. Pritom tá všeobecná je tou primárnou a dôležitejšou zložkou. Jestvuje aj taká choroba, zvaná agamaglobulinémia, kedy si človek netvorí vôbec nijaké protilátky. Napriek tomu takíto ľudia nezomierajú pár minút po narodení, čo by museli, keby bola ozaj pravda to, čo vakcinacisti tvrdia o dôležitosti protilátok (pracovne to nazývam protilátkový fetišizmus). Ukazuje sa, že proti drvivej väčšine choroboplodných mikróbov sa dá ubrániť bez akýchkoľvek protilátok, čím padá kľúčová (hypo)téza vakcinacistov. Druhý problém, ktorý súvisí s tým, čo som už napísal, je posun od akútnych chorôb ku chronickým. Akútnych (intenzívnych ale krátkodobých) chorôb je dnes už asi o niečo menej, možno do značnej miery aj "vďaka" očkovaniu. Máme však mnohonásobne viac chronických (dlhotrvajúcich) chorôb, a o tom, že na tejto skutočnosti nesie očkovanie podstatnú časť viny, už sú nezvratné dôkazy. Pritom tento fakt sa nesmierne hodí výrobcom liekov, lebo niet lepšieho zákazníka ako chronicky chorý človek - to je štamgast (stály zákazník) častokrát nadosmrti, teda hotová zlatá baňa pre Big Pharmu. Stačí toľko?

prevenar
20. jún 2012

@manof dobre vysvetlenie 🙂 ..nebolo mi to celkom jasne,, len som vedel, ze to nie je taka alfa a omega vsetkeho , ako sa to snazia prezentovat ..presne ako pises.

miskakyska
20. jún 2012

@kbeata veď jasnačka,každá mamina chce pre svoje slniečka len to najlepšie :o)

strociatka
20. jún 2012

@manof
@prevenar ste pozerali prave na Markize Reflex? ma skoro vystrelo aka nechutna kampan strachu, aby sa ludia dali ockovat!!!!!

luba41
20. jún 2012

@strociatka a aká epidémia zúri?

strociatka
20. jún 2012

@luba41 jedna pani dostala meningokoga, prezila, ale prisla o nohy a tak sa rozhodla vsektych varovat a presvedcit, aby sa dali ockovat

manof
20. jún 2012

@strociatka
To by nejaká obeť autonehody (ktorej pravdepodobnosť je omnoho vyššia než pravdepodobnosť ochorenia na meningokokovú invazívnu chorobu s vážnym následkom), ktorej pri tej autonehode urvalo nohy, mohla v Reflexe varovať, aby ľudia radšej nikdy nesadali do auta.

Alebo ešte lepšie keby sa osoba, čo si v domácnosti škaredo rozbila hlavu, že jej ju až museli zašívať, najlepšie s nejakým menším otrasom mozgu a prípadnou bakteriálnou infekciou s komplikáciami, všetkých v Reflexe varovala a vyzvala, aby vždy a všade v domácnosti nosili prilbu - aj v posteli.

prevenar
20. jún 2012

@strociatka ..uz asi 4 roky nemame telku 😀 ..takze nie . + vidim,ze markiza ma zrazu nejaky plateny archiv ci co , mozu si to cele nechat. 😕

prevenar
20. jún 2012

@strociatka @manof ..moja rec !! kto sa boji o zdravie a zivot NECH NESADA DO AUTA !! to je najlepsia cesta k dozitiu sa vysokeho veku. 🙂 kazdy mesiac zomrie na slovenskych cestach cca 25 ludi a stovky su vazne zranene.

prevenar
20. jún 2012

@meg_junova heh ..preco by take nieco robili ? kto a kolko by zarobil na takom registri ? 😕 😕 😕 ..ale si vysoko zatala 🙂 , na slovensku ti nepriznaju neziaduci ucinok vakciny , ani ked ti dieta zomrie priamo v ordinacii 5 minut po ockovani. 😔 😔 😔 😕 ..na slovensku by bol taky "register" prazdny ^^

petot
20. jún 2012

@tara Na chalupu alebo na turu si davam B-komplex 50 (vacsina B-vitaminov v davke 50mg), detom davam po cca 15mg. Sucastou B-komplexu je samozrejme aj tiamin (B1). Vysypem prasok z toboliek do dzusu spolu s vitaminom C. Cielom je odpudzovanie nielen kliestov a ineho bodaveho hmyzu, ale aj ochrana pred slnkom. Vitamin C vsak treba priebezne doplnat po cely den, najlepsie kazdu hodinu. Preto je dobre v horuci den prave dat to do zasoby napoja a pit. Chut B-komplexu sa tazko kamufluje, dobry je na to B-komplexovy sumak, ktory ma prichut stavanu spravnym sposobom, alebo bazovy sirup, pripadne mozno aj niektore ine sirupy.

eaka
20. jún 2012

@petot počkaj, bazový sirup ako kamufláž b-komplexovej chuti alebo ako zdroj béčka? 😉