Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
6. nov 2011

@winipega
odmietnut ockovanie je jednoduchy proces ako ked dostanes pokutu od policajta.
Proste ju zaplatis a ides dalej. Oni na teba este budu robit bububu.
Ak si vybusna osoba, tak si budete skakat do reci a zvysovat hlas, ale to je OK.
Oni uz musia pochopit, ze komousi skoncili a nebudu ludom diktovat kto co ma robit.
Ver mi, nie je to nic hrozne, absolvovali sme to 😉

manof
6. nov 2011

@takyja do 4 rokov by to malo stačiť

marianka79
6. nov 2011

pozerali ste včera telku??? neviem kde to bolo ale po očkovaní 7 mesačného babatka musí íst na operáciu vznikla mu hrčka pod pazuchou 😲

winipega
6. nov 2011

@tean a to je ten rozdiel 😠 ked dostanem pokutu od policajta viem preco,zaco som si vedoma svojej chyby ale pri odmietnuti ockovania sa previnim preboha cim???tym ze nechcem do SVOJHO dietata pchat jedy??? je to MOJE dieta!!ja som za nho zodpovedna,ja mam pravo vo vsetkom za nho rozhodovat tak preco v tomto rozhoduje niekto iny?? a ked sa nebodaj daco stane tak sa budu starat oni?budu platit drahu liecbu??budu nas zivit?

a este sa chcem spytat ze ako to je,ak odmietnem vsetky ockovania zaplatim pokutu 331eur a ak odmietnem len jedno,co ja viem napr.MMR tak platim tiez 300eur?

petot
6. nov 2011

@winipega Vyska pokuty zavisi od RUVZ, oni maju len horne ohranicenie 331 EUR za vsetky ockovania dokopy. A v pripade blokovej pokuty na mieste bez dalsieho dohadovania je limit 165 EUR na jedno predvolanie.

winipega
6. nov 2011

@petot dakujem 🙂

anicka1981
6. nov 2011

pozna niekto Ribomunyl , co to vlastne je?, ze vraj nieco s imunitou to ma, dakujem

tean
6. nov 2011

@winipega
aj v tomto pripade existuje moznost odvolania. Ked ti daju pokutu, mozes sa odvolat na UVZ.
Keby pokutu potvrdili (co aj zvycajne spravia), existuje moznost podat zalobu na krajsky sud.

maggie2
6. nov 2011

@denduska @tin007 blbosť je to 😀 žiadna konzultácia s poisťovňou 🙂

maggie2
6. nov 2011

@luba41 školky a školy nič nevyžadujú. Iba do formulárov požiadajú o informácie, ktoré potrebujú na to aby v prípade že dieťa v škôlke sa zraní alebo náhle ochorie mali k dispozícii údaje o jeho zdravotnom stave. Napr. žiadajú okrem telefónneho kontaktu na rodičov informáciu o tom, či je na niečo alergické, či užíva nejaké lieky, či má nejaké postihnutie či chronické ochorenie a či je zaočkované proti tetanu + chcú vedieť či je zaočkované napr. proti FSME (ale nepýtajú informácie na to aby išli človeka buzerovať ale preto aby im to prípadne zjednoduchšilo a vyjasnilo prípadné zdiagnostikovanie akútneho ochorenia) Jednoducho to pýtajú preto, aby vedeli a nie aby nútili.

luba41
6. nov 2011

@maggie2 chcela som vedieť len pre porovnanie 🙂
ešte ma zaujíma, máte niekto detského lekára, ktorý by sám od seba žiadal od vás informovaný súhlas, aby mohol dieťa zaočkovať? a ešte predtým sám od seba vám objasnil riziká pre a proti?
@manof potrebujem trochu poradiť. V utorok idem odmietnuť 3. dávku Infanrix Hexa a Prevenar. Teda dcéra sa vysypala po tvári po 2.dávke asi na 10 deň a bohužiaľ jej to zostalo, aj ked v miernejšej forme. Nevedela som, z čoho to môže byť. Až spätne som došla na to, že na 99,9% to spôsobilo to očko 😒 A môžem to použiť ako dôvod pre ďalšie neočkovanie aj napriek tomu, že už prešiel polrok odvtedy? Vtedy sme boli u doktorky asi 3 týždne po očkovaní, ukazovala som jej to, ona to samozrejme považovala za banálnu vec, ale dúfam, že to zapísala do karty /pretože som pýtala Fenistil, ktorý som malej aj tak nedala/. Môže to nahlásiť ako nežiadúci účinok, aj ked ubehla už taká doba?/ teda ked ju presvedčím/ Alebo to ešte môžem ja nahlásiť, či už je to neskoro? A ak bude vyžadovať podpis pod nesúhlas s očkovaním, mám jej to podpísať alebo kašľať na ňu? A poviem, že keď pred očkovaním nevyžadovala žiaden môj podpis ako informovaný súhlas, tak na čo ho požaduje teraz?

manof
7. nov 2011

V USA uvažujú o povinnom očkovaní chlapcov od 11 rokov proti HPV
http://www.slobodavockovani.sk/news/v-usa-uvazu...

Vakcíny nanútené vládou - zlá politika, zlé lekárstvo
http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-od-...

Úvod do epidemiológie - 6. časť
http://www.slobodavockovani.sk/news/uvod-do-epi...

manof
7. nov 2011

@luba41
Po posledných skúsenostiach jedného známeho by som už lekárke nič nepodpisoval.
Nežiaduci účinok môžeš hlásiť kedykoľvek, ale čím skôr, tým lepšie. Môžeš ho hlásiť aj sama a nielen na ŠÚKL, ale aj na RÚVZ.

Ten výsyp vyzerá byť precitlivelosťou na niektorú zo zložiek vakcíny, čo je zdravotná kontraindikácia očkovania ďalšou dávkou danej vakcíny, takže v zásade nejde z Tvojej strany o žiadny priestupok. Lekárka to zrejme neuzná, ale to je jej problém, obzvlášť, keď jej nič nepodpíšeš.

denduska
7. nov 2011

@takyja ved 5 tyzdnov a 5 dni je takmer 6 tyzdnov 😅 pokial si dobre pamatam, tuna @manof mal info z jednej "hygienickej stanice" tu u nas, ze ochrana po 2 davkach je az 6 rokov...hadam ma opravi ak to nie je pravda. Ja osobne by som uz nedala na vasom mieste nic...a pockala si na ten 4.rok. Jedine ak by si chcela medzitym doockovat tu obrnu/hepatitidu tak sa da cas vyuzit.

crysmile
7. nov 2011

@denduska nevies mi poradit s tou krvou maleho? som dala urobit krvne testy a vyslo nam ze mame vyssie fosfaty, vobec netusim co to znamena.. doktorka len kazala zvysit vitamin D na tri kvapky.. to manof mi odporucil ze by si o tom mohla viac vediet..

prevenar
7. nov 2011

@winipega ahojky. vidim,ze medzi casom boli uz vsetky tvoje otazky zodpovedane ..ale je to nejak tak, nesies vsetko riziko sama bez moznosti "odskodnenia" . pricom samozrejme, co je nejake oskodnenie proti trvalemu zniceniu zdravia vlastneho dietata. do celej "akcie" si nutena akoze zakonmi, ktore nie su zakonmi a su v uplnom rozpore s ustavou slovenskej republiky a tvojimi zakladnymi ludskymi pravami. to vsetko pod tiahou sikanovania , otravovania a pokutovania uradni. vsetko je to strasne, na druhej strane stale su este moznosti sa vzopriet a ist proti prudu aj ked s drobnymi skrabancami a nie je to tak zle ako v inych castiach sveta. zatial. bojovat za svoje dieta ma zmysel vzdy. dokonca je to najhlavnejsia a zakladna povinnost rodica. informacie od skutocnych ludi (nie z reklamnych letakov) su zakladom k spravnemu pochopeniu a dobremo rozhodnutiu.

denduska
7. nov 2011

@crysmile ahoj a pisala si o tom tu niekedy predtym? ci som si nevsimla 😅 ...robili vam len fosfaty alebo aj vapnik, popripade nieco ine...ci vsetko bolo ok len fosfaty zvysene..?

lypka
7. nov 2011

moja malá nemala zahojenú ranku po prvom očkovaní, doktorka ju napriek tomu už očkovala dalšie dva razy lebo ja som doteraz nemala o tom žiadne info. chcem sa opýtať, že keby som odmietla všetky dalšie očkovania, aký vplyv by to malo na preventívne prehliadky, musí mi doktorka malú ošetriť?

pifina
7. nov 2011

@lypka samozrejme, ze musi ... ockovanie vobec nie je podmienkou k osetreniu dietata, ci uz preventivnemu alebo v chorobe ... ak ti to lekarka tvrdi, tak ta hrubo zavadza ...

takyja
7. nov 2011

@manof @denduska Děkuji. 🙂

manof
7. nov 2011

@prevenar
Blbé je, že tí skutoční ľudia (hlavne spomedzi lekárov) častokrát len papagájujú reklamné slogany výrobcov vakcín.

manof
7. nov 2011

Plošné očkovanie dojčiat proti pneumokokom sa nám draho nevypláca, vyplýva z údajov VšZP - DOPLNENÉ
http://www.slobodavockovani.sk/news/plosne-ocko...

kalo
7. nov 2011

Ahoj! Bohužel nedočítám diskuzi zpět, ale ráda bych se zeptala, jeslti je tu někdo, kdo se rozhodl své dítě nenaočkovat povinným očkováním...Syn má dostat první očkování ve 3 měsících (hexa?) a já vážně uvažuji, že ho nenechám (pozn.první dcera má nevratné problémy, s nějvětší pravděpodobností způsobené očkováním). Nechci znovu riskovat. Ráda bych se zeptala, jaké byly reakce DR...Vynechali jste jen hexavakcíny nebo všechny nebo některé jste píchnout nechali?? Vyjdou vám lékaři vstříc? Co pak školky, školy? Nebo jsou nějaké problémy kvůli tomu? Moc děkuji za příspěvky

prsky
7. nov 2011

@kalo na vsetky tvoje otazky je jedna odpoved - zalezi od ludi, s ktorymi mas do cinenia. su tu rodicia, co neockovali nic, niektori ockuju iba nieco, niektori ockuju po roku, iny po dvoch...kazdy ma svoju cestu. pediatri maju tiez rozne reakcie, niektori su za, ini proti, dalsi nahlasuju automaticky z vlastnej iniciativy, ini daju nieco podpisat a cakaju, ci vas objavia pri kontrole... skolka/skola - zas zavisi od pediatra, ci do kolonky o sposobilosti da len peciatku a podpis a popis ze sposobily/a alebo sa rozhodne aj cosi naviac pytat a tiez zavisi aj od riaditela/ky skolky/skoly, ci prijme dieta aj s popisom neockovany/a alebo nie (lebo neockovanie nie je legitimny dovod na neprijatie, ale ako vieme, dovodov na neprijatie moze byt kopec, ved skolky su preplnene) .. takze je to velka loteria..najlepsie je riesit aktualne vzniknutu situaciu 🙂

martinka2000
7. nov 2011

pridam se taky moje deti naockovane jsou ale nejmladsi ma ted problemy po ockovani na zanety stredniho ucha mu treti den hned ucho pichali a bohuzel nema imunitu do te doby byl v poradku je to rok od prvni vakciny a za ten rok prodelal uz vic jak 25 zanetu stredousi je to hrozne takze kdybych si mohla vybrat znovu neockuji ho nekteryma vakcinama

kalo
7. nov 2011

@prsky Moc děkuji. Já ještě tápu...Bohužel v mém okolí není nikdo, kdo by očkování odmítl, tak nevím, jak se rozhodnout, co by bylo nejlepší...Teď jsem četla, že je možné očkování oddálit do 18 měsíců....Z hexavakcín mám velký vítr...Bohužel ani nevím, jaká z nemocí je nejvíc hrozících a jestli je možné nějakou naočkovat zvlášť...Ochotu od naší Dr.nečekám, je to stará škola, ale zase úžasnž člověk, že ji měnit nechci....I tak moc díky, budu pátrat 😉

prsky
7. nov 2011

@kalo tak skus precitat knizku od hirteho http://www.ulozto.sk/7377504/ockovani-pro-a-pro... , mozno ti pomoze sa rozhodnut, lebo najdolezitejsie sa je rozhodnut, ci a ak ano, co chces ockovat..ostatne jeuz potomlen administrativa okolo. ockovanie sa da posunut (su benevolentnejsi pri odsuvani ockovania)..takze ak vam ocko hrozi teraz a nie si este rozhodnuta, presun vsetky ockovania po roku zivota, pocitaj si o tom nazory za aj proti a rozhodni sa, co ti je blizsie 🙂

prsky
7. nov 2011

@kalo a este, je jedno, ci v tvojom okoli niekto ockuje ci nie..zalezi na tvojom nazore, ked si presvedcena o svojej pravde, nazor ostatnych ta nemusi zaujimat, jedine, ze maju argumenty, ktore ta presvedcia 😉

mj30
7. nov 2011

Ahojte tak dnes sme boli na poradni doktorka ma prekvapila pri odmietnuti /teda zatial odlozeni/ nerobila ziadne caviky ani papier nedala ziadny podpisovat tak som rada po roku to aj tak odmietneme nebudem do svojho dietata pchat ziadne svinstva 🙂

prevenar
7. nov 2011

@manof pomenovanim "skutocni ludia" som nemyslel lekarov lol ..ale ludi ako my tu,, ktori znasaju nasledky vakcin a maju vlastne skusenosti s ich skutocnymi ucinkami.