Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jarka007
14. jan 2009

A dik za vsetky tie linky. Manzelovi som dnes pripravila zaujimave citanie 🙂 . Hned na to si zacal studovat svoju zdravotnu kartu. Kedze sme v zahranici, mame ju u seba a mozeme si cokolvek pozriet a skontrolovat. Ako 3-rocny prekonal meningitidu, to svokra stale spomina, ze skoro zomrel. Tak sme si pozerali datumy, suvislosti, ockovanie, horucky. Tak on mal po kazdom ockovani po tyzdni horucku 39 a treti krat bol po 2 tyzdnoch hospitalizovany na meningitidu ☹ . V tom case ale neboli taketo reakcie spojovane s ockovanim a nie som si ista, ci sa to vobec zmenilo.

tina_
14. jan 2009

Inak k tym zaznamom
ja som si nasla svoj dennicek "Nase dieta", co mi pisala mamina.

Pri chorobach- mumps- prekonala 7 a pol rocna, mierna teplota, octanove obklady
Ruzienka- prekonala 1,5 rocna, bez teploty, 5 dni trvanie, ruzovy vysyp, zacal na tvari, postupne cez cele telo, lezat v mierne teplej miestnosti, v klude, vylezat

Tak toto su tie zakerne choroby, proti ktorym by som mala dat MMR???

A ak som tie choroby prekonala, t.z. ze mam protilatky, a tie dojcenim "posuvam" dietatu? Je to tak, ci nie?

Inak v tej knizke su dalsie kolonky, ze "sarlach", "zaskrt",...akoze normalna vec...

vanish1
14. jan 2009

nejako sa nám nechce spať 😉
ja som tiež mala mumps, ostatné neviem

tina_
14. jan 2009

ja uz idem spat, vcera som tu sedela do pol tretej, rano som vstavala o pol 12-ej 😕
len malu vezmem do postele, nadojcim, a spime dalej....Akurat muz so starsou dcerou dnes zaspali do skoly, sla az na druhu hodinu, chuda moje...
No som mimo,...pardon.

denduska
15. jan 2009

caute baby, pekne rano... teraz som si citala Babatka, temu Prevenar zadarmo....jedna kocka tam odkazala na studie FDA..okopirujem stamad co som tam napisala:
teraz som si pozerala stranku FDA, kedze malu som dala zaockovat, je tam origo letak (ktory ma 30 stran!!! v A4 formate pdf) a je tam napisane - str.pneumoniae sa vyskytuje v 90 roznych serotypoch, ich vyskyt zavisi na geografickej oblasti - vakcina je pripravena z 7 najcastejsich serotypov, ktore sposobuju az 80% zapalov stredneho ucha v USA - takze skvele, mozno to tu v Europe ani nebude take ucinne 😠

jarka007
15. jan 2009

To je presne to denduska, co je najviac kritizovane aj tu v Nemecku. Prave si pripravujem nejake materiely kvoli penumokokom a medzi nimi jej aj list detskych lekarov v Nemecku, aby sa este raz zvazilo odporucanie na vakcinu. Pretoze ide o vakcinu upravenu na americke pomery a nie europske a europske studie k tomu chybaju a este dalsie argumenty...Je to sice v nemcine, ale cez google sa to da prelozit. Kedze to pisali lekari mozno ta to bude zaujimat.
http://www.arznei-telegramm.de/register/B9100BB...

denduska
15. jan 2009

urcite si to pozriem, aj ked teraz aktualne nemam cas...
uz sa tesim ked to poviem muzovi az pride 😝

elfa
15. jan 2009

http://www.sme.sk/c/4263387/ivan-bakos-kritici-...

pytajte sa odbornikov, nie p. Vranica a spol., ktory o medicine netusi ani zdaleka.... uz len kvoli vasim detom. Drzim palce, aby ste boli rozumne mamy, ktore chcu pre svoje deti len to najlepsie.

jarka007
15. jan 2009

elfa prepac ale hned ta vidim bludy, a to som to len preletela:
- chripka trva 14 dni, ....uuuuaaa, tak takuto som este nevidela, o nej nepocula a ani necitala. Podme sa dat na nu vsetci ockovat, inak ju zarucene dostaneme.
- plosne ockovanie je de facto povinne. ...To ten chlap vazne nevie o com hovori ?
- TBC sa u nas vyskytuje ... hmm, kolko to bolo v roku 2007 ? 23 pripadov tusim, alebo este menej ? Uz len statisticky je to menej ako napr. v Nemecku, kde sa neockuje. Takze dalsi blud o tom, ze u nas je to potrebne, lebo pripadov je viac ako v zahranici.

atd. mohli by sme pokracovat. Prepac, pod odbornikom si predstavujem niekoho, kto vie, o com hovori.

sammy19
15. jan 2009

jarka007, suhlasim. tiez sa mi na tom clanku viac veci nezda ako zda.... 😒 ale kazdy si musi urobit vlastny nazor. ja som si urobila 😕

elfa
15. jan 2009

V roku 2007 bolo 708 novych pripadov tbc.
A nebudem sa tu s vami dotahovat, pretoze nemate odborne argumenty, iba clanky inicitivy, ktoru predstavuje p. Vranic a spol. a toho ani p. poslankynu Muskovu ani inych clenov jej clenov za odbornikov nepovazujem. A vobec nie ste otvorene dialogu, stle si len to svoje dookola tocite. A toto pre mna nie je dialog... bohuzial.

Ja viem, preco som sa dala ockovat a preco dam ockovat svoje deti. Ako sa rozhodnete vy, je na Vas. Len aby ste niekedy nelutovali.

PS: budte radi, ze ste niektore ochorenia, proti ktorym sa dnes ockuje, prekonali bez ujmy. Osobne poznam 2 osoby, co maju po mumpse dozivotne poskodeni pankreas, tu niekde na fore som citala o jednej snazilke, ktorej partner nemoze mat deti, lebo mal pri mumpse postihnute aj semenniky.... a mohla by som pokracovat. Takuto buducnost svojim detom nepripravim. Budem ich chranit ako najlepsie viem. A nepoznam jednu jedinu osobu, ktora by po ockovani bola poskodena alebo postihnuta.

elfa
15. jan 2009

jarka: a citaj poriadne a dokladne, lebo takto vznikaju bludy (aj ine, niele o ockovani)

barborka08
15. jan 2009

Mna ten clanok vobec nepresvedcil, mozno akurat pobavil 😠 Odpovede odbornika si predstavujem konkretne a podlozene, bohuzial nic take sa v clanku nenachadza 🙄

jarka007
15. jan 2009

elfa mozes prosim ta napisat, odkial mas to cislo na tbc chorych ? mne tych 23 povedal jeden pneumolog s tym, ze je klesajuca tendencia. Informovala som sa o tom na prislusnych miestach. Uz nemam jeho odpoved, bohuzial.

elfa
15. jan 2009

Od prof. Solovica, hlavneho odbornika pre tbc, vyznamneho cloveka v tejto oblasti aj na medzinarodnom poli, doktor venujuci sa tbc. ina, pise to aj na tejto stranke: http://www.hagy.sk/showpage.php?name=nrt_uvod
23 pripadov tbc mal mozno pneumolog vo svojom obvode, ci kraji.... ale celoslovenske cislo to urcite nie je.

sammy19
15. jan 2009

elfa, sorry, ale ja mam naopak pocit, ze prave zastanci ockovania ho tvrdo propaguju a vsetkych, ktori sa co len snazia hladat si objektivne informacie - aj pre aj proti - beru ako nezodpovednych a nazyvaju ich fanatikmi, ktori ublizuju svojim detom. A mam tiez pocit, ze prave "proockovacia" skupina nie je vobec pristupna na dialog... tot moj nazor, pokojne ma ukamenuj 🤐

sammy19
15. jan 2009

a este, ja nie som vyslovene proti ockovaniu, snazim sa len v tom trosku viac zorientovat, prave preto, ze chcem pre svoje deti to najlepsie.

elfa
15. jan 2009

Som za otvoreny dialog, aby sa hovorilo, ze mozu nastat aj neziaduce ucinky, co vtedy robit, ake su, aka je pravdepodobnost.... len nech sa vyjadruju fakt odbornici. A nechcem nikoho kamenovat, ja mam svoj nazor a zariadila som sa.
Ja zas mam pocit, ze toto je jeden z tahov prave spominanej iniciativy....

sammy19
15. jan 2009

aky "tah" mas na mysli?

jarka007
15. jan 2009

elfa daj na neho kontakt, spytam sa ho sama.
A teda ty si uz dostala 14dnovu chripku ?

elfa
15. jan 2009

sledujem tuto diskusiu od zaciatku a stale sa tu nachadzaju odkazy na ich web stranku, na ktorej naozaj nie su odborne podlozene tvrdenia. mam pocit akoby tu sirili svoje myslienky a zasadzovali semienka pochybnosti medzi mamicky.
Fakt som za informovanost, pytajte sa svojich lekarov, dozadujte sa vysvetleni a nedajte sa odpinkat, ale chcite informacie kvalitne a podlozene viacerymi studiami. drzim vam palce

barborka08
15. jan 2009

pytajte sa svojich lekarov??? prepac, ale mne odpoved detskej lekarky "ja musim zaockovat" naozaj nestaci !!!

kocurik16
15. jan 2009

pred pár rokmi som chodila na pľúcne a tam tiež hovorili o znovastúpajúcom trende tbc tak ked to hovoria lekári čo sú v styku s pacientom tak dačo natom bude,hádam.
Ja som nikdy neuvažovala nad možnosťou neočkovať a chvalabohu vždy sa oplatilo.Neverila som očkovaniu proti chrípke ,to bolo jediné,ale už 3.rok sme sa dali zaočkovať a sme v poriadku.
Viem,že sú ľudia čp majú alergické a iné reakcie na očkov. látky ,ale to by sme nemali dať deťom ani paralen,a moje by už boli pod zemou pri ich teplotách v menšom veku.

jarka007
15. jan 2009

elfa, bola som na tej stranke, ktoru udavas a citujem:
V roku 2007 sme zaznamenali v Národnom registri TBC 708 ochorení, čo je 13,1 na 100 tisíc obyvateľov V roku 2007 bolo hlásených 373 bakteriologicky overených prípadov, z toho mikroskopicky pozitívnych bolo 187 prípadov.

Z toho mi vyplyva, ze skutocnych TBC pripadov bolo 187. Vysvetlite mi niekto tuto statistiku ?

kocurik16 vies o tom, ze za poslednych 10 rokov sa nazor mediciny na teploty zmenil ?

lubicanoemi
15. jan 2009

elfa, si odborníK? alebo baby, z vás sú tu lekári alebo niekto čo sa fakt dobre odborne vyzná? chcela by som vedieť odborný názor na to, ako je to s tými množstvami jedovatých látok (ortuť, hliník), ako písala na predošlej strane tina. môže my odborník potvrdiť, že sa na také čísla môžem dívať bez obáv?

kristulatko
15. jan 2009

elfa, a co je spatneho na tom, ze kdyz nekdo rozseje seminka pochybnosti mezi mamicky, chteji tyto mamicky vice info, aby se pochybnosti vyvratily nebo naopak prohloubily. takto se chova nezodpovedna matka, jo? ze chce vice INFORMACI, aby mohla provest informovane rozhodnuti...to je prave to, co v nasich postkomunistickych zemich chybi, ta MOZNOST se rozhodnout a ptat se, nemluve o dostavani odpovedi. proto tu mame tuhle plodnou diskuzi. 😉

lubicanoemi
15. jan 2009

"mi" odborník potvrdiť, booože....prisahám že zo slovenčiny som mala čisté jednotky... 😎

kristulatko
15. jan 2009

http://www.szu.cz/tema/prevence/vyrocni-zprava-...

a neco pro zvidave mamicky, jak je tomu v CR. necetla jsem cele, ale z prvni pilky jsem pochopila, ze se zadna tragedie ohledne tbc u nas nekona. snad bude toto dostatecne odborne pro elfu a ji podobne.
a pokud bakterie zmutuje na neco jineho (jiny druh, nejsem odbornik), tak nas bcg vakcina stejne nezachrani. nebo jo? kdyztak me opravte, pokud mate informace a dukazy, odkazy a tak.

elfa
15. jan 2009

lubica: prave v clanku v SME, na ktory som dala link vyssie sa to spomina. Doktor, s ktorym je tam rozhovor, je skutocne odbornik. ale skus si precitat blizsie info cez SUKL. blizsie ti napisem zajtra (dufam, ze stihnem, nemozem pisat cele dni)

barborka: ved o tom hovorim. nutme lekarov aby nam blizsie vysvetlovali. neuspokojme s s odpovedou, ze lekar ockovat musi. Musi ockovat, ale musi ti vysvetlit. mas na to pravo. o tom to je. chcime informacie z doveryhodnych zdrojov. to tu pisem uz od zaciatku.

diagnostika tbc: existuju aj ine metody diagnostiky, tieto dve metody zistuju priamo mykobakterie (aspon pokial viem).

k otazke ci som odbornik: za odbornika povazujem osobu s niekolkorocnymi skusenostami a vzdelanim v danej problematike. Ja mam k oznaceniu odbornik este daleko.