Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
31. okt 2009

pastuska: Ale v noci ho nechaj spat! Pokracovat mozes od rana. Hlavne nech pije, caj s citronom napriklad.

Vigantol vs rybi olej.. rybi olej existuje v roznej kvalite, a obsah vitaminu D dost kolise podla vyrobcu, zdroja atd. Aby to malo efekt porovnatelny s Vigantolom, tak olej z trescej pecene by muselo dieta brat v mnozstve cca 10ml denne (to je cca 900IU vitaminu D) a aspon 15ml denne u dospelych. Oleje z inych ryb maju zvycajne este nizsi obsah vitaminu D. Rybie oleje zo zamorenych oblasti by mohli obsahovat tazke kovy, napr. ortut. Vyhodou rybieho oleja je, ze obsahuje aj ine dolezite latky, napriklad omega-3 mastne kyseliny, vitamin A a dalsie.

Vigantol ma vyhodu, ze je bez chuti takze deti neprotestuju, a ze davka vitaminu D je jasna (2kv zodpoveda 1000IU). Pravdepodobne neobsahuje ortut. Nevyhoda - je umely, a neobsahuje ziadne dalsie vyzivne latky.

Ja asi siahnem po kompromise - pol na pol - 1kv Vigantolu, aby bola zarucena aspon urcita davka vitaminu D, a 5ml rybieho oleja kvoli dalsim latkam. 🙂

petot
31. okt 2009

spevacka: Vitamin C by mohol pomoct kaslaniu najma v tychto pripadoch:
1, virusove ochorenie (pri raznych davkach dojde k ustupe priznakov a vylieceniu)
2, astmaticky kasel (stabilne vyssie davky vitaminu C, najma v kombinacii s quercetinom, funguju podobne ako antihistaminika, aj ked odlisnym mechanizmom)
3, niektore bakterialne infekcie - napr. cierny kasel je sposobeny konkretnym bakterialnym toxinom, ktory sa da vitaminom C prakticky neutralizovat, takze kasel je podstatne zriedkavejsi, lahsi, a ochorenie niekolkonasobne kratsie.

Okrem toho moze vitamin C do istej miery pomoct aj pri liecbe ostatnych bakterialnych infekcii, a zmiernit kasel, ale nie az tak dramaticky, ako vo vyssieuvedenych pripadoch.

petot
31. okt 2009

zelmirka1: Ak pouzivas kyselinu askorbovu, tak je samozrejme kysla. My sme do stamperlika crpli trosku vody (tak za dve cajove lyzicky), do nej praskovu kyselinu askorbovu, a polovicnu davku sody bikarbony. Premiesali sme, vybublinkovalo. Ak to chutilo velmi sodovo, pridali sme trosku kyseliny askorbovej, ak bolo kysle, pridali sme trosku sody.

Vysledkom je roztok askorbatu sodneho, ktory nie je kysly, ma neutralnu, mierne sodovu chut. Ten sme nabrali do striekacky a malemu dali do pusy.

Teraz je uz schopny cmulat, tak mu dam radsej 500mg zuvaciu/cmulaciu tabletu (alebo polovicu 3x denne ked je zdravy), aby som dieta zbytocne netraumatizoval striekackou (aj ked ta bola nutna aj pri ostatnych sirupoch spojenych s chorobkami).

Zatial nam totiz este nevie pit z flasky, je dojceny. Ked bude pit z flasky alebo pohara, tak mu do cajiku alebo mliecka rozrobime aj vitamin C, to bude najlepsia metoda. Takto davam aj svojim starsim detom.

spevacka
31. okt 2009

vanish1, diky za link. My ešte nemáme žiadne očkovania iba TBC 😠 . Syn kašle tiež, možnno doniesol niečo z MŠ.Idem naštudovať čierny kašel.
petot, tiež dik .

ewelyne
31. okt 2009

barborka, dakujem za tabulku- taku som hladala...

no ale mam dost, ked porovnavam len SK, Polsko, CZ, Madarsko a Rakusko....

a v kolkych krajinach nie je uz BCG...

a v postate su ocko v niektorich uuuplne na dobrovolnej baze....

inak dlho som tu nebola, vsetko este nedocitala, ale SKOLARA- to co sa stalo, to je mozne len na SK... ako to sopadlo cele? to co je za lekarku????? des...

sisa.b
1. nov 2009

teda, vanish, teraz si ma uplne vydesila 😨 syn kasle uz niekolko mesiacov a ja snad len o mesiac menej. so sebou teda nic extra nerobim, ale on uz bral antibiotika, niekolko sirupov a napriek negativnym poslednym vyterom z nosa a hrdla, stale kasle. od poslednych vyterov je uz viac ako mesiac...

pastuska
1. nov 2009

Ďakujem za odpoveď Petot, malého som nechala spať v noci, ale teda, vôbec nespal. Len mu z nošteka tečie číry priesvitný soplík, nejako to nepoľavuje, už mi ani čaj ani mlieko nechce piť, budem musieť to c-čko do neho nejako inak dostať. Teplotu nemá, ale buď ho bolí hrdielko, alebo mu idú zúbky - pretože má ručičky stále v puse. Ale inak je veselý, hravý, behá a lieta - ako vždy. Ale to on behal a lietal aj pri 39 stupňovej teplote...

olivova
1. nov 2009

Citala som celkom zaujimavy clanok - prepisem:

Studia ceskych vedcov zmeni bezny postup pri ockovani po celom svete. Zistili totiz, ze preventivne uzivanie lieku proti horucke s paracetamolom (napr. paralen) znizuje ucinnost vakciny. Ak sa vsak liek poda pri horucke, ktora sa objavi ako reakcia na ockovanie, nema paracetamol na ucinnost vakciny vplyv. Cesky tim publikoval prelomove vysledky v prestiznom medicinskom casopise Lancet. Nove zistenie neznamena, ze by jednotlive deti neboli vakcinou chranene. V celej populacii je teraz ale mensia odolnost pri niektorych ochoreniach...

To znamena, ze pokial som podala paralen bez teploty - hned ako mi deti zaockovali, mame mensiu odolnost? Akosi som tejto vete nepochopila - mal sa podavat az ked teploty nastali? (to iba, ci som spravne pochopila)
Inak ta posledna veta je este dobra - aby neprisli s tym, ze celu populaciu treba preockovat este raz, preistotu, aby nebola mensia odolnost.... 🙄

spevacka
1. nov 2009

preockovať a farmaceuti si zase budu mädliť dlane...ale nie to som chcela
k tomu kašľu: ja mam osobnú skúsenosť, bolo to už pred 15 rokmi na VŠ, bývala som na intráku a v druhom ročníku v oktobri ma chytili strašné záchvaty kašľa, pochodila som po lekároch, pobrala ATB, RTG neukázal nič ani spirometria, DR.hovorili, že som zdravá 😝 a ja som len kašľala deň a noc, takmer v kuse. Keď sme už boli uplne zúfalí, jeden známy ma naradil na jednu ľud.liečiteľku a tá zistila, že spávam na internáte v zlej zóne a že si mám okamžite presťahovať posteľ alebo zmeniť izbu na intráku. A stal sa zázrak, pomohlo, do troch týždňov kašeľ ustúpil. Takže aj ked dovtedy som bola dosť skeptická voči takýmto formám, odvtedy musím uznať, že určite to má svoje opodstatnenie. Potom sa ešte spolužiačka pokúšala spať na tej mojej posteli, lebo že ona takýmto veciam neverí a veru sa tri noci nevyspala 😠 . A tak sme celú izbu zreorganizovali a bol pokoj. Skúste.

erikasadek
1. nov 2009

olivova, ak asi vela v fr bude , na nizkom stupno, odolnosti.. 😀 😀

teda tu , vela lekarov nam dava radu takto.. neoskalpujte ma, ale je to tak..
pred tym nez navsivym lekarku na ockovanie, sme davali , uz jede cipok paracetamolu; teda 1 hodinu pred navstevou.... 😉 zaockovalo sa potom sme davali dalsi cipok po 6 hodinach takto deti nemali skoro ziadne reakcie, silne horucky a bolesti.. musim uznat ze u nas to fungovalo..

takze podla tejto studie si, nulovo protilatky.. 😅 😕 u mojich deti a a aj inych.. clovece tu nakolko je tu tych chorob vela, neviem neviem..
teda u nas tato studia nesedi.. 😉

olivova
1. nov 2009

tusim im chripkova vakcina nepriniesla dostatocne zisky....

Inak aj moja mala stale kasle... Dokonca v nemocnici sa sla zadusit, ale to nikoho nezaujimalo, lekarka bola na inom oddeleni a mala vaznejsiu pracu , ako to, ze moja vtedy 4,5 mesacna dcera nespala celu noc, lebo z kasla vracala a este som si to musela po sebe aj utierat, kym som ju chudatko cicikala na rukach. A nerobili nam ziadne testy, iba na alergiu a tie sa nepotvrdili. Ale akosi to prestalo potom, a teraz znova...no uvidim, co z toho bude...

denduska
1. nov 2009

erika, aj ja som dala pred druhym ocko cipok...a po dalsi...a tiez nemala vobec nic... nie ako pri prvom 😒

vanish1
1. nov 2009

olivova, ale prečo podávať preventívne? veď lieky proti teplote sa majú podávať až od 38,5. Ja som niekedy dala už aj pri 38 ale ináč nedávam vôbec. Snažím sa tomu vyhýbať. Preventívne vám kázala dávať aj lekárka? Lebo ja som sa s odporúčaním podávať preventívne ešte nestretla. 😖

denduska
1. nov 2009

vanish, aj nam povedala ze preventivne u deti viac drazdivych a takych ktore zle znasaju bolest...

vanish1
1. nov 2009

denduska vďaka za objasnenie.

erikasadek
1. nov 2009

vanish , ja skoro vobec nedavam, paracetamol ver mi.; ale toto pred ockovanim je super vec. 😉
ako povedala denduska, proti podrazdeniu a celkovo, lepsie sa znasa ta vakcina;. 😉 odskusane, na oboch detoch.. 😉

pastuska
1. nov 2009

No tak malý nechce nič jesť (klasika, on málo je, keď je zdravý), a tiež toho príliš nevypil. Vitamín c mi vypľul (podaný striekačkou), tak aspoň v tom čaji ho má dosť. Nádcha trošičku trošilinku prechádza, ale smrdí mu z úst, zrejme má zapálené hrdlo. Tak neviem, či zajtra nemám zájsť k dr. Ako ju poznám, ona mu dá nejaké ATB aj napriek tomu, že soplíky sú len vodnaté a teplotu nemá, a to by som mu nerada dala. Máte radu, čo s tým hrdlom? Inak takéto soplíky mal po každom očkovaní, ale vtedy som si to nejak nedávala do súvisu, vždy trvali 10 - 14 dní.
Odsávať sa mu to dobre nedá, lebo hrozne plače pri tom, takže po odsatí ich má v nosíku viac, ako predtým...no, moje zlaté dieťa 🙂

olivova
1. nov 2009

vanish1 - ja som davala hned po vakcine cipok. Ako sme prisli, este bez teploty, dala som cipok...

lucia123
1. nov 2009

My sme (vsetci) presli na surovu stravu. Takze ziadne chemicke vitaminy... ani varena mrtva strava. Ale kazdy ako uzna za "vhodne". 🙂

http://www.mustwatch.cz/film/food-matters/

pastuska
1. nov 2009

lucia123, ja toto nedokážem, ale aspoň sa snažím vždy pol na pol mať pri každom jedle. Ja som ten film videla, je veľmi poučný.
Ale napríklad môj malý syn nezoberie do úst nič surové, ovocie dokonca žiadne, občas banán alebo obhryzie trošku jabĺčko, inak nič. Jedine zeleninu z polievky zje, alebo ako prílohu k niečomu - ale varenú. Ja neviem, ako už na neho, a nútiť ho nechcem. Dúfam, že sa to zmení.

majkee.
1. nov 2009

Mohu požádat o radu???

Jaký vitamín C dávat 2 leté dceři, aby byl co nejvíce "user friendly" 😉 tzn. nejpřírodnější, nejvstřebatelnější a v jaké dávce? 4x za den 500mg je ok? Chci se pokusit takto léčit dlouhodobý kašel. Děkuji moc.

vanish1
1. nov 2009

lucia, tak to je super, že aj manžel prešiel na surovú stravu, ja by som to asi nedokázala aj keď som už nad tým viackrát uvažovala, ale snažím sa stravovať zdravo, manžel mi ale nejde veľmi príkladom...
ak dodržiavam diétu, čo mi poradil damián (nejesť bielu múku, biely cukor a mlieko) nemám akné.... tak sa snažím dodržiavať hl. toto, čo nie je až taký problém, lebo takú istú diétu má aj dcéra

lucia123
2. nov 2009

pastuska, zmenit to mozes jedine Ty, ak budes chciet. Lahka "donucovacia metoda" je vyhladovat a potom spapa aj jablcko, banan ci cokolvek co mu das 🙂 Mozno to znie drasticky, ale funguje to, dovtedy kym to rodicia zase nepokazia.

Vanish1, nie je to vobec zlozite, my sme boli pred tym vegetariani a tak sme to mali pomerne jednoduche... Je to vsak najlepsia prevencia chorob, takze ziadne ockovanie ani chemicke vitaminy nepotrebujeme, telo si ich samo zoberie zo stravy. Je to uzasne, ako to funguje.
O tych vitaminoch C, vsetky aj tie najmenej "skodlive" su v podstate JEDY a pre dieta velmi skodlive. Preco "nahradzat" ked vitamin C rastie na strome? Staci len odtrhnu/kupit, a ked dieta nechce spapat pomaranc, tak odsatvit aj s mrkvickou a ma ihned vitamin C spolu s vapnikom 100% stravitelnym.

Ze su v pomaroancoch alergeny a do dvoch rokoch by tieto deti nemali jest? Ano, ked je dieta naockovane tym bordelom, tak alergiu dostane aj s cistej vody.

Verte prirode, ona to zariadila, len my ju nepocuvame.

dgm
2. nov 2009

lucia 123 😲 😲 😕 😕 pripadas mi tu na MK jako zjeveni 😉
kuk IP

jajka78
2. nov 2009

ahojte, zaujimal by ma nazor na ockovnie proti kliestom a zltacke.
my sa chystame na ockovanie MMR za asi 2 tyzdne a preventivne by som chcela zacat davat probiotika a vitamin c. moze byt aj ten Cebion?
dakujem za nazory.

blau
2. nov 2009

My sme ockovani proti kliestom. Uz ho nedam ockovat. Zalezi na tom ci su tie klieste prenasacom choroby. Na buduci rok na jar, by sme mali mat preockovanie urcite ho uz ockovat nedam ani proti zltacke a vobec.....

pastuska
2. nov 2009

Jáj Lucia, u nás vyhladovanie nepomôže, on je rád, že nemusí jesť. Ale on zje aspoň postrúhanú mrkvu s jablkom a s medom, s trochou orechov. Tak aspoň čosi.
Ja som inak viac ako rok bola na takej strave kvôli kandidóze, ale nevydržala som to ďalej. Teraz sa snažím ale, lebo som tehotná.

denduska
2. nov 2009

jajka, proti kliestom ti neporadim, neviem v akej oblasti byvas, teda ci ich tam mate...a proti zltacke, ja urcite nedam, ja som chodila na zakladku kde bola polovica tmavsich spoluobcanov, kazdy rok sme dvakrat mali epidemiu zltacky, a cudujsasvete nikdy som ju nedostala...naozaj si stacilo stale umyt ruky...
Cebion sa ti neoplati, je to strasne drahe a hrozne malo C je v tom...to uz radsej obycajny celaskon ale su tu povolanejsi 😉

inak k tej surovej strave - minule som videla dokument, kde porovnavali hladinu cholesterolu a vitaminov u piatich roznych ludi - jeden maso kazdy den, druhy parkrat do tyzdna, treti len jeden druh masa, stvrty vegetarian a piaty prisny vegan len surova zelenina ovocie - najhorsie vysiel ten prvy...najlepsie vegetarian. druhy a treti boli priblizne narovnako, ale vsetky vysledky mali v norme, a ten posledny mal vsetko v norme, akurat B12 katastroficky nizku, co moze skoncit okrem anemie aj vselijakymi nervovymi poruchami a tak. Teda ja by som to na dietati urcite nepraktizovala. Vegetarian mal velmi vysoku hladinu HDL, cize dobreho cholesterolu. Takze to vyzera byt najschodnejsia cesta, ak chcete ozaj zdravo zit tak aby vam nic nechybalo 😉

Pre mna nic, hoci ja masozravec velmi nie som ale segedinu sa nevzdam 😀